Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2005., 22:16   #21
Quote:
novinick kaže:
Znam da ne bi trebalo generalizirati...

Imam kronične zdravstvene probleme i zlo mi je od odnosa liječnika prema pacijentu. Ja sam također jedna od onih kojima će u sljedeći četvrtak propasti 10 (DESET) mjeseci čekan pregled.

Ako kao mr.sci. koji radi na Gimnaziji spomenem da mi je plaća nakon 14 godina staža 4400 kn, vjerojatno će mi gornje potpisani doktor reći da radim na najslabije plaćenom poslu i neka odem u neku firmu. E, pa neka on otvori privatnu ordinaciju i nek' tamo mlati pare, jer se u bolnicama danas i u ovoj državi zarađuje 6800 plus 3200 dežurstva.

Moj studij je trajao 5+2.5 godine, ja se također permanentno usavršavam jer su mi predmeti specifični, sve si sama plaćam (nemam farmaceutsku tvrtku koja će me sponzorirati),

Ne kažem da sam bogom dana, ali pošteno sam se oznojila da bih znala koliko danas znam.

Već mi je stvarno puna glava te silne mistifikacije Medicinskog fakulteta, kao da tamo studiraju neki nadljudi, viša vrsta šta li?
I ne pričajte mi o silnoj odgovornosti jer ju nemate. Ljudi umiru svakodnevno pogreškama liječnika, a ne dogodi im se baš ništa!

Liječnici jednostavno ucjenjuju narod jer znaju da će za vlastito i zdravlje svoje obitelji raja iscijediti zadnju lipu iz čarape.
I ja bih voljela da živimo dobrim standardom i da liječnici zarađuju 10 000 €, ali živimo u HR, pa izvolite podnijeti zajednički teret.
- ja isto tako ne volim generalizirati i svaka čast poštenim i savjesnim doktorima ali nažalost takvih je sve manje i manje ..

- za 10 mjeseci netko može i umrijeti (dok dočeka pregled) a istovremeno ako nekom platiš onda brzo dođeš na red na tom istom aparatu (inače je kao pokvaren ili zauzet) ..

- za privatni posao kao prvo treba imat muda, jer ovisiš o svojem znanju i o svojem radu, i nemreš zabušavat kao kad si negdje drugdje ..

- farmaceutska industrija ustvari sponzorira našu medicinu, i "školuje" doktore kao svoje prodavače lijekova .. čak su se već počeli i javno u reklamama na tv pojavljivat ..

- ispada da je znanje koje ne uspiješ naplatiti ustvari samo teret ali ostavlja neki gušt tj. spokojstvo da si na pravom putu ..

- ono što je jako ironično je to da na medicini nema još niti jedan kolegij o prehrani a danas već vrapci na grani pričaju o ulozi prehrane na zdravlje .. i na što se onda to zdravstvo svodi ? .. na prodaju lijekova tj. služenje farmaceutkim industrijama ..

- i ja bi volio da svi imaju plaću 10.000 € ...
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 22:17   #22
Pa moram i ja malo...
Quote:
Od tih je 10000 kn plaće liječnika specijaliste sa puno staža osnovne tek 6800 kn (to ministar zaboravi kad mu odogvara) a ostalih 3200 dodje od 4-5 dežurstava. Dakle 4-5 24 satna boravka u bolnici, razdvojenih od obitelji i blagdanom i petkom i svetkom. Sat rada u takvom dežurstvu nekoga tko se školovao 10 godina i trajno se obrazuje cijelog života (uglavnom za svoje novce, iako je to zakonska obveza) izađe oko 30 kn. Preko student-servisa se zaradi 30 kn za neke poslove. Nebrojene sate prekovremenog rada i dane neiskorištenog G.O-a koji su "poklonjeni" državi i koje nitko nikada ni na koji način nemože kompenzirati, da ni ne spominjem...
Klasično prodavanje magle...koje svaki liječnik "koji drži do sebe" prodaje javnosti. I jedino što svaki liječnik u "paketu" prodaje je i usporedba s plaćama sestara. To je valjda zaboravljeno...No dobro...ajde malo matematike i uredbe o koeficijentima...
Dakle svaki bolnički liječnik specijalista ima početni koeficijent 2,04 ili 2,05..
Svaka sestra uposlena u bolničkoj ambulanti koja radi s istim tim liječnikom ima koeficijent 0,90 do 1,00 maksimalno.
Osnovica kojom se ovi koeficijenti množe je dakako 4250 kuna.
Pa ako uključimo kalkulatore dobivamo otprilike osnovne plaće liječnika specijaliste - oko 8700 kuna.
Istim računom dobiva se i sestrinska osnovna plaća - oko 4000 kuna.
Dakle, plaća je više nego dvostruko veća. Omjer plaća je dakako potpuno u redu s obzirom na edukaciju.
Ovaj račun sam napravio samo da prikažem glavnu liječničku "boljku" - plaće sestara koje su se po njima "opasno približile njihovima".
Na ove cifre idu dežurstva, staž, djeca, funkcija, znanstvani stupanj...tj. plaća ide masno u peteroznamenkastu sferu.

