Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 14:18   #1
Željezo

Bok!

Vadila sam neki dan krvi sniženo mi je željezo 7 ( 8-30 ) i TIBC 41 ( 49 - 75 ). Uvijek mi je željezo bilo odlično. U obje trudnoce oko 15, pa 4 mjeseca nakon poroda ( u 7. mj. 2007.) 20, tako da me zabrinuo nagli pad željeza. Crvena KS ( eritrociti, hemoglobin,... ) je u redu.
Ince se od 9 mjeseca 2007. lose osjecam ( vrtoglavice,sada i slabost, vec mjesec dana nesanica i uz tablete). Obavila sam hrpu pretraga. Sve su uglavnom OK.
Kaj da radim? Neke jos pretrage?
kismo is online now Prijavi nepoćudan post Edit/Delete Message
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:28   #2
ne znam sta je taj TIBC al sam ja jedno vrijeme zeljezo imala 3. doktorica mi je rekla da je vece u mrtvog covjeka... tako da mi to tvoje ne zvuci zastrasujuce zvakala sam onaj ferum lek godinu dana, sve ok, nije to toliko strasno
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:28   #3
i ja sam imala problema sa zeljezom, jos nize od tvoga... cak i one rezerve su bile u tragovima, a sve pretrage su u redu...
pocela sam piti vitamine, od KAL-a 'iron complex' se zovu i sad sam k'o nova

a sto se tice jos nekih pretraga, mozes otici napraviti gastroskopiju, ali ja nisam htjela... malo nisam 'na ti' sa guranjem cijevi u zeludac
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:37   #4
A jesu li vam hemoglobin, mcv,mcvc, i sl. bili u redu ili isto sniženi.
Jeste se lose osjecale zbog manjka željeza?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:39   #5
ja sam bila jako blijeda, ali nista drugo. iako se sad bolje osjecam, opcenito govoreci
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:02   #6
Vrtoglavica, slabost, umor.. to je "normalno" kod manjka željeza. Ja s tim imam konstantno probleme već godinama. Mjesecima pijem heferol i bude mi dobro ali čim prestanem odmah padne. I stalno se trpam suhim voćem, blitvom, špinatom, ciklom i nalijevam sokom od koprive. Trebala bih na gastroskopiju, ali.. Kakve su ti menstruacije? Obilnije nego prije? Možda zbog toga slabokrvnost. I da, izbjegavat kavu i čaj- pogotovo nakon jela jer sprječavaju apsorpciju željeza
Nec0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:08   #7
Quote:
Nec0101 kaže: Pogledaj post
Vrtoglavica, slabost, umor.. to je "normalno" kod manjka željeza. Ja s tim imam konstantno probleme već godinama. Mjesecima pijem heferol i bude mi dobro ali čim prestanem odmah padne. I stalno se trpam suhim voćem, blitvom, špinatom, ciklom i nalijevam sokom od koprive. Trebala bih na gastroskopiju, ali.. Kakve su ti menstruacije? Obilnije nego prije? Možda zbog toga slabokrvnost. I da, izbjegavat kavu i čaj- pogotovo nakon jela jer sprječavaju apsorpciju željeza
Thanks za savjete. Menge sad uz Mirenu i nemam.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:28   #8
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
A jesu li vam hemoglobin, mcv,mcvc, i sl. bili u redu ili isto sniženi.
Jeste se lose osjecale zbog manjka željeza?
ne sjecam se cijelog nalaza, al znam da mi je secer jos bio ispod normalne razine. a osjecala sam se kao da me tenk pregazio kad bih se probudila, zamantana tijekom cijelog dana...uglavnom cikla i blitva za zeljezo
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:28   #9
e da, i spavala sam ko blesava
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:37   #10
A ja vec mjesec dana nesanicu, a umorna. Prekrasno!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:52   #11
Može biti jedan od prvih simptoma karcinoma probavnih organa. Ili čira ili polipa koji krvari. Imaš li ikakvih problema s probavom? Promjena intenziteta, tvrdoće, bolove? Ako da, uz nisko željezo, to može biti ozbiljno! I ne mora, naravno, ali provjeri!
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:55   #12
Bok društvo :

Rodila sam pred mjesec dana, nikad nisam bila slabokrvna, u trudnoći mi je željezo bilo u granicama normale do zadnjeg dana.

Iz bolnice sam otpuštena s terapijom HEFEROL, jer mi je željezo palo nakon poroda, ali pila sam ga samo 2 dana jer je mali imao grčeve od toga...

Moji simptomi zadnjih 5 dana su:
manjak apetita, nemam snage u rukama i nogama (ponekad ni za dijete podignut, kako da mi ruke trnu), mučnina u želucu, muti mi se ( ne vrti, baš muti, kao da ne vidim dobro...), nekad mi se neda niti sam u stanju slušat sugovornika osim ako to nije muž ili mama, a najviše mi paše svjež zrak, to je kao melem za sve ove simptome...

Mislite da je posljedica manjak željeza ili nešto drugo??

Sutra idem vadit krv...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:09   #13
vjerojatno je, s kombinacijom umora...
meni je doktorica preporučila Formulu IV, imala sam jakoo nisko željezo. njena reakcija kada je dobila rezultate krvnih pretraga: "Ti više nebi trebala hodati". U roku 3 mjeseca željezo mi je poraslo na normalnu razinu. Stvarno super stvar. Nema nuspojava, ni za tebe ni za dijete ( sve od prirodnih stvari, ali fakat sve) Javi mi se na PM ako te zanima, pošto bi navođenje linka netko mogao smatrati kršenje kučnog reda... (kak sam ja dobra )
black/purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:35   #14
moje je željezo isto bilo tako nisko da mi je dr rekla da se nisam pojavila, da bi mi se oduzele ruke i noge. a poslije sam upoznala ženu kojoj je željezo palo na 2.
uglavnom i sada ga pijem.
i da, prvi put nisam poslušala dr. kad je rekla da uz željezo obavezno moram piti c vitamin, pa sam se razboljela.
__________________
Oprosti, volim te
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:16   #15
e moja dijagnoza iz 12 mjeseca 2007 je....kronicna anemija,... :-(
ja pijem tablete...pocela sam sa dvije na dan, ali ih ne podnosim dobro...pa sam presla na samo jednu...ako mi se stanj ne popravi...morat cu na infuzije...tj...injekcije zeljeza....
zalosno...a tek mi je 21 godina....neznam sta cu kad zatrudnim....kak cu onda sa zeljezom...necu ni misliti.--
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 17:55   #16
Mene zanima, zašto se ide na gastroskopiju ako imaš problema sa željezom?
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:28   #17
e, i moje željezo je bilo na 2... ali više na sreću nije
@ Zvjezdica86: pa ako ne podnosiš te tablete, zašto ti doktori ne prepiše druge?
vitamin C se mora piti uz željezo jer povečava njegovu apsorpciju, tj. omogučuje pravilnu apsorpciju istog
black/purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:37   #18
Quote:
black/purple kaže: Pogledaj post
e, i moje željezo je bilo na 2... ali više na sreću nije
@ Zvjezdica86: pa ako ne podnosiš te tablete, zašto ti doktori ne prepiše druge?
vitamin C se mora piti uz željezo jer povečava njegovu apsorpciju, tj. omogučuje pravilnu apsorpciju istog
podnosim jednu na dan...al dvije nikako..
neznama kak mi je gore..s njima il bez njih..
bez njih muka, ne mogu jesti...vrtoglavaica, umor...a s njima, dan proveden sa skoljkom, , muka nakon svakog obroka, pospanost 24 sata na da...i jos k tome...sumnjam da ce pomoci..vidjt cu kreajme mjeseca..al bas sam jadna..
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 02:09   #19
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
podnosim jednu na dan...al dvije nikako..
neznama kak mi je gore..s njima il bez njih..
bez njih muka, ne mogu jesti...vrtoglavaica, umor...a s njima, dan proveden sa skoljkom, , muka nakon svakog obroka, pospanost 24 sata na da...i jos k tome...sumnjam da ce pomoci..vidjt cu kreajme mjeseca..al bas sam jadna..
koje to tablete uzimaš?
black/purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 02:17   #20
ZICER DANA
fclegia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.