Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 11:50   #1
Što podrazumijevaju redovni pregledi?

Evo mene u 14. tjednu - totalno zamrzila doktore i preglede i UZV i sve.
Peripetije s nuhalnim.
Da ne dužim - pričala sam baš s frendicom o pregledima pa me pita kad ti je idući - kažem ja ne znam - do godine
Meni su svi pregledi do sad bili samo UZV - osim na jednom gdje sam zamolila za vaginalni pregled zbog perzistentnosti smeđih flekica koje sam imala. I to je obavljeno.
Dakle nikakvo mjerenje tlaka, proteina (one neke navodne trakice s bojama), težina... Ništa - dođeš na UZV pogledaju bebu i to je to. I to svaka 4 tjedna

Što spada u redovan pregled i koliko često idete?
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 11:55   #2
samo te pogledaju na uzv? mislim da to nije ok od tvog ginića... svakako bi te trebao pregledat vaginalno, dakle obični pregled, jer tako može ustanoviti jesi li možda otvorena i slično.

moj pregled je svaka 4 tjedna, osim ako nema nikakvih problemčića ni krvarenja i izgleda ovako:

- davanje urina na analizu
- mjerenje tlaka
-mjerenje težine

zatim slijedi vaginalni pregled, gin mi uvijek kaže kakva je situacija, je li cerviks zatvoren, u kojem je položaju posteljica i sve ti upisuje u trudničku knjižicu.

na uzv u prosjeku idem svaka 2 mj... u početku trudnoće išla sam koja 3 puta, pa sad opet u 21.tjednu, pa ću opet sad sredinom sječnja... smatraju da nije dobro radit puno uzv-a ako je sve u redu s trudnoćom.

eto tako izgledaju moji pregledi i ja sam zadovoljna... a svakako nađi ginića ili reci svojem da te koji put i pregleda vaginalno.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 11:59   #3
Ja vodim trudnoću na Sv. duhu kod tzv najboljih dr tamo.
Sve što su mi dosad napravili je da sam još uvijek u strahu od bilo kakve deformacije, ne želim na UZV, a pregledi nikakvi nisu obavljen van UZV-a.
Baš se onak osjećam kao Pale sam na svijetu
A ja bi samo negdje normalno vodila trudnoću.
Još me i hormoni pucaju pa bi se sad najradije , a na poslu sam.

I prestala sam se onako veseliti bebi - od straha - kao prije i baš mi je fuj...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:00   #4
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Evo mene u 14. tjednu - totalno zamrzila doktore i preglede i UZV i sve.
Peripetije s nuhalnim.
Da ne dužim - pričala sam baš s frendicom o pregledima pa me pita kad ti je idući - kažem ja ne znam - do godine
Meni su svi pregledi do sad bili samo UZV - osim na jednom gdje sam zamolila za vaginalni pregled zbog perzistentnosti smeđih flekica koje sam imala. I to je obavljeno.
Dakle nikakvo mjerenje tlaka, proteina (one neke navodne trakice s bojama), težina... Ništa - dođeš na UZV pogledaju bebu i to je to. I to svaka 4 tjedna

Što spada u redovan pregled i koliko često idete?


ja dođem...prvo se popiškim u čašicu, onda to dam sestri (nema pojma što radi s tim...napiše nekakve črčkice u knnjižicu, ali ih ja još nisam uspjela dešifrirati), pa se izvažem, pa zapiše kilažu, pa mi izmjeri tlak...i onda sjednem i čekam da mogu do doktora... unutra kod njega prvo sjednem, pa pita da li ima kakvih problema, pa pogleda malo knjižicu, malo karton i tak, pa veli ajde idemo, pa ja odem u kabinu di se skinem, dođem van, sjednem (legnem) na stol s raširenim nogama, di on radi ručni pregled položaja maternice, i da vidi da li je sve zatvoreno, pa se preselim na drugi stol, gdje mi radi vaginalni UZV...onda malo gledamo bebicu on mi pokaže di je što, objasni i to je to...onda se ja obućem, još malo sjednem...on napiše podatke i to je to.

