Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2003., 15:16   #81
Quote:
Ges kaže:
[action] Ges doljeva benzina na lomacu na kojoj gori neki mulac pribijen na kriz, sjeda na metlu i odlijece u u noc, obasjan mjesecinom uz zavijanje vukova [/action]
koji ste vi "dozivaci demona" mulci. Na celu s tobom Baphomet!
Vi ste demone zvali radi iskustva... molim vas...
"ja sam gurao glavu lavu u usta radi iskustva"
"ja sam turno ku*ac u osinje gnjezdo radi iskustva"
itd...

vi nemate blage veze sto znaci dozivat demone. u najboljem slucaju ste bili pod utjecajem loseg tripa i dobili raze drugacije poglede na svijet. Nemate pojma sto znaci dozivat demone...

ali boze moj, onog trenutka kad mislite da ste shvatili ste u biti na najdubljem dnu neznanja. problem je sto sa svojom uvjerenoscu u shvacanje sebe zasljepljujete u svom neznanju. tako da vam mogu rec samo kako ste slijepi u svom uvjerenju u veliko zanje o ovim stvarima...

jer opet se vracamo na moju pocetnu tvrdnju o nasilnom moduliranju svjesti sa tim stvarima: to vam ne treba, to je krivi put!
Da samo filtrirate Isosovo ucenje bez "romanticnog" znacenja koje mu pridodaje crkva i Budhinog isto bi shvatili nebitnost mozebitnog iskustva kao sto je prizivanje demona. Sve je tako jednostavno, sve je daleko prirodnije nego "negiranje samoga sebe" jer u biti dovodi do shvacanja samoga sebe, svog postojanja i veze sa svemirom, sto oce rec sirenja a ne negiranja svjesti...
Šta si puka?

Očito....jer bi ti inače postovi imali nekog smisla...ovako izgledaš kao Hitler koji propovjeda sveopće pomirenje sa Židovima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 15:22   #82
Quote:
Baphomet kaže:
Šta si puka?

Očito....jer bi ti inače postovi imali nekog smisla...ovako izgledaš kao Hitler koji propovjeda sveopće pomirenje sa Židovima.
srecom me ne shvacas sto ti zelim rec.
posto je meni jasno sto zelim rec, kad bi i tebi bilo jasno bi shvacao sav besmisao "prizivanja demona" i shvaco bi koliko ti je takvo iskustvo beskorisno...
i da, TVRDIM kako si dobio goli k... od "demona" a ne ispunjene zelje...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 15:51   #83
Hmm, žestiš se kao da te zaposjeo demon! Ccc... a lijepo ti je ovdje pisalo da se treba psihički pripremiti prije priziva...

PS: Po čemu je to autentično Isusovo učenje bolje od komunikacije s demonima?
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 19:32   #84
Quote:
Ges kaže:
srecom me ne shvacas sto ti zelim rec.
posto je meni jasno sto zelim rec, kad bi i tebi bilo jasno bi shvacao sav besmisao "prizivanja demona" i shvaco bi koliko ti je takvo iskustvo beskorisno...
i da, TVRDIM kako si dobio goli k... od "demona" a ne ispunjene zelje...
Ma i meni se čini da si ti prizvao kojeg pa ti je u glavi ostao.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 04:21   #85
Ma meni se čini da su ga vjerno i iskreno o(t)pisali...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 07:56   #86
Quote:
Baphomet kaže:
Ma i meni se čini da si ti prizvao kojeg pa ti je u glavi ostao.
meni su mojeg stvorili drugi...
ali posto sam ga svjestan ga mogu konrtolirat. i sto se tice njega, za materijalan svijet koji me okruzuje moze bit vrlo poguban i neshvatljiv, ali za moj duhovni je odlican filter za prociscavanje od drugih gluposti
i nisam ga prizivao, nisam ga ni htio, i stovise nevidim razloga zasto bi neko zelio prizvat takvo sto kad iovako dolaze sami od sebe, samo je pitanje dal znate da je tu i dal ga mozete pripitomit
a tome nece pomoc niti jedan ritual, vec samo cista samokontrola duha i tijela. a ako su rituali oblik samokontrole onda su same shit ko i meditacija samo sa light showom
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 08:04   #87
Quote:
Ges kaže:
a tome nece pomoc niti jedan ritual, vec samo cista samokontrola duha i tijela.
Očito je po tvojim postovima da tebi niti to ne pomaže.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 08:24   #88
Quote:
Baphomet kaže:
Očito je po tvojim postovima da tebi niti to ne pomaže.
za jednog "iskusnog" covijeka vrlo brzo osudjujes
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 08:34   #89
Quote:
Ges kaže:
srecom me ne shvacas sto ti zelim rec.
posto je meni jasno sto zelim rec, kad bi i tebi bilo jasno bi shvacao sav besmisao "prizivanja demona" i shvaco bi koliko ti je takvo iskustvo beskorisno...
i da, TVRDIM kako si dobio goli k... od "demona" a ne ispunjene zelje...
A ovo nije osuđivanje? Ali razlučimo to logički.

1. Ljudi pričaju o prizivima demona.
2. Pitaš ih za više informacija.
3. Daju ti ih.
4. Počneš bacati komentare u stilu "vi nemate pojma".
5. Netko zaključuje da nemaš baš čistu "samokontrolu duha i tijela" kao što tvrdiš.
6. Odgovaraš da te brzo osuđuju.

Nitko te ovdje ne osuđuje. U pitanju je čista perceptivnost.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 08:52   #90
Quote:
Sly kaže:
A ovo nije osuđivanje? Ali razlučimo to logički.

1. Ljudi pričaju o prizivima demona.
2. Pitaš ih za više informacija.
3. Daju ti ih.
Upoznavo sam se s problematikom i vasim znanjem o svemu
Quote:

4. Počneš bacati komentare u stilu "vi nemate pojma".
kad nemate, da imate nebi prizivali demone
Quote:

5. Netko zaključuje da nemaš baš čistu "samokontrolu duha i tijela" kao što tvrdiš.
nisam nigdje tvrdio da imam "cistu" samokontrolu duha i tijela, vec sam ju propagirao kao pravi put ka odgovorima i iskustvu i kontroli demona.
Quote:

6. Odgovaraš da te brzo osuđuju.
Nitko te ovdje ne osuđuje. U pitanju je čista perceptivnost.
"Očito je po tvojim postovima da tebi niti to ne pomaže." - Baphomet
prosudio i osudio

dakle, sad kad se tema lijepo skrenula sa prizivanja demona i goetia, recite mi, vi koji jos niste prizivali demone, zasto to zelite ucinit i zasto vas to zanima?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 09:15   #91
Eto..Sly me preduhitrio u odgovorima.

Quote:
Ges kaže:
[B]nisam nigdje tvrdio da imam "cistu" samokontrolu duha i tijela, vec sam ju propagirao kao pravi put ka odgovorima i iskustvu i kontroli demona.
Aha...znači ti propagiraš nešto što sam nisi probao. I onda još očekuješ da te netko shvati ozbiljno...e svašta.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 09:26   #92
Quote:
Baphomet kaže:
Aha...znači ti propagiraš nešto što sam nisi probao. I onda još očekuješ da te netko shvati ozbiljno...e svašta.
jesam, probao sam, probavam jos uvijek, probavat cu i do kraja zivota. da sam uspio postigo bi ono sto je postigao i Isus i Budha i ostali (ima ih mnogo, samo ih ljudi ne prepoznaju)
i neocekujem da me se shvati ozbiljno jer ako se nije shvatilo velike ucitelje ozbiljno zasto bi se mene...
ali ja znam (koliko vidim za razliku od vas) svrhu onoga sto pokusavam
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:05   #93
Quote:
Ges kaže:
ali ja znam (koliko vidim za razliku od vas) svrhu onoga sto pokusavam
Niš' ti ne vidiš, toliko si zasljepljen svojom dogmom da ne možeš pojmiti da ima ljudi koji drugačije razmišljaju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:08   #94
Quote:
Baphomet kaže:
Niš' ti ne vidiš, toliko si zasljepljen svojom dogmom da ne možeš pojmiti da ima ljudi koji drugačije razmišljaju.
skroz isto ide i za tebe (samo izbaci dogmu i zamjeni sa razmisljanjem)

ali moje razmisljanje bar ima cilj i svrhu vecu od obicnog osobnog "iskustva"
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:13   #95
Quote:
Ges kaže:
ali moje razmisljanje bar ima cilj i svrhu vecu od obicnog osobnog "iskustva"
A taj cilj i svrha bi bili?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:14   #96
Ali stvar oko koje smo se poceli jako razilazit je vase misljenje:
"Niš' ti ne vidiš, toliko si zasljepljen svojom dogmom da ne možeš pojmiti da ima ljudi koji drugačije razmišljaju."
jer ja si mogu to pojmit, i ja to itekako sam svjestan, i stovise, uopce nemam nista protov vas koji dozivate demone (i ja bi ih dozivo da imaju svrhu), i uopce me ne smetaju ni razna tumacenja religija i shvacanja doticnih.
jedino sto vam pokusavam rec je kako postoji ako ne laksi onda barem sigurniji nacin koji vam pokazuju vec tisaucama godina samo ga trebate ugledat
i bivam tu popljuvan... a Boze moj, vas izbor...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:19   #97
Quote:
Gospon Pes kaže:
A taj cilj i svrha bi bili?
ako ih nisi uspjela shvatit dok su ti objasnjavali i Isus, i Budha i mnogi drugi, onda ti to ja sigurno necu uspjet objasnit. ko sto ni meni nisu uspjeli to objasnit vec sam shvatio sam, i koliko god to pricao niko me ne shvaca.
covjek poslije shvati da je to kao da na hrvatskom objasnjavas u afganistanu kako programirat u C-u: uzaludno
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:34   #98
Quote:
Ges kaže:
uopce nemam nista protov vas koji dozivate demone (i ja bi ih dozivo da imaju svrhu), i uopce me ne smetaju ni razna tumacenja religija i shvacanja doticnih.
Ne smetaju?
Ma znaš li ti uopće šta pišeš kada se niti svojih postova ne sjećaš.

Quote:
Ges kaže:
i bivam tu popljuvan... a Boze moj, vas izbor...
Normalno da si popljuvan...nisam ti ja kršćanin pa da okrećem drugi obraz. Počeo si pljuvati, dobio si nazad i sad se žališ...e svašta
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:37   #99
Ne brini se za moje shvacanje, reci svojim rijecima sto je TEBI cilj i svrha.

Naravno, ako zelis.
Sto su pricali Isus i Buda, ne pitam.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 12:48   #100
Quote:
Baphomet kaže:
Ne smetaju?
Ma znaš li ti uopće šta pišeš kada se niti svojih postova ne sjećaš.
ja jesam popljuvao, ali mi ne smeta. Isto kao kad vidim pijanca: necu ga ubit ic tuc i proganjat jer je pijanac jer me ne smeta, ali definitivno cu mu probat objasnit kako postoji i drugi put i popljuvat njegov stav pijanca. ali kad pijanac vidi samo casu i svoju grdu sudbinu
Quote:
Pesica rece:
Ne brini se za moje shvacanje, reci svojim rijecima sto je TEBI cilj i svrha
sto tebe zaboli k... sto je meni cilj? ja ne propagiram SVOJ cilj vec tudje ucenje koje smatram ispravnim. A ucenje je Isusovo, Budhino i sl. ljudi. Pitaj si svecenika sto mu je cilj kod propovjedanja vjere... ili bi ga trebala bitat sto je cilj onoga sto propovjeda (a o cem ja govorim). Tipicno ljudsko razmisljanje: "sto je TEBI cilj".

nego, kad si krenula pljuvat po tumacenju za koje se zalazem, reci mi lijepo: a sto je cilj prizivanja demona? ili sto je VAS cilj u tome (vidim kako svi izbjegavaju odgovorit na to pitanje)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.