Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 22:33   #5701
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
jel se netko zapitao zasto je crnac zaplakao prije nego su ga kanibali zvecnuli po glavi ....i..ako ima mozda kakvo znacenje...kamera se zaustavila jedno vrijeme na stablu
jadi mladog werthera

nije da ti treba neki poseban razlog za plakanje u onakvom svijetu, posebno u situaciji kad imaš još nekog osim samog sebe do koga ti je stalo i blijedu nadu u neki bolji život
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 25.10.2014., 16:34   #5702
Prisjetila sam se ove scene, i koliko je to bio moćan prikaz stanja i potencijal za jedan žešći kaos... a na kraju šipak....pas mater

kreativni nered is offline  
Old 25.10.2014., 16:43   #5703
Možda je bumo vidili i u ovoj sezoni...
Meron is offline  
Old 25.10.2014., 17:47   #5704
Ova sezona mi bolja nego prosle, ali opcenito - cijela radnja mi se ne sviđa, ni u stripu ni ovdje. Sve to sa zombijima i kako svijet izgleda mi je puno bolje i realnije objasnjeno u World War Z (knjiga naravno, ne smece od filma). Kao fan zobmbija, to su mi veliki nedostaci nepojmljivo je da hrpa random ljudi prezivi, ali neka organizirana vlast ne.
Eric Delko is offline  
Old 25.10.2014., 18:12   #5705
Quote:
Meron kaže: Pogledaj post
Možda je bumo vidili i u ovoj sezoni...
ooo i ja se nadan, al čisto sumljam nekako

@delko, a tako je to i nema tu pomoći.
kreativni nered is offline  
Old 25.10.2014., 19:29   #5706
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Isto tako mi je kretenski da zombiji nekoga sustignu a da ga nisu stjerali pred zid ili ugrizli za rame ili nogu u nekom uskom prolazu ili mjestu
Ovo da walkeri nekog pojedu na čistini zapravo i nije toliko nemoguće.... problem je što su scenaristi "malo" ograničeni (pritom mislim nesposobni da kvalitetno prikažu takve scene) Ako su svi gradovi i naselja puni walkera to onda znači da su walkeri posvuda i lijevo i desno i iza likova i ispred likova, a ne njima u scenama walkeri uvijek dolaze s leđa i povremeno sa strane, kako se walkeri ne umaraju mogu hodat za njima mjesecima bez da stanu, a kad bježe od grupe walkera zapravo bi trebali prolaziti pokraj druge grupe walkera koji logično kreću za njima da ih gricnu, a u isto vrijeme kreću se prema drugim walkerima (jer su oni posvuda).... a koliko čovjek koji nema redovitu i dobru ishranu, spava malo i nekvalitetno, ima ograničenu vodu, sve što ima nosi sa sobom na leđima (dodatni teret) može dugo trčati ili hodati? rekao bih ne baš toliko dugo i daleko, kad tad moraju ga dohvatiti... malo da to dorade podigli bi kvalitetu za nekoliko koplja....

vratimo se na 2. sezonu dok su walkeri naprosto trčali za Shaneom i Otisom, scenaristima je trebala atmosfera grada punog walkera i opasnosti koju oni pretstavljaju, a izveli su ju katastrofalno pa su walkeri morali juriti za njima... Kao dobro odrađeno to sa walkerima bilo je onda kad je Andresa bježala sa farme kroz onu šumu, tad su im walkeri bili posvuda po cijeloj šumi
crotemplar is offline  
Old 25.10.2014., 20:25   #5707
Quote:
crotemplar kaže: Pogledaj post
Ovo da walkeri nekog pojedu na čistini zapravo i nije toliko nemoguće.... problem je što su scenaristi "malo" ograničeni (pritom mislim nesposobni da kvalitetno prikažu takve scene) Ako su svi gradovi i naselja puni walkera to onda znači da su walkeri posvuda i lijevo i desno i iza likova i ispred likova, a ne njima u scenama walkeri uvijek dolaze s leđa i povremeno sa strane, kako se walkeri ne umaraju mogu hodat za njima mjesecima bez da stanu, a kad bježe od grupe walkera zapravo bi trebali prolaziti pokraj druge grupe walkera koji logično kreću za njima da ih gricnu, a u isto vrijeme kreću se prema drugim walkerima (jer su oni posvuda).... a koliko čovjek koji nema redovitu i dobru ishranu, spava malo i nekvalitetno, ima ograničenu vodu, sve što ima nosi sa sobom na leđima (dodatni teret) može dugo trčati ili hodati? rekao bih ne baš toliko dugo i daleko, kad tad moraju ga dohvatiti... malo da to dorade podigli bi kvalitetu za nekoliko koplja....

