Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 21:58   #921
meni je situacija slična ovakvoj, zub mi je dosta vani, ali nije skroz izašao jer nema mjesta, jel tko vadio takav zub i iskustva...

http://www.drudhayaraja.com/smile-ga...xtraction.html
streamg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 14:16   #922
Quote:
streamg kaže: Pogledaj post
meni je situacija slična ovakvoj, zub mi je dosta vani, ali nije skroz izašao jer nema mjesta, jel tko vadio takav zub i iskustva...

http://www.drudhayaraja.com/smile-ga...xtraction.html
Da, meni su vadili dok još nije bio vani no imala sam upalu koju 2 mjeseca nisam uspjela rješiti pa je i zahvat bio traumatičan. Ima dosta rezanja, čupanja i sl., no ništa ne boli. Ja sam osjetila bol zbog upale

Izgleda da ću ipak morati vaditi donji desni jer stvara iste probleme kao i lijevi prije nego sam ga maknula. Sve mi je upaljeno, uho, grlo, nos limfni čvorovi na vratu, zubno meso, ne mogu pričati ni otvarati usta
Naravno, pijem antibiotik ali već tjedan dana situacija ne ide na bolje. Ludim! Otići ću kod ovog čovca od miss blondie, čini se da je ok, a ne da mi se opet davati 900kn za vađenje zuba
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:18   #923
Opet ja, sama sa sobom pišem po ovoj temi
Izvadih prije pola sata donji umnjak. Na stomatološkom faksu. Da bih ostavila što bolji dojam, usput sam imala i napad panike. Pa su mi se mišići nekontrolirano trzali tako da nisu mogli počet s vađenjem dok se ne smirim. Svakih 5 minuta me je jako simpatičan kirurg pitao jesam živa.

Velika, velika sramota uopće ne znam zašto, vadila sam lijevi prije godinu dana i sve je bilo super, a sad sam obična plačipitjka.
I da, popucali su mi kutevi usana Sva sam u ranama.

Ne znam kakva drugi imaju iskustva s njima na faksu ali ja sam ostala pozitivno šokirana, svi su bili ljubazni, sve su mi objasnili, zezali se, ma odlični su kad se sjetim da sam prošli put privatniku dala 900kn za umnjak, nije prozborio nijednu riječ prije, za vrijeme ni poslije zahvata, sav je bio nadrkan i bezobrazan.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:24   #924
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Opet ja, sama sa sobom pišem po ovoj temi

Quote:
Velika, velika sramota uopće ne znam zašto, vadila sam lijevi prije godinu dana i sve je bilo super, a sad sam obična plačipitjka.
I da, popucali su mi kutevi usana Sva sam u ranama.
... prošli put privatniku dala 900kn za umnjak
Ja sam prije tjedan dana izvadila treći. Još jedan ostao Al me još uvijek malo boli
Sad tek vidim koliko sam uštedila kaj sam išla preko uputnice A i ljudi su bili super
Da, i meni je pukla usna ovaj zadnji put. Niš strašno. Prođe za par dana.
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:19   #925
Imam lijepo iskustvo sa poliklinikom IMED u Selskoj, ZG, koja radi na uputnicu HZZO. Bila prošli čet, termin u 6, doduše sve se produžilo jer se beštija nije dala van ali nakon alveotomije, slikanje i kući
Sve je prošlo, drugi dan naručena za kontrolu, ispiranje hidrogenom, doc pregledao, dao mi broj sl. moba (jer je bio vikend između kontrole i vađenja konaca) ako se što zakomplicira.... Ostala sam nemalo iznenađena jer inače, barem kod zadnjeg vađenja u negdje u travnju kod moje zubarke bilo je zub van - noga u dupe
Slj. tjedan imam vađenja konaca, a ali ono što me najviše oduševilo - ništa se ne plaća uz crvenu uputnicu, a privatna je klinika. Eto, da podijelim s vama, ja sretna što sam našla jer mi slijedi još jedna za izvaditi početkom iduće godine
__________________
"Da ga nikad nisam srela, bila bih ga svojim snovima na život donijela."
Medicandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:56   #926
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post


Ja sam prije tjedan dana izvadila treći. Još jedan ostao Al me još uvijek malo boli
Sad tek vidim koliko sam uštedila kaj sam išla preko uputnice A i ljudi su bili super
Da, i meni je pukla usna ovaj zadnji put. Niš strašno. Prođe za par dana.
A šta nisi vadila dva po dva? Ja sam izvadila samo donje jer su gornji super, izrasli do kraja bez ikakvih problema, ali da sam ih sve morala vaditi definitivno ne bi išao jedan po jedan

Ova moja rana još uvijek krvari a tak sam se veselila cijelodnevnom hranjenju sladoledima i pudinzima, sad mi sve ima okus po krvi
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 22:22   #927
ja ga jutros vadio i boli ko užas

u gundulićevoj, mlada zgodna doktorica Dragana

ajd bar nešto u svoj ovoj muci
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:11   #928
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
ja ga jutros vadio i boli ko užas

u gundulićevoj, mlada zgodna doktorica Dragana

ajd bar nešto u svoj ovoj muci
e da...
doktorica je udana i ima djetesce...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:40   #929
hehehe znam, još i štošta drugo jerbo dok su me mesarili s kolegom je vrtila privatne razgovore.


