Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 16:32   #4561
iva javi nam se kako si?pero kako si ti?
renchi01 is offline  
Old 16.07.2012., 20:20   #4562
Dobar dan dragi moji svi.

El Gato puno ti hvala na odgovoru.
Hope Hope, samo ti nama piši. Kako je kod tebe?
Pero, dugo se nisi javljao, piši malo kako ti je.
U pravu si za tjelovježbu, evo sin i ja baš prevalili nekih 6-7 km bicklima, do Stare Drave (Leeloo, ti znaš). I kad nisam dobro, lagana vožnja biciklom mi baš odgovara. Dan je dobar, nije prevruće.
Renchi, tako je, svjesni smo opasnosti i svega što bolest nosi ali ne damo se strahu, kao što Pero kaže, treba živjeti u ovom momentu, samo što to nije jednostavno postići.
Oglasite se djevojčice i dječaci, a za Ivicu sam se i ja zabrinula...

Sve vas grlim
jul5 is offline  
Old 16.07.2012., 20:32   #4563
Mili moji, moja virtualna porodico,

svi moji.

Jedna nasmejana malda lepa devojka, sa ruksakom, simpaticnim sesiricem, u drustvu dragih ljudi, na planinskom proplanku. Sunce je u njenim ocima i kosi.
Zraci od srece i mirise zivot.
Voli ljude.
Dirljivo je bliska sa svojom sestrom i bratom.
Blagosovena je u braku sa muzicem, gledaju se zaljubljeno, kao prvog dana.

To je Angel bila i ostace u mojoj svesti.
Takvu sam sliku stvorila o njoj.

Dalje ne umem.
Dalje samo mogu da se setim i podelim sa njom i vama
umetnost koju je Angel, nasa mila Sanja,volela.


Besmrtna pesma

Ako ti jave: umro sam,
a bio sam ti drag,
onda će u tebi
odjednom nešto posiveti.
Na trepavici magla.
Na usni pepeljast trag.

Da li si uopšte ponekad
mislio šta znači živeti?

Ako ti jave: umro sam
evo šta će biti.

Hiljadu šarenih riba
lepršaće mi kroz oko.

I zemlja će me skriti.
I korov će me skriti.
A ja ću za to vreme
leteti visoko...
Visoko.

Zar misliš da moja ruka,
koleno,
ili glava
može da bude sutra
koren breze
il' trava?

Ako ti jave: umro sam,
ne veruj
to ne umem.

Na ovu zemlju sam svratio
da ti namignem malo.
Da za mnom ostane nešto
kao lepršav trag.
I zato: ne budi tužan.
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi
budalast i čudno drag.

Noću,
kad gledaš u nebo,
i ti namigni meni.
Neka to bude tajna.
Uprkos danima sivim
kad vidiš neku kometu
da nebo zarumeni,
upamti: to ja još uvek
šašav letim, i živim.

Miroslav Antic
iva64 is offline  
Old 16.07.2012., 21:28   #4564
Sestrici našeg Anđela,

Hvala predivna djevojčice što si dozvolila da zavirimo u svijet našeg dragog Anđela.Beskarajno sam zahvalna na tome.Od mene imaš najtopliji pandin zagrljaj i da znaš da je ova panda trenutno jako , jako tužna.

Za Anđela
__________________
:)

Zadnje uređivanje luna mn : 16.07.2012. at 21:37.
luna mn is offline  
Old 16.07.2012., 22:23   #4565
Joj cure što ja vas volim, sve ste mi predivne.

