Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 01:17   #21
Baphomet:
S obzirom na dosadašnji rad i iskustvo mislim da je puno jednostavnije naći komada koji ti izvodi striptiz nego sve ovo posložiti i zazvati kakvog entiteta da ti to pribavi


Upravo je poanta u tome.
No nije pitanje lakoće i mogučnosti već i percipiranja i interpretacije.

Uvijek se i na sve može primjeniti ona stara "Pomogni sam sebi i Bog će ti pomoći".
Ili možeš misliti(vjerovati) da ti je.. pomogao.

Burzum:
Imas Enohijanski umjesto engleskog

Općenito, cjelokupna ceremonijalna magika vuče korijene iz egipatske magike- pa tako i vjerovanje u snagu riječi ,imena ,izgovor i zazive na "nepoznatom božanskom" jeziku ili dijalektu u odnosu na entitete.Pogledaj npr. legendu o Ozirisu i Izidi.
Odjek tog vjerovanja imaš i npr. u bibliji (Mojsije pita Boga za ime).
Enohijanski je u biti samo modernizirana verzija(koja uključuje kršćansku simbolistiku).
Isto tako što se mene tiče može biti i danski ili arapski- ni jedan ni drugi ne razumijem, ok možda ne zvuče tak mistično- no ispunjavaju potrebno- nerazumijevanje





Baphomet:
A jel' imaš ti kojeg od njih...

Imam ih ja većinu koji su dostupni u engleskom prijevodu(mislim na srednjevjekovne)(ah ,odjeci starih vremena Saula ) više/manje u pdf izdanju i potrudit ću ih koliko znam i mogu stavit u povijesni kontekst-sadržaje neću pisat (jer bi tekst bio fakat predugačak-no možemo se dogovorit da ti ih nekako pošaljem,ako te koji zanima)
Srednjevjekovni grimoari se btw. u principu odnose na tamnu stranu,
No moram priznati da za paklenu knjigu nisam nikad čuo- jedino ako misli na Liber Logaeth ili drugim riječima manuskript iz Nedođije.
No i ovako i onako ima i previše praznovjerja i smijeha u postojećim grimoarima kao odjek vremena u kojem su nastali.
No ima li kakve razlike od današnje?

Burzum- Koja je to paklena knjiga?

dakle- nekim redom (a možda i neredom) poznatiji :


1.PICATRIX- najstariji latinski grimoar u osnovi arapski (iako je navodno grčki original)- nema baš prevelik kršćanski utjecaj (odjek neoplatonske škole u raspravi o prirodi demona i duhova).

2.CLAVICULA SALOMONIS -Ključ znanja -navodno datira iz VI st. (grčki original judaističkog porijekla) porijeklo mu je upitno s obzirom na kršćansku ikonografiju koja se upotrebljava u grimoaru.

3.LEMEGETON- (goetia,theurgia goetia,ars paulina,ars almadel,ars nova) -to pretpostavljam da znaš


3.ARS NOTORIA (Turner prijevod )- izdan u latinskom originalu od strane Agrippe- izvor nepoznat.

4.GRIMOIRIUM IMPERIUM (Ili knjiga starih duhova(drevnih)) u posjedu Johna Dee-a po njegovim riječima djelo Abd Al-Hazred-a , jedan od "Solomonskih grimoara" (navodno najsnažniji)

5.LIBER JURATUS(LIBER SACRATUS ili KNJIGA ZAKLETVI PAPE HONORIUSA) -navodno potječe od pape Honorija i jedan od najutjecajnijih grimoara srednjeg vijeka koji je svoju lošu reputaciju dobio smiješnom obradom , falsificiranjem ,mijenjanjem i prilagođavanjem Eliphasa Levija i A.G Waita (ljudske žrtve etc.) pod nazivom GRIMOIRE HONORIUS.
Što se originalnog teksta tiče najveći dio manuskripta nalazi se u british muzeju- postoji engleski prijevod Daniela Driscoll-a ("The Sworn Book of Honourius the Magician" iz 1977) koji je relativno loš i latinski prijepis Gösta Hedegĺrda "Liber Iuratus Honorii-a critical edition of the latin version of the Sworn book of Honorius".


6.ENCHRYDIUM PAPE LEONA-imam ga samo na španjolskom-iliti kao da ga i nemam,navodno potječe od pape Leona kao kompilacija nekoliko različitih manuskripata-jedan od poznatijih.

7.HEPTAMERON (navodno napisan od strane fizičara Abana u 13 st.) prijevod Turner(1655) kao dio Agrippine 4. knjige iz kompleta 4 knjige o okultnoj filozofiji.
Pojavljuje se unutar Hebrejskog izdanja Ključa Solomona u knjizi svjetla (ali bez kršćanskih elemenata) i smatra se jednim od glavnih izvora za Lemegeton.