vratimo se na 2. sezonu dok su walkeri naprosto trčali za Shaneom i Otisom, scenaristima je trebala atmosfera grada punog walkera i opasnosti koju oni pretstavljaju, a izveli su ju katastrofalno pa su walkeri morali juriti za njima... Kao dobro odrađeno to sa walkerima bilo je onda kad je Andresa bježala sa farme kroz onu šumu, tad su im walkeri bili posvuda po cijeloj šumi
Da slože jednu sezonu gdje oni 24h bježe od Walkera slično kao BSG prva sezona gdje konstantno za dlaku bježe od robota?
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Old 25.10.2014., 20:42   #5708
Quote:
crotemplar kaže: Pogledaj post
Ovo da walkeri nekog pojedu na čistini zapravo i nije toliko nemoguće.... problem je što su scenaristi "malo" ograničeni (pritom mislim nesposobni da kvalitetno prikažu takve scene) Ako su svi gradovi i naselja puni walkera to onda znači da su walkeri posvuda i lijevo i desno i iza likova i ispred likova, a ne njima u scenama walkeri uvijek dolaze s leđa i povremeno sa strane, kako se walkeri ne umaraju mogu hodat za njima mjesecima bez da stanu, a kad bježe od grupe walkera zapravo bi trebali prolaziti pokraj druge grupe walkera koji logično kreću za njima da ih gricnu, a u isto vrijeme kreću se prema drugim walkerima (jer su oni posvuda).... a koliko čovjek koji nema redovitu i dobru ishranu, spava malo i nekvalitetno, ima ograničenu vodu, sve što ima nosi sa sobom na leđima (dodatni teret) može dugo trčati ili hodati? rekao bih ne baš toliko dugo i daleko, kad tad moraju ga dohvatiti... malo da to dorade podigli bi kvalitetu za nekoliko koplja....

vratimo se na 2. sezonu dok su walkeri naprosto trčali za Shaneom i Otisom, scenaristima je trebala atmosfera grada punog walkera i opasnosti koju oni pretstavljaju, a izveli su ju katastrofalno pa su walkeri morali juriti za njima... Kao dobro odrađeno to sa walkerima bilo je onda kad je Andresa bježala sa farme kroz onu šumu, tad su im walkeri bili posvuda po cijeloj šumi
Ne govorim o tome da okruže ili navuku, nego kao onog nekog stopera što ga Rick i Michonne nisu htijeli povesti, pa kasnije ispada da ga je walker sustigao.

OK, možda je pao od iscrpljenosti, ali ne bi baš rekao.

Kao i žensku u Temrinusu što su kao stigli, ne vjerujer, mogli su je samo stisnuti uz zid
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.10.2014., 21:02   #5709
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne govorim o tome da okruže ili navuku, nego kao onog nekog stopera što ga Rick i Michonne nisu htijeli povesti, pa kasnije ispada da ga je walker sustigao.

OK, možda je pao od iscrpljenosti, ali ne bi baš rekao.