Znala sam da će Ivica ovako nešto napisati i sviđa mi se ta tvoja slika u glavi. I ne obazirite se na mene, ja sam ovih dana prolupala, mislim da će ljudi počet bježat od mene jer sam počela imati izljeve ljubavi. Kontam da me puca neki malo gori pms, sva sam neka osjetljiva, raznježena,...
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.07.2012., 23:22   #4566
Drago moje (ma šta drago NAJDRAŽE) društvo evo samo kratko da vam se javim! Potreslo me sve to s našm dragom Angel ali isto tako mislin da je ona na nekom lijepom mjestu i da bi voljela da se zbog nje trgnemo i uživamo u životu koliko god je to moguće s ovim našim "kupusom". Njenoj seki ,braci i mužiću želim da im bdragi Bog da snage da nauće živjeti sa svojim gubitkom.
Moram priznat da mi je jako teško palo ponovno pit tablete ,ali sad kad vidim kako taj naš kupus napada, iskreno i draže mi je da ih pijem. Ja nastojim svaki dan živjeti punim plućima i uživati u mojoj djeci mužu i svemu lijepom a ružno ostavljam sa strane nedam niti da me takne,naravno koliko je to god moguće a nekad nije . Zbog takvih stvari se moj lupus- kupus i probudio jer ima ljudi koji ne razumiju kako mi je i samo napadaju i napadaju i nedaju mira i sad kad je moje stanje takvo kakvo je oni bi se pomirili ,ali im nedam niti da mi se približe, jer kad imaju hrabrosti i srca reć da mene boli od moje "linosti" mislin da s takvim ljudima (pa neka su oni neznam tko ) nemam šta za prićat i pustit u svoj život . Nije mi lako jer s njom i živium ali nedam se samo ću joj kad tad zahvalit na svemu pogotovo na tako "lipin " riječima .
Ajme udavih vas sa mojim problemima sorry !!!
Veliki PANDIN zagrljaj svima !!!!!
sanja 29 is offline  
Old 16.07.2012., 23:31   #4567
Hvala vam dragi, dobri ljudi... predivna ste bića i tako smo svi dirnuti da suze samo teku i teku, nemam riječi...a ona nas sve grli i ljubi, osjetim je i znam po vjetru koji mi čitav dan miluje lice i tješi me... šaljem vam veliki pandin zagrljaj
angel777 is offline  
Old 17.07.2012., 00:22   #4568
Leeloo hvala na pusama i ljubimo Lane i ja i tebe a i sve ostale drage moje druzice.
Hvala dragoj sestrici sto je podijelila sve sa nama i znam koliko je boli i molim dragog Boga da im podari snage da prodju kroz toliku tugu.

sto se tice mog svatanja prema nasoj bolesti i ja bi napisala koju rijec iz iskustva. i ja sam prolazila kroz losije faze na samom pocetku bolesti ali hvala dragom Bogu na vrijeme su mi bolest stavili pod kontrolu i od tada sa Lupusom zivim 24 i pol godine sa povremenim fazama i pogorsanja a i remisiji i jako je bitno svatiti da je bolest ozbiljna kao i svaka druga koja se moze iskomplikovati ali su i nasi organizmi razliciti i individualni tako da ne smijemo sada posustati i razmisljati kako ce to doci i nama jer je u ovoj bolesti jako bitno biti jak duhom sto vjerujem da je svako od nas i stalo nam je svima da zivimo duze jer imamo razloge ja konkretno svoje Lane da pobijedimo vuka ili ga bar drzimo smirenim a negativnim mislima to ne mozemo.

Angelina sekice i tebi velika ogroman pandin zagrljaj


dragi moje ljubim vas i grlim i ne zaboravite da optimizam i lijeci
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.07.2012., 10:12   #4569
Dobro jutro,
milo drustvance,
moja virtualna porodico

Draga Leeloo, Julijice , Bella,svi ostali( i koje nisam spomenula, prostite mi, moilim vas), koji ste bili zabrinuti sto me par dana nije bilo, hvala vam. Toliko mi je bilo prijalo da budem van, da sam i komp iskuljicla iz upotrebe na par dana.
Juce me je Ziza na pp zamolila ( moja mila, osecajna Generacija) da ne idem na forum. Slutila sam. Poslusala je do uvece.
Posle otisla.
Saznala za nasu Angel.
Odmah se javila.
Osecam zahvalnost prema Angelinoj porodici sto su, kao i ona, nas isto tako doziveli i podelili sa nama svoje osecaje,takodje nam priblizili u nekim detaljima nasu Sanju.Milu Angel.
Jutros sam, uz divnu muziku, koju nam je draga osecajna Luna priustila, nekako razgovarala sa svima vama u mislima.
Kada bi smo bili tvrdi, samosvojni i samozivi, egocentricni, samo na sebe usmereni, kada bi nam upeh, karijera i materijalno bilo vaznije od svega onog neopipljivog, ne bismo se ni nasli na ovim stranicama.
Za nas bi svet ove bolesti bio potpuno nepoznat.
Krstarili bi jahtama. Leteli avionima. Sopingovali u velikim svetskim metropolama.Jurili sa sastanka na sastanak. Merili svaki dobijeni gram. Vozila bi nas najskupocenija kola.Prezirali sve sto ima veze sa domacom kuhinjom i radom u kuci. Drugi bi radili za nas. Imali bi smo najbolje frizere , masere, pedikire, manikire,stiliste i pun orman firmirane gardarobe.
Imali bi smo sve.
Ne bismo imali nista.
To bi smo shvatili tek posle.
Blagosloveni smo sto smo shvatili, pa makar i na ovaj nacin, mnogo pre drugih.
Hvala Zivotu za to.
Za sve sto nam donosi i lepo i ruzno.

