Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2011., 13:33   #2101
Molila bih vas ako je netko radio scintigram skeleta da mi malo pobliže objasni kakvo je to snimanaje,je li teško i ima li veliko zračenje.Čula sam da ima veliko zračenje,pa me je pomalo strah

Unaprijed hvala
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 21:15   #2102
Poz!
Imam problema nanovo sa zglobovima pa sam po dobrom starom običaju guglala bolest i jedine smislene stvari koje sam pročitala su tu kod vas na forumu pa eto da vam se i ja požalim
Uglavnom, još oko Božića su mi prvi put natekle noge; zglobovi i stopala. Kako je to baš bilo noć prije ispita i nisam spavala, nisam se previše obazirala na to jer sam na takvom faxu da često ne spavam itd..
Prije otprilike tri tjedna to mi se ponovilo, ali ovaj put su mi natekle i ruke. Noge su mi odma idući dan splasnule, kao i prvi put, ali ruke su me užasno bolile i negdi 10 dana otekline nikako nisu prolazile. Nakon nekog vremena to je isto prošlo (počela sam se mazat Voltaren gelom), ali kao da su se otekline "pretvotile" u čvoriće na zglobovima prstiju... Više me ne bole ruke i mogu se barem normalno služiti njima ali ti čvorići i dalje ne prolaze.. I svrbe na dodir.
Inače, noga mi nisu opet naticale ali zglobovi su mi blago natekli ko da sam baka sve od tada i ponekad osjećam neku težinu u njima.
Dok su mi ruke još bile natekle vadila sam krv i nalazi su bili super. Znači, isključen je giht i neki virusi, na šta mi je prvo sumnjala doktorica.
Sutra baš idem kod reumatologa pa ćemo vidit. Zanima me kakav je pregled da se psihički pripremim, ali pretpostavljam da su šanse da mi to netko kaže do sutra ujutro dosta male..
Ono šta me zapravo zanima je jeli netko od vas možda imao ovakve probleme u početku bolesti jer nemam nekih tipičnih simptoma za artritis. Npr. nikakvih problema za razgibavanjem ujutro i sl. Jednostavno zglobovi žive svoj život i nikako ne žele splasnut XD
Inače, imam 21 godinu.
Eto, kraj moje male tragične priče! Ako ju itko pročita, napišite nešto pliz
pozzz
Bluebird girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:27   #2103
Ljudi moji evo sam još u planovima druge trudnoće, pijem kortikosteroide 15 mg i 1 brufen od 400 mg, ne znam kako će to sve skupa proć....je li može nešto bit s djetetom od majke s dugogodišnjim RA?
Uzimam i cimet s medom već misec dana, još ne mogu reći je li pomaže, kao što svud piše da "vodi k izliječenju", A ovaj pravi cejlonski cimet (ako koga zanima) ima kupit u splitu , u bio-ljekarni Menta.-inače svi drugi nisu 100%-ni.
Molim vas ,majke s RA kakvo je vaše iskustvo što se tiče djeteta?
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:06   #2104
Baš sam te htjela pitati kad sam vidjela da pišeš o cimetu,dal je onaj pravi. Ovo kod nas što se prodaje kao cimet je u biti neko kinesko sranje koje ako se konzumira u većim količinama i često može sjebati jetru i bubrege.

Pravi cimet je zarolan samo u jednu stranu, ovo kinesko sranje je ufrčkano i sa jedne i sa druge strane.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:19   #2105
Prije par dana sam vas zamolila ako je netko radio scentigram skeleta da mi objasni kakva je to pretraga i je li puno štetna za zdravlje

Zar stvarno nitko nije radio tu pretragu,pa mi se nitko ne javlja
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:22   #2106
Quote:
Bluebird girl kaže: Pogledaj post
Poz!
Imam problema nanovo sa zglobovima pa sam po dobrom starom običaju guglala bolest i jedine smislene stvari koje sam pročitala su tu kod vas na forumu pa eto da vam se i ja požalim
Uglavnom, još oko Božića su mi prvi put natekle noge; zglobovi i stopala. Kako je to baš bilo noć prije ispita i nisam spavala, nisam se previše obazirala na to jer sam na takvom faxu da često ne spavam itd..
Prije otprilike tri tjedna to mi se ponovilo, ali ovaj put su mi natekle i ruke. Noge su mi odma idući dan splasnule, kao i prvi put, ali ruke su me užasno bolile i negdi 10 dana otekline nikako nisu prolazile. Nakon nekog vremena to je isto prošlo (počela sam se mazat Voltaren gelom), ali kao da su se otekline "pretvotile" u čvoriće na zglobovima prstiju... Više me ne bole ruke i mogu se barem normalno služiti njima ali ti čvorići i dalje ne prolaze.. I svrbe na dodir.
Inače, noga mi nisu opet naticale ali zglobovi su mi blago natekli ko da sam baka sve od tada i ponekad osjećam neku težinu u njima.
Dok su mi ruke još bile natekle vadila sam krv i nalazi su bili super. Znači, isključen je giht i neki virusi, na šta mi je prvo sumnjala doktorica.
Sutra baš idem kod reumatologa pa ćemo vidit. Zanima me kakav je pregled da se psihički pripremim, ali pretpostavljam da su šanse da mi to netko kaže do sutra ujutro dosta male..
Ono šta me zapravo zanima je jeli netko od vas možda imao ovakve probleme u početku bolesti jer nemam nekih tipičnih simptoma za artritis. Npr. nikakvih problema za razgibavanjem ujutro i sl. Jednostavno zglobovi žive svoj život i nikako ne žele splasnut XD
Inače, imam 21 godinu.
Eto, kraj moje male tragične priče! Ako ju itko pročita, napišite nešto pliz
pozzz
Jesi bila kod reumatologa ima li šta novo.Svatko ti ima drugačije simptome.Ovi tvoji mogli bi upučivati nažalost na artritis.Ali bez pustih pretraga koje te očekuju ne možeš znati dijagnozu
sve najbolje ti želim i da nije artritis
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:51   #2107
Quote:
marinaaa kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam vas zamolila ako je netko radio scentigram skeleta da mi objasni kakva je to pretraga i je li puno štetna za zdravlje

Zar stvarno nitko nije radio tu pretragu,pa mi se nitko ne javlja
Ja sam radila samo scintigrafiju štitnjače, koliko znam nije štetnija od bilo koje rtg pretrage, samo se umjesto rtg zračenja upotrebljava radioaktivni izotop.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:38   #2108
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Baš sam te htjela pitati kad sam vidjela da pišeš o cimetu,dal je onaj pravi. Ovo kod nas što se prodaje kao cimet je u biti neko kinesko sranje koje ako se konzumira u većim količinama i često može sjebati jetru i bubrege.

Pravi cimet je zarolan samo u jednu stranu, ovo kinesko sranje je ufrčkano i sa jedne i sa druge strane.
Istina, mora biti u jednu stranu, a moj je mljeveni, i navodno da je pravi jer je zemlja podrijekla sri lanca, i piše na njemu "100 %" bio, nešto je skuplji ali je dosta finiji, i svijetliji.
u početku mi je bilo grozno pit a sad sam se tako lipo navikla. Sve bi pila samo da makar smanjim kotikost.
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 19:46   #2109
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
Istina, mora biti u jednu stranu, a moj je mljeveni, i navodno da je pravi jer je zemlja podrijekla sri lanca, i piše na njemu "100 %" bio, nešto je skuplji ali je dosta finiji, i svijetliji.
u početku mi je bilo grozno pit a sad sam se tako lipo navikla. Sve bi pila samo da makar smanjim kotikost.
I jel osjećaš kakve pomake?

Da, ja sam ostala baš iznenađena kad sam skontala da se kod nas uopće ne prodaje cimet nego to kinesko sranje koje ima neki sastojak koji je štetan kojeg ima nekoliko puta više nego kod običnog cimeta.

Inače ja sam jedno vrijeme ujutro za doručak si u jogurt stavljala cimet i voće, jako mi je fino bilo za jesti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:18   #2110
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I jel osjećaš kakve pomake?

Da, ja sam ostala baš iznenađena kad sam skontala da se kod nas uopće ne prodaje cimet nego to kinesko sranje koje ima neki sastojak koji je štetan kojeg ima nekoliko puta više nego kod običnog cimeta.

Inače ja sam jedno vrijeme ujutro za doručak si u jogurt stavljala cimet i voće, jako mi je fino bilo za jesti.
ne znam što bi rekla. mislim, ako smanjim korikosteroide da će mi bit loše. tako da nema još nekih bitnijih pomaka. sad ga pijem oko mijesec dana. vidit ćemo.
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:50   #2111
Cimet pretpostavljam da pomaže zato što potiče mokrenje, a i općenito za neke začine kažu da djeluje protuupalno (recimo ljute papričice imaju neki sastojak u sebi koji djeluje protuupalno).

A jesi kad pila nekakav čaj za izmokravanje, tipa koprivu? Meni zglobovi budu bolje kad pijem tako nešto jer se izlučuje tekućina iz tijela pa samim time i ova tekućina što se skuplja oko zglobova. Samo opet ovo se smije maksimalno 2-3 tjedna piti pa se mora napraviti stanka da se ne sjebu bubrezi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 20:40   #2112
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Cimet pretpostavljam da pomaže zato što potiče mokrenje, a i općenito za neke začine kažu da djeluje protuupalno (recimo ljute papričice imaju neki sastojak u sebi koji djeluje protuupalno).

A jesi kad pila nekakav čaj za izmokravanje, tipa koprivu? Meni zglobovi budu bolje kad pijem tako nešto jer se izlučuje tekućina iz tijela pa samim time i ova tekućina što se skuplja oko zglobova. Samo opet ovo se smije maksimalno 2-3 tjedna piti pa se mora napraviti stanka da se ne sjebu bubrezi.
Nisam probala ništa slično..a moja mana je što strašno slabo pijem, ja nikad nisam žedna.
Koliko se cimet smije uzimat?
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 22:42   #2113
Joj ne znam, al nemoj pretjerivati da si ne bi sjebala jetru i bubrege.

E i to ti je greška što ne piješ puno tekućine. Probaj ovako neki čaj (meni je recimo od koprive jako fin, možeš i peršin i brisnicu i sl. čajiće koji tjeraju na mokrenje), možda ti baš pomogne.

Ja sam kad mi je bilo najgore bila pila neke kapsule od hrskavice morskog psa, nisu me bolili zglobovi apsulutno ništa nekih 2 tjedna al sam zato išla piškiti od toga ko luda pa pretpostavljam da mi nisu pomogle te kapsule već to što sam često mokrila i izbacivala višak tekućine iz organizma.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 01:08   #2114
Eto, kak je meni opet počeo RA radit sranja (a sad je skoro dvije godine bilo ok), od bolova sam danas htjela posegnuti za Decortinom, al ipak nemam ga doma ( na sreću). RA općenito imam već kojih 10 god i više, iako nikad nisu bili 100% sigurni dal je RA i kojeg oblika, pa nikad nisu dali pravu dijagnozu. Al, u globalu je, na papiru ipak piše.

Imala sam perioda, bože pomozi, ne možeš se dići iz kreveta, sve ama baš sve , prsti katastrofa, uvijanje istih. U to vrijeme kad mi je stanje bilo gadno, izbacila sam mliječne proizvode (a mlijeko, sireve itd. volim najviše na svijetu), no promjena na bolje se nije dogodila. Pizdila sam, ludovala godinu dana i opet se kljokala jedno vrijeme kortikosteroidima.. nastavila vodit aj recimo "nezdravi život". Al stalo je, u jednom momentu je stalo. Ko sa čarobnim štapićem. Tu i tamo ukočenja, al uz par jakih analgetika, da se preživjeti, smirilo se. Pušim, jedem sve i svašta, iako najmanje mesa, ali punooo povrća i integralnih žitarica, slatkom naravno ne mogu odoljeti. Pijem kavu, padne i alkohol naravno, ali i puno raznih biljnih čajeva, često kupujem aloe vera sok, dosta đumbira koristim..Moglo bi se reći da se još donekle puno zdravije hranim od većine ljudi koji me okružuju ( i zgražaju se jer misle da sam izbirljiva, kao Gle ne jede to ona , fina rit, a ne da mi se svima objašnjavat zašto jer onda kad im kažeš zanijeme, kao pa kakva je to bolest, a ja nemam volje za tumačenje pošto većina misli da je to za starce u penziji, kako ja? Sliijede pogledi sažaljenja i tapš tapš po ramenu ).

I sad je opet počelo - ukočenost, crvenilo, prstenje mi ne ide na ruke, bolovi dosta jaki,al ipak izdržljivi, jastučići na stopalima zažareni, leđa trpe, ketonal mi je mrvicu pomogel u glavi. Dajte mi recite kaj napraviti? Ima neki domaći lijek? Dal neku bioenergiju lupit, reiki? Nemam živaca, novaca, opet vidim da ću ludovat. Kaj jesti? Kaj si namazat na kruh? Pekmez? A opet ne bi smjeli previše slatkog Ja ne znam kaj jesti.

Dal ste se svi odrekli mlijeka? Poludjet ću bez njega, to mi je najdraža stvar na svijetu jer volim glodat te musle, čokoline, zobene kaše. Jogurt, sirevi..Pa ja ću se I taman sam se počela malo na orbitreku muvat, ide toplije, kad evo ti oteklina.
__________________

Zadnje uređivanje ursula1000 : 07.03.2011. at 01:46.
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 01:13   #2115
Quote:
marinaaa kaže: Pogledaj post
Molila bih vas ako je netko radio scintigram skeleta da mi malo pobliže objasni kakvo je to snimanaje,je li teško i ima li veliko zračenje.Čula sam da ima veliko zračenje,pa me je pomalo strah

Unaprijed hvala
Ja sam bila. Nije strašno, samo trebaš biti jako mirna, u prijevodu imati živce i pripremiti se na par sati nemrdanja s tijelom. Gadno je onom ko pati od klaustrofobije. Al ak sam ja velika živčanjakuša izdržala, onda nije tak teško . Dosadno je, vrlo dosadno. Već sam si zamislila da sam u naručja HAL-a iz Odiseje.

A zračenje? Da, zrači..Gugaj koliko, al nije takooo jako. Ne bi trebala biti u bliskom kontaktu s malom djecom, bebama kojih dva, tri dana.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 13:26   #2116
ursula1000 ja imam jednu recimo prirodnu stvar što sam radila i što je meni donekle pomoglo. Ako se usudiš isprobaj ovo što ću napisati, možda ti pomogne.

Imala sam bolove u zglobovima da se ujutro nisam mogla dići iz kreveta koliko me sve bolilo. Tek kad bi ih razgibala onda bi malkoc popustili. Izbjegavala sam lijekove maksimalno i mackala se sa gelovima, kremicama i sl. stvarima za bolove. I kako sam stalno vidila po netu i tražila nešto od "alternativnijih" stvari nabasala sam na podatak da su stari rimljani koprive koristili za liječenje reume.

I tako ja skupila hrabrosti i dala mami da mi isprži zglobove sa koprivama. I to ponavljala svaki dan i mogu ti reći da mi je bilo puno, puno bolje nakon toga. Ja sam uglavnom koristila za ove zglobove na rukama i nogama. Malo bude koža suha na mjestima tretiranja nakon takvih tretmana pa je nije loše mazati sa nekom kremom ili čak sa maslinovim uljem (i ono isto djeluje protuupalno). A ovo meni i ima logike, u koprivama imaš mravlju kiselinu, kad se natrlja ona uđe u kožu i zglobove i tijelo umjesto da napada zglobove napada to.

Eto ako se usudiš i odvažiš na to, sad će mlade koprive rasti na proljeće (al te pekuuuuuuu ) pa probaj. I da, nije loše koprive i sasušiti pa ih piti kao čaj, jako su fine i tjeraju na piškenje pa se izbacuje tekućina oko zglobova i zglobovi manje bole. Samo čaj se ne smije piti duže od 3 tjedna bez prestanka zbog bubrega, da se ne bi sjebali.

Eto nadam se da sam barem malo pomogla. Mene od tada toliko jako ne bole zglobovi, uhvate me povremeno (obično na veće promjene vremena) al ne bunim se, kako je znalo biti ovo sada je milina.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 13:29   #2117
E da, htjela sam pitai nešto, da li se nekome od vas pojavljuju nekakve kvržice na zglobovima?

Ajd na to da mi se polako krive zglobovi na prstima sam se navikla, al vidim da mi sada na ručnom zglobu i na ovom malom zglobiću iznad kažiprsta se pojavile dvije male kvržice koje su tvrde na dodir. Ne bole me, ne smetaju ali su ispupčene i vide se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:33   #2118
@ leeloo, hvala ti na savjetu s koprivama.. Malo je hehe, peckavo rješenje, al vjerujem da bi moglo pomoć. Svakako ću probati čim se dočepam nekih kopriva. I mazat ruke s nečim, bepanthenom, maslinovim, svejedno jer spadam u one kojima se zna javljat i disidroza ruku I osjetljiva mi je koža užasno inače.
Sutra ću u nabavaku nekih pripravaka - reumavit čaj od Subana, diuretski djeluje, baza su isto koprive i suručica, origano, kamilica, bazga i komorač. Gugl je nešto rekao da su ok omega 3 masne kiseline..Kopka me laneno ulje, pa sam mislila uzeti kapsule u dm-u ili eventualno ako ima baš tekuće, u bočici.

I probati ako ništa drugo, bar smanjiti unos mliječnoga, pa da vidim dal bude kakvih promjena. Sojino vrhnje, sojino mlijeko. Baš poslastice Teško se odreći svega što piše, na kraju ispadne da jednostavno nemaš kaj jesti

Za kvržice koje spominješ, nisam ih nikad primjetila, tak da ti ne bi znala. To sad od nedugo? Vjerojatno nakupina tekućine pa se sad ispoljila u obliku kvržica. Nadam se da će proći što prije..Stavljaj koprive na njih! )

Da, i meni je sve to uzrokovolo i zadebljanje tetiva na obje šake (tenosinovitis), pa ću s vremenom morati i na operacije. Zasad je ok da pokucam u drvo, kad je jako boljelo, hodala sam na kortiko injekcije , iako mi kad tad ne ginu operijacije, nezgodno mi je radi posla, trebam ruke.

Moguće da nam se svima stanje mijenja radi vremena? Eto, vani divno sunce, al opet je jako hladno, nedugo bio snijeg, pa puše - prevelike promjene
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:51   #2119
Jedino moraš naći nekoga ko će te peckati s koprivama, jer ja sebe sama nisam mogla.

Sad kad budu mlade koprive (te ekstra peckaju) ću probati i te kvržice natrljati, možda prođe iako sumnjam. Negdje sam pročitala da to mogu biti i nakupine kalcija.

Jel ti baš imaš dijagnozu RA? Meni su u početku sumnjali na to zbog te jutarnje ukočenosti a izgleda na kraju da je to sjogrenov sindrom koji je u mom slučaju napao i zglobove osim sluznica.

A što se tiče lana, jel ti nije bolje uzeti lanene sjemenke pa probati sa štapnim ili sa blenderom izmiksati? Tako barem znaš da nije ništa dodavano a i to je super za probavu. Inače omega se preporuča (ja sam je pila al mi je teško sjedala na želudac) kod ovakvih stanja jer djeluje protuupalno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:30   #2120
Pa da...RA. Iako mogu reći da doktorica nije bila baš 100% sigurna u to, al kako su mi korikosteroidi pomagali zaključak je bio da je. Čula jesam za Sjorgenov sindrom, al iskreno nisam previše upoznata..Znači on se nekako povezje sa RA? I što ti je napao od sluznica? Tko zna, možda ni ja to ne bi trebala isključiti. Teško je točno reći..

Kad smo kod toga, ja sam inače u Vž, pa ako budem zatrebala (a budem) nekog STVARNO dobrog specijalistu u Zg za ovakve slučajeve, imaš možda kakvu preporuku?

A za lanene sjemenke Jao probala sam ih jest, i ustinjene, mljevene i s jogurtom i bez, al majko mila, žgaravica mi traje cijeli dan nakon njih. Zato sam mislila probat još kako je s uljem ili kapsulama

...idem, sve me boli, osjećam se toliko zategnuto ko robot da si sad najviše želim neku minijaturnu Kineskinju da me gazi po cijelom tijelu i zravna me.
A za vrhunac, baš mi se majka javila, izgleda da joj je dijagnoza pustularna psorijaza. Sad još i to Pa di nas snašle sve ove boleštine
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.