Kao i žensku u Temrinusu što su kao stigli, ne vjerujer, mogli su je samo stisnuti uz zid
Ma ok svatio sam da ne govoriš o tome, to sa stoperom ili onom grupom u šumi na koju je Tyreese naletio i još nekolicina koji su crknuli predebilno, definitivno je loše odrađeno... samo kažem npr. tog stopera su zombiji mogli na cesti lako ščepat, samo scenaristi ne znaju kako da to logički odrade, lika su prikazali kako trči za autom i to 2x, a kao kasnije ga ščepali walkeri trebali su ga prikazat kako se vuče po cesti, da jedva hoda, poderan, odvojit 1min jebene serije da ga prikažu kako iz torbe vadi neki sitni komadić hrane ili kako pije zadnji gutljaj vode, uglavnom da pokažu kako je prošao pakao zadnjih dana tj. tjedana, tada bi bilo logično da su ga walkeri (pa makar i samo njih 2-3) ščepali i pojeli nasred ceste.... Ali kažem, scenaristi to ne znaju izvesti
crotemplar is offline  
Old 25.10.2014., 21:07   #5710
Quote:
crotemplar kaže: Pogledaj post
Ali kažem, scenaristi to ne znaju izvesti
Jel se sječaš prve ili druge epizode, kada walker kamenom ili ciglom razibje staklo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 26.10.2014., 01:44   #5711
Da u RL dođe do ovakve zombi apokalipse, nakon 2 godine bi se najbolje bilo vratiti u gradove. Zombiji su ih već davno napustili u potrazi za ljudima, a puni su zaliha baš zato jer su ih zombiji okupirali kada je sve počelo. Uz to, daleko su najsigurniji, s obzirom na infrastrukturu. Ja bi da se nađem u trećoj epizodi pete sezone Walking Dead sjeo u auto i ravno u prvi veći grad, gdje bi okupirao zadnji kat neke višekatnice.
Ono is offline  
Old 26.10.2014., 02:03   #5712
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel se sječaš prve ili druge epizode, kada walker kamenom ili ciglom razibje staklo
To je bio vrhunac stvaralaštva osobe koja zapravo nema pojma što radi... ja razumijem da ne mora svatko znati osnovne stvari o zombijima, a kamoli neke detalje, al da osoba koja je plaćena da osmisli scenu bar malo ne istraži, na internetu ak ništ drugo, to mi je stvarno fascinantno... da su se takve scene ponavljale zbilja ne bih gledao ovu seriju dalje
crotemplar is offline  
Old 26.10.2014., 02:09   #5713
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Da u RL dođe do ovakve zombi apokalipse, nakon 2 godine bi se najbolje bilo vratiti u gradove. Zombiji su ih već davno napustili u potrazi za ljudima, a puni su zaliha baš zato jer su ih zombiji okupirali kada je sve počelo. Uz to, daleko su najsigurniji, s obzirom na infrastrukturu. Ja bi da se nađem u trećoj epizodi pete sezone Walking Dead sjeo u auto i ravno u prvi veći grad, gdje bi okupirao zadnji kat neke višekatnice.
zaliha bi sigurno bilo, al bilo bi puno pokvarene robe, nakon par godina većina svega bi propala i istrunula, al istina više bi se našlo u nekom velikom gradu nego u nekim zabitima.... infrastruktura da, ali po meni bolje bi bilo zapalit za neki veći otok, a kad ti zatreba nešt skočiš na kontinent u nabavku... bar na otoku (kad se počisti) ne bi bilo hordi, koje bi mogle nabasat na grad i zapet u njemu na neko vrijeme... samo se nadam da Rick i ekipa nikad neće otić na neki otok jel bi mogli umrijet od dosade (mi gledaoci)
crotemplar is offline  
Old 26.10.2014., 02:20   #5714
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Da u RL dođe do ovakve zombi apokalipse, nakon 2 godine bi se najbolje bilo vratiti u gradove. Zombiji su ih već davno napustili u potrazi za ljudima, a puni su zaliha baš zato jer su ih zombiji okupirali kada je sve počelo. Uz to, daleko su najsigurniji, s obzirom na infrastrukturu. Ja bi da se nađem u trećoj epizodi pete sezone Walking Dead sjeo u auto i ravno u prvi veći grad, gdje bi okupirao zadnji kat neke višekatnice.
Samo što je realan problem taj da ne bi bio jedini s takvom idejom, a nakon 2 godine zombie apokalipse kao što svjedočimo i sada u seriji, zombiji više ne predstavljaju primarnu opasnost, već drugi jednako istraumatizirani ljudi.

Osobno bih u slučaju zombie apokalipse uzela kakav brod, nakrcala ga silnim namirnicama, poljoprivrednim kulturama, potrepštinama, možda par domaćih životinja i otplovila za neki daaaleki napušteni otok. Novi početak, novi izazovi, ali bez zombija, ljudi...osim bliskih
raspala1 is offline  
Old 26.10.2014., 02:21   #5715