8. VERUS JESUITARUM LIBBELUS (prijevod Herbert Irwin 1875) potiče iz 1508. (prijevod se oslanja na manuskript iz 1571. godine koji sadrži skup navodno najučinkovitijih zaziva jeziutske škole magike)

9.ARBATEL DE MAGIA VETERUM-pojavljuje se prvi put 1575- izvor nepoznat (Turner prijevod)- spominje ga i John Dee u svojim "Mysteriorum Libri"

10.GRIMORIUM VERUM- prvo izdanje 1517. engleski prijevod Idries Shah 1970 (Waitov prijevod iz 1911 (Knjiga o ceremonijalnoj magici) je loš)- oslanja se na LIBER JURATUS.

11.TAJNI TURIELOV GRIMORIJ -Las Palmas, navodno potječe iz 1518 ,pronađen u katedrali ,prijevod Marius Malchus (1954)

12. CRNA KOKOŠ (The black pullet)-prijevod K.H Welz 1990.

13.Grimoari pripisani Faustu: CRNI GAVRAN (prijevod Welz),PRAXIS MAGICA FAUSTI (prijevod Kuntz)-originali se pripisuju jezuitima.

14. SVETA MAGIKA ABREMALINA MAGA - manuskript pronađen u 18 st. ,prijevod Mathers(s francuskog)- original navodno hebrejski.


A ti to u klapi sa ravanom spremaš lomaču?

Je neg kaj?
Upoznaj..da bi bolje zapalio.
Nije valjda da očekuješ nešta manje od jednog kv-kva kvekera i jedne ocherupane kokoske
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 01:26   #22
Ma kog ti to zavaravaš kvekerima danaye , ti si ovdje najveći mag!

A što se prijevoda tiče, ja ih u širokom luku izbjegavam kad god mogu, jer to naši strahovito loše prevode, uopće se ne mogu snaći

Živio engleski!
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 08:19   #23
Možda loše prevode jer su prevoditelji, a ne magovi? Usput, super je da ovdje nitko ne spominje Necronomicon kao kvalitetan magijski resurs.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 08:45   #24
Quote:
danaye kaže:
Uvijek se i na sve može primjeniti ona stara "Pomogni sam sebi i Bog će ti pomoći".
Ili možeš misliti(vjerovati) da ti je.. pomogao.
Ako Bog postoji onda ima jako razvijen smisao za humor. Barem po onome što meni sprema. Mamicu mu nevinu.

Imam ih ja većinu koji su dostupni u engleskom prijevodu(mislim na srednjevjekovne)(ah ,odjeci starih vremena Saula

Pa ovi tvoji su mi skoro svi poznati, mislio sam na one Burzumove.

Je neg kaj?
Upoznaj..da bi bolje zapalio.
Nije valjda da očekuješ nešta manje od jednog kv-kva kvekera i jedne ocherupane kokoske


Morat' ću ja malo prokopati po vašim starim postovima da vam uđem u um. Trebat' će mi neka vrsta obrane.
Hmmmm...ili da vas zavaram mojom mirnoćom, ponudim vam da popjemo zadnje piće prije lomače, unajmim stripericu da vam mrda pred nosom i dok tako zbunjeni gledate u njene darov prirode ja pobjegnem glavom bez obzira
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 08:47   #25
Quote:
Sly kaže:
Možda loše prevode jer su prevoditelji, a ne magovi? Usput, super je da ovdje nitko ne spominje Necronomicon kao kvalitetan magijski resurs.
Eh, a ja baš čekao da ga netko pomene pa da ga očerupam kao kokoš
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 12:20   #26
Danaye Paklena Knjiga je grimoar kojeg je navodno prema legendi napisao sam Lucifer.Najstarija kopija za koju se zna potjece iz 4.stoljeca.Tiskana je jednom u 17.stoljecu.Gotovo ju je nemoguce naci jer su sve u privatnom vlasnistvu.Cuvena je medju grimoarima po svojoj nevjerovatnoj efikasnosti.Ja sam uspio nabavit ritual (samo jedan nazalost) iz knjige i stvarno je nevjerovatan sta se tice rezultata.

Baphomet linkove ces dobiti kada ih nadjem na Internetu ovo sta ja znam je iz knjiga i iz osobnog iskustva jednog covjeka.

Danaye moram te ispravit Picatrix ili Ghayat Al Hakim ima potvrdjeno arapsko porijeklo.Veci dio knjige je identican arapskom magijskom papirusu starom 1800 g.

Magijski jezici su ono sta se naziva barbarous language koji ima efekta na primordijalnu atavisticku svijest zato su efikasniji od obicnog jezika.Slicno kao sigili Austina Osmana Sparea.