Druga stvar, ima li bolničkih specijalista koji ne dežuraju? Ako i ima to je više nego zanemarivi broj. Dakle dežurstva su sastavni dio posla koja plaću dižu u peteroznamenkaste visine. To zna svako čim upiše fakultet. Patetične priče "o patnjama tijekom 24-satnog dežurstva" od srca me nasmijavaju. U debelom prosjeku dežurstva odrade samo kirurzi i anesteziolozi. Ostali pogledaju Dnevnik, možda i pokoji filmić i spavanac do jutra. Posla možda bude iznimno ponekad na neurologiji, internom ili gini, al to će odraditi najmlađa služba mahom specijalizant.
30 kuna??? Super ajde onda i koliko je satnica petkom, subotom, nedjeljom i blagdanom da informacija o cijeni sata rada bude kompletna....30 kuna? Moš mislit...
Nakon dežurstva i jutarnjeg sastanka ima se slobodan dan. Godišnji i slobodan dan uvijek se iskoriste. Ukoliko ne, stvar je u šefu-idiotu a ne u nekakvoj "sistemskoj uroti" koja se isčitava iz kvotanog.
"Trajno obrazovanje", a to je opće poznata stvar, bolnički liječnici 100% sigurno ne plaćaju niti jedne jedine kune. Tečajevi, simpoziji, radionice, skupovi, seminari...i sve ostalo isključivo se financira s odjelne kvote novaca za tu namjenu ( manje ) i ( puno više ) lovom nebrojenih sponzora koji svakodnevno hodočaste po bolnicama i koji s pola bolničih liječnika imaju nekakve "aranžmane".
Quote:
nitko ne traži ništa osim onoga što je OVA vlada (dakle nema izvlačenja na prethodnu nenarodnu vlast) potpisala i za što je sredstva osigurala. Osim toga: SVA prava liječnika regulirana su potpisanim strukovnim ugovorom tako da se trenutno ni neka ranija stečena prava ne ostvaruju jer je na snazi samo granski kolektivni.
Jok, jok...malo se pravimo legalisti...ali jako se dobro zna da je Hebrang umjesto dogovorenog Aneksa GKU-a kojim se reguliraju vaše plaće i na koji su pristali svi sindikati potpisao "ispod žita" drugi papir tj. nedogovorenu Pandorinu kutiju SKU-a. Jer lik je znao da odlazi s mjesta ministra i podmuklo "ispao frajer" u vašim očima a u stvari ostavio kukavičje jaje novom ministru i cijeloj Vladi. Čista pizda da prostite...I da, lova za vaše zahtjeva uopće osigurana nije i to je čista izmišljotina.
Quote:
Tako je. Svi voze bijesne aute i neznaju kam će s lovom.
U velikoj većini da. Ako ćemo najblaže reći egzistencijalni problemi su za vas nešto daleko, daleko, daleko...
Quote:
A nitko se ne pita kako to da se nečiji predmet vuče na slavnom sudu (koji BTW. imaju plaće s kojima se liječnici nastoje izjednačiti), a ovaj države protiv sindikatu u jednom danu prodje od tužbe do presude- Ipak su dakle znali zašti sucima tolike plaće daju. Da na račun neovisnosti suda potegnu za državu kad treba.
Suci su državna služba, zdravstvo javna. U javnim službama liječnici su ubjedljivo najbolje plaćena kasta. I , što je važno za reći, ukoliko je liječnik nezadovoljan primanjima u sustavu HZZO-a...pa ljudi moji...imate izbor. Uvijek možete imati privatnu praksu, biti sam svoj majstor pa ak ćeš zaraditi 100000 kuna svaka ti čast...
Quote:
I sa svakim programerom, managerom, konzultantom mijenjam svojih 10 000 za njegovih 10 000 kn iste sekunde.
Vidi prethodni odgovor tj. budi privatnik kao taj programer, menađer...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 22:21   #23
Quote:
novinick kaže:
Znam da ne bi trebalo generalizirati...ali kosa mi se diže od doktora (odite malo na www.doktori.net). Imam kronične zdravstvene probleme i zlo mi je od odnosa liječnika prema pacijentu. Ja sam također jedna od onih kojima će u sljedeći četvrtak propasti 10 (DESET) mjeseci čekan pregled. Dobila sam jučer bahato objašnjenje iz bolnice : Jel' imate tumor? Nemate? Onda se naručite ponovo ili odite privatno. (Napominjem da dotični pregled moram obavljati najmanje jednom godišnje DA NE BIH PREKASNO OTKRILA TUMOR, i naravno da ću iščupati 600 kn za privatni pregled, uz ostalu gomilu pretraga koje redovito moram raditi).
Ako kao mr.sci. koji radi na Gimnaziji spomenem da mi je plaća nakon 14 godina staža 4400 kn, vjerojatno će mi gornje potpisani doktor reći da radim na najslabije plaćenom poslu i neka odem u neku firmu. E, pa neka on otvori privatnu ordinaciju i nek' tamo mlati pare, jer se u bolnicama danas i u ovoj državi zarađuje 6800 plus 3200 dežurstva.
Moj studij je trajao 5+2.5 godine, ja se također permanentno usavršavam jer su mi predmeti specifični, sve si sama plaćam (nemam farmaceutsku tvrtku koja će me sponzorirati), pripreme za nastavu mi traju 2 sata dnevno (tko mi je kriv što nastojim vrlo pošteno raditi s djecom i što zapravo jako volim ovo što radim?), a vannastavne školske aktivnosti odvijaju se također i subotom i u večernjim satima itd. Ne kažem da sam bogom dana, ali pošteno sam se oznojila da bih znala koliko danas znam.
Već mi je stvarno puna glava te silne mistifikacije Medicinskog fakulteta, kao da tamo studiraju neki nadljudi, viša vrsta šta li?
I ne pričajte mi o silnoj odgovornosti jer ju nemate. Ljudi umiru svakodnevno pogreškama liječnika, a ne dogodi im se baš ništa!
Liječnici jednostavno ucjenjuju narod jer znaju da će za vlastito i zdravlje svoje obitelji raja iscijediti zadnju lipu iz čarape.
I ja bih voljela da živimo dobrim standardom i da liječnici zarađuju 10 000 €, ali živimo u HR, pa izvolite podnijeti zajednički teret.
Potpuno točna i jedina ispravna konstatacija koja oslirava cijeli ovaj cirkus oko liječnika. Potpisujem od riječi do riječi.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 22:42   #24
u hrvatskoj plaća od 68oo kuna nije mala plaća. taman da ne dežuraju ni sekunde. 68oo kuna za hrvatske prilike nije malo novaca. za vrijeme dok jadni doktori dobivaju samo 68oo kuna mjesečno, po bolničkim veceima trče štakori.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 12:09   #25
99% studenata koji upišu medicinu dobiju štambilj u mozak i već su "doktori". čim se zaposle, hoće plaću do neba, a istovremeno uz njih rade drugi zdravstveni i nezdravstveni djelatnici, čiji fakultet je trajao 4-5 godina, a da bi opstali i uspjeli u zdravstvu, sami si plaćaju poslijediplomske studije, sami traže edukacije i odlaze na simpozije i razne workshopove, i moljakaju okolo ne bi li im netko platio put i kotizaciju, ili šparaju pa si sami plate... a istovremeno, naši dragi doktori dobiju specijalizaciju (dakle ne plaćaju sami), dobiju odlazak na simpozij u atraktivne zemlje (jer ide se putovati, a ne učiti) + dnevnice (svi ostali ne-doktori uglavnom ne dobiju dnevnice nego obično uzimaju godišnji ili slobodne dane za tu priliku, jer ih ne šalje bolnica), i paralelno rade na fakultetima ili višim školama, i sudjeluju na raznim projektima... uz to, doktorima obavljaju eksperimentalni dio veleumnih magistarskih i doktorskih radova koje niti jedan prirodoslovni faks ne bi priznao osim eventualno kao seminarski ili diplomski rad, a u startu su barem 20% slabije plaćeni, a s dežurstvima jedva dostignu doktorsku osnovicu...

čast iznimkama među njima koji se ne tituliraju pri upoznavanju i ne traže mito da bi primili pacijenta, ali takvih je premalo...
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 17:07   #26
[QUOTE]trebor kaže:
Quote:
ukoliko je liječnik nezadovoljan primanjima u sustavu HZZO-a...pa ljudi moji...imate izbor. Uvijek možete imati privatnu praksu, biti sam svoj majstor pa ak ćeš zaraditi 100000 kuna svaka ti čast...
a svi su privatnici liječnici s neba pali. Mahom su stučnjaci koji su godinama radili u sustavu i od bijedne crkavice koju su tamo primali namakli su nemala sredstva za prostore i uređaje s kojima rade. Sigurno.....
Ili još bolje-direkt su sa faksa u privatnike prešli. Živo me zanima što su ti pojedini vrhunski stručnjaci za sobom u sustavu ostavili. Koga su to naučili ičemu...
Jedan od najboljih primjera je privatnik koji je neku večer u Otvorenom gostovao...

Problem je u naslijeđenoj komunističkoj percepciji zdravstva. Na sve su se ostale blagodati kapitalizma Hrvati nekako navikli, jedino bi im zdravstvo trebalo besplatno biti. A pritom bi se za zdravlje sami minimalno brinuli. Pa kad zaškripi-hoću sve, hoću odmah i hoću besplatno...
A s kakvom vladom imamo posla najbolje govori činjenica da su uvođenje participacija na sve živo u zdravstvu lansirali u javnost upravo sada u predvečerje štrajka kako bi se gnjev građana radi toga opet preko liječnika prelomio.

A što se tiče tvojih "izračuna" plaća - ja bih prvi i najzadovoljniji bio da ih takve doista na kraju mjeseca u svojoj platnoj vrećici vidim.

A glede komentara o radu u dežurstvima-nadam se da ćeš na takve kakvima ih opisuješ zaista naletiti ako ti ikad išta bude trebalo hitnog usred noći. Ali kao "Hebrangov podanik" sigurno nebo i zemlju prevrneš kad god ti što treba i obaviš sve u sustavu, ali bez čekanja poput ovih nad čijim se postovima pun razumijevanja slažeš - licemjeru
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 17:23   #27
u svakom slučaju u državnoj su službi i plaća im je sigurna i redovno ju dobivaju, ali kad prijeđu u privatnike....kako plaćaju svoje sestre recimo?

o drugima iz sustava zdravstva neću....


zdravstvo nisu samo liječnici, a oni to zaboravljaju i izdvajaju se u "strukovni sindikat"....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 17:41   #28
Gospodo liječnici, na ovo mi pitanje još uvijek niste odgovorili:

Quote:
te@ kaže:
Btw. hu d fak iz taj Babić?

Po čemu je on zadužio hrvatsko zdravstvo? Zar ne bi šef liječničkog sindikata trebao biti netko tko ipak među liječnicima uživa nekakav ugled i tko ima određeni profesionalni background?
Plus, cijenila bih i odgovor na pitanje - postoji li u hrvatskim bolnicama sustav kontrole kvalitete? Mislim to postoji u svakoj iole malo ozbiljnijoj firmi, koja za konzekvencu loše "obavljenog posla" nema izgubljen ljudski život.

Ukoliko postoji, u što ozbiljno sumnjam, zanima me kako se može dogoditi da liječnik pacijentu čiji je PHD nalaz pozitivan na karcinom, telefonski kaže da je s nalazom sve "u redu", jer je nekako zametno nalaz/zamjenio ga za drugog pacijenta, whatever - a da apsolutno nitko od njegovih nadređenih ne uoči kobnu pogrešku?

Isti pacijent godinu dana kasnije, na ponovljenoj biopsiji osobno dolazi preuzeti PHD nalaz i u ruke, pazi iznenađenja, dobija lanjski nalaz (ponovno zabuna), te pogledavši datum - skuži da već godinu dana u njemu fino bujaju stanice karcinoma.

Obitelj diže frku, i tek tada predstojnik klinike zahtjeva, pazi ovo - reviziju obje biopsije. Nakon što se nepobitno ustvrdilo da je prva biopsija dala rezultat - adenokarcinom (nađen u tri od šest uzoraka), preko svega se prelazi sa "shit happens" retorikom!?

Naravno, situaciju donekle ublažava činjenica što je riječ o spororastućem tipu tumora, tako da je operativni zahvat još uvijek učinjen - na vrijeme.

Kako je moguće da se dogodi tako ozbiljan previd i kako je moguće da apsolutno nitko za njega ne odgovara?

Naime, u državnoj službi za manju povredu tzv. radne dužnosti sa plaće se skida 15 posto i to tri mjeseca. Dotičnom liječniku, osim neugode pred šefom, nije dlaka z glave pala.

Ono što želim reći jest - okej, povisite im plaće, ali im ujedno i postrožite sankcije u slučaju odgovornosti.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 18:52   #29
Quote:
doc_1 kaže:
a svi su privatnici liječnici s neba pali.
Čuj doc, ajmo o ovome bez tenzija. Koji dio nije točan što sam naveo prije? Daj navedi.
Ovo o privatnicima? Što sam krivo ustvrdio? Uvijek možeš kao specijalista otvoriti privatnu praksu. Je da ti je država platila specijalističko školovanje i stjecanje znanstvenih titula od A - Ž i da nisi ni kune utrošio na to al eto...privatnik uvijek možeš biti. Samo jebi ga, napuštaš onda sigurnu luku HZZO-a i ulaziš u tržišnu utakmicu u kojoj možeš potonuti. E to ti se valjda ne sviđa. Bolje ovako, plaća ide redio ti il ne radio.
Kakva crkavica? Pa zna se da svaki privatnik bio on poljoprivredik, obrtnik ili liječnik na kraju krajeva mora podići nekakav kredit da posao pokrene. Koji onda dakako treba vračati. Čisto tržište. Dakle, ovo o crkavici ti je po meni bez veze i potpuno promašeno.
S tvojom percepcijom našeg zdravstva recimo da se slažem. Financiranje je krajnje apsurdno i takav sustav nije održiv. Međutim s druge strane, kako onda nazivaš vaše SF zahtijeve? Naročito u usporedbi plaća s prosvjetom, znanošću, kulturom i ostalim javnim službama. I otkomentiraj onda post od ček da vidim...novinic...i onda reci tko je u ovome licemjer. Dobijate ubjedljivo najveća mjesečna primanja, imate potpuno besplatno usavršavanje, zaštićeni ste ko lički medvjedi od bilo kakve odgovornosti za bilo što, na izdašnom ste vrelu nebrojeno mnogo kojekakvih legalnih ili ilegalnih "poslića" što svako normalan zna, uglavnom vam se na svim razinama otvaraju vrata inače zatvorena za obične smrtnike...i onda sam ja licemjer...e svašta...
Izračun plaća? Što ne valja? Koeficijent? Osnovica? A, nisam odbio poreze možda...ili nisam dodao kojekakve dodatke na osnovicu...daj ispravi me molim te...
I nemoj molim te reći da ako si spec u bolnici imaš neto plaću na ruke manju od 10000 kuna. Znamo i ja i ti da je to nemoguće.
Pa čuj, ako netko radi u gruntovnici sigurno nešto brže riješi nego netko tko ne radi tamo. Nažalost, svagdje je tako. I ja ako nešto trebam moram priznati da ću lakše i brže to napraviti jer sam u tom sustavu. A ti možda ne? I ne vidim kakve to veze ima s ovom raspravom.
Ako se nešto hitno u dežurstvu treba, tu je zato dežurna služba. Ono što sam htio reći je da postoje dežurstva i "dežurstva" gdje se rijetke službe narade a većina redovito "krmi" do jutra uglavnom ništa ne radeći.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 11:30   #30
Quote:
doc_1 kaže:
Problem je u naslijeđenoj komunističkoj percepciji zdravstva. Na sve su se ostale blagodati kapitalizma Hrvati nekako navikli, jedino bi im zdravstvo trebalo besplatno biti. ...
Besplatno? Zdravstvo je besplatno? Jebote kad ja zbrojim kolko sam love iskeširo za zdravstveno osiguranje u proteklih 5 godina a koliko sam puta koristio liječničke usluge ispada da sam se za te pare mogo par mjeseci ladit u nekoj švicarskoj klinici s bazenom i sestrama u minjacima...
Jebeš privatizaciju bolnica... HZZO treba privatizirat a ne da mi država određuje kolko moram plaćat po postotku plaće a ne prema razini usluge koju dobijam.
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 14:59   #31
Quote:
doc_1 kaže:
Na sve su se ostale blagodati kapitalizma Hrvati nekako navikli, jedino bi im zdravstvo trebalo besplatno biti.

Stvarno WTF R U doing here?!

blagodati... besplatno...

u kojem ti filmu živiš!?
whatever... vrati se tamo!
...i povedi si Babića za sobom!

Ga snobovska. Jebate kao da samo doktori uče i rade. S "" na rade.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 17:02   #32
Quote:
doc_1 kaže:
a svi su privatnici liječnici s neba pali. Mahom su stučnjaci koji su godinama radili u sustavu i od bijedne crkavice koju su tamo primali namakli su nemala sredstva za prostore i uređaje s kojima rade. Sigurno.....
Ili još bolje-direkt su sa faksa u privatnike prešli. Živo me zanima što su ti pojedini vrhunski stručnjaci za sobom u sustavu ostavili. Koga su to naučili ičemu...
...
Problem je u naslijeđenoj komunističkoj percepciji zdravstva. Na sve su se ostale blagodati kapitalizma Hrvati nekako navikli, jedino bi im zdravstvo trebalo besplatno biti. A pritom bi se za zdravlje sami minimalno brinuli. Pa kad zaškripi-hoću sve, hoću odmah i hoću besplatno...
Ak dobro kužim što želiš reći, u prvom odlomku pričaš kako liječnik koji radi 'u sustavu' ne može samo tako otvoriti privatnu ordinaciju, jer ima bijednu crkavicu s kojom se ne može otvoriti biznis?
A onda u drugom dijelu veliš kako su Hrvati koji koriste zdravstvene usluge naslijedili 'komunističku percepciju' zdravstva jer bi sve besplatno?
Vidiš, ja baš mislim da su 'komunističku percepciju' naslijedili upravo liječnici. Kapitalizam vam je omogućio da otvarate privatne prakse, a govoriš o tome da 'nije to samo tako'. Naravno, treba riskirat, treba dignut kredit za start - kao u mnogo poslova koji se startaju privatno. A ako se ne želi rizik - radiš za manje u javnoj službi. I u čemu je problem? Isto je kao u većini zanimanja. Ja radim u većoj privatnoj firmi i gazda me naganja i gleda svaki novčić koji mi isplati - ali mi je zato plaća bolja nego da radim u npr. državnoj službi ili nekoj državnoj firmi. Prijateljica je nedavno procijenila da joj je bolje radit u državnoj firmi za 4000 kuna i radit 8 sati na dan, nego što je radila kod privatnika za 4500 bez ikakve mogućnosti napredovanja, školovanja i sl, s radnim vremenom od cca 10 sati dnevno.
No, da se vratim na zdravstvo: prva ću pristati na to da se iz moje plaće ne izdvaja baš niti lipa za zdravstvo, i da plaćam paprenu cijenu kod privatnika kad mi to zatreba. A da vidim koliko će liječnika reći: OK, ukinite nam plaće od xxxx kuna, i svi idemo u privatnike. I da, ne želim besplatno zdravstvo. Al ajde da vidimo, tko će se prvi 'vratiti u komunizam' u takvim uvjetima: pacijenti ili liječnici?
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 17:10   #33
da podsjetim zaboravne..


i u socijalizmu su postojali liječnici s privatnom praksom u Hrvatskoj. msilim da jedan od takvih ima i dans ordinaciju u centru Zagreba. sjećam se da je imao rentgen i još neke aparate....nadopunjavao je aparaturu... i uvijek imao punu ordinaciju.

osim toga i tada smo znali da nije badava jer smo na plaći vidjeli koliko se izdvaja za zdravstvo.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 23:35   #34
ja podrzavam doc-a.

Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 10:08   #35
Quote:
Studentica kaže:
ja podrzavam doc-a.

Ti kolko se sjećam studiraš medicinu? Pazi onda na kaj se zaklinješ na promociji...
"...Štrajkat ću al ću primat hitne slučajeve bez obzira na rasu, vjersku pripadnost i boju kože..."
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 10:42   #36
Quote:
Studentica kaže:
ja podrzavam doc-a.

A ja podržavam pravo pacijenta na korektnu medicinsku uslugu.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 10:50   #37
Quote:
Studentica kaže:
ja podrzavam doc-a.

pa naravno!
nema niti jedne druge struke koja je potplaćena, koja se mora konstantno educirati i koja za razliku od liječnika ne traži mito (čak i da hoće nema od koga)...
uvijek mi bilo žao doktora kad krajem mjeseca plaču kako nemaju djetetu za marendu, a novine ne kupuju jer im ne dozvoljava kućni budžet nego žicaju okolo... a na svim domjencima prvi navale na stol s hranom, jer valjda nemaju doma za jesti...
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 12:38   #38
Poznajem, tj moji poznaju jako puno lijecnika. Samo dvojica od njih ne primaju mito. To znam jer znam kako zive. Ni jedan od te dvojice nije dogurao do sefovskog mjesta (a jako su dobri strucnjaci) iskljucivo zato sto ne pasu drugim korumpiranim kolegama.
Ovi ostali (koji se isto kunu da nikad ne bi ni 10dkg kave uzeli) voze bijesne aute, isto kao i njihova djeca, imaju vikendice, stanove, garderobu, putovanja...
Od place? Mos mislit.

Jednom sam gledala prof. Ciglara na TV-u. Jako fin i posten, predan svojoj praksi i pacijentima.

Frendica je skoro razbila TV. Naime, platila mu je operciju zato sto joj je IZRICITO REKAO: 'Cijena moje usluge je 1000€, ja sam profesionalac i ocekujem svoju nagradu.'
Pazi molim te, u radno vrijeme, operacija na uputnicu...
Zena se godinama patila, svi su je vracali, valjda zato sto se nije sama sjetila ponudit a oni ipak nisu tako direktni kao Srecko

I muz i ja smo u IT sektoru, isto se stalno obrazujemo i ulazemo u sebe (uz najbolju volju se ne mogu sjetiti ni jednog zanimanja u kojem to nije potrebno) a kad zajebemo stvar onda klijentu placamo penale. Ja bogme jos nisam cula da je netko u hrv. bolnicama za bilo sto odgovarao. U splitskoj nije to znam 100% a da sranja rade-rade.

Moja sestricna je imala spontani u bolnickom WC-u jer je dosla zbog bolova u 3h ujutro a g.doktora koji tesko odradjuje svoje dezursvo se ipak ne smije uznemiravat

Znam da ima postenih, barem ona dva s pocetka price ali su u manjini i nekako slutim da nisu najglasniji.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 14:32   #39
Quote:
te@ kaže:
A ja podržavam pravo pacijenta na korektnu medicinsku uslugu.
i to podrzavam!

nije doc, rekao nista suprotno i uvjerena sam da je dobar lijecnik, bar koliko ja znam
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 14:37   #40
Ne znam koliko sudionici ovog topica imaju vlastitih iskustava sa našim doktorima i bolnicama, ja ih imam dosta i moja iskustva su više nego odlična. Meni su doktori spasili život i više od toga - doslovno, ne figurativno, bila sam na pragu umiranja i izvukli su me. I ja čitav život slušam o korumpiranim doktorima i nemogućim uvjetima u bolnicama, pa sam se itekako iznenadila brigom i pažnjom koju sam dobila kad sam se, isto tako usred noći, pojavila na Hitnoj. MOJ dežurni liječnik nije spavao , pojavio se u roku od nekoliko minuta. Doktoru koji me spasio poklonila sam jednu simboličnu sitnicu koju uopće nisam platila, a on je inzistirao na tome da mi, ako sam je platila, vrati novac.

Nažalost, posljednjih mjeseci sam u neprestanom kontaktu sa raznoraznim doktorima, i za baš svakoga kojega sam susrela imam samo riječi pohvale. To što su neki od tih doktora napravili za mene već nadilazi to da mogu reći da su dobri doktori ili da imaju dobar odnos prema pacijentu - nego su to jednostavno dobri ljudi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.