Nikad nisam bila sve skupa dulje od 15 minuta kod njega...čak i manje...nadam se da će sutra mm moći s menom na UZV...neznam kad prestaje s vaginalnim UZV
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:00   #5
Sad sam u 26. sutra u 27. tjednu i za par dana iden na pregled. S 7 tjedana sam bila u gin gleda me je vaginalno. Svaka cetri tjedna idem kod njega. S tim kad vadim nekakve nalaze uvijek mogu doc da ih pogleda "priko reda". S 15 tjedana pocea me je vagat, mjerit tlak, te gledat na UZV. Buduci da nosim nisko i od pocetka san na komplikacijama zbog toga svaki put provjeri jesan li otvorena. Do sada sam vadila krv zbog anemija, secera, jetre, stitnjace te mokracu - bili su mi poviseni leukociti pa san radila urinokulturu ali fala Bogu sve je ok. Sve ove pretrage (jetra,stitnjaca i sl.) san radila jer su tili bit sigurni (vrat mi se zadeblja, naglo se udebljala i sl.). Da jos nadodam da je njemu bitno i misljenje drugog ginekologa tako da osim kod njega (u Domu zdravlja) posla me i u bolnicu da me pregleda drugi gin. Moran rec da san zadovoljna s njin. I samo da nadodan da je to socijalni ginekolog nije privatnik.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:02   #6
ja imam osjećaj da mi na pregledu niš ne radi..mislim, pregled traje minutu i budući da idem kod privatnice, osjećam se kao da doista plaćam 250 kuna za minutu pregleda (iako, znaaam, ona i temeljem toga može puno vidjeti)

uglavnom, izgleda ovako - dođem, stanem na vagu, izmjere mi tlak, idem se popiškiti.
onda uđem kod doktorice koja me raširi sa spekulumom i baci pogled dolje (ona tad gleda iscjedak, jel sam otvorena, jel sve na mjestu...). obično niš ne kaže, ja pitam jel sve kak treba bit, ona kaže da je i to je to.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:03   #7
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
ja dođem...prvo se popiškim u čašicu, onda to dam sestri (nema pojma što radi s tim...napiše nekakve črčkice u knnjižicu, ali ih ja još nisam uspjela dešifrirati), pa se izvažem, pa zapiše kilažu, pa mi izmjeri tlak...i onda sjednem i čekam da mogu do doktora... unutra kod njega prvo sjednem, pa pita da li ima kakvih problema, pa pogleda malo knjižicu, malo karton i tak, pa veli ajde idemo, pa ja odem u kabinu di se skinem, dođem van, sjednem (legnem) na stol s raširenim nogama, di on radi ručni pregled položaja maternice, i da vidi da li je sve zatvoreno, pa se preselim na drugi stol, gdje mi radi vaginalni UZV...onda malo gledamo bebicu on mi pokaže di je što, objasni i to je to...onda se ja obućem, još malo sjednem...on napiše podatke i to je to.

Nikad nisam bila sve skupa dulje od 15 minuta kod njega...čak i manje...nadam se da će sutra mm moći s menom na UZV...neznam kad prestaje s vaginalnim UZV

meni je zadnji vaginalni radio u 13.tjednu a sljedeći uzv u 21.tjednu radio je preko trbuha a moj muž se čudio malom biću kojeg smo napravili

tako da ćeš sad vjerojatno ići na ove abdominalne uzv-e.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:09   #8
Ja sam onda stvarno potpuno zakinuta - a svi jako hvale tog dr.
Valjda je njima UZV jedino bitan a ostalo - nula bodova...
potpuno sam razočarana i uopće mi se više ne ide kod dr.
Čak i ti Lali, iako ti se čini da niš ti ne pregleda, više te pogleda nego mene - kažem ja sam u ordinaciji na patologiji trudnoće na SD tražila vagu i nije je bilo...
Tužna sam
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:16   #9
Slusaj zasto ga ne pitas? Ukoliko ja svoga nista ne pitam on ti uglavnon rece dvi - tri recenice tipa: sve je u redu..nismo otvoreni..ali kad ga ja pitan nesto onda ti on to meni sve lipo objasni. Recimo kad je bia muz sa menon sve nan je pokaziva - naravno moj blento nije nista razumia, jedino sta je reka: Ima veliku glavu...vidi se da je moje - i udria se smijat ko neki ludjak . A ako ti i to ne pomogne e onda minjaj doktora.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:20   #10
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Ja sam onda stvarno potpuno zakinuta - a svi jako hvale tog dr.
ak ti je radio vaginalni uzv, možda pregled obavi prije stavljanja sonde..mislim, to stvarno traje kratko - dok samo baci pogled dolje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:21   #11
misiz S slažem se s nelom25... zašto bezveze biti tužna i u nekoj depri zbog nemarnosti doktora, jednostavno ih pitaj zašto te češće ne pregledavaju kako treba, dakle uz uzv i običan pregled. A ukoliko nisi zadovoljna tretmanom, ja bih promijenila ginića, kao što i do sad već jednom jesam. sad se osjećam zadovoljnije i sigurno u zdravlje sebe i svoje bebice.

