Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 14:31   #81
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ali da mi bude pod normalno, svaki vikend ih dizati iz kreveta samo zato što se meni dolazi doma baš tad i tad i zato što ni taksi nije siguran...
Ajme.
Pa to ne da je... Ma. Ništa.
Rekla sam da nikad nisam izlazila svaki vikend. I da smo se nas par prijateljica uvijek dogovarale čiji (najčešće) tata može doć po nas. Uvijek su se izmjenjivali jer je jedan radio noćnu smjenu, jedan je bio na slubenom putu,...

Moji imaju takvu politiku, za koga ćeš se žrtvovat ako ne za vlastitu djecu.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:35   #82
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Moji imaju takvu politiku, za koga ćeš se žrtvovat ako ne za vlastitu djecu.
E pa rekla sam, zato će moja imati privatnu taksi službu u nekom drugom životu, kad bude imala dobru i požrtvovnu mamu.



A ako je na mene i oca si izlazit će ne jednom svaki tjedan nego po tri puta.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:38   #83
Eto, svakom svoje. Mi volimo svoju obiteljsku taksi službu i jedni druge uvijek vozimo kamo treba u bilo koje doba dana i noći.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:41   #84
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
E pa rekla sam, zato će moja imati privatnu taksi službu u nekom drugom životu, kad bude imala dobru i požrtvovnu mamu.
tata će voziti svoju princezu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:42   #85
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
tata će voziti svoju princezu


On je s 18 otišao u Zg na faks i nije se više vraćao kući, a izlazio je ujmemeni.

Tako da ono... Neće.

__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:55   #86
issati, koje čudo. odrasla je
Cleary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 19:45   #87
Najveće odrastanje vidin na braci kojeg san čuvala ne tako davno a sad on glumi nekog velikog ozbiljnog dečka i ka čuva mene

A ovo za prijevoz doma, meni je isto blesavo da mi starci dolaze po mene ako iman mogućnost odlaska busom ili taksijem, ali ako npr srednju školu pohađaš u zabiti koja neki društevni život ima 10km od tvoje kuće, di busevi ne voze a za taksi se ne zna da postoji, e onda je dobro imat starce koji će doć po tebe, ali nisu svaki vikend oni, bili su oragnizirani sa ostatkon staraca
__________________
... ja nosim čizme skitaljke, mene je teško voljeti...

...kako da te nađem sad, daljine su slijepe i krive karte za prste se lijepe...
Selene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 23:12   #88
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Iskreno da vam kažem, meni uopće nije jasno tko normalan i ZAŠTO ide u 4 ujutro (ili ikad) po klince van???
Meni isto. Sjećam se da sam tada takve smatrao retardima s opsesivnim roditeljima.
Osim toga, često nam je bilo zabavno popiti zadnju pivu u šest ujutro u nekoj od tek otvorenih birtija na Dolcu, dok radnici iz pekare i babe s placa piju prvu jutarnju kavu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 08:57   #89
Je, kriteriji su ti ono svi koji nisu dočekali jutro i prve bakice na placu uz pivu nisu razmaženi i retardi. Čak i ako im je to vrhunac života?

Mislim, ne kužim to pitanje zašto bi se išlo po njih. A zašto ne?
Nisam primjetila da roditelji bezveze tlače djecu i zivkaju ih i čekaju nervozno da ih izvuku iz pakla u kojem su se našli. Uredno ljudi odu van i ako nisu u blizini nekog normalnog prijevoza dočekaju ih na nekom punktu i dopeljaju doma.
Nadam se da se razumijemo da govorimo o klincima, a ne klipanima iznad 20. No i tad se ode ako nema drugog rješenja.
Odem po muža pobogu, di neću po dijete
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 09:17   #90
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Je, kriteriji su ti ono svi koji nisu dočekali jutro i prve bakice na placu uz pivu nisu razmaženi i retardi. Čak i ako im je to vrhunac života?
Čini mi se da imaš problema s čitanjem, pa ću ti još pojasniti.
Nisu mi to kriteriji, nego je takvo mišljenje prevladavalo među njihovim vršnjacima. I nije se radilo o dočekivanju jutra na placu, nego o dočekivanju od strane mamice i tateka u gluho doba noći.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 09:47   #91
Što se tiče prijevoza, nisam nikad mamu žicala da me bilo gdje prati/vozi. Nije da bi mi ona nabijala grižnju savjest (sigurna sam da bi radije da je nazovem nego da se nađem u opasnosti), ali ja bih je sama osjećala jer se budi svako jutro u pola 6 (radi od 7). Jednostavno bih se osjećala užasno sebično (i nesposobno ) da ju držim na iglama cijelu noć i da praktički ode na posao bez da spava normalno. Netko tu spominje 25 min pješke kao nešto puno, a to mi je onako...čudno i nikad ne bih zvala nekog zbog 25 min hodanja Taxi je najbolje rješenje u svemu tome. Ima čudaka po Zagrebu (ne znam kako je bilo prije ), ali rekla bih da ih ništa manje nema na mjestima na koja izlazimo. U tramvaj se ionako ukrca hrpa ekipe iz tih klubova. Po manjim mjestima (dečko mi je iz Istre pa sam čula i njegove priče o izlascima) najčešće čak stopiraju ili idu pješke uz cestu što je svakako opasnije, ali opet nitko od roditelja ne dolazi po klince. Snađu se s jutarnjim busom, itd. Nekako mi je bilo logično da su ti izlasci dio odrastanja (brineš za sebe i tako to) i ne bih (ako nisam u opasnosti, itd) zvala roditelje bezveze, samo zato što mi je to komotno (pogotovo ne na faksu i sl).