Bilo mi je neobično vidjeti tako ultra samouvjerenu vršnjakinju.

btw i ja sam oženjen za mladu, uspješnu i extra lijepu ženu, ali lijepa žena je lijepa žena, a u trenucima strave to je zgodan štiklec

To spominjem i zbog toga jer sam unatoč strahu od prvog vađenja umnjaka ikad morao glumiti veću hrabrost nego bi inače pred nekim muškim hehehehehe.
Smiješan sam si
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:10   #930
Quote:
Nanidia kaže: Pogledaj post
3 tjedna? ajme, umrijet ću do tad. Zubar mi je rekao da moram vaditi oba donja umnjaka. Desni me užasno boli, jedva jedem i pričam. Počelo je prije 3 dana i od tada se svakodnevno drogiram sa ibuprofenom.

Dali zna netko jel se moram vaditi pirs prije operacije? Imam monroe (pris iznad gornje usne) i malo ga je problematično izvaditi.
3 tjedna nije ništa. ja sam čekala 2 mjeseca.
vjerovatno ces morati izvaditi pirs...nisam sigurna, ali ako ti operiraju umnjake mislim da to ne smijes imati...
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 12:47   #931
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
hehehe znam, još i štošta drugo jerbo dok su me mesarili s kolegom je vrtila privatne razgovore.


Bilo mi je neobično vidjeti tako ultra samouvjerenu vršnjakinju.

btw i ja sam oženjen za mladu, uspješnu i extra lijepu ženu, ali lijepa žena je lijepa žena, a u trenucima strave to je zgodan štiklec

To spominjem i zbog toga jer sam unatoč strahu od prvog vađenja umnjaka ikad morao glumiti veću hrabrost nego bi inače pred nekim muškim hehehehehe.
Smiješan sam si
Kak je vas muške lako smirit
Meni ni tri zgodna zubara jučer nisu pomogla (ok, možda sam paničarila jer sam nesvjesno htjela da me netko od njih dođe držat za ruku )

E da, ja pijem Ketonal za bolove, jel netko zna koliko ih dnevno smijem popit? Jučer sam 5
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:34   #932
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Kak je vas muške lako smirit
Meni ni tri zgodna zubara jučer nisu pomogla (ok, možda sam paničarila jer sam nesvjesno htjela da me netko od njih dođe držat za ruku )

E da, ja pijem Ketonal za bolove, jel netko zna koliko ih dnevno smijem popit? Jučer sam 5
pa vjerujem da bi priskočili da si pitala

ma ja se to samo šalim oko tih stvari....činjenica je da sam imao prilično lošu i bolnu noć i da su voltareni napravili probavni darmar. sad se vraćam na neofen forte...valjda budu pomogli

Kolko zna 4 komada su obično max doza koju se preporučuje, ali ako boli drmni petog
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:30   #933
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
A šta nisi vadila dva po dva?...
Jedan po jedan po jedan
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
...
To spominjem i zbog toga jer sam unatoč strahu od prvog vađenja umnjaka ikad morao glumiti veću hrabrost nego bi inače pred nekim muškim hehehehehe.
Smiješan sam si
I nama si
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
K...
E da, ja pijem Ketonal za bolove, jel netko zna koliko ih dnevno smijem popit? Jučer sam 5
Mene još uvijek lagano boli, ali nisam popila nijednu tabletu Jučer sam ih zvala i kaže sestra da ak me ne boli toliko da moram piti tablete da ne moram dolaziti. U suprotnom bih otišla tamo da mi isperu ranu i stave lijek u nju
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:30   #934
meni rastu i gore i dole, i krive mi jedan zub, i to puno, jel vama krive ostale zube?
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:51   #935
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post

I nama si


Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Mene još uvijek lagano boli, ali nisam popila nijednu tabletu Jučer sam ih zvala i kaže sestra da ak me ne boli toliko da moram piti tablete da ne moram dolaziti. U suprotnom bih otišla tamo da mi isperu ranu i stave lijek u nju
svaka čast

al meni nitkio nije spominjao ispiranje rane i stavljanje lijeka u slučaju boli. rekli su boljet će, pij tablete ako moraš i vidimo se za tjedan dana da izvadiš konce
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:59   #936
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
...
al meni nitkio nije spominjao ispiranje rane i stavljanje lijeka u slučaju boli. rekli su boljet će, pij tablete ako moraš i vidimo se za tjedan dana da izvadiš konce
Nisu ni meni Prvi put je ful bolilo jer je hrana upala u ranu pa sam ih zvala i rekao čovjek da dođem da mi ispere. I još stavio lijek i bila milina Pa sam sad samoinicijativno došla na ispiranje i po lijek (prvi put imala konce (koji su sami otpali), druga dva puta ne)
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:03   #937
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Nisu ni meni Prvi put je ful bolilo jer je hrana upala u ranu pa sam ih zvala i rekao čovjek da dođem da mi ispere. I još stavio lijek i bila milina Pa sam sad samoinicijativno došla na ispiranje i po lijek (prvi put imala konce (koji su sami otpali), druga dva puta ne)

hehe iskustvo!!