sretno!!!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:24   #12
Ja sam u 22. tjednu, svaki put kad dođem pregled traje oko pola sata, nikad manje.Svaki put se popiškim u čašicu (gin. kaže da tako vidi da li je mama gladna i da li joj šta fali,), onda ide vaganje, mjerenje tlaka, vaginalni pregled - da li je položaj maternice dobar, da li sam zatvorena i to, i na kraju UZV koji je i vaginalni i preko trbuha. Sve ovo gin.upisuje i trudničku knjižicu. Prošli tjedan mi je prvi put u knjižicu upisala i biparijetalni promjer (promjer glavice) koja je u 21. tjednu bila 50 mm.Kad je tu veličinu spojila sa tjednima trudnoće bilo je na donjoj granici pa je gin. bila malo zabrinuta i rekla da moramo svaki sljedeći put provjeravati veličinu glave s obzirom na tjedne. Jesu i vama to radili?
Jejac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:26   #13
Ovako! Kada dodjem kod gina javim se sestri i dam joj moju knjizicu,onda idem piskiti,zatim na vagu i mjerenje tlaka.Poslije si sjednem u ugodnu foteljicu i ponude mi caj ili kavicu.Kada me gin pozove,udjem,popricamo malo o svemu i onda prelazimo u onu drugu prostoriju na ultrazvuk,druzimo se s bebom,mjerenja i slicne stvari (to mi je ujedno i najdrazi dio pregleda )Zatim prelazimo na vaginalni pregled gdje mi pogleda da lli sam otvorena i tomu slicno.Poslije dok se ja oblacim on baci oko preko mikroskopa na vaginalni sekret i ostale pizdarije,onda se vracamo za njegov stol gdje mi upisuje podatke u knjizicu,odgovara na moja pitanja te dijeli savjete itd.dogovorimo slijedeci termin,rukujemo se i onda izlazim kod sestre ,kod nje praznim novcanik i sretna i zadovoljna izlazim van!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:27   #14
To mi nije radia...prvi put cujen za to..ali evo ko sta san rekla iden za par dana pa cu vidit oce li mi tad to napisat...
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:18   #15
Ja dodem, popiskim se, izvagam,mjere mi tlak, pa vaginalni pregled, i mjeri sa centimetrom duljinu kaj bi trebala biti tu negdje sa tjednima trudnoce i onda upise u knjizicu, ako trazim dobim uputnicu za uzv na Sv. Duhu... Prosli put me poslao na urinokulturu da vidi jeli sve ok, i bilo je. Dodem svaka 4 tj i to je to. U kojem tjednu se pocinju raditi cesce pregledi od jednom mjesecno. I zasto neke tete na Sv. Duhu idu na svakakve pretrage i dobivaju nekakve dijagrame a druge samo na uzv?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:26   #16
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Ja sam onda stvarno potpuno zakinuta - a svi jako hvale tog dr.
Valjda je njima UZV jedino bitan a ostalo - nula bodova...
moja dok. me svaki put gleda na uzv (u pocetku do sada su pregledi bili svaka 4 tjedna), dok rucni pregledi su vrlo rijetki.. bilo ih je na pocetku, ali ne svaki put. Navodno nije ok da te puno prsticima dole gledaju/pipkaju.. tako mi rekla doktorica (ne ta koja pregledava, vec druga)... navodno u Americi u cijeloj trudnoci te svega 2-3 puta pregledaju prsticima (tako mi rekla gđa doktor)..
Ona sa vaginalnim uzv moze viditi da li si otvorena i koliko, dok bakterije i ostale nemani otkriva kroz mokracu...

Je malo neobicno da ti ne uzimaju mokracu i ne vazu te i ne mjere tlak.. ali nemoj se zamarati, trudna si samo 14 tjedana.. mozda slijedeci put to sve odradis
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:02   #17
THNX cure.
Pitat ću ih, samo m ezanimalo jel to normalno ili ne.
Meni do sad nitko nikad nije radio ništa osim UZV-a.
Jest da smo samo 14 tjedana, ali... nitko nidak...
I da ovo je već treći dr kojeg sam promijenila...

Morat ću ga nazvati i provjeriti
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:18   #18
slijedeci put kada dodjes pitaj ga "ocemo danas samo uzv ili cemo pregled i uzv?" i bez straha
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:04   #19
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
slijedeci put kada dodjes pitaj ga "ocemo danas samo uzv ili cemo pregled i uzv?" i bez straha


Ma možda oni nisu shvatili da ja kod njih pratim trudnoću - a ne idem samo na UZV
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:23   #20
a zašto uopće ideš na patologiju,kad su trudničke ambulante dolje u prizemlju?!

mene na SD uvijek vagali,vaginalni pregled i piškila im na onu trakicu
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.