U njegovu slavu,kako god se trenutno osecamo sad ( ja npr. sa pov. TT, ali, proci ce),
otvaram ovaj dan,
zelim nam svima da ga ProZivimo
iva64 is offline  
Old 17.07.2012., 11:31   #4570
Jutro lipi moji....

život curi, polako teće dalje, kao rijeka...tuga je još prisutna u grlu..jako..zato..


Za Angel 777..našu Sanju...dok nas ti gledaš sa neba, mi se i dalje hrvemo sa svim i svačim, to dobro znaš..
Nedostaješ svima...
upravo sam našla jedan post kojim si se obratila baš meni, kad sam bila malo fiju-fiju...
i opet zaplakala..
nježna naša prijateljice, sestro..

To je bilo 12. 04.
ma dušice znam kako ti je i mene je prije par dana tj prošli ponedjeljak dr prepao da će mi morati kao čitavo debelo crijevo odstraniti al to je glupost čula sam od drugih dr da ima druga mogućnost a poznajem i momka i jednu mladu ženu koji su operirani na taj način pa ću i ja tražiti to isto ovih dana sam imala problema s prstom na kojem sam imala neku staru ozljedu i ožiljak od glupusa pa sam nedavno kad sam išla sa sestrom u Međugorje puno hodala i dobila žulj a kasnije me mužić malo jače tuda masirao pa se to ozljedilo tako da sam morala opet u glupu bolnicu i to 2 dana prije Uskrsa umjesto na frizuri ja sam u podne bila na kirurgiji ali sada je sve ok samo sam od silnog živciranja i stresa dobila proljev a tu je i PMS pa sam sada na dijeti al prst je bolje evo baš sam se vratila iz šetnje sa sekom samo mi se ne sekiraj puno znam da je teško i da te strah al stres paše glupusu pa se ne daj veliki zagrljaj

http://www.comments.zingerbugimages....with_roses.gif
Ljines is offline  
Old 17.07.2012., 11:43   #4571
Ah..
ni post više ne mogu započeti ko prije, a željela sam vam javiti..

ništa posebno..
sutra putujem u Zg na ugradnju novog katetera, trajnog, koji bi trebao biti ok...
Molim Boga da bude, jer polako trošim mista di se oni mogu ugraditi..
a bilo je i previše pokušaja..(desetak)..
Moj liječnik, koji kaže da sam pehist godine, (zbog kompliciranog stanja i dugog boravka u bolnici) je sredio svojom privatnom vezom, da mi se to učini u Zagrebu..Doktore..
toliko..
Ljudovi, čuvajte se, pazite na sebe, najbolje sami sebe poznajemo, znamo kad nešto ne valja..
Iako se mnogi, baš kao i ja, ponašaju poput noja, pa onda sve bude teže..
Istina..da nam je doktora, dijagnoza, lijekova, puna kapa..
ali to je naš "čoroskop" s tim idemo dalje..
Kako kaže Iva, bolest nas je učinila boljima, privrženijima, sebi i drugima..

svimaaaaaaaaa
Ljines is offline  
Old 17.07.2012., 13:47   #4572
Najdraže moje društvance

Ljines kao prvo sretno sutra, nadam se da će ti to uspjeti napraviti više kako spada. Drži nam se i znaj da mislimo na tebe i ima da nam se javiš čim malo dođeš k sebi da se ne brinemo, jesi čula?