meni se isto čini da bi mi konci mogli sami ispast jerbo se opasno motaju po zubima. znači, to nek me ne zabrinjava?!

koliko treba da faca splasne....sutra bi na posao ali mi se ne da ić kao maskota hypo banke
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:22   #938
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
pa vjerujem da bi priskočili da si pitala

ma ja se to samo šalim oko tih stvari....činjenica je da sam imao prilično lošu i bolnu noć i da su voltareni napravili probavni darmar. sad se vraćam na neofen forte...valjda budu pomogli

Kolko zna 4 komada su obično max doza koju se preporučuje, ali ako boli drmni petog
Ma priskočili su i tješili me, stavljali obloge na čelo
Kao što rekoh, preporučam ih svim ženskicama, a koliko sam vidjela ni muškarci ne bi ostali razočarani
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post

Mene još uvijek lagano boli, ali nisam popila nijednu tabletu Jučer sam ih zvala i kaže sestra da ak me ne boli toliko da moram piti tablete da ne moram dolaziti. U suprotnom bih otišla tamo da mi isperu ranu i stave lijek u nju
Nijednu tabletu ja dobijem poriv za lupanjem glavom u zid dok mi tableta ne počne djelovat, ne znam kak bi izdržala bez njih.
A jel vi jedete? Mislim, meni se nema šta zadržavat u rani od hrane jer jedem tj. pijem) samo juhu dok ne izvadim konce, ne mogu otvorit usta dovoljno da stane žlica ili vilica
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
meni se isto čini da bi mi konci mogli sami ispast jerbo se opasno motaju po zubima. znači, to nek me ne zabrinjava?!

koliko treba da faca splasne....sutra bi na posao ali mi se ne da ić kao maskota hypo banke
Pa ako ti nisu rekli da dođeš izvadit konce onda će valjda ispast sami meni je prošli put faca bila natečena tjedan dana.
I zaštiti glavu s nečim ako baš moraš na posao jer imaš ranu u ustima ne bi bilo dobro da te negdje uhvati propuh.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:05   #939
Mali problem oko vadjenja umnjaka

Znaci sto se tice vadjenja malo sam se informirao i koliko sam skuzio uz neku anestezijicu kvalitetniju nebi trebalo boliti i proslo bi u tri sekunde.
Ali ja imam jedan gori problem:
1. Oba dva donja umnjaka rastu mi okomito na ostatak celjusti
2. Umnjaci se ne vide, kako je ortodontica rekla, nece ni izaci.

Mene je uzasno strah zubara jer sam morao vec obavljati resekciju i vadjenje zivca sto me uzasno bolilo, tako da me uzasno strah sada ici vaditi sva 4 umnjaka.

Jeli netko imao problema s tim umnjacima sta krivo rastu na ostatak celjusti? Moze li mi otprilike reci koliko boli i kako to obave? I koliko dugo, naravno...


Hvala unaprijed, svima!
Infection is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.11.2010., 23:40   #940
evo moja dva donja su bila upravo takva, u kosti su rasla normalno na ostale zube.

izvadila sam oba. ovako je to bilo.

dobijes anesteziju i onda ti rezu kost, pravi zubar otvor kroz koji ce izvuci zub. i to ti je malo povuci, potegni, taom vamo, seci, trt mrt, onda konacno izvuce zub, zasije. taj proces trajao je, koliko se secam izmedju sat i sat i po vremena, ali ti nemas osecaj za vreme, kad prodje, iznenadis se koliko je trajalo, a nista ne boli, zato sto si pod anestezijom.

onda ides kuci. i kad prodje anestezija, pocinju problemi koje resavaju lekovi. pod 1, koliko se secam, pila sam neke antibiotike, da bi se sprecile eventualne infekcije, a pod 2 pila sam ibuprofene na svaka tri sata, i dakle boli, ali popijes lek, pa ne boli. odmah posle podne sam pocela da pijem i jedem supu na tu stranu na kojoj je izvadjen zub, jer je zubarka tako naredila.

dakle, pijes te lekove i vec sutradan je lakse, pa prekosutra jos lakse. koliko se secam, posle oba zuba sam pejn kilere pila tri dana.

posle sedam dana ides da ti izvade konce i to je to.

najgore cega se secam je zadah, da ne kazem smrad iz usta, kad ti konci pocnu da se raspadaju i smrde, a ne mozes da ih vadis pre nego sto prodje sedam dana. ali ko sto u zivotu sve prodje, tako prodje i sedam dana, izvadis koncice i ko nov si.

dakle, ukratko, vadjenje takvih umnjaka ne boli, ali posle boli, a taj problem ce ti resiti pejn kileri.

vadila sam ih u razmaku od par meseci.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.