Sta se tice Necronomicona-valjda je svakome jasno da ni Hay ni Simon verzija nemaju nikakve veze sa tekstom o kojem je pisao Lovecraft.
Ako netko zeli radit sa Cthulhuom,Yog Sothothom,Nyarlathotepom,Azathothom,Shub Niggurathom i ostalim neka koristi vlastite magijske rituale bazirane na nekim postojecim kao sta su tako radili od Michaela Bertiauxa OTOA,Kenneth Grantov Typhonianski OTO,Temple Of Setov Order Of The Trapezoid i svi ostali.
Dobili su odlicne rezultate.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 14:01   #27
Baphomet:
Pa ovi tvoji su mi skoro svi poznati, mislio sam na one Burzumove

Gle, smatra se da je tijekom srednjeg vijeka izdano preko 200 000 naslova,a od toga bar 10-ak% okultnih djela,a od tog postotka barem petina su grimoriji tj. praktični priručnici.
Zbog progona su takva djela obično prenošena u tajnosti i skrivana,prepisivana od strane nezainteresiranih za materiju prepisivača s velikom mogučnošću pogreške u prepisivanju etc.,pa je tu ostalo dosta prostora za izmišljanje fantazijskih djela tipa necromicon, različita dodavanja preuređivanja etc.
S druge strane većina "originalnih" (za koje otprilike može utvrditi izvor(tj. prevoditelj, trenutak pojavljivanja..etc)grimoara je prijevod prijevoda tj. u principu se pozivaju na starije izvornike(obično kompilacije-u principu grčko/rimske,egipatske i arapske).
Velika je vjerojatnost da je mnoštvo rukopisa uništeno tijekom vremena i ratova no ne može se tvrditi sa 100% sigurnošću upravo zbog tajnosti istih.
Uostalom ko zna koliko toga ima po eventualnim privatnim zbirkama,nekatalogiziranih manuskripata po muzejima,zaboravljeno po pojedinim crkvama ,samostanima i slično.
Jedna legenda npr. kaže da su Inkvizitori po jedan primjerak od svakog zaplijenjenog djela slali u Vatikan i da ta zbirka postoji- no kolika je točnost toga je upitno.


Burzum:
moram te ispravit Picatrix ili Ghayat Al Hakim ima potvrdjeno arapsko porijeklo.Veci dio knjige je identican arapskom magijskom papirusu starom 1800 g.

Pa ja sam i napisao da je u osnovi arapski,ok idemo u detalje;
napisao ga je Abul-Casim Maslama Ben Ahmad(vjerovatno pitagorejska škola) kao sumiranu kompilaciju starih tradicija(učenja)(točnije 224 djela grčkog podrijetla -u principu učenja neoplatonske škole) oko 1056. , zatim je preveden na španjolski po naredbi kralja Alphonsa i kasnije na latinski (zanimljivo je da je venecijanska inkvizicija uhitila casanovu pod optužbom za posjedovanje tog djela)-danas postojeći je latinski prijevod .(preveden i na engleski).


Što se tiče arapskog magijskog papirusa..hm ,ne mogu reći da poznajem arapske manuskripte(ustvari nemam pojma)- no vjerujem da bi se tu našao pokoji poznavatelj arapske tradicije pa bi bilo lijepo ako bi mogao navesti o kojem se to manuskriptu(papirusu) radi?


Paklena Knjiga je grimoar kojeg je navodno prema legendi napisao sam Lucifer.Najstarija kopija za koju se zna potjece iz 4.stoljeca.Tiskana je jednom u 17.stoljecu.

Ok,s obzirom da kažeš da je tiskana u 17 st. pretpostavljam da postoji i latinsko ime pod kojom je tiskana i ko je izdavač - znaš li možda?

..stvarno je nevjerovatan sta se tice rezultata.
Dobili su odlicne rezultate.


Da rasčistimo jednu stvar:
Što su po tebi "odlični rezultati"?
Da li se to odnosi na nivo psihe ili kroz manifestiranja nekakvih vanjskih pojava?
Ljudski um je čudna i neistražena biljka..katkad je slika u umu stvarnija od stvarnosti(npr. hipnoza) i djelovanje je određeno slikom u umu a ne stvarnošću,a tad čovjek može učiniti i kako najneobičnije stvari tako i one najgore tj. nauditi sam sebi i drugima.
Naravno postavlja se i pitanje poriva i pokretača..



Baphomet:
Hmmmm...ili da vas zavaram mojom mirnoćom, ponudim vam da popjemo zadnje piće prije lomače, unajmim stripericu da vam mrda pred nosom i dok tako zbunjeni gledate u njene darov prirode ja pobjegnem glavom bez obzira


cuga i darovi prirode u paketu..
Rekao bih da je to prava strategija.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 14:23   #28
Biblioteque Arsenal posjeduje osam tisuca magijskih knjiga zamislite sta onda posjeduje Vatikanska knjiznica

Ne znam tocno ime arapskog papirusa iz kojeg je uzet veci dio Picatrixa.Poznajem za Zapadnjaka arapsku magiju Poznajem jednog Kuvajcanina koji mi salje rituale.Vecinom rad sa jinnovima.

Ne znam izdavaca i latinsko ime jer sam dobio samo fotokopiju stranica sa jednim ritualom.Pitat cu ja lika koji mi je to dao on ce znati.

Nevjerovatni rezultati-htjeo sam ti reci da je taj ritual iz Paklene Knjige uzrokovao masovne promjene u vanjskom svijetu daleko vece nego bilo koji druga magija a vidio sam dosta vrsta.Odmah nakon rituala su pocele promjene koje su zahvatile veci broj ljudi i dogadjaja.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 14:52   #29
Burzum:
...jedna od rijetkih knjiga koja ima ritual za sklapanje ugovora sa demonima/
...ima evokaciju Lucifera



Što očekuješ da bi dobio time?
Što očekuješ da bi izgubio time?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 11:37   #30
Pitanje paktova sa demonima je pitanje koliko je netko u dusi zao.Kako nam je rekao Franz Bardon onaj koji potpise paktove na kraju svega moze ostati u Paklu kao demon koji sluzi Luciferu.Ako si sav u tome to je odlicna stvar
Koliko ja znam o paktovima dobijes sve materijalno sta zelis,moc nad ljudima i tako dalje.Sta izgubis-ako nisi 100% za to izgubis sve sjebes se za vise inkarnacija ako si za to ne gubis vec dobivas
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 13:18   #31
Po tvome ispada da ako si sav u tome, samo dobivas.
No meni nije poznat pakt po kojem samo jedna strana dobiva, a najmanje vjerujem da bi Lucifer bio tako velikodusan da sebe zaboravi...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 14:00   #32
Nisi shvatio-ako si u tome Lucifer dobiva jer ljudska dusa postaje zauvijek demon i sluzi njemu.Zauvijek je tada izgubljena jer ostaje vjecno njegova.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 14:04   #33
Burzim, koliko ti imas godina?

Mislim, ako imas vise od 20 ja bih se opasno zabrinula za sebe na tvom mjestu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 14:18   #34
Quote:
Burzum kaže:
Nisi shvatio-ako si u tome Lucifer dobiva jer ljudska dusa postaje zauvijek demon i sluzi njemu.Zauvijek je tada izgubljena jer ostaje vjecno njegova.
Sorry, rekao si:"...onaj koji potpise paktove na kraju svega moze ostati u Paklu kao demon koji sluzi Luciferu.", pa sam ja to shvatila kao mogucnost koja se i ne mora ostvariti, ali mozda si time htio reci: "smije ostati"?

Kao prvo, ovaj zivot je jako kratak i za to malo uzivancije nad drugim ljudima ceka te cijela vjecnost u Paklu... Nije omjer bas neki, mogu ti reci. To malo kredita se predugo otplacuje. Rekla bih da tu covjek posluje s gubitkom.
Osim toga mi bas i nije jasno zasto neki ljudi vide svoju (buducu) srecu u sluzenju bilo kome...

Ali dobro, svakom njegovo. Tko zeli biti sluga, nek bude.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 18:27   #35
Za one koje zele znati 23 g
Gospon Pes jebi ga svatko ima svoj ukus
Lahor obozavam dusebriznike poput tebe.Prema Bibliji ce u Pakao 99.9% ljudi pa sta se brines za moj zivot kad ce svi u Pakao ukljucujuci tebe.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 18:33   #36
Ono je bio sarkazam, a ne dusebriznistvo. Ti svoju dusu ionako smatras bezvrijednom kad je zelis prodati vragu.

Ako pusis te krscanske fore o raju i paklu, onda se ostavi magije
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 18:35   #37
Quote:
Burzum kaže:
Gospon Pes jebi ga svatko ima svoj ukus
Ili to ili po onoj staroj: "Tko ne zna biti gospodar, bit ce sluga."
Uzivaj.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 18:54   #38
Malo surfam po netu i gledam ove demone. Koji su vam likovi nabolji, odnosno najkorisniji? Imal ko kakvog favorita?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 23:05   #39
Talking

Quote:
Burzum kaže:
Prema Bibliji ce u Pakao 99.9% ljudi pa sta se brines za moj zivot kad ce svi u Pakao ukljucujuci tebe.
a ja sam mislila da ti ne vjeruješ u Bibliju
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 23:34   #40
Quote:
Burzum kaže:
Grimoare istrazujem 10 g

Za one koje zele znati 23 g
Naprednog li djeteta...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.