Eric Delko is offline  
Old 26.10.2014., 02:32   #5716
Quote:
crotemplar kaže: Pogledaj post
zaliha bi sigurno bilo, al bilo bi puno pokvarene robe, nakon par godina većina svega bi propala i istrunula, al istina više bi se našlo u nekom velikom gradu nego u nekim zabitima.... infrastruktura da, ali po meni bolje bi bilo zapalit za neki veći otok, a kad ti zatreba nešt skočiš na kontinent u nabavku... bar na otoku (kad se počisti) ne bi bilo hordi, koje bi mogle nabasat na grad i zapet u njemu na neko vrijeme... samo se nadam da Rick i ekipa nikad neće otić na neki otok jel bi mogli umrijet od dosade (mi gledaoci)
Pa, roba koja se nađe u gradu i roba koja se nađe negdje drugdje ista je, svugdje ima isti postotak pokvarene robe. Samo što u gradu imaš kvantitetu pa će biti puno onoga što se još nije pokvarilo. A još je u gradovimo sve i bolje skladišteno, tako da je opet bolje što se zaliha tiče. Oružja također.

A otok može biti zajeban, jer ti se uvijek može dogoditi nešto nepredviđeno pa da tamo zapneš. Grad je ipak otvoren na sve strane, s brdom ulica, i uvijek se možeš izvući van neprimjećen ako bude potrebe.

Quote:
raspala1 kaže: Pogledaj post
Samo što je realan problem taj da ne bi bio jedini s takvom idejom, a nakon 2 godine zombie apokalipse kao što svjedočimo i sada u seriji, zombiji više ne predstavljaju primarnu opasnost, već drugi jednako istraumatizirani ljudi.

Osobno bih u slučaju zombie apokalipse uzela kakav brod, nakrcala ga silnim namirnicama, poljoprivrednim kulturama, potrepštinama, možda par domaćih životinja i otplovila za neki daaaleki napušteni otok. Novi početak, novi izazovi, ali bez zombija, ljudi...osim bliskih
Pa mislim da bi bilo puno više onih koji bi tražili neko zabačeno mjesto nego suštu suprotnost, grad. A i grad pruža neograničeno puno mogućnosti za skrivanje. Što i da kroz grad koji je nekad imao milijun stanovnika svakih mjesec dana prodefilira stotinjak ljudi kada je to ogromno mjesto. Zamisli samo Zagreb, nekakav stan u nekakvoj bezveznoj zgradi. Ako si oprezan tko će ikad nabasati na tebe?

Još se u gradu može i naći milijun izvora energije, od generatora, plinskih boca, solarnih ploča, ma svega. Moglo bi se vratiti u funkciju frižidere pa da se skladišti hrana.
Jedini problem bi bila upravo ta hrana, jer se u gradu nema što loviti i nema se gdje uzgajati.

Zadnje uređivanje Ono : 26.10.2014. at 02:37.
Ono is offline  
Old 26.10.2014., 02:34   #5717
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
[IMG]http://img-9gag-lol.9cache.com/photo/ax2Mxq2_700b.jpg


Zadnje uređivanje lie : 26.10.2014. at 16:35. Reason: img
Ono is offline  
Old 26.10.2014., 07:51   #5718
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Da u RL dođe do ovakve zombi apokalipse, nakon 2 godine bi se najbolje bilo vratiti u gradove. Zombiji su ih već davno napustili u potrazi za ljudima, a puni su zaliha baš zato jer su ih zombiji okupirali kada je sve počelo. Uz to, daleko su najsigurniji, s obzirom na infrastrukturu. Ja bi da se nađem u trećoj epizodi pete sezone Walking Dead sjeo u auto i ravno u prvi veći grad, gdje bi okupirao zadnji kat neke višekatnice.
Ali što s hranom?

Preživjeli bi ponovo postali ruralno, poljoprivredno stanovništvo, gubeći s vremenom sve više i više prednsoti industrijskog doba.

Dok recimo Rick i ekipa, gdje god nalete, ima struje, ima vode, trava pokošena
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 26.10.2014., 08:48   #5719
Da da...
kreativni nered is offline  
Old 26.10.2014., 13:40   #5720
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Još se u gradu može i naći milijun izvora energije, od generatora, plinskih boca, solarnih ploča, ma svega. Moglo bi se vratiti u funkciju frižidere pa da se skladišti hrana. Jedini problem bi bila upravo ta hrana, jer se u gradu nema što loviti i nema se gdje uzgajati.
I tu ima lijeka! Urbani vrtovi. :bandić: Ja bih isto prije u grad, očistiš jedan kvrat i zabarikadiraš se, plus, osiguraš odstupnicu. Otok najgore rješenje. Jedan od otočana skvikne i vrlo brzo krene zombijada.
Maiken is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.