Mislim da smo već i raspravljali o ovome. Stres je glavni okidač da ovo nesretno govno se probudi i napadne što jače može. Ne možemo se odcijepiti od sveg stresa u životu, pogotovo kad su nam naši najmiliji u pitanju. A i vjerujem da je velika većina ovdje jako emotivna i jednostavno se ne može skroz udaljiti od nekih stvari. Ja sam takva bila i mislim da se neću nikad u potpunosti promijeniti. Nisu mi jednom rekli leeloo relax, uzela si si neke stvari previše k srcu i bezveze se ždereš. I kud sam takva onda još uz to sam volila trpiti u sebi i ne opterećivati ljude okolo sebe, ono bila podrška svima kojima je trebalo a u isto vrijeme podršku nisam nazad tražila već sam sama rješavala svoje probleme. Malo gadna kombinacija, recept za sranje.
Ali, malo sam se i promijenila otkako sam bolesna. Skontala sam da me neki ljudi uništavaju, previše mi crpe moju energiju i jednostavno sam si takve udaljila iz života i ne, nije mi žao, moram biti malo i sebična i misliti na sebe i svoje zdravlje inače će me u grob otjerati. Ljudi su takvi, daš im mali prst a oni grabe cijelu šaku, što i nije neki problem ako ti sva energija ne treba da sam sebe održavaš na životu. Tako da sam još uvijek emotivna, još uvijek neke stvari previše uzimam k srcu ali znam reći i dosta. I ne zanima me ko je u pitanju, ako skontam da me nešto jako iscrpljuje i da mi se stanje zbog toga pogoršava stajem malo na loptu i malo se distanciram.

Šta hoću reći sa svime ovime? Da treba balansirati, ne treba se totalno odcijepiti od svega ali treba postaviti neke granice i ne dati nikome, ali baš nikome da ih prelaze.

A jesam ga sad nafilozofirala i nakenjala. Ljubim vas sve, pazite mi se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.07.2012., 14:11   #4573
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Ah..
ni post više ne mogu započeti ko prije, a željela sam vam javiti..

ništa posebno..
sutra putujem u Zg na ugradnju novog katetera, trajnog, koji bi trebao biti ok...
Molim Boga da bude, jer polako trošim mista di se oni mogu ugraditi..
a bilo je i previše pokušaja..(desetak)..
Moj liječnik, koji kaže da sam pehist godine, (zbog kompliciranog stanja i dugog boravka u bolnici) je sredio svojom privatnom vezom, da mi se to učini u Zagrebu..Doktore..
toliko..
Ljudovi, čuvajte se, pazite na sebe, najbolje sami sebe poznajemo, znamo kad nešto ne valja..
Iako se mnogi, baš kao i ja, ponašaju poput noja, pa onda sve bude teže..
Istina..da nam je doktora, dijagnoza, lijekova, puna kapa..
ali to je naš "čoroskop" s tim idemo dalje..
Kako kaže Iva, bolest nas je učinila boljima, privrženijima, sebi i drugima..

svimaaaaaaaaa
Ljines , mila nasa draga, neka te puno srece i dobrih, strucnih ljudi, prati na putu i da nam se opravljena i sa boljim "stekerima" vratis.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Najdraže moje društvance

Ljines kao prvo sretno sutra, nadam se da će ti to uspjeti napraviti više kako spada. Drži nam se i znaj da mislimo na tebe i ima da nam se javiš čim malo dođeš k sebi da se ne brinemo, jesi čula?

Mislim da smo već i raspravljali o ovome. Stres je glavni okidač da ovo nesretno govno se probudi i napadne što jače može. Ne možemo se odcijepiti od sveg stresa u životu, pogotovo kad su nam naši najmiliji u pitanju. A i vjerujem da je velika većina ovdje jako emotivna i jednostavno se ne može skroz udaljiti od nekih stvari. Ja sam takva bila i mislim da se neću nikad u potpunosti promijeniti. Nisu mi jednom rekli leeloo relax, uzela si si neke stvari previše k srcu i bezveze se ždereš. I kud sam takva onda još uz to sam volila trpiti u sebi i ne opterećivati ljude okolo sebe, ono bila podrška svima kojima je trebalo a u isto vrijeme podršku nisam nazad tražila već sam sama rješavala svoje probleme. Malo gadna kombinacija, recept za sranje.
Ali, malo sam se i promijenila otkako sam bolesna. Skontala sam da me neki ljudi uništavaju, previše mi crpe moju energiju i jednostavno sam si takve udaljila iz života i ne, nije mi žao, moram biti malo i sebična i misliti na sebe i svoje zdravlje inače će me u grob otjerati. Ljudi su takvi, daš im mali prst a oni grabe cijelu šaku, što i nije neki problem ako ti sva energija ne treba da sam sebe održavaš na životu. Tako da sam još uvijek emotivna, još uvijek neke stvari previše uzimam k srcu ali znam reći i dosta. I ne zanima me ko je u pitanju, ako skontam da me nešto jako iscrpljuje i da mi se stanje zbog toga pogoršava stajem malo na loptu i malo se distanciram.

