Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 15:26   #1
Smile Kako znati koji kristal mi najbolje odgovara?

Pozdrav svima!
Naime,jučer sam bila u jednom poprilično velikoj prodavaonici koja u asortimanu ima samo kristale tj. poludrago kamenje u svim veličinama i oblicima. Kupila sam si privjesak sa tirkizom (privjesak je veoma nalik orijentalnom nakitu).
Moje pitanje glasi: Je li istina da ti najbolje odgovara onaj kristal na koji odabereš gotovo bez ikakvom razmišljanja,usudila bih se reći mehanički?
Negdje davno sam pročitala da na taj način ne biraš ti svoj kristal već tvoja duša.
Eto,bila bih svima veoma zahvalna ako bi mi odgovorili na ovo pitanje.
Hvala!
lutkica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:34   #2
kristale uvijek biram prema intuiciji, onaj koji me privuče obično mi i treba u tom trenutku
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 17:38   #3
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
kristale uvijek biram prema intuiciji, onaj koji me privuče obično mi i treba u tom trenutku
Slažem se sa tobom
Najbolje se osloniti na intuiciju.
__________________
Kad nekome daš cijenu veću od one koju stvarno ima, on te na kraju proda baš za tu razliku.
only-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:40   #4
Upravo tako, najbolje je koristiti intuiciju. Samo nije mi najjasnije ovo sto si napisala: "Negdje davno sam pročitala da na taj način ne biraš ti svoj kristal već tvoja duša." - ti i tvoja dusa ste jedno, cemu to razdvajanje? To mi nekako nesjeda, ali pretpostavljam da se tu misli na "Vise Ja" koje kao da se probudi iz sna u trenutku kad ugledamo pravi kristal za sebe, pa cujemo svoj unutarnji glasic, odnosno svoju intuiciju. No, dobro, sad ja vec pomalo i filozofiram. Nemojte zamjeriti.
Ja u biti vrlo cesto imam osjecaj da kristali biraju mene, ne ja njih, a ponekad to dozivljavam kao "prepoznavanje dusa" - taj filing sam najvise dozivjela sa moqui kuglicama.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 22:16   #5
bokićć
kupila sam danas ametist..gledala sam takav ogroman kristal koji me jednostavno privlačio sebi i kupila si takav privjesak..
e sad me zanima,kako znati da je kristal pravi,a da mi nije podvaljeno neko obojano staklo?
__________________
..kakve su vam misli,takav vam je život..
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 14:33   #6
Odi do nekog draguljara
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:57   #7
Mene zanima koliko je jako djelovanje malih kamenčića, privjesaka u usporedbi s velik kamenom čija cijena zna bit prevelika. I mogu li sama programirati kamen ili to kvalitetno odrade samo energetičari, reiki majstori i ne znam ni ja ko
lejlalajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 00:17   #8
Za osobnu zaštitu dovoljan je mali kamenčić a ako želiš zaštiti neboder onda uzmi nešto veće
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 06:58   #9
Quote:
lutkica24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Naime,jučer sam bila u jednom poprilično velikoj prodavaonici koja u asortimanu ima samo kristale tj. poludrago kamenje u svim veličinama i oblicima. Kupila sam si privjesak sa tirkizom (privjesak je veoma nalik orijentalnom nakitu).
Moje pitanje glasi: Je li istina da ti najbolje odgovara onaj kristal na koji odabereš gotovo bez ikakvom razmišljanja,usudila bih se reći mehanički?
Negdje davno sam pročitala da na taj način ne biraš ti svoj kristal već tvoja duša.
Eto,bila bih svima veoma zahvalna ako bi mi odgovorili na ovo pitanje.
Hvala!
Kad sam ja birala svoj prvi kamen rekli su mi ako ti se greje u ruci odgovara, ako je hladan ili te hladi ne odgovara.
Svaki kamen kad uzmeš u ruku je hladan, po toj teoriji treba da obratiš pažnju da li se greje i da li je počela razmena energije između tebe i kamena.
Ako kad otvoriš šaku, šaka bude vlažna ili tokom držanja kamena imaš osećaj da ti se šaka znoji onda se greje. Ako dok držiš kamen osetiš pulsiranje u ruci tj. osećaj kao da ti je neko stavio srce u ruku to znači da je počela razmena energije između kamena i tebe.
Kasnije su mi drugi ljudi rekli da uopšte nije bitno da li je kamen hladan ili topao, to zavisi od vrste energije koju poseduješ. Prema njima treba da obratiš pažnju kako se osećaš dok nosiš kamen, kako kamen utiče na tvoje zdravlje, ponašanje tj. koje tvoje lične osobine pojačava, a koje umanjuje, zatim kakva je komunikacija sa drugim ljudima, kako reaguju na tebe pogotovo ako su minđuše u pitanju, jer po jednojteoriji minđuše sa kamenom utiču na ljude u tvojoj okolini više nego na tebe.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 13:11   #10
Quote:
lutkica24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Naime,jučer sam bila u jednom poprilično velikoj prodavaonici koja u asortimanu ima samo kristale tj. poludrago kamenje u svim veličinama i oblicima. Kupila sam si privjesak sa tirkizom (privjesak je veoma nalik orijentalnom nakitu).
Moje pitanje glasi: Je li istina da ti najbolje odgovara onaj kristal na koji odabereš gotovo bez ikakvom razmišljanja,usudila bih se reći mehanički?
Negdje davno sam pročitala da na taj način ne biraš ti svoj kristal već tvoja duša.
Eto,bila bih svima veoma zahvalna ako bi mi odgovorili na ovo pitanje.
Hvala!
ako imaš mogućnost ikako posjetiti koji sajam ezoterije bilo bi dobro.
ja sam bila kad je bio u mom gradu i baš je bio poseban stol/štand gdje je radilo nekih dvoje ljudi koji se bave kristalima.
dala sam svoje podatke (ime i prezime,datum rođenja) i na temelju toga mi žena odredila kristal...
i ja si kupila naušnice s tim kristalom
moglo se uzeti ili naušnice, ili ogrlicu ili narukvicu ili čak mislim sam kamen...
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 01:55   #11
Ja sam kupila gorski za početak, ne znam je li to možda prejak kamen za početnika. I ne znam jesam li umislila, ili mi je takav bio dan, u početku me glava bolila, područje sinusa...i može li kamen dovesti do pogoršanja nekih stanja ako se krivo programira ili ne znam šta...ili jednostavno da se ne zamaram s njegovim djelovanjem, nego ga pustim pa šta bude...
lejlalajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 09:12   #12
Quote:
lejlalajla kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila gorski za početak, ne znam je li to možda prejak kamen za početnika. I ne znam jesam li umislila, ili mi je takav bio dan, u početku me glava bolila, područje sinusa...i može li kamen dovesti do pogoršanja nekih stanja ako se krivo programira ili ne znam šta...ili jednostavno da se ne zamaram s njegovim djelovanjem, nego ga pustim pa šta bude...
Gorski kristal je odličan i u izradi orgonita on je osnovni sastojak.
To što si imala nuspojave je znak da se tvoj organizam čisti i ti simptomi će trajati neko vrijeme tako da nemoj se briniti.
Kristal ti jedino može napraviti probleme kad je "prljav", stoga redovito vodi brigu o njemu
__________________
Kad nekome daš cijenu veću od one koju stvarno ima, on te na kraju proda baš za tu razliku.
only-me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.