Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2019., 21:35   #1
Mogu li se vježbanjem proljepšati ovakve noge?

Nikad u životu nisam obukla minicu ni suknju. Davno prije zbog mršavosti, a i kasnije kad sam dobila adekvatnu tjelesnu težinu nije mi baš za pokazivati noge.

Lijena sam za vježbanje, a i vjerovala sam da mi za prednji izgled nogu vježbe ne mogu pomoći. No, nedavno mi sinulo da bi se vježbanjem možda ipak moglo doći do dovoljno dobrih rezulata. Prije sam mislila kako vježbe za listove mogu utjecati samo na postizanje ljepših listova na stražnjem dijelu nogu, a sad sam dobila ideju da se jači listovi na neki način vide i odnaprijed (sastrane) pa to teoretski može proljepšati izgled nogu. Ili ja to brijem? I kakve bi bile vježbe za listove koje nisu samo za stražnju stranu listova nego i za srednji dio noge?

A za koljena ne postoji ništa za učinit ih plosnatijima?

Noge su ovdje.

Inače, imam i vitiligo, što se vidi i na slikama, ali to prilično dobro po ljeti kamufliram selftenom.

Nisam kritična samo prema svojim nogama. Od svih žena koje vidim u suknjama, negdje 30% njih ima takve noge da ja na njihovom mjestu ne bih nosila suknju.
Ne volim pokazivati svoje mane ako baš ne moram.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 10:11   #2
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
Nikad u životu nisam obukla minicu ni suknju. Davno prije zbog mršavosti, a i kasnije kad sam dobila adekvatnu tjelesnu težinu nije mi baš za pokazivati noge.

Lijena sam za vježbanje, a i vjerovala sam da mi za prednji izgled nogu vježbe ne mogu pomoći. No, nedavno mi sinulo da bi se vježbanjem možda ipak moglo doći do dovoljno dobrih rezulata. Prije sam mislila kako vježbe za listove mogu utjecati samo na postizanje ljepših listova na stražnjem dijelu nogu, a sad sam dobila ideju da se jači listovi na neki način vide i odnaprijed (sastrane) pa to teoretski može proljepšati izgled nogu. Ili ja to brijem? I kakve bi bile vježbe za listove koje nisu samo za stražnju stranu listova nego i za srednji dio noge?

A za koljena ne postoji ništa za učinit ih plosnatijima?

Noge su ovdje.

Inače, imam i vitiligo, što se vidi i na slikama, ali to prilično dobro po ljeti kamufliram selftenom.

Nisam kritična samo prema svojim nogama. Od svih žena koje vidim u suknjama, negdje 30% njih ima takve noge da ja na njihovom mjestu ne bih nosila suknju.
Ne volim pokazivati svoje mane ako baš ne moram.
gle ak ti imas hemunge oko nosenja suknje, nemoj sad i druge pokusavati pokvariti

Ne vjerujem da se koljena mogu spljostiti osim da se zaletis njima u zid, ali se mozda drugi dijelovi mogu povecati - pa ona ispadnu relaivno manja. (ne da se meni cine nesto alarmantno velikima btw)
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 14:03   #3
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
ali se mozda drugi dijelovi mogu povecati - pa ona ispadnu relaivno manja.
E,pa na to sam mislila.

Prije nekoliko godina me je jedna cura koja ima jako zgodničke noge i furt je u minjaku, pitala zašto ja nikad ne nosim suknju. Odgovorila sam joj da ne volim svoja koljena, da su previše izbočena. Na to se ona nasmijala i rekla „pa i ja imam grbava koljena pa sam stalno u minici“. Rekla mi je da bi trebala nositi suknju jer imam dobre noge. Je, izgledaju sasvim solidno u hlačama, nosim isključivo uske hlače – istaknu bokove, ne kuži se baš neka rupa između bedara kako mi to loše izgleda na ovim slikama, a zakamufliraju koljena.