Šta hoću reći sa svime ovime? Da treba balansirati, ne treba se totalno odcijepiti od svega ali treba postaviti neke granice i ne dati nikome, ali baš nikome da ih prelaze.

A jesam ga sad nafilozofirala i nakenjala. Ljubim vas sve, pazite mi se.
A ja te bas zato volim
iva64 is offline  
Old 17.07.2012., 14:41   #4574
ljines želim ti sretan put u zg i da sve dobro prođe.iva zaboravila sam ti odgovorit na pitanje,mene ti dr.smatra da sam u remisiji vec par godina.stavila me na 4 mg.medrola,međutim ja njoj ne mogu objasnit da mi je to mala doza jer se kidam od bolova u zglobovima kad smanjim dozu.ona meni kaže uzmi brufen ali meni ništa ne pomaže nego povecat dozu medrola ili dekortina isto je.tako da se ne mogu smatrat u remisiji ako imam bolove.poznam svoj organizam bolje od nje iako je ona dr.zato sam i tražila drugo mišljenje dr.sjecaš se kad sam išla.ona se slaže sa tim da mi bol nece otklonit brufen nego da povecam pola tablete.ja ti jednostavno što kažu ovdje na forumu slušam svoje tijelo.lelo slažem se potpuno s tobomi nisi nakenjala kako kažeš sve je to tako.jul i ja cu večeras malo na biciklo to je super vježba.sanja nedaj se samo naprijed.pozz!
renchi01 is offline  
Old 17.07.2012., 18:22   #4575
Samo da vas brzinski sve pozdravim i izgrlim.

Evo naše Ivice, odmah je lakše..kako si?
Renchi, meni nalazi i stanje isto nisu baš u dogovoru. Što kažeš, mislim da sami najbolje znamo kad smo u remisiji, jer tada ne bi trebali imati bolova, umora, mučnine, slabosti, temperature i ostalog.
Sanja, čuvaj se takvih ljudi...
Ljines draga...sretno sutra djevojčice.
Leeloo, mi volimo tvoju "filozofiju"....samo ti piši o čemu god, a s tim što si pisala potpuno se slažem.
Zizice, kako ste ti i Lane?

Pusa svima.
jul5 is offline  
Old 18.07.2012., 00:34   #4576
Quote:
jul5 kaže: Pogledaj post
Samo da vas brzinski sve pozdravim i izgrlim.

Evo naše Ivice, odmah je lakše..kako si?
Renchi, meni nalazi i stanje isto nisu baš u dogovoru. Što kažeš, mislim da sami najbolje znamo kad smo u remisiji, jer tada ne bi trebali imati bolova, umora, mučnine, slabosti, temperature i ostalog.
Sanja, čuvaj se takvih ljudi...
Ljines draga...sretno sutra djevojčice.
Leeloo, mi volimo tvoju "filozofiju"....samo ti piši o čemu god, a s tim što si pisala potpuno se slažem.
Zizice, kako ste ti i Lane?

