Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2004., 01:05   #21
Quote:
Oleander kaže:
Inače, mislim da je to sve kao i u Zvjezdanim stazama, one razne varijante svjetova...
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 02:55   #22

Čuj Oleander ,lijepo prosim, a može li možda ipak Italija(prema jugu)-nekak mi više odgovara i po mentalitetu a i opčenito ,lakše bi se uklopil.

di je amerika..


--------------------------------------------------------------------------------
Ok.
No gle kaj me muči- ako postoji više mogučnosti odvijanja događaja(znači ovisno o izboru)- onda vidovnjak vidi samo jednu od mnogih- to bi značilo da je vjerovatnost "pogotka" relativno mala- pogotovo ako krenuvši od prvog- dalje griješi(ako je prvi u nizu pogriješio).No isto tako može i "pogoditi" poneki događaj u nizu (jer putevi se mogu ispreplesti- tj. različite odluke u nizu nas mogu dovesti do istog "rezultata" (trenutnog)-ali gotovo nemoguće sve- jer vidi samo jedan put koji se odvija u slučaju "ako" (izbor) pa "pogađa"(vidi) dodirnu točku s drugim putevima(iako se tu opet ne mogu ukalkurirati putevi koji nemaju dodirne točke).
nekakvi paralelni svjetovi su mogučnost(po meni u dimenzionalnom smislu ).
No u slučaju odluka(izbora) bi se broj tih paralelnih svjetova mogao opasno približiti beskonačnom pogotovo stoga što moje odluke djeluju bilo direktno bilo indirektno i na neke druge ljude i samim tim na njihove odluke- pa njihove na ostale etc.

Kad bi jedan vidovnjak sve to vidio- što bi mi mogao uopće reći o budučnosti- jer tad bi vjerujem (s obzirom na potenciju rasta mogučnosti) pričao u beskonačnost s s vrlo malom mogučnošću točnog odabira što ću ja učiniti(tj. koje odluke izabrati).

No- druga je priča ako postoji sudbina i ako je sve predodređeno.
Da li vidovnjaštvo pretpostavlja postojanje sudbine?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 07:46   #23
Sve je to divno i krasno kad je rijec o nama. Jos se mozemo izvuci da je to jedan od mogucih izbora ili da smo se pod uticajem gatanja za bas taj odlucili...
Ali meni je moja gatara rekla i sto ce napraviti drugi.
(Kojima ja to nisam ispricala.) Kako onda to objasniti?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 12:51   #24
gle pes-
ako je to tako onda mora postojati točno određena sudbina (kao neki čip u našoj glavi koji "vidovnjak" pročita)- naravno pretpostavljam da su točno određeno predviđeni događaji (ne nešto nesuvislo i neodređeno što se može protumačiti ovako i onako).A ako postoji takva predodređena sudbina- izbor ne postoji- i kaj god radili desit će se isto(samo što to ne znamo)-a to je dosta deprimirajuća pomisao jer je sve predodređeno-pa..

(I odmah se sjetim vere čudine i utakmice ukrajina-hrvatska..)

------------------------------------------------------------------------------------
jedna je stvar ako "vidovnjak" naslućuje (energije- etc.) događaje što se čak ni ne može inače nazvati vidovnjaštvom jer se dešavalo često i kod "običnih ljudi" -a druga ako fakat full predviđa u detalje kanalizirano kod pojedinih osoba.
Onda mi se tu javlja onaj religijski dio prirode i pita-a otkud mu takav dar jer tako nešto definitivno nije urođeno svima iliti dobijen je..od koga?

I sjetim se SZ citata..


-iako- još uvijek postoji ona organizacija u americi koja je spremna svakom ko prilikom njihovih testiranja pokaže stvarnost "natprirodnog" dara (a vidovnjaci- pogotovo s preciznim i kanaliziranim predviđanjima su i više no dobrodošli) isplati milju dolara koje još uvijek stoje na njihovom računu.
Ne misliš li da bi trebalo obavjestiti sve te gatare i ine o odličnoj prilici za zaradu (pa ne moraju više svoj talent rasipati za sitne pare)?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 13:01   #25
Ja mislim da u većini slučajeva postoji puno mogućnosti izbora, ali postoje i neke točke (sudbinski čvorovi) koje su fiksne, i ne mogu se izbjeći.
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 13:16   #26
Ja sam dosla do jednog razdoblja u zivotu kada jednostavno ne znam dalje, tj na koji nacin nastaviti....previse mi se misli mota po glavi i intuicija je malo zagusena....tako da idem sutra kod te zene.
Nemam pojma sto ce mi reci, ali ne mislim to uzet zdravo za gotovo; iz Pirates of the Carribean o Pirate`s codeu - it`s more like guidelines than a rule
Samo smjer...kao kad ti netko da savjet a ti ga mozes i ne moras poslusati.
I zanima me povezanost sa jednom osobom, u vezi proslih zivota...
Uh
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 13:29   #27
Quote:
divljakusa kaže:
I zanima me povezanost sa jednom osobom, u vezi proslih zivota...
Uh
Zašto bi te zanimalo da li si sa nekim povezana u prošlom životu?

Svašta....pa ako želiš tu osobu zaveži je u ovom životu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 13:35   #28
Quote:
Baphomet kaže:
Zašto bi te zanimalo da li si sa nekim povezana u prošlom životu?

Svašta....pa ako želiš tu osobu zaveži je u ovom životu.
Da je tako jednostavno ne bih ovo ni radila
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:08   #29
Quote:
divljakusa kaže:
Da je tako jednostavno ne bih ovo ni radila
Ah da....zaboravih kako je nekim ljudima teško samostalno donositi odluke u životu.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:13   #30
Quote:
Baphomet kaže:
Ah da....zaboravih kako je nekim ljudima teško samostalno donositi odluke u životu.

Ah, podsjetis se kad tebe strefi, bez brige
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 09:56   #31
Wink ovo bi nekako išlo deliji..tj. volila bih da mi on odgovori

moja osobna iskustva su da mi nikada nitko nije uspio ništa reći. tj. sve što su mi rekli, nikada se nije dogodilo. ili su mi rekli krivo. kao da su pričali o nekim drugim osobama. tu i tamo su eventualno nešta "napikli", ali sve u svemu ništ posebno da bi bilo vrijedno pažnje.

s druge strane, oni koji su svojevremeno pohodili vidjeoce sa mnom, uglavnom su dobili precizne informacije o svojim prošlim i budućim događajima.

delija, pozorno te slušam i molim objašnjenje.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:21   #32
Quote:
Oleander kaže:
Stalno pričate o toj sugestiji. Ali što je sa slučajevima kada ta sugestija nije moguća? Evo, ja kažem u povjerenju child da 'vidim' kako će se danaye uskoro preseliti u NY. On o tome pojma nema. I onda se stvarno nešto dogodi da se on preseli u NY.
Inače, mislim da je to sve kao i u Zvjezdanim stazama, one razne varijante svjetova...

Nije sugestija u pitanju. (to može biti kod lažnih vidovnjaka) Stvar je u tome što vidovnjak vidi u budućnost i to njenu najizgledniju varijantu. To bi značilo- ako nastaviš s određenim postupcima kao u trenucima kad si bila kod vidovnjaka onda je lako moguće da će ti se ta budućnost koju je prorekao i dogoditi.

Ako si ti sama vidovita onda ćeš ti ako vidiš svoju budućnost znati i šta bi trebalo kod tebe promjeniti ukoliko ne želiš da se ta budućnost ostvari.

Zato mislim da nije dobro ići kod vidovnjaka nego treba osluškivati i promatrati sebe i svoj život- uvijek dobijemo signale ako nešto ne činimo kako treba.

crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 12:32   #33
crazy child -ako je to tako onda je tu mogučnost razlučivanja lažnih od pravih(ako uopće postoje) vidovnjaka u tom smislu jednaka nuli.
Niti se može dokazati da jedan vidovnjak je vidovnjak.
Ako se ispuni ono što kaže - vidovnjak
ako se ne ispuni ono što kaže- krenuo si drugim putem(a zašto to nije predvidio onda? ).
To mi zvuči kao da ja recimo nekome predvidim da će za pet godina imati masu para-to se ne ispuni- i moj odgovor je nije uplatio loto na određeni dan (jes da mu nisam rekao koji-al bože moj).Ali ja sam vidovnjak.
---------------------------------------------------------------------------

Da li recimo jedan pravi vidovnjak može predvidjeti neki točan događaj- recimo koliko će golova hr. reprezentacija dati na evropskom prvenstvu ili da li će se netko ozlijediti na nekoj utakmici tamo etc.?




..znati i šta bi trebalo kod tebe promjeniti ukoliko ne želiš da se ta budućnost ostvari.


(koliko su mogučnosti naravno jer uvijek postoje nepredviđene okolnosti)-međutim to nema veze s vidovitošću i vidovnjacima.



--------------------------------------------------------------------------------

btw. da li Vera Čudina spada u vidovnjake?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 13:23   #34
Dragonfly: delija, pozorno te slušam i molim objašnjenje.

Iznijet ću objašnjenje iz razloga što ste mi, uglavnom, svi koji posjećujete Duhovnost veoma simpatični.
No kako odgovor (koji treba zadovoljiti i one koji uopće ne vjeruju u "vidovnjaštvo") ne može biti kratak - to ću ga pisati u nastavcima.

Kao prvo ću vam iznijeti zadnji e-mail (nije jedini) koji sam primio ovih dana iz kojeg mogu mnogi shvatiti da moje priče nisu priče iz ''1001-ne noći''.

Cijenjeni gospodine Dubravko,
nakon niza godina ponovo Vam se obraćam u nadi da ste dobrog zdravlja i raspoloženja.U razdoblju od našeg posljednjeg telefonskog razgovora sam se iz Beča vratio u Hrvatsku,oženio i postao otac dvoje djece, kćerkice od 4,5 godina i sinčića od 2,5 godina.Živimo u...
...S obzirom Vaše brojne točne prognoze o mojoj budućnosti i s njom povezanim događajima , a o kojoj sam od Vas dobio vrijedne odgovore na moja telefonska pitanja, i ovaj put Vam se obraćam sa sličnim upitom.
Naime, radi se o našem sinčiću...
S osobitim poštovanjem,
Obitelj...

Na ovo: Napominjem da ja više ne dajem ''prognoze'' (jer nemam vremena) – osim u nekim ''super iznimnim'' slučajevima.

A sad, ukoliko želite saznati istinu o vizionarstvu trebate pročitati tekst na stranici:
http://www.e-c-n.com/HR/kristal_test..._novo_doba.htm

Onima koji ne vole čitati malo duži tekst preporučujem da u pregradak tražioca (Ctrl + F) napisu riječ: prva faza i da procitaju taj dio teksta.

Nastavak slijedi (ako se slažete?)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 14:32   #35
Quote:
delija kaže:
Nastavak slijedi (ako se slažete?)
Jebal vas zajec!
U kaj se je to forumek pretvoril?
Same anketle.

Nego, dedek Dubravko, piši ili briši!
Ma, hotjedoh napisati: deder delija, piši ili briši!
Sam, ako Bogeka Vsega Sveta Presvetlog Storitela poznadeš, naj kaj pisati.
Jebal te zajec, kliknuh na linkec tvoje straničice, pa spoznah kakšni vidovnjakuš sem bil predi par meseci kad sem nam pile i sisu spočituval!

Hajd', moram ti priznati da mi je drago da si još živući.
Čak si i puno zabavnejši nego predi četiri leta.
Je to morti kristalov zasluga?
No, to i nije baš za čuditi se.
Ondak si bil fajn dosadni.
A, jesu te ondak huncuti balavi brezobrazno pluvali!
Ali, se prolazi, si prolaze, Dubravko pak ne!
Bok!
(I Bogek dobri me sačuvaj! Brišem odovud!)
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 14:55   #36
ja se slažem da nastaviš dalje

ono što htjedoh reći je samo to da ja vjerujem na temelju tuđih iskustava da postoje autentični vidjeoci.

na temelju vlastitog pitam samo da li je moguće da postoje osobe kod kojih nije moguće vidjeti(kao npr. kod mene) ili jednostavno takve osobe zaribaju i šefa i stanicu pa uvijek nešto promjene sekundu prije nego li se obistine riječi vidjeoca.

pa ako takvi ljudi postoje, koje je objašnjenje?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 19:18   #37
Re: ja se slažem da nastaviš dalje

Quote:
Dragonfly kaže:

na temelju vlastitog pitam samo da li je moguće da postoje osobe kod kojih nije moguće vidjeti(kao npr. kod mene) ili jednostavno takve osobe zaribaju i šefa i stanicu pa uvijek nešto promjene sekundu prije nego li se obistine riječi vidjeoca.

pa ako takvi ljudi postoje, koje je objašnjenje?
Iskreno, ja ne znam, ali u knjizi 'Iza željezne zavjese' opisano je iskustvo jednog istraživača paranormalnog kod jedne bugarske vidovnjakinje. Vidovnjakinja je bila uvijek nepogrešiva, i prava vidovnjakinja. Mogla je vidjeti i prošlost i budućnost. Istraživač je došao kod nje, i napravio eksperiment. Dok ga je ona pokušavala 'čitati' on si je snažno sugerirao da je neka druga osoba s drukčijim iskustvima, ie, snažno je potiskivao svoju osobnost. Vidovnjakinja se začudila, jer nije mogla ništa 'čitati'.
E sad, što je, kako je, je li istina, ne znam.....
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 19:27   #38
Quote:
divljakusa kaže:
Ja sam dosla do jednog razdoblja u zivotu kada jednostavno ne znam dalje, tj na koji nacin nastaviti....previse mi se misli mota po glavi i intuicija je malo zagusena....tako da idem sutra kod te zene.
I...?

Možeš li nam reći kako je bilo, je li bilo onako kako si očekivala, ili...?



Quote:
Baphomet:
Zašto bi te zanimalo da li si sa nekim povezana u prošlom životu?
Svašta....pa ako želiš tu osobu zaveži je u ovom životu.
E, kad bi to bilo tako lako. Jer što ako se taj netko neda vezati?

zapravo, kako zavezati nekoga?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 20:54   #39
Quote:
danaye kaže:
crazy child -ako je to tako onda je tu mogučnost razlučivanja lažnih od pravih(ako uopće postoje) vidovnjaka u tom smislu jednaka nuli.
Niti se može dokazati da jedan vidovnjak je vidovnjak.
Ako se ispuni ono što kaže - vidovnjak
ako se ne ispuni ono što kaže- krenuo si drugim putem(a zašto to nije predvidio onda? ).
To mi zvuči kao da ja recimo nekome predvidim da će za pet godina imati masu para-to se ne ispuni- i moj odgovor je nije uplatio loto na određeni dan (jes da mu nisam rekao koji-al bože moj).Ali ja sam vidovnjak.
---------------------------------------------------------------------------

Da li recimo jedan pravi vidovnjak može predvidjeti neki točan događaj- recimo koliko će golova hr. reprezentacija dati na evropskom prvenstvu ili da li će se netko ozlijediti na nekoj utakmici tamo
(koliko su mogučnosti naravno jer uvijek postoje nepredviđene okolnosti)-međutim to nema veze s vidovitošću i vidovnjacima.
-----------------------------------------------------------------------------

btw. da li Vera Čudina spada u vidovnjake?

Mislim da postoje vidovnjaci i da to oni mogu i dokazati. Npr. Nostradamus. Ne mogu predvidjeti te promjene kod nas, jer bi to onda bilo kao da nemamo slobodnu volju, (kad bi sve unaprijed bilo zacrtano).
Ljudi s tom sposobnosti su svjesniji i vide neki događaj u budućnosti (baš kao što većina vide svoje događaje iz prošlosti) ili snažno osjećaju da će se desiti to i to.
Dakle, to nije predviđanje ili pogađanje, više je to vizija.

To što kažeš za utakmicu- ne vjerujem da se to može po narudžbi, mora biti neka povezanost s igračem ili bar neko razmišljanje o utakmici.

Ali, ne znam, ja nemam te sposobnosti, tako da ti ne mogu točno reći. Za Veru Čudinu ne znam, ali koliko sam čula, mislim da je vidovita.
...i
vidovitost može biti korisna kad tražiš nekoga, ali je bolje ne ići kod vidovnjaka s ciljem da otkriješ budućnost.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 23:20   #40
Dragonfly kaže: na temelju vlastitog pitam samo da li je moguće da postoje osobe kod kojih nije moguće vidjeti(kao npr. kod mene) ili jednostavno takve osobe zaribaju i šefa i stanicu pa uvijek nešto promjene sekundu prije nego li se obistine riječi vidjeoca.
pa ako takvi ljudi postoje, koje je objašnjenje?


Oleander:
...Dok ga je ona pokušavala 'čitati' on si je snažno sugerirao da je neka druga osoba s drukčijim iskustvima, ie, snažno je potiskivao svoju osobnost. Vidovnjakinja se začudila, jer nije mogla ništa 'čitati'...

To je istina.
Postoje osobe koje formalno BLOKIRAJU impulse Memorije - bilo Memorije iz Monade (gdje stoje informacije iz proslosti; ali i one koje su vezane za buducnost), bilo Memorije iz Memorijskih stanica, neurona (koje su vezane za proslost Ovog zivota),

U mnogim slucajevima Blokada impulsa moze da bude "onostrana", dakle po Karmickom zapisu.

No Blokadu impulsa moze da stvori i osoba jer se intuitivno, ili svjesno, boji da ce joj "baba gatara" reci nesto sto bi je u buducnosti "proganjalo" (jer bi cesto mislila na receno).
Obicno, to je u onim slucajevima kad osoba ima zdravstvenih problema a "u sebi" nema vjere da ce ozdraviti.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.