Što se teme tiče, meni se taj raznjež dogodio s mlađom sestričinom. Imala sam 9 god kad se rodila (njena sestra 10) i nekako smo ju smatrali lutkicom Kao klinka je bila preslatka, otvorena (recimo u dućanu je sama kupila kavu mojoj baki i tražila prodavačicu da kavu zapakira, a imala je 5-6 god ). Sad ima 15 god, nosi štikle, već 2 god izlazi stalno, priča o dečkima, stavlja više šminke od mene Odrasta. Nije više slatka curica kojoj sam lakirala nokte
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 09:58   #92
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post

On je s 18 otišao u Zg na faks i nije se više vraćao kući, a izlazio je ujmemeni.

Tako da ono... Neće.

Tatina kći je ipak jedna posebna kategorija Javi se za 10-13g kad buba krene vani
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:06   #93
I ja sam bila tatina kći.

Svejedno nije dolazio po mene u 4 ujutro.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:13   #94
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Čini mi se da imaš problema s čitanjem, pa ću ti još pojasniti.
Nisu mi to kriteriji, nego je takvo mišljenje prevladavalo među njihovim vršnjacima. I nije se radilo o dočekivanju jutra na placu, nego o dočekivanju od strane mamice i tateka u gluho doba noći.
Ups pardon, mislila sam da još uvijek imaš takvo mišljenje.

Ovaj drugi dio nisam mislila na način na koji si shvatio ali nema veze. Nek ja ostanem ta koja ima problem s čitanjem
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:15   #95
meni je taj trenutak gdje se mali netko pocne sminkati, oblaciti stikle i sredivati na najjace pomalo monstruozan.

mislim da mi je to od previse toddlers & tiaras.

i moram potvrditi da su nekul bili ljudi po kojih se dolazilo
roditelji moje frendice, npr., nikad nisu dolazili po nju autom jer ionako zivimo u centru, ali su je uvijek cekali budni.
na njihovu srecu, ona uvijek dode prva.

ali koga briga?
svakako sam i tad osjecala stanovitu razliku prema maci iz centra (5 minuta pjeske) po koju starci dolaze i osobe koja pjeske mora jahati ohoho, po neosvjetljenom kvartu koji (navodno) ima divlje pse i standardne lokalne manijake.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:18   #96
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
I ja sam bila tatina kći.

Svejedno nije dolazio po mene u 4 ujutro.
Nije ni po mene dolazio, a navodno sam tatina kći

Samo jedna stvar me razlikuje od mojih roditelja zbog kojeg ću umirati od straha nad svojom imaginarnom djecom za razliku od njih koji su bezbrižno spavali, a to je da znam kako je vani O tome sam baš pričala s prijateljima, kad se sjetimo gdje smo sve bili i šta radili i u kakve situacije se uvališ, pa samo ludom srećom dođeš doma u komadu, ne znam, držala bi svoje imaginarno dijete doma do 25 najrađe
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:20   #97
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
i moram potvrditi da su nekul bili ljudi po kojih se dolazilo
a zakaj su onda ovi svi drugi sjedili jedni po drugima u autu i žicali da ih otpeljam naokolo po gradu jednog u Špansko, jednu u Dugave, jednog u Gajnice... i smrdili su
Dobro, mi ne čekamo tam di idu van nego se dogovori punkt negdje od kud nema prijevoza. Al evo nje i dopelja regimentu sa sobom
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:21   #98
E pa to tejsi. Nama ide zadnji bus u 23:10
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:23   #99
Super su mi bili ti kojima su oni po koje dolaze starci bili nekul. A onda bi svaki put živcali prijevoz.

Mojima je bilo ok da po nas dolaze starci, ako nismo išli do prvog busa van.
__________________
Sluts just heal quicker.
Grubi ti trolovi bili.
Tejsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:24   #100
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
a zakaj su onda ovi svi drugi sjedili jedni po drugima u autu i žicali da ih otpeljam naokolo po gradu jednog u Špansko, jednu u Dugave, jednog u Gajnice... i smrdili su
Dobro, mi ne čekamo tam di idu van nego se dogovori punkt negdje od kud nema prijevoza. Al evo nje i dopelja regimentu sa sobom
zato kaj se u zagrebu nocni bus ceka sto gladnih godina

i svakako je ljepse putovati u toplom avtu, nego s ostalom bagrom u busu :

gajnice, spansko i dugave su daleko

o tome ti ne bih znala poblize reci jer sam srednju skolu izdurala tamo gdje nema busa ni tramvaja, a taxi je tad bio skup ko' sam vrag.

i nije mi palo na pamet da se guzim za voznju kad zivim 10 minuta pjeske od birtije.

makar je takvih bilo.
i jos uvijek ih ima.
samo svima jos vise idu na zivce
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.