Pusa svima.
drage moje evosamo da vas brzinskisve pozdravim i izgrlim za mirnu i laku noc jer mi smo odlucili a ujutro rano dok jos nisu pocele prigrijavati nove vrucine krenemo za dansku a i ide joj jedan nas dobar prijatelj koji je isto vozac pa moze nekada zamijeniti senada u vonji da malo odmori a i dalje imamo namjeru prenociti na nasem starom mjestu.

zato drage moje morala sam vam reci da idem jer ste prepbrizne i odma brinete ako se neka od nas ne javi odma ili ne prijavi odustanak i po tome smo najbolja raja kako bi moje sarajlije rekle.

drage moje zelim da vas na sledecem javljanju koje ce biti nadam se aBd u cetvrtak navece cujem da ste bolje.

ljubimo vas drage moje i mislit ce mo na vas Lane i ja sigurno. ¨¨
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.07.2012., 09:24   #4577
Dobro jutro,
mili moji, moja virutualna porodico

danas sam u mislima sa mnogima od vas. Posebno sa nasom Zizom i porodicom, koja je na putu ka kuci ( Danskoj,a to je vec kuca, zar, ne, posle toliko godina).
Pa onda sa nasom hrabricom Ljines, koja danas, Termintorica, ugradjuje novi steker. Samo hrabro, mila nasa.
Citam, razmisljam... biti u skladu sa svojim telom...
Nekada zavisi od sugestije lekara,labor. analiza koje ne moraju biti tacne, jer se desava i da su "pomesane", tj, tudje,ili pokazuju u telu nesto(bio)hemijski sto subjetivno mi drugacije osecamo...
Mnogo toga zavisi od nas-koliko smo podlozni sugestiji dr-a, koliko smo navikli da se osanjamo na misljenje dr-a i samo njih, koliko zanemarujemo svoj instikt.
Kad o ovome pisem, prvo na sebe mislim. Godinama sam trpela, u fazama , naravno, takve bolove, koji su me, povremeno , pravile nepokretnom ( npr, dan, dva, drhtavica, kao virus koji tutunji, sve boli, nisam ni za sta). A kad odem kod dr-a, "kako ste, Iva?", " Hvala na pitanju, dobro, a Vi"? -odgovaram,rukujuci se i deleci najsarmantnije osmehe, kao da ugodno i neformalno caskam na nekom prijemu...Doterana i vesela, kao da sam tu, u prolazu, svratila.
Glupaca. Uvidjavna. Ne kazem u oci da mi nije bolje. Da ume da boli, najjezivije na svetu( zacudo, tada sam, pred njima uvek dobro, doterano, "pucam" od zdravlja). Dopustam ter. injekcijama soli zlata( za koju se ispostavilo da mi je unistla pluca).
Hematolog iz kostane srzi, napise da je nasao Lupus celije, napise Dg. SLE, moja dr. to prenebregne, ja cutim, godinama( ne mesam se u tudj posao!).
Izvinjavam se, ako moje vene puknu prilikom vadjenja, davanja itd...
I dalje idem samo kad mogu da se pristojno sredim i kad mi je bolje!
Ne citam o bolesti. Ne trazim drugo misljenje. Samo uz put krknem 1, 2 3, 4, 5 tbl, da preguram dan, pa natrag na Zivotnu vrtesku koja se sve vise i sve brze okreze.
U zabludi da tako treba.
Da niko, pa ni ja , necemo da budemo "robovi" moje... eh,"zdravstvene neprijatnosti".
Bolest?
Ko kaze da je to ozbiljna bolest?
Vidite mene!
Gordo i gresno se uzdizem i dokazujem da mogu jos, jos, jos...
Pise vam ove redove jedna nevidjena glupaca.
Opale kose.
Ne lici na sebe, nekad.
Cevcice u nosu( 24/7).
Ivalid, koji to do skora i nije priznavao u glavi.
Osecaja kao da postoji jos samo u vidu suplje skoljke.
Ako prislonite uho, cucete mozda odjek nekadasnjeg Zivota.
Ja ga cujam ponekad, dok spavam.
Nisu za osudu ni dr. Dajem laznu sliku.
Ali za remisiu, znam. Kad to popusti, samo u delicima secanja se vracaju oni bolovi koji su nas mucili. Svi otoci i bolna stanja nestanu.
Cipele opet "porastu" za 2 broja.
Ne gutas antireumatike.
Zato, mila renchi, to sto osecas, nije remisija, nek pricaju sta hoce.
Uci od mene, postidjene, starije.
Pozali se kad ti nije dobro, cak i kao ti je u tom trenutku dobro.I ne moraju kortici jedini lek da budu.
Postoje bioloski lekovi, koji mladji ljudi, bez infekcija mogu da koriste.
On ih po bolnicama ne daju jer su skupi, ali...kazu da cine cