Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 10:04   #3301
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/267e6a2ba8b6efc91966a568355a53b5.jpg
Radi se o mojoj trogodisnjoj kceri. U zadnjih godinu i pol se od jedva vidljive tockice na vratu pretvorilo u madez 2x3mm.
Jel vam se cini zabrinjavajuce? Dok je doduse bilo nesto sitnije, pedijatrica je samo odmahnula rukom na to.
Vodila bih je privatno dermatologu ali iskustvo od prije koje imam je da niti jedan dermatolog ne zeli primiti dijete nego treba biti bas pedijatar dermatolog, navodno.


Probaj pitati dr Ivanu Nolu bi li je primila, imam samo rijeci hvale za nju.

I ako se madez mijenja, svakako na pregled.

Ako ne privatno, možda na Šalatu? Bili smo tamo i zapali mladoj dr koja je bila dosta temeljita...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.10.2016. at 11:59. Reason: Q
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:09   #3302
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
Probaj pitati dr Ivanu Nolu bi li je primila, imam samo rijeci hvale za nju.

I ako se madez mijenja, svakako na pregled.

Ako ne privatno, možda na Šalatu? Bili smo tamo i zapali mladoj dr koja je bila dosta temeljita...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fala pitat cu.
Salata se ceka minimalno 3 mj za pregled. Idemo sutra kod pedice i onak jer je bolesna vec tj.dana pa cu je ugnjaviti da to temeljitije ispitamo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:08   #3303
nakon koliko se skidaju šavovi, 7 dana ili više?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:16   #3304
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
nakon koliko se skidaju šavovi, 7 dana ili više?
Ovisno gdje je bila promjena.

Lice i vrat u prosjeku 3-5 dana, tjeme i trup 7-10, ekstremiteti 10-14, zglobovi 14 dana.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:35   #3305
Kolika je cijena za uklanjanje madeza ako se nema dopunsko?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 19:55   #3306
Pozdrav.

19.12 skidao sam mladež s glave, zašiveno je s tri punta, a skinio sam ih nakon nekih 10ak dana (ovaj petak). Sad je tu na tom mjestu nastala neka krasta (ili krasturina bolje rečeno xD barem mi se tako ogromno čini pod rukom). Ništa to ne boli niti mi izgleda čudno, samo obična krasta, pa me zanima mogu li normalno prati kosu bez obzira na to ? Naravno, da pritom pazim i ne zagrebem je, jednako kao što sam pazio i dok je mladež bio na istom mjestu.

ps. čini mi se po dodiru da se krasturina suši i da je na dobrom putu da otpane relativno brzo. Al šta ću, nestrpljiv sam, usprkos tome što mi je kosa trenutno na 3mm, navika je zajebana stvar .
matprob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 18:17   #3307
Ajme... meni ovi vasi opisi izgledaju strasno. Ja sam danas skinula 2 velika madeza i 2 izrasline koje ne znam kako bi nazvala.. mekane, vise... Platila 90€ sve skupa. i na ove 2 izrasline nemam skoro nikakvi trag osim crvene tockice.. a na madezima mi je flaster, ali nema savova ni nista.

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 18:17   #3308
Quote:
matprob kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

19.12 skidao sam mladež s glave, zašiveno je s tri punta, a skinio sam ih nakon nekih 10ak dana (ovaj petak). Sad je tu na tom mjestu nastala neka krasta (ili krasturina bolje rečeno xD barem mi se tako ogromno čini pod rukom). Ništa to ne boli niti mi izgleda čudno, samo obična krasta, pa me zanima mogu li normalno prati kosu bez obzira na to ? Naravno, da pritom pazim i ne zagrebem je, jednako kao što sam pazio i dok je mladež bio na istom mjestu.

ps. čini mi se po dodiru da se krasturina suši i da je na dobrom putu da otpane relativno brzo. Al šta ću, nestrpljiv sam, usprkos tome što mi je kosa trenutno na 3mm, navika je zajebana stvar .
Mozes se normalno tusirati. Vjerojatno ce krasta sama otpasti kad se razmoci
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:20   #3309
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mozes se normalno tusirati. Vjerojatno ce krasta sama otpasti kad se razmoci
Hvala.
matprob is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 18:48   #3310
Ja sam skinuo madež malo cudan sa leđa i nalaz je displasticni nevus.. Sreća pa na vrijeme sam ga skinuo

E sad nakon 12 dana skinuo sam konce i na mjestu reza mi je malo tvrdo i lagano boli na pritisak prstom,to normalno?inace imao sam 6 šavova
6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:52   #3311
Quote:
6969 kaže: Pogledaj post
Ja sam skinuo madež malo cudan sa leđa i nalaz je displasticni nevus.. Sreća pa na vrijeme sam ga skinuo

E sad nakon 12 dana skinuo sam konce i na mjestu reza mi je malo tvrdo i lagano boli na pritisak prstom,to normalno?inace imao sam 6 šavova
normalno, ili barem vrlo cesto.
uzmi contractubex ili nesto od tih mazalica, vodi samo racuna o mogucim kontraindikacijama itd, i mazi sam rez uz lagano masiranje, omeksace i prestace bolit.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:43   #3312
želim ukloniti 2-3 madeža s lica i doktorica mi je rekla da ukoliko to želim
da nema potrebe da ih dermatolog pregleda i odobri uklanjanje, nego da
samo odem na otorinolaringologiju i da će mi tamo to ukloniti.

kakav je postupak kod uklanjanja madeža s lica?
jel i tu pikaju iglom da umrtvi područje ili?

tog me trta iako se inače igala ne bojim ni najmanje, ali lice je druga stvar
jedan madež mi je na bočnoj strani nosa, jedan na bradi a jedan kod uha.

koma, što sam starija to sam plašljivija
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 17:45   #3313
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
želim ukloniti 2-3 madeža s lica i doktorica mi je rekla da ukoliko to želim
da nema potrebe da ih dermatolog pregleda i odobri uklanjanje, nego da
samo odem na otorinolaringologiju i da će mi tamo to ukloniti.

kakav je postupak kod uklanjanja madeža s lica?
jel i tu pikaju iglom da umrtvi područje ili?

tog me trta iako se inače igala ne bojim ni najmanje, ali lice je druga stvar
jedan madež mi je na bočnoj strani nosa, jedan na bradi a jedan kod uha.

koma, što sam starija to sam plašljivija
Dobro te uputila, dermatolog je nepotrebna stepenica jer će te i on uputiti na uklanjanje.

Nema straha, ubod je minimalan i zapravo "najbolniji" dio cijele priče. Sumnjam da bi ti htjeli uklanjati bez ikakve anestezije.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:38   #3314
ok, hvala ti budem nekako i to odradila, iako me trta jer imam 3 madeža za uklanjanje pa pretpostavljam da će morati i pikati 3 puta
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:25   #3315
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
ok, hvala ti budem nekako i to odradila, iako me trta jer imam 3 madeža za uklanjanje pa pretpostavljam da će morati i pikati 3 puta
Da te jos malo uplasim 😁
Za svaki madez ide vise uboda, barem je u mojim slucajevima bilo tako, pikali su na vise mjesta oko madeza.
Ali zaista nije nista strasno, samo hrabro!!
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:51   #3316


sad ću morati razmisliti da li želim baš sva tri ukloniti
najviše me trta ovog na nosu
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:58   #3317
Ima možda netko iskustva s uklanjanjem madeža u poliklinici Moderna Dijagnostika ili poliklinici Poliderma?
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 11:19   #3318
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post


sad ću morati razmisliti da li želim baš sva tri ukloniti
najviše me trta ovog na nosu
Najbolje ti je odma sve to maknuti, vjeruj mi I stvarno nije ni bolno ni ništa. Ja operirala veliki madež na licu pred godinu dana, apsolutno nikakvih problema nisam imala, malo je duže trebalo da zaraste, a ožiljak ni nemam. Dermatolog je nepotreban, ja sam isto odma išla na ORL
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:59   #3319
da, u pravu si. ići ću za nekih 10 dana to riješiti pa se nadam da će biti ok

bol produram, ali me najviše strah da ne ostanu ožiljci jer je ipak lice u pitanju.
uklanjala sam par madeža na tijelu i na kraju mi je ostao veći ožiljak nego je bio madež
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:15   #3320
Neće ti ostati ožiljci.Moja preporuka je maksilofacijalna u Dubravi.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.