Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 14:52   #81
Vazno je da radite na sebi, negdje bi trebali izac na vidjelo plodovi tog rada. Ako je htjednes ostavit, javit ce ti se jasna zelja i potreba za tim. Dotad ste si potrebni na neki nacin ocito.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 15:00   #82
da, znam, javlja mi se želja kad napravi takvu glupost, ali kroz dan dva utihne ta želja, jer sam svjestan da svi možemo greške raditi.

Ok,ovo za bijes eto nije namjerno njeno ponašanje, pati od problema.

A i glupo mi kad mi netko kaže da mi je to sad rezultat jer imam mladu curu.
To uopće nema veze, meni najbolja kolegica tek 20 navršila, a razmišlja zrelo itd itd.

Xanax me malo uspavljuje, možda ću napokon moći preko dana zaspati.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 16:44   #83
Navodno biramo osobu slicne emocionalne zrelosti, godine nisu bitne
Ocito ste uskladjeni po tom pitanju
Sad imate priliku da skupa sazrijete
Ispadi bjesa se uz edukaciju nauce zauzdat. Ako joj skode, naucit ce i ona.
Plus postivat tudje i svoje granice, vrijedi za oboje.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 09:27   #84
Nakon 2 tjedna korištenja fevarina:

- osječam da sam "sretniji", više iskazujem osječaje prema sinu i curi
- počeo sam odgađati i svoje poslove, a tuđe da i ne pričam (iako još osječam grižnju savjest što recimo nisam nešto doma napravio jer mi se nije dalo i odgodio za drugi dan)
- nemam odmah ispad bijesa kad nešto nije po planu ili se dogodi nešto loše (kvar auta, ili slično), nego kao da neki kliker kaže "nemoj, škodi ti".
- osječam nekad čudnu vrstu umora, zazjevam i onda kad da me noge odsječu, spavao bi. Počeo sam preko dana spavati, sad uspijem zaspati i po 2h, inače preko dana nisam mogao spavati radi nemira.
Prošlo me ono početno iz prvih tjedan dana da sam bio sav umoran i strgan.

Xanax sam smanjio samo ujutro i nekad preko dana.

No i dalje nekad imam problem sa nekontroliranim disanjem i knedlom u grlu kad sam napet.

Čekam nalaz hormona štitnjače, kroz deset dana dođe doma.

Trenutno vodim borbu sa kroničnim umorom na poslu, čim na posao dođem krene mi se spavati i muka mi do 11h dok me ne prođe.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 08:59   #85
Nakon više od mjesec dana uzimanja fevarina, nešto je bolje, ali ne jako.

Napokon kreću veliki koraci - od sutra bolovanje par tjedana i tražim novi posao.

Uzrok velike tjeskobe (posao) nisam uspio popraviti pošto radim očito sa 90% kukavica i budala, pa nakon 8 godina mjenjam posao.

Eto, morao sam krenuti pomalo.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 13:52   #86
Nakon 2,5 mjeseca terapije:

- prije cca 3 tjedna sam krenuo uzimati 150mg fevarina navečer
- Xanax rijetko, po potrebi
- i dalje sam imao probleme sa disanjem, te sa osječajem da se gutim u grlu
- uz sve to, još razni problemi, nekad vrtoglavica na poslu, trešnja, čudni bolovi itd.

Došli božićni praznici, nedaju godišnji, otišao psihijatru, dobio bolovanje na 2 tjedna.
U ta 2 tjedna se naspavao ko nikad u životu + radio na tom programu za video igre - jer baš iskrsnuo oglas za takav posao. Još čekam rezultat.

- prvi dan nakon bolovanja, dao otkaz i radim otkazni rok maksimalno 2 mjeseca, po potrebi mogu prije otići. Nadam se da ću dobiti posao u ovome video programiranju jer to obožavam i doma radim u slobodno vrijeme.
- i dalje knedla, tušenje, tresem se na poslu, jedan dan nisam spavao cijelu noć, čudni osječajni vrloglavice, ostao doma na bolovanju taj dan.
- nekad imam osječaj kao da dolazi neki kraj
- od svega ovo je bolje što mogu spavati preko dana ko konj, po noći nekad teže jer preko dana valjda se naspavam

No počeo sam prije 3 dana uzimati Xanax 0,5 mg (jača doza po preporuci psihijatra) ujutro te uzmem 0,5 mg oko 14h na poslu. Već 3 dana nisam imao nikakve tegobe sa bolom u grlu, disanje normalno sa malo oscilacija. Osječam se super, jedino kad dođem doma ako legnem na "10" minuta, spavam 2h

Ako se preko noći probudim i ne ospustim se,onda me muči nesanica, no sad sam skužio da se moram opustiti i opet zaspim.

Malo mi je pao libido za seks, čudno jer sam uvijek bio lud za seksom, no sa time nemamo problema jer i cura isto tako nekad se osječa pa nam to nije uopće problem

Znači prednosti su za sada što sam ipak mrvicu više opušten, ne smetaju mi sitnice tipa papir na podu, smeće na podu, nekad nemar drugih itd. Jedva čekam da dođem doma, odmorim se malo, popričam sa obitelji, pozabavimo se, sjednem na komp malo i spavati.

Od sutra neću xanax uzimati, pa da vidimo jel možda meni Fevarin preslab pa tek me xanax smiri ili nešto drugo u pitanju.

ps. Od majke brat je umro sa 30 godina od moždanog udara. Imao je nesreću na poslu gdje je bio šef i radnik mu ostao bez noge (preživio radnik).
Kaže da je pao u depresiju, nije nikad htio nikome se ispovijediti i pričati da mu je teško, držao je to u sebi mjesecima i dobio moždani i umro.

Sranje, ja se bojim za sebe, svi se već boje.

A od nalaza sve super, od krvi, štitnjače, brisa grla itd itd.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:14   #87
Molim da mi se netko javi sa iskustvom da mi još dodatno pomogne.

Promjenio sam posao, došao na teži fizički, ali posao bez stresa. Super, riješio sam se glavnog problema.

E sad, fevarin pijem 5 mjeseci. Dobro mi pomogao, riješio sam se živciranja oko sitnih gluposti, dosta sam se izmjenio na bolje.
Xanax sam smanjio, uzimam ga sad po potrebi zadnjih par dana. Do sada sam uzimao 0,5 ujutro.

No i dalje imam problem sa knedlom u grlu.

Ako popijem ujutro xanax, onda nemam probleme sa time. A čim imam osječaj knedle u grlu, odmah dobijem i bijele plikove po usnoj resici, grlu itd.Kad prestane osječaj, maknu se i plikovi.

Jedina stvar koja mi osim xanaxa pomogne u riješavanju tog problema, je sviranje. Uzmem intrument, i sviram barem 10 minuta i smirim se.
Sad nisam xanax uzeo par dana, i jučer i danas od popodnevnih sati me baš jako krene prati taj osječaj.

Jel da idem možda i riješiti gastroskopiju još, ili da se obranim sad dok sam doma još 2 tjedna od te knedle bez xanaxa?
Ubacio sam jutarnje vježbanje, hodanje sa psom itd.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 08:07   #88
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Jel da idem možda i riješiti gastroskopiju još, ili
Prije svega, drago mi je da si bolje i da ti Fevarin djeluje. Vezano uz probleme s grlom i pojavljivanje plikova - mislim da bi svakako bilo dobro da napraviš dodatne pretrage jer je moguće da je nešto fiziološki. A koje pretrage - najbolje je da se posavjetuješ sa srtučnom osobom, nekim specijalistom, koji bi na osnovi tvojih simptoma s grlom mogao znati na što bi to eventualno moglo upućivati.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 10:33   #89
ok, a zašto onda ta knedla i grlu i plikovi se maknu kad krenem svirati? Ili recimo se dobro zapričam sa nekime?

Jer ja točno gutam bezveze, nešto me tjera da gutam, sline nemam i onda nadražim grlo.

Kako sam se bližio posljednjem danu u firmi, tj zadnjem radnom danu, na poslu me grlo nije ništa boljelo.
No čim dođem doma, kao neka panika i grlo krene boljeti.

Tj stezati.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:27   #90
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
ok, a zašto onda ta knedla i grlu i plikovi se maknu kad krenem svirati? Ili recimo se dobro zapričam sa nekime?
Nisam stručnjak, pa nažalost ne znam odgovor na tvoje pitanje.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 11:12   #91
proslo je pola godine kako nikaj ne pijem,bio sam ok jedno vrijeme no stanje se vratilo jos gorje nego prije.Pomisljam na samoubojstvo, alkohol ili ostale gluposti.Radim tesko jer hocu samo doma sto vise biti,jedu me problemi.A doma kad pogodim neki posao radim bez beda cijeli dan . Sutra idem opet psihicu.Probao sam travu,opusti me na koji sat no dalje sam opet tjeskoban.Sad me muci jel da mozda probam ulje od prave konoplje ili da idem na medicinu n trovanje? I jedno i drugo je skupo,a neznam kako ce ulje djelovat na mene.Opcenito vidim da marihuana ne pomazw svima jednako kod depresije i tjeskobe.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 12:12   #92
radjeni su radovi na temu marihuane i anksiozno-depresivnog poremecaja i istrazivanja su pokazala negativan utjecaj, tj. pogorsanje postojecih simptoma pri konzumaciji istog.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 16:33   #93
Dobio sam Cipralex, pola ujutro i nakon tjedan dana cijela ujutro, te prva dva tjedna Xanax 2 puta dnevno, nakon toga maknuti xanax.

Prva polovica Cipralexa, već me umor danas ubio, mišići me bole, spava mi se itd.
Samo da što prije prođe vrijeme privikavanja.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 16:48   #94
Pitanje je kako se nositi sa stresom: Jednostavno makni ga ili ga svedi na minimum, druge nema druge nema jer inaće ode u kuuurac
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 23:59   #95
Probao sam sve zivo sto se tice stresa i vjezbanje i meditacija mi je pomogla. Nootropicsi poput noopepta znaju pomoc al dugorocno je najbitnije razvit zdrave navike.
Anima Lux is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.