Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 13:06   #361
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Zar je nakon godinu i nešto predivne veze i prosidbe normalno da se pokaješ radi tog poteza? Meni tu nešto gadno ne štima
hej aloooooo, čovjek nije rekao da se pokajao radi njihove veze, rekao je da je sretan s njome, i da bi on i dalje ostao u vezi, ali ne bi se ženio JOŠ.
Ja tu ne vidim kajanje, nego shvaćanje da su malo previše ubrzali stvari.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:07   #362
Meni je uopće teško povjerovati da je on otkazao vjenčanje a da njoj nije dao niti jedan razlog zašto je to učinio.
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:07   #363
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
da, ako je prosidba pala nakon 8 mj.veze, useljenjem, preuređenjem, kad su stigli onako opušteno uživati u svojoj vezi kao zaljubljeni par?
Ako u tome leži problem, onda joj je tako mogao reći - što god da ga je potaklo da se povuče, valjda i ona zaslužuje znati razloge - a on ih izgleda nije dao
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:07   #364
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Zar je nakon godinu i nešto predivne veze i prosidbe normalno da se pokaješ radi tog poteza? Meni tu nešto gadno ne štima
Naravno da nesto ne stima. Pitanje je sto. To pitanje bi trebalo interesirati i njega i nju.

Ovako, autorica tvrdi da ne stima iskljucivo on.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:09   #365
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Ako u tome leži problem, onda joj je tako mogao reći - što god da ga je potaklo da se povuče, valjda i ona zaslužuje znati razloge - a on ih izgleda nije dao
jebi ga, kak da joj da razloge kad se katapultirala u orbitu?
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:09   #366
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
hej aloooooo, čovjek nije rekao da se pokajao radi njihove veze, rekao je da je sretan s njome, i da bi on i dalje ostao u vezi, ali ne bi se ženio JOŠ.
Ja tu ne vidim kajanje, nego shvaćanje da su malo previše ubrzali stvari.
Ja nisam ni mislila da se pokajao radi veze, već radi prosidbe...trebala sam malo preciznije složit rečenicu
Da, ali je i rekao "siguran sam u tebe, ali nisam siguran u sebe" - to je jako širok pojam
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:11   #367
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Udala se na kraju, nakon razgovora i razgovora, danas su u braku 10 godina, imaju dijete i ok je. Još je razmažena, al sad je to problem njenog muža
Naravno. Muzeva svojina - muzev problem.
Prije braka je bila roditeljska svojina i njihov problem.

Blago njoj.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:11   #368
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
jebi ga, kak da joj da razloge kad se katapultirala u orbitu?
Tko kaže da još ne stigne?

Žena je povrijeđena, razočarana, loše se osjećala i osjetila je potrebu maknut se...što ne znači da ju on nije mogao pokušat zaustavit i popričat ili jednostavno iskoristit priliku da i sam malo razmisli, pa kad joj bude spreman dat odgovore, pokušat popričat

Svi drukčije reagiramo, ne treba je zato osudit
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:13   #369
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Tko kaže da još ne stigne?

Žena je povrijeđena, razočarana, loše se osjećala i osjetila je potrebu maknut se...što ne znači da ju on nije mogao pokušat zaustavit i popričat ili jednostavno iskoristit priliku da i sam malo razmisli, pa kad joj bude spreman dat odgovore, pokušat popričat

Svi drukčije reagiramo, ne treba je zato osudit
eeeeeee, al mi to ne znamo....jer je ona napisala ja ga ostavila, pojela burek s mesom, baš mi super....

ja nemam pojma kak je ovaj reagirao....a i vjerujem da će ju zvat tak i tak, pa će popričat...
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:16   #370
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Naravno. Muzeva svojina - muzev problem.
Prije braka je bila roditeljska svojina i njihov problem.

Blago njoj.
A tak ti je to sa maminim sinovima i kćerima
Je, blago njoj, al jao njemu
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:19   #371
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Zašto bi se ona takvim pizdarijama zamarala ako je on mimo nje, svjesno i odlučno donio odluku koja je obrazložena na krajnje ponižavajući način za nju, bez da je se išta pitalo?
Nisu pizdarije osjećaji onoga kojeg si do jučer smatrao osobom s kojom ćeš provesti ostatak života.

Njeno je pravo da njegov način doživi izrazito ponižavajućim, i reagira u skladu s tim odnosno u redu je ako zbog toga prekine s njim (ili zbog bilo kojeg drugog razloga). Uostalom, to sam i napisala prije nego nam je autorica obznanila svoju odluku o prekidu.

Odluka o odgađanju vjenčanja i dvojbe u svezi istoga definitivno jesu korak nazad u vezi, i razumljivo je da autorici teme nije svejedno.

Međutim, već sam napisala, ako su joj njegovi osjećaji pizdarije, ako svoj ponos stavlja ispred iskrenosti, ako sigurnost u vezi temelji na obećanjima koja bi, valjda, trebala biti kao u kamenu uklesana, a ne na njihovom odnosu u kojem će oboje imati pravo na loše dane i nesigurnosti baš kao i na dobre dane i sreću; odnos u kojem će, iako uvezani, slobodno disati i osjećati, ali sve osjećati što ljudi i inače osjećaju, a ne samo ono što jedna strana smatra poželjnim i obećanim, ne prognoziram joj naročitu sreću u bilo kojem odnosu.

I to je ono što je bitno. Ne prekid kao takav nego ono što će ona iz ovog iskustva naučiti. A neće naučiti baš ništa ako će njega proglasiti gadom, ovakvim i onakvim, koji je kriv za sve dok je ona, istovremeno, bila samo svijeće i sunce u njegovom životu, i ostati na tome.

Zbog toga su mi neshvatljivi upisi po kojima je on ovakav i onakav. Čemu to služi? Valjda bi joj trebalo biti lakše jer je voljela gada i labilnog tukca koji nema pojma što hoće?

Quote:
I sad bi ona povrh svega trebala primiti njega za ručicu i iščekivati dan kad će je informirati da se on prešao glede nje ili pak da se na poslu pojavila jedna, mala, plava?
Seriously?
Oprosti, ali ovo je glupo karikiranje i pretjerivanje koje nema veze s mojim upisima na ovoj temi.

Između definitivnog prekida i primanja za ručicu nema baš ništa?
Neka je sretno onima s takvom emocionalnom inteligencijom u životu.

Quote:
A manje se bavimo njim jer on niti nije otvorio temu. Ona je. Stoga je aposlutno razumljivo zašto je ona u fokusu zbivanja, a ne on, koji je i prvi i drugi puta odlučio za njih.
Promašila si pantu mog posta. Nije bitno, zaboga, s čim se mi bavimo. Bitno je s čim odnosno kim se autorica, ta ista koja traži pomoć na forumu, bavi.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:27   #372
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
eeeeeee, al mi to ne znamo....jer je ona napisala ja ga ostavila, pojela burek s mesom, baš mi super....

ja nemam pojma kak je ovaj reagirao....a i vjerujem da će ju zvat tak i tak, pa će popričat...
A puno mi toga ne znamo
Možemo samo nagađati i temeljem tih nagađanja komentirati dok i ako se autorica izjasni
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:12   #373
tko jamči da ako se udam da ću s tom osobom ostat zauvijek...nema jamstva ni u braku ni bez braka..to su puste priče...tko zna što je još posrijedi bilo... iako kad se nešto krene krpat-ne bu dobro....
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:18   #374
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Otkud ti to da je covjek htio nastaviti kao da se nista nije dogodilo? To sto je htio dalje nastaviti zajednicki zivot ne znaci da je htio da instant ignoriraju to sto se dogodilo.
neda mi se sad opet sve citat pa da qoutam ali cini mi se da je autorica negdje pri pocetku tako napisala da je on to tako njoj iznio. neka me netko ispravi ako grijesim.
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:22   #375
Quote:
LibraSt kaže: Pogledaj post
neda mi se sad opet sve citat pa da qoutam ali cini mi se da je autorica negdje pri pocetku tako napisala da je on to tako njoj iznio. neka me netko ispravi ako grijesim.
Nije htio pričati ni objašnjavati osim već legendarnog imam blokadu već ju je zagrlio nije ništa govorio iz toga je ona zaključila da mu je teško pa je ona tješila njega.

Kužim ju

Teško je to kad ti dečko skuži da je bitch whipped (i ja sam nešto naučila iz cijele ove priče- novi izraz) pa se onda potulji, štaš drugo nego ga pomazit, to je težak trenutak za oboje...

Al kad tad moraš dić sidro i pustit ga na miru da zaliječi svoju bubu...
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:23   #376
ako nije spreman nije spreman,i tu se ništa ne može učiniti,surova istina,ali kreni svojim putem.Nema smisla ostajati i ponižavati se dalje.Možda nije spreman s tobom jesi o tome mislila?Možda se samo prepao i kad vidi da si otišla dođe te moliti da se vratiš natrag?tko bi ih razumio.....
jednazelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:28   #377
u biti mislim si nesto nakon svih ovih procitanjih postova.

njima jednostavno nije smekalo s obe strane i oboje su to znali ali nisu tili priznat. on je svojom izjavom to nagovjestio,ali ostavljajuci prostora da ne ispade sad bas on djubre pa ono ostani ti draga tu i bice sve ok, a ona je na to reagirala tako da je otisla ca i ko tebe hebe kad si djubre...

dakle, bez ikakve komunikacije obostrane, bez pokusaja razumijevanja jedno drugo, bez iceg normalnog i nekog normalnog (bar po mojoj def normalnog) slijeda koji bi se trebao desit nego svak na svoj nacin izreagira i sad on lipo mirno spava jer je "ona djubre,i kriva sta je otisla sutradan" i ona lipo spava "jer je on djubre koje je otkazalo svadbu sa desija mi se klik u glavi spikom" i eto...
vuk sit, ovce na broju, kapare izgubljene al boze moj mala cijena slobode...

niko nije ima hrabrosti sist ka covik i to rijesit kako spada. bar po sudeci po upisima. a moooozda je sve to afektu pa nju lupi, pa i njega lupi, pa se zovu, pa se hopa cupa, pa pir bude u subotu za 7 dana jel se puno vole, a mozda su u sumi

meni je samo sumljivo nacin na koji je to izvedeno S OBE strane nakon te neke VELIKE I IDILICNE ljubavi... ne drzi vodu...
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:29   #378
Quote:
jednazelenooka kaže: Pogledaj post
ako nije spreman nije spreman,i tu se ništa ne može učiniti,surova istina,ali kreni svojim putem.Nema smisla ostajati i ponižavati se dalje.Možda nije spreman s tobom jesi o tome mislila?Možda se samo prepao i kad vidi da si otišla dođe te moliti da se vratiš natrag?tko bi ih razumio.....
Ja bih voljela znat što se događalo nakon što joj je rekao da nije siguran, obzirom da je rekla da ga je tješila...
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:22   #379
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Davanje "rokova" mi je bedasto
Očekivala bih od nekoga tko me zaprosio, pa se ustrtario, da je dobro razmislio želi li usporiti ili ne, te zašto je do toga došlo...pa kad već odluči reći da se predomislio, bilo bi u redu da podijeli sa mnom i svoja razmišljanja koja su do toga dovela zar ne?
Čemu odgađati pojašnjenja i mučiti voljenu osobu da se "peče" razmišljajući što i kako je krenulo krivo? I da ja mučim sebe zato što je gospodinu muka pričati o tome? Ma ne pada mi na pamet
maloprije su neki napadali covjeka da je pizda ako previse razmislja o tome bez razgovora jer je onda muljator i manipulator.

kada razgovara onda je nepromisljen i mucitelj.

kako je on to trebao odigrati? (i molim bez "trebao je pitati kada je siguran i biti siguran u odluku" jer to ocito nije bila opcija )


Quote:
LibraSt kaže: Pogledaj post
Citam i sve se mislim napisat nesto il ne...

Kad netko donosi odluku o tome da li ce zaustaviti vjencanje ili ne, ako je normalna kvalitetna razvijena licnost, onda bi to trebalo podrazumijevati da je isti dobro razmislio o svemu. Dakle, da, objasnjenje bi trebalo dati odma a ne da ga se pita i izvlaci iz njega i ceka da smisli nesto bolje od it's not you it's me spike.

Isto tako smatram da je bitan nacin na koji se to prezentira partneru. Nije isto ako neko sidne i rece ti, xuj ja otkazujem vjencanje jer ne znam zasto al znam da necu da se zenim il ti neko kaze cuj, ove dane sam malo razmislja o svemu,mislim da nije jos vrijeme za pir, imam dojam da je pre rano. Ne znam zasto tocno se tako osjecam ali znam da nije stvar u tebi i nama nego mi nekako to za sada ne zvuci kao dobra ideja.siguran sam u nas dvoje kao par al za pir se predomisljam. Kako ti gledas na.to?

Meni su ta dva razgovora nebo zemlja razlike.
naravno da je bitan nacin saopcavanja. ali subjektivan dojam i prepricavanje su uvijek bila zajebana musterija na forumu. mozda covjek i je rekao neke razloge. koji (njoj) nisu zvucali dovoljno dobro/bitno. pa je nakon par "zasto" poceo vrtiti pokvarenu plocu "ne znam, ne znam, ne znam"

Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Zar je nakon godinu i nešto predivne veze i prosidbe normalno da se pokaješ radi tog poteza? Meni tu nešto gadno ne štima
da, brzina uletavanja u brak i negiranje mogucnosti da iako je sve super da imas neka razmisljanja o braku. o finalnosti i ostalim znacenjima istog. mozda cak nacin na koji ces samoga sebe gledati u toj poziciji.


Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
hej aloooooo, čovjek nije rekao da se pokajao radi njihove veze, rekao je da je sretan s njome, i da bi on i dalje ostao u vezi, ali ne bi se ženio JOŠ.
Ja tu ne vidim kajanje, nego shvaćanje da su malo previše ubrzali stvari.
mislis da je ona od crvenila pred ocima vidjela ista nakon objave da ne zeli brak? pogotovo kada nije imao razloge napisane u standardiziranom obliku propisanom po pravilniku europske unije.

Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post

I to je ono što je bitno. Ne prekid kao takav nego ono što će ona iz ovog iskustva naučiti. A neće naučiti baš ništa ako će njega proglasiti gadom, ovakvim i onakvim, koji je kriv za sve dok je ona, istovremeno, bila samo svijeće i sunce u njegovom životu, i ostati na tome.
respect.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ženi to pravo nisu osporili ni najžešći kritičari - ali, cijenim tvoje napore saniranja štete.

Ajde sad lijepo pročitaj što si sve ispisala na ovom topicu, od beskompromisne i hrabre podrške njezinom činu (i tvojih prijateljica također), preko bauljanja u svojim stavovima pred nekoliko jednostavnih i logičnih pitanja, pa sve do skrivanja u navodnu zaštitu nekih njezinih prava.

Vjeruj mi, bit će ti poučno.
mogu ja? mogu ja?

izgovorila je velike rijeci, s vremenom skuzila da se ipak malo nabrzinu zaletila a onda nam napisala svoje dvoumice o prvotnom stavu.

gdje li sam takav uzorak ponasanja vec vidio u ovoj temi?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:44   #380
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Pa recimo da velike odluke donosim razumom, dam si vremena, preispitujem se... i da, onda ih se i držim, nema premišljanja.
Nemaš ih puno u životu, promijena posla, kupnja stana, trudnoća, brak.. ono baš velike odluke, koje ujedno i utječu na još nekoga kraj tebe. Tebi bitnog.

Ovo je ujedno i odgovor moderatoru da sad ne kvotam...
Naravno da se velike odluke kod zrelih osoba ne donose preko noći, a koliko sam stekla dojam iz napisanog, ta odluka niti nije bila donesena kao odluka o brzinskom vjenčanju u Vegasu, već naprotiv...tip je njoj, na granici ukusa, bajao bajke o tome kak se ni s jednom nemre zamislit kraj sebe osim s njom. Dakle, ta prosidba, a prije toga i bajkice o srodnoj duši trajale su ipak određen poduži vremenski period, pa je za očekivati da bi i eventualne trzavice oko takve odluke naknadno izrazio autorici u vidu trenutnih strahova i sumnji,a ne kao gotovu stvar, grom iz vedra neba - ja sam tako odlučio, take it or leave it...Valjda bi postojala želja s njegove strane da uključi u sve i svoju ljubav života i s njom razriješi svoje sumnje i strahove. Kad nekoga jako voliš, onda uzimaš u obzir i tuđe osjećaje, ali si spreman i potruditi se da izgladite problem. Ovaj je po meni postupio prilično kruto i odriješito. Ok da se prepao vjenčanja kao što se događa, pa pristao naći kompromis, objasniti svojoj dragoj, potruditi se eventualno riješiti svoje strahove...ne, ovaj je odlučio i točka!

Ček, ček, ček...kada si ti to odlučio? Prije ili nakon što sam lovu koju sam dosad ulagala u tvoj stan, počela trošit na organizaciju vjenčanja? Zar sam preko noći od ljubavi života postala - not so into you? Valjda ima neki period između. Jer ovako kako je on to postavio, on uopće nije siguran da ikada želi biti s njom u braku, pače više ne, nego da, znači da je čitavu tu priču oko srodnih duša pumpao svjesno, a to rade nezrele seronje. Samo se oni tako igraju tuđim emocijama bez svijesti o tome da nekoga zbog svoje slatkoriječive labrnje mogu povrijediti. Stoga se autorica sasvim sigurno riješila bezveznjaka. I ne, on ništa nije trebao drugačije napraviti. On je jednostavno takav kakav je i očito mu takav način funkcioniranja odgovara. E pa onda dozvolite autorici i da ona takav način smatra bjednim i da mu je na take it or leave it, odgovorila s leave it. Doduše, ne bih se olako odrekla niti ideje s ove teme koja povlači za sobom materijalno ulaganje u njegov stan, no to bi ga učinilo krajnje mizernim i svakako opravdalo njegovu "blokadu".

Zadnje uređivanje hurts : 23.03.2012. at 15:56.
hurts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.