Ta cura sa full zgodnim nogama ima istesane noge, dobre mišiće, lijepe listove pa je to sve skupa super uobličeno i iskreno ostala sam u šoku kad reče da ima grbava koljena. Ja to uopće nisam skužila, a nisam ni kasnije baš mogla prokužiti kakva su joj zapravo koljena. Možda kad se od nogu uspije napravit neki oblik „pješčanog sata“ u smislu da su bedra i listovi dosta širi od koljena pa onda to sve skupa može poprimiti privlačan izgled i vizualno smanjiti koljena. To mi je bar sad neka teorija.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 14:44   #4
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
E,pa na to sam mislila.

To mi je bar sad neka teorija.
sto reci, od teorije se noge nece razjacati Moza da probas malo vjezbati s tom frendicom, tko zna mozda ti se dopadne vjezbanje samo za sebe, mozda bude i nekih drugih pozitivnih stvari!
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 18:21   #5
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
sto reci, od teorije se noge nece razjacati Moza da probas malo vjezbati s tom frendicom, tko zna mozda ti se dopadne vjezbanje samo za sebe, mozda bude i nekih drugih pozitivnih stvari!
Ma, znam, hvala ti. Morat ću do teretane. Imam doma sobni bicikl, ali on mi sigurno ne bi bio dovoljan za proširiti bedra i listove.

Ti si bar jedini koji mi je nešto odgovorio. Drugi nitko ništa, a mislila sam da je lagano pitanje.
Ili su ljudi jednostavno takvi da kad vide nešto što im se ne sviđa misle da tu nema pomoći, a najčešće nisu u pravu. Ili jednostavno ovaj forum ne čitaju nikakvi treneri nego rekreativci koji nisu sigurni da nešto savjetuju.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 18:42   #6
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
Ma, znam, hvala ti. Morat ću do teretane. Imam doma sobni bicikl, ali on mi sigurno ne bi bio dovoljan za proširiti bedra i listove.

Ti si bar jedini koji mi je nešto odgovorio. Drugi nitko ništa, a mislila sam da je lagano pitanje.
Ili su ljudi jednostavno takvi da kad vide nešto što im se ne sviđa misle da tu nema pomoći, a najčešće nisu u pravu. Ili jednostavno ovaj forum ne čitaju nikakvi treneri nego rekreativci koji nisu sigurni da nešto savjetuju.
Proširiti bedra i listove?
Deder ti zalijepi sliku tebi dobrih nogu, da vidim što želiš postići
Surov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 18:52   #7
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
Ti si bar jedini koji mi je nešto odgovorio. Drugi nitko ništa, a mislila sam da je lagano pitanje.
Ili su ljudi jednostavno takvi da kad vide nešto što im se ne sviđa misle da tu nema pomoći, a najčešće nisu u pravu. Ili jednostavno ovaj forum ne čitaju nikakvi treneri nego rekreativci koji nisu sigurni da nešto savjetuju.
I je i nije lagano.
Muškarci često imaju problema s nogama, jer su im često manje nabildane nego gornji dio tijela, ali opet nije to isto usporedivati s tvojim problemom. Samo me oduvijek zanimalo je li to stvarno teško i nema izolacijskih vježbi pretjerano i/ili to manje vježbaju.
Od žena ćeš još manje dobiti odgovor. Idem već par mjeseci u žensku teretanu i 95% žena samo trči na traci i bezveze skakuće s bučicama od 2 kile, tako da ti te sigurno neće pomoći.

Smatram da je većina stvari u zivotu kombinacija genetike i našeg truda. Negdje je više jedno, negdje više drugo. Vjerojatano neke osobe imaju duže tetive lista pa je njima najteže povećati list. Netko je već napisao na nekoj drugoj temi da su listovi 80% genetika... Možda je u pravu, možda nije, ali i 20% se onda da popraviti.
Moje mišljenje je da preuveličavaš problem sa svojim nogama, razumijem da ne misliš da su desetka, ali baš za nikad ne obuci suknju... No dobro, svatko ima neke svoje brije. Moje mišljenje u vezi tvojih nogu je da im općenito fali malo oblika i mišića, a to sigurno možeš popraviti. Pogotovo bedra.

I preporučam odjebati biciklu, traku i bilo kakav kardio. Za početak vježbe s girjama i bučicama za donji dio tijela ako si trenutno potpuno neaktivna, potom navikavanje na olimpijsku šipku i napad na deadlift, čučanj i hip thrust. I tek onda na sprave i izolacijske vježbe.

Ali, to je moje osobno rekreativno mišljenje s par citiranih rečenica od trenera. Meni je osobno genetika podarila noge, ali ujebala struk, pa imam drugačije probleme
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 18:57   #8
Quote:
Surov kaže: Pogledaj post
Proširiti bedra i listove?
Deder ti zalijepi sliku tebi dobrih nogu, da vidim što želiš postići
Ok, normalno da ne mogu dobiti identične noge kao netko drugi zbog različite genetike, ali evo danas gledam sliku Gruice na indexu i primjetim kako joj je vanjski dio desnog bedra malo zaobljen prema van i desni list se isto vidi od naprijed. Više se vidi na toj nozi jer je drugačije stala na tu nogu pa je to napelo mišiće, ali ni to se ne bi vidjelo da žena ne vježba.

Žena je osim akademije završila i kineziloški. Svaka joj čast na 2 faksa i na trudu, a svi je samo pljuju.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 19:02   #9
mislim da se većina snervala na "lijena sam za vježbanje"...

apsolutno svakave se noge mogu proljepšati vježbanjem, sad je pitanje samo bi li ti radije u teretanu ili par seansi kod psihologa da ti riješi komplekse pa da nosiš suknju...a nekima pomogne i starenje,većini se živo j*** nakon 30te...

by the way, morala sam 3x gledat da vidim gdje je taj vitiligo,eto koliko se kuži...

Amybroj9, problem je što ideš u krivu teretanu...
na rekri koliko znam žene idu u "muške teretane"
__________________
Meditiram jer kažu da ne smijem udarati ljude.
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 19:05   #10
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
I je i nije lagano.
Muškarci često imaju problema s nogama, jer su im često manje nabildane nego gornji dio tijela, ali opet nije to isto usporedivati s tvojim problemom. Samo me oduvijek zanimalo je li to stvarno teško i nema izolacijskih vježbi pretjerano i/ili to manje vježbaju.
Ma to bilderi puno manje vježbaju. Pa pogle noge nogometaša.
Baš sam si spremila krasan link za listove. Lik sam prizna da je taj dio prije zanemario.

https://www.youtube.com/watch?v=u6FRxc86FA4

Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Smatram da je većina stvari u zivotu kombinacija genetike i našeg truda. Negdje je više jedno, negdje više drugo. Vjerojatano neke osobe imaju duže tetive lista pa je njima najteže povećati list. Netko je već napisao na nekoj drugoj temi da su listovi 80% genetika... Možda je u pravu, možda nije, ali i 20% se onda da popraviti.
Moje mišljenje je da preuveličavaš problem sa svojim nogama, razumijem da ne misliš da su desetka, ali baš za nikad ne obuci suknju... No dobro, svatko ima neke svoje brije. Moje mišljenje u vezi tvojih nogu je da im općenito fali malo oblika i mišića, a to sigurno možeš popraviti. Pogotovo bedra.

I preporučam odjebati biciklu, traku i bilo kakav kardio. Za početak vježbe s girjama i bučicama za donji dio tijela ako si trenutno potpuno neaktivna, potom navikavanje na olimpijsku šipku i napad na deadlift, čučanj i hip thrust. I tek onda na sprave i izolacijske vježbe.
Super, hvala ti na konstruktivnim savjetima. Proučit ću ih.

Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Meni je osobno genetika podarila noge, ali ujebala struk, pa imam drugačije probleme
A tko kaže da ja nemam probleme i sa strukom.
Ali od toga sam odustala.

Vidjela sam letimično jučer tvoje slike. Super, izgledaš, ne zamaraj se.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 19:12   #11
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
Ok, normalno da ne mogu dobiti identične noge kao netko drugi zbog različite genetike, ali evo danas gledam sliku Gruice na indexu i primjetim kako joj je vanjski dio desnog bedra malo zaobljen prema van i desni list se isto vidi od naprijed. Više se vidi na toj nozi jer je drugačije stala na tu nogu pa je to napelo mišiće, ali ni to se ne bi vidjelo da žena ne vježba.

Žena je osim akademije završila i kineziloški. Svaka joj čast na 2 faksa i na trudu, a svi je samo pljuju.
Ti takve noge ne možeš postići, imaš preširoke kukove koliko se da vidjeti iz slike
Evo jedan gif; zanemari gornji dio tijela
https://media2.giphy.com/media/kipKR...58304663447083

Prvo reci da li su ti ovo zadovoljavajuće noge, pa ću nastaviti.
Surov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 19:32   #12
Dubrovčanka idem u žensku teretanu jer mi je 100 metara od kuće, ne jer je ženska. Iako vjerujem da neke žene dolaze i iz drugih dijelova grada samo zato što je ženska.
Prijateljica mi radi na recepciji u jednoj od većih teretana u gradu, i isto ti mogu reći da su na grupnim treninzima uglavnom žene, dok je baš u teretani omjer muškaraca i žena doslovno 5:1. Nisam još bila pa ne znam kako dotične vježbaju, no nije ni bitno. Isto ne znam ni kako vježbaju žene s ovog foruma niti tko je na ovom forumu (okej, vidjela sam pod Što ste radili u teretani da stvarno ima vrh žena), ali činjenica je da se puno žena boji utega i da su puno sklonije kardiju i vježbama s malim težinama. Stvarno nisam ciljala samo na ovaj forum.

Surov pa šta ako ima široke kukove? Po meni je to u cijeloj priči prednost.
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 19:55   #13
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Surov pa šta ako ima široke kukove? Po meni je to u cijeloj priči prednost.
Gruica ima relativno uske kukove u odnosu na struk, a što imaš šire kukove to ti noge vizualno izgledaju kraće, iliti uži kukovi = vizualno duže noge
Uzmi papir i nacrtaj dva trokuta, jedan s bazom 4cm i stranicama 5cm, te pored njega drugi, baze 2cm i stranicama isto 5 cm, pa ćeš bolje vizualizirati.

Za otvaračicu teme, sve dok ciljano ne treniraš aduktore i abduktore, trebala bi biti OK.
Surov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 20:26   #14
Quote:
Surov kaže: Pogledaj post
Gruica ima relativno uske kukove u odnosu na struk, a što imaš šire kukove to ti noge vizualno izgledaju kraće, iliti uži kukovi = vizualno duže noge
Uzmi papir i nacrtaj dva trokuta, jedan s bazom 4cm i stranicama 5cm, te pored njega drugi, baze 2cm i stranicama isto 5 cm, pa ćeš bolje vizualizirati.

Za otvaračicu teme, sve dok ciljano ne treniraš aduktore i abduktore, trebala bi biti OK.
Slažem se da bi to moglo utjecati, ali sigurno još puno stvari utječe na izgled nogu. I apsolutna duljina, visina, odnos izmedu duljine nogu i duljina trupa, mršavost... Imam kukove i bokove pa mi nitko u životu nije rekao da imam kratke noge, dapače, suprotno.
Ne znam otkad je moderno imati uske kukove, valjda su noge ljepše ako su bedra vizualno šira od listova

Zašto da ne vježba abduktore?
Žena želi jače mišiće nogu, a ne vizualno duže noge...
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 21:44   #15
@beautypop ovsje se sigurno mota dosta ljudi koji znaju dati dobar savjet o vjezbanju. ja nisam nuzno medju njima, ali cu svwjedno udijeliti jedan. ako te izgled motivira da pocnes vjezbati super, ali bilo bi odlicno kad bi nasla nesto u njemu sto ti je gust tako da ga mozes s gustom raditi na dulje staze.

a noge, kaj se mene ticu mogu vec sad sasvim normalno u minicu.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 23:21   #16
Vježbanjem se mogu proljepšati svake noge, ali ipak vježbamo radi zdravlja, zar ne?
A što se tiče mana, nisu ti noge mana već ono "lijena za vježbanje".

Danas sam došao umoran sa posla pa fino u 21:00 u park pa vježbaj noge, ramena i trbušne. Svašta me boli, ali sretan sam što sam išao.

Odvoji za početak sasvim malo vremena - recimo 30 minuta 3 puta tjedno. Šta god ti je najbliže - teretana, park, može i u sobi. Za početak nije važno gdje, samo trebaš steći naviku. Jednom kada ti se svidi, nećeš moći dočekati da ideš vježbati... I proljepšat će se vremenom noge, a i sve ostalo će biti još bolje nego sada.
Nitko ti ne garantira da je to za tebe, ali obavezno probaj. Vježbaj sve, a noge možeš malo više. Meni su trbušni slaba točka pa njih vježbam svaki put. Na početku obavezno lagano da se izbjegnu povrede pa polako sve više i teže (ima vremena). Fitnes nije nešto što se obavi i gotovo, nego životna filozofija.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 12:58   #17
Moje iskreno misljenje je da ti kronicno fali misicne mase, meni se ove noge ne svidjaju jer su lelujave. Koljena su mi tu najmanji problem.

Problem je sto ne zelis vjezbati, ali kad bi krenula s nekim osnovnim vjezbama, npr.cucnjevima, iskoracima, mrtvim dizanjem, mislim da bi se itekako iznenadila s rezultatima, bolje bi se osjecala i imala vise samopouzdanja oko izgleda.

Mrsaviji si tip, tako da ne moras rezati kalorije, samo trebas pametnije jesti (vise proteina za izgradnju misica).

Vjezbanje je rjesenje, nazalost, precaca nema.

Ne smijemo zaobici ni genetiku zbog koje sno na neki nacin ograniceni oko izgleda pa ne mozemo izgledat ko neki supermodel koji je visok 178 cm, ako imamo 160 cm i kraće noge, ali mozemo puno toga napraviti unutar mogucnosti koje imamo.

Vježbaj
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 13:14   #18
seks na stoječki u tuš kabini je lijek za sve loše noge
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 13:18   #19
Quote:
Surov kaže: Pogledaj post
Ti takve noge ne možeš postići, imaš preširoke kukove koliko se da vidjeti iz slike
Evo jedan gif; zanemari gornji dio tijela
https://media2.giphy.com/media/kipKR...58304663447083

Prvo reci da li su ti ovo zadovoljavajuće noge, pa ću nastaviti.
Žena sa gifa je mrak.

A što se bokova tiče, pa to mi je omiljeni dio nogu , ne bih ih htjela sužavati. Ne trebaju mi duže noge. Mislim da su mi noge sasvim dovoljno duge. Visoka sam 170 cm i imam sukladno visini sasvim dovoljno duge noge, a kad obučem štikle onda se to još više istakne. Mada su komentari takvi kao da vam po ovim slikama ličim na nekog kepeca.


Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Moje iskreno misljenje je da ti kronicno fali misicne mase, meni se ove noge ne svidjaju jer su lelujave. Koljena su mi tu najmanji problem.

Problem je sto ne zelis vjezbati, ali kad bi krenula s nekim osnovnim vjezbama, npr.cucnjevima, iskoracima, mrtvim dizanjem, mislim da bi se itekako iznenadila s rezultatima, bolje bi se osjecala i imala vise samopouzdanja oko izgleda.

...
Vježbaj
Istina da mi fali mišićne mase. Ne bih došla na ovu temu da nisam motivirana da nešto poduzmem. Došla sam čuti savjete iskusnijih.
Sorry ako nisam stigla svima odgovoriti, u žurbi sam.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2019., 12:32   #20
Ruke stavis na vrecu za boks i podizi se na prste pa spustaj, s tim da podzies cijelo stopalo. Nema prednjih nego ti je ovo ujedno vjezba za jacanje listova kompletno
AwAwAtTheStars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.