Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2016., 00:49   #61
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja osjetila da mi se počinje vraćati nakon kojeg mj korištenja.

PMS ili za vrijeme menge ili kod promijene vremena - situacije su u kojima mi je anksioznost gotovo redovito bila povećana. Mislim da je tako kod većine.
Neka te ne brinu ups and downovi, dosta ljudi ih prolazi na putu prema bolje, jer poboljšanje rijetko ide pravocrtnom linijom. Ako te to i dalje bude brinulo - popričaj o tome sa šrinkicom ili pročitaj temu o anksioznosti (1. dio) gdje smo opisivali svoje ups and downove.
Nekak se nadam tvojem odgovoru ponovo,do sada
si apsolutno sve napisala identično onako kako mi i je.
BettyPage_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 08:13   #62
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Uglavnom sto me brine,nisam nikad u životu imala suicidalnih pomisli,otkad sam na ovom lijeku u zadnja dva tjedna intenzivno kad ostanem sama razmišljam samo o tome
Meni je također porast depresivnih simptoma bila jedna od nuspojava početka uzimanja. Prvih nekoliko tjedana sam bila izrazito suicidalna i do te mjere bezvoljna da nisam imala volje niti ustati iz kreveta, upaliti komp, pogledati neki film...uglavnom sam ležala. Budila sam se usred noći i gledala u obližnje nebodere, razmišljajući na čiji vrh da odem. Nakon cca mj dana se to povuklo.
Prije cca 14 dana mi je dr (zbog stresne situacije) povećala dozu Brintellixa (sa 10 na 15mg) i imam istu nuspojavu - peirode vrlo intenzivne tjeskobe/bezvolje/besmisla/suicidalnosti koji traju nekad sat do par, nekad cijeli dio dana (jutro/popodne). Čekam da prođe.
Hoću reći - porast depresivnih ili ankioznih simptoma na početku uzimanja terapije je kod mnogih uobičajena, ali ukoliko potraje - svakako o tome razgovaraj sa šrinkom.
Vidim da vrlo slično reagiramo na ovaj lijek
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:30   #63
Jedini lijek koji dokazano djeluje protiv suicidalnih ideacija i pulzija je Leponex.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 15:01   #64
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Meni je također porast depresivnih simptoma bila jedna od nuspojava početka uzimanja. Prvih nekoliko tjedana sam bila izrazito suicidalna i do te mjere bezvoljna da nisam imala volje niti ustati iz kreveta, upaliti komp, pogledati neki film...uglavnom sam ležala. Budila sam se usred noći i gledala u obližnje nebodere, razmišljajući na čiji vrh da odem. Nakon cca mj dana se to povuklo.
Prije cca 14 dana mi je dr (zbog stresne situacije) povećala dozu Brintellixa (sa 10 na 15mg) i imam istu nuspojavu - peirode vrlo intenzivne tjeskobe/bezvolje/besmisla/suicidalnosti koji traju nekad sat do par, nekad cijeli dio dana (jutro/popodne). Čekam da prođe.
Hoću reći - porast depresivnih ili ankioznih simptoma na početku uzimanja terapije je kod mnogih uobičajena, ali ukoliko potraje - svakako o tome razgovaraj sa šrinkom.
Vidim da vrlo slično reagiramo na ovaj lijek
Haha a jesi me sad nasmijala sa zadnjom rečenicom
A isto tako mi i olakšala sa informacijom da si imala identično iskustvo
Taman je sad taj period,uskoro ce biti dva mjeseca. Kao sto sam napisala u većini je pomak na bolje ali emocije me znaju gaaaaadno oprat (sto naravno nitko ne vidj jer to skontroliram do kreveta nekak) i eto sad u zadnja dva tri tjedna te epizode sa sucidalbim mislima.
Znaci i tebi je tako bilo.
Koliko god mi je zao zbog toga toliko mi je i drago da nisam jedina eto,znaci da je ipak sve ok sa lijekom i da ide svojim tokom.

Kako si se ti ponašala u tim epizodama? Kako si se iskontrolirala,vratila u realnost? Ili si se jednostavno prepustila da taj dio mozga odradi svoje bez blokiranja emocija? Samo si čekala da prodje?
BettyPage_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:17   #65
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Kako si se ti ponašala u tim epizodama?
Čekala (čekam) da prođe. Ne mogu voljno na to utjecati.
Javljaj kako ti je.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 14:54   #66
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Čekala (čekam) da prođe. Ne mogu voljno na to utjecati.
Javljaj kako ti je.
Ha eto mogu ti samo reci da je u zadnjih par dana učestala pojava i da imam vise loših trenutaka nego dobrih.
Sve sto si opisala,nemam se bas volje dici iz kreveta,gledam film ali u biti ne gledam nego buljim u prazno,bezvoljna sam strasno.
Moram naglasiti da se aktivno bavim sportom,treninzi svaki dan da se ne bi neki pametnjaković nasao sa komentarom da krenem u fizickuaktivnost,ali ni to vise nema nekog učinka,cak se preispitujem dal se ja vise uopce u tom sportu vidim jer se bavim time skoro 15 godina....
Uglavnom vidim da se mjenjam,na bolje..i ljudi oko mene mi kroz razgovor i kazu koji znaju situaciju da sam super sada i jako jako zabavna i otvorena..ali zbog ovih epizoda mi se samo nekako čini da nazadujem i imam potrebu sama sebi se opravdavat. Trenutno ovih zadnjih dana recimo da je veći dio dana ta negativa nego pozitiva.
BettyPage_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:15   #67
Držim fige da što prije prođe
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 22:50   #68
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Držim fige da što prije prođe
Od zadnjeg posta manje takvih epizoda,vise pozitive ali samo zato jer mi se trenutno dogadjajj neke pozitivne stvari,na koje ja nisam utjecala,tako da ne mogu biti objektivna.
Prodje to brzo,obično traje jednu vecer ali kad pogodi onda gadna gadno 😔
Iskreno se nadam da ce se to sa vremenom smanjit a ne da moram cekat da prodje ako vec i dodje do epizode.

Pigsy jesi ti eksperimentirala mozda sa vremenom uzimanja tipa jesi probala tipa par puta ujutro par puta navecer pa vidla u koje doba dana ti najviše pase ili si odmah krenula ujutro i na tome se i zadržala?
BettyPage_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:34   #69
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Pigsy jesi ti eksperimentirala mozda sa vremenom uzimanja tipa jesi probala tipa par puta ujutro par puta navecer pa vidla u koje doba dana ti najviše pase ili si odmah krenula ujutro i na tome se i zadržala?
Drago mi je da je bolje. Nisam eksperimentirala, uvijek uzmem ujutro. S tim da sam sad dobila još i 5mg popodne - to popijem oko 14h. Meni isto prolaze te 'mračne epozide' koje su mi se ponovo javile kod povećanja doze. Jesu, gadne su strašno. Teško ih je uopće verbalizirat.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 00:20   #70
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je bolje. Nisam eksperimentirala, uvijek uzmem ujutro. S tim da sam sad dobila još i 5mg popodne - to popijem oko 14h. Meni isto prolaze te 'mračne epozide' koje su mi se ponovo javile kod povećanja doze. Jesu, gadne su strašno. Teško ih je uopće verbalizirat.
Bas to,nemas pojma koliko mi je lakse kad znam da nisam jedina. Naravno nije mi drago kaj nam se to događja ali valjda je to sve proces. Jesu ti to prvi AD u životu ili?
BettyPage_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 08:13   #71
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Jesu ti to prvi AD u životu ili?
Da.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:02   #72
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Kako si? Jesu vrtoglavice prestale?
Hej, vrtoglavice su prestale tek nakon puna 3 tjedna. Prilično dugo su me mučile, a i bile su dosta izražene. Ali ustrajao sam, i iz dana u dan su bile sve manje intenzivne (ali prvih 10 dana vrlo jake).

Tako da evo, sad sam 1 i pol mjesec bez terapije i osjećam se prilično dobro. Imam periode ansioznosti, ali također imam i periode kad sam potpuno čiste glave (a oni na sreću traju dulje). Tako da kad podvućem crtu, rekao bih da sam dobro
Shrink is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:02   #73
Quote:
Shrink kaže: Pogledaj post
Hej, vrtoglavice su prestale tek nakon puna 3 tjedna. Prilično dugo su me mučile, a i bile su dosta izražene. Ali ustrajao sam, i iz dana u dan su bile sve manje intenzivne (ali prvih 10 dana vrlo jake).

Tako da evo, sad sam 1 i pol mjesec bez terapije i osjećam se prilično dobro. Imam periode ansioznosti, ali također imam i periode kad sam potpuno čiste glave (a oni na sreću traju dulje). Tako da kad podvućem crtu, rekao bih da sam dobro
Super da si bio uporan i da si sada dobro Period od 3 tjedna vrtoglavica zvuči prilično iscrpljujuće. Bojim se i pomisliti kako će kod mene izgledati 'skidanje' s AD-a.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 09:35   #74
Pozdrav svima!
Evo da i ja malo podijelim svoja iskustva s brintellixom...
Danas mi je deseti dan uzimanja 10mg. Od nuspojava sam jedino imala strasnu pospanost i to u prva tri dana, s tim da sam jednu noc (negdje 5.6. dan uzimanja) imala osjecaj da cu eksplodirat od nekakve pozitivne uzbuđenosti i to mi nije bilo bas ugodno. Inace sam do prije deset dana bila 12 god. na Zoloftu. Ono sto mogu primjetit na sebi a to je puno veca smirenost i mrvicu bolja koncentracija... sad da li je to nekakva autosugestija ili ne stvarno ne znam (nadam se da je stvarno djelovanje lijeka iako mi se cini dosta rano). Inace ga uzimam zbog teske depresije...
eucalip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 07:00   #75
Pozdrav svima ..
Eto i mene na brintelixom!
Pa cemo vidjet sta ce bit!
mattt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:10   #76
Pijem brintelix tri tjedna.imam depresivno anksiozni poremecaj..stanje mi se jos vise pogorsalo.doktor kaze da se strpim ali bi ga najradije prestao pit.pio sam sve moguce antidepresive i samo mi je od amyzola bilo malo bolje.očajan sam vec
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:02   #77
Pila sam Brintellix cca dvije godine.
Pisala sam već, u početku sam 2 tjedna imala konstantne mučnine, vrtoglavice, umiralo mi se od muke i već sam bila na rubu da prestanem s terapijom. Onda je mic po mic krenulo na bolje, relativno brzo sam počela normalnije funkcionirat, manje depresivna, napadi panike sve rjeđi i rjeđi, a onda ih kroz par mjeseci više nije bilo uopće. Anksioznost je nestala, depresija se je još uvijek vukla stalno, ali ne u tolikom intenzitetu kao prije.
I onda sam bila dobro, baš jesam. Funkcionirala sam kao i većina drugih ljudi. Malo se smiješ, malo plačeš, ali ništa nije bilo u nekim ekstremima, sve u granicama normale. Brintellix mi je vrlo brzo vratio kognitivne sposobnosti na staro, a s obzirom da sam uvijek voljela biti produktivna, puno učiti i čitati, povratak koncentracije me jako veselio.
Ponekad sam čak bila umorna od učenja koliko sam uživala u tome da opet pamtim brzo kao i prije.

Jednog lijepog dana, gospodin psihijatar i ja odlučili smo malo po malo skidat terapiju.
Prvo sam pila po pola tablete i još malo. 5 dana se nisam dizala iz kreveta, ne iz bezvoljnosti, nego zato što sam imala ubitačne vrtoglavice, a jedini domet šetnje u tih 5 dana je bio odletit do wc-a povratit, i po danu i po noći. Toliko mi se vrtilo da ni zaspat nisam mogla.
I onda je tih 5 dana prošlo, bile su i dalje neke vrtoglavice, povremene mučnine, ali ništa strašno. Povremene nagle promjene raspoloženja, ali generalno sam bila stabilno.
I onda nakon nakon nekog vremena još manje od pola i tako. Nismo odredili određen broj dana do kad ću se skinut s njega, malo po malo dok ne osjetim da sam spremna. I bila sam spremna, totalno. Prije skoro 3 tjedna sam popila zadnju tabletu Brintellixa. U četvrtak, prije 5 dana sam došla psihijatru i rekla mu da Brintellix više ne pijem i da se osjećam super.

I stvarno mi je dobro, baš je. Tu i tamo me nešto ''udari'' u glavu, ali nije nešto što se ne događa i svima ostalima.

ps: Zaboravila sam da me noviji korisnici ne znaju ovdje, na ADu sam BILA malo više od 7 godina, pila sam sve i svašta, Brintellix je zadnji.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 15:24   #78
Mucnine me ubijaju.povracam stalno a depresija i anksioznost su pojacani.lupa mi srce i nemiran sam.sad je cetri tjedna kako ga pijem
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:47   #79
Prestao sam ga piti.nisam izdrzao pojacanje nuspojava.dobio fevarin sad
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:24   #80
mr.wolf, sretno s novim lijekom, nadam se da ti nece biti tako gadno kao na proslom
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.