Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 15:12   #1001
Pogledaj www.aua.com iz Beča (ali stavi kao zemlju Austriju), imaju Red-ticket po 100 EUR. Samo ne znam kako imaju za tvoje datume. Amsterdam nažalost i nije neka LCC destinacija.
Od LCC imaš još Easyjet do Milana, ili Londona (s obzirom na Wizzair do Londona). Uglavnom LCC karte možeš uzimat jednosmjerne, tako da ne moraš na isti način ići tamo i nazad. Ili prespavaj u Koelnu jednu noć.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:25   #1002
Quote:
poputpsa kaže: Pogledaj post
sutra krećem i pun sam svakakvih kontradiktornih imformacija u vezi javnog prijevoza u amsterdamu... pa ko zna sa sigurnošću neka kaže: da li je obavezna kupovina kartice za javni prijevoz i da li još uvijek ima krtica za 24 sata neograničenog prijevoza. mislim ubost takve 2 jer brijem da mi se više isplati... hvala
i pošto slijećem u eindhoven da li moram rezervirati kartu za vlak do a'dama ili se mogu samo pojaviti na istom pošto ide skoro svaki sat vremena
Za sve u vezi gradskog prijevoza u Amsterdamu pogledaj na www.gvb.nl. Postoje chip-karte za 24 sata (7 €), 48 sati (11,50 €), 72 sata (15 €) i 96 sati (18 €). Amsterdam nije tako ogroman pa vidi što ti je od toga potrebno. U tramvaju se može kupiti samo karta za 24h ili strippenkaart (za pojedinačne vožnje), ostale u kioscima GVB-a, turističkim uredima i slično.
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:52   #1003
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pogledaj www.aua.com iz Beča (ali stavi kao zemlju Austriju), imaju Red-ticket po 100 EUR. Samo ne znam kako imaju za tvoje datume. Amsterdam nažalost i nije neka LCC destinacija.
Od LCC imaš još Easyjet do Milana, ili Londona (s obzirom na Wizzair do Londona). Uglavnom LCC karte možeš uzimat jednosmjerne, tako da ne moraš na isti način ići tamo i nazad. Ili prespavaj u Koelnu jednu noć.
Iz Beča je 330€...

Jedino je iz Budimpešte kolko-tolko ok, ali tu me opet cimaju problemi sa vlakom iz Zagreba, odnosno iz Budimpešte... Sad sam zvao HŽ i vele da od 13.12. imaju novi vozni red, što isto poboljšava situaciju...

Any other thoughts?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:32   #1004
ako ima neki stanovnik amsterdama na forumu, molim ga da mi kaže moze li se u prosincu voziti bicikl po gradu? bit ću udaljena pola sata od centra, a bajs mi je najdraže prijevozno sredstvo( a i da se ne moram zamarati zadnjim tramvajem). i koliko cca. košta iznajmljivanje? hvala btw, idem oko nove godine, 6 dana
ana.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:46   #1005
evo da i ja postavim jedno pitanje: dakle frendovi i ja idemo za Utrecht u 4 mjesecu druge godine. Tamo bi morao biti 2.4. popodne najkasnije, a povratak 5.4. Direkt ZG-AMS je 2000kn (avion, Croatia Airlines) sto je nama naravno previse. Dakle trazim neku jeftiniju kombinaciju avion/vlak.

unaprijed zahvalan

Zadnje uređivanje eXecutioner : 01.12.2009. at 20:57.
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:05   #1006
Ajde pls... ako postavljaš pitanje, postavi ga na jednoj temi a ne na 10-tak, jer onda čovjek više nema pojma gdje bi odgovorio.
Osim toga, već sam jedno 10-tak puta napisao kako do nizozemske... Germanwings do Koelna i onda vlakom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:23   #1007
Quote:
ana.os kaže: Pogledaj post
ako ima neki stanovnik amsterdama na forumu, molim ga da mi kaže moze li se u prosincu voziti bicikl po gradu? bit ću udaljena pola sata od centra, a bajs mi je najdraže prijevozno sredstvo( a i da se ne moram zamarati zadnjim tramvajem). i koliko cca. košta iznajmljivanje? hvala btw, idem oko nove godine, 6 dana
http://www.macbike.nl
http://www.orangebike.nl
http://www.yellowbike.nl

u slucaju zaledjenja ceste i biciklisticke staze se posipaju sa soli, tako da nema problema.
iznajmi najobicniji model. ne treba ti nikakva bicikla sa brzinama. izuzev par mostova sve je ravno.
klomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:34   #1008
Quote:
eXecutioner kaže: Pogledaj post
evo da i ja postavim jedno pitanje: dakle frendovi i ja idemo za Utrecht u 4 mjesecu druge godine. Tamo bi morao biti 2.4. popodne najkasnije, a povratak 5.4. Direkt ZG-AMS je 2000kn (avion, Croatia Airlines) sto je nama naravno previse. Dakle trazim neku jeftiniju kombinaciju avion/vlak.

unaprijed zahvalan
ako ti nije tesko presjesti u frankfurtu ili minhenu, onda ti je dobra opcija
http://www.lufthansa.com
zg-min-ams ili zg-fra-ams ti dodje manje od 200 eura.
sada su karte jos skupe za taj period. poigraj se datumima na njihovoj stranici pa ces bolje skuziti.
klomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:06   #1009
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ajde pls... ako postavljaš pitanje, postavi ga na jednoj temi a ne na 10-tak, jer onda čovjek više nema pojma gdje bi odgovorio.
Osim toga, već sam jedno 10-tak puta napisao kako do nizozemske... Germanwings do Koelna i onda vlakom.
sorry, nisam razmisljao da ustvari spammam... nasao avio karte ZG-Koln po 112eura, ali me muci vlak. Jer na Deutsche Bahn su povratne karte (Koln-Amsterdam) po 90 eura. Jel to moguce da je tak skup vlak? Nema nista jeftinog, nesto sam citao da postoje akcije za 19eura u jednome smjeru.
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 07:28   #1010
Postoje te akcije... Najbolje ti se pretplatiti na njihov newsletter...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 08:36   #1011
Quote:
eXecutioner kaže: Pogledaj post
evo da i ja postavim jedno pitanje: dakle frendovi i ja idemo za Utrecht u 4 mjesecu druge godine. Tamo bi morao biti 2.4. popodne najkasnije, a povratak 5.4. Direkt ZG-AMS je 2000kn (avion, Croatia Airlines) sto je nama naravno previse. Dakle trazim neku jeftiniju kombinaciju avion/vlak.

unaprijed zahvalan
ja i žena idemo svake godine u Nizozemsku autom,to nam je najjeftinije,potrošimo za gorivo i za cestarinu u Austriji oko 200-230 eura,krenemo iz VŽ ujutro u tri i u Roterdamu smo oko šest-sedam navečer,to ti je nekakvih 1300 km,pozdrav
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 09:31   #1012
ovo su troškovi za 1 smjer ?
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 10:57   #1013
Quote:
ana.os kaže: Pogledaj post
ako ima neki stanovnik amsterdama na forumu, molim ga da mi kaže moze li se u prosincu voziti bicikl po gradu? bit ću udaljena pola sata od centra, a bajs mi je najdraže prijevozno sredstvo( a i da se ne moram zamarati zadnjim tramvajem). i koliko cca. košta iznajmljivanje? hvala btw, idem oko nove godine, 6 dana
ja bila u amsterdamu po zimi, tj. bozic-ng..
i svi se voze biciklima..i po noci kad je bas hladno i kad se ide u nocni djir oni se vozikaju biciklima..frajeri se voze i u u odijelima, zenske u "svecanijoj" odjeci itd..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:06   #1014
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
ovo su troškovi za 1 smjer ?
a računaj. znaš potrošnju svog auta, uzmeš da ćeš tamo i natrag napravit oko 2600-3000 km, litra goriva u njemačkoj oko 1,2 u nl oko 1,1 e, vinjeta austrijska za 10 dana, uvijek zaboravim koliko, ali ispod 10 eura...
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:23   #1015
Quote:
eXecutioner kaže: Pogledaj post
evo da i ja postavim jedno pitanje: dakle frendovi i ja idemo za Utrecht u 4 mjesecu druge godine. Tamo bi morao biti 2.4. popodne najkasnije, a povratak 5.4. Direkt ZG-AMS je 2000kn (avion, Croatia Airlines) sto je nama naravno previse. Dakle trazim neku jeftiniju kombinaciju avion/vlak.

unaprijed zahvalan
karte možeš naći puno jeftinije za nekih 1200 - 1300 kn, pogledaj na stranici www.aviokarte.hr. Jedino što za tu cijenu ako nije CA presjedaš ili u Beču, Budimpešti ili Pragu. Ne znam zašto pokušavat kombinirat avion/vlak kada za možda malo više novaca putuješ krace, a uz to si i odmorniji.
balancane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:24   #1016
7,70 eura je 10 dnevna vinjeta u austriji
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:28   #1017
Pa još slovenska, ona mjesečna od 30 eur...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 13:26   #1018
Quote:
eXecutioner kaže: Pogledaj post
sorry, nisam razmisljao da ustvari spammam... nasao avio karte ZG-Koln po 112eura, ali me muci vlak. Jer na Deutsche Bahn su povratne karte (Koln-Amsterdam) po 90 eura. Jel to moguce da je tak skup vlak? Nema nista jeftinog, nesto sam citao da postoje akcije za 19eura u jednome smjeru.
pokusaj preko nizozemske zeljeznicke kompanije, ali koliko vidim, za sada mozes kupiti karte samo do pocetka ozujka.
http://www.nshispeed.nl/en
klomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 15:56   #1019
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
a računaj. znaš potrošnju svog auta, uzmeš da ćeš tamo i natrag napravit oko 2600-3000 km, litra goriva u njemačkoj oko 1,2 u nl oko 1,1 e, vinjeta austrijska za 10 dana, uvijek zaboravim koliko, ali ispod 10 eura...

pa to i kažem ... da li se za samo 2 osobe isplati ići autom ... rekao bih da je avionom (uz malo sreće) tu negdje financijski trošak ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 17:31   #1020
Thumbs up

Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
ovo su troškovi za 1 smjer ?
ako mene pitaš,to su troškovi u oba smjera,slovensku vinjetu nisam računao pošto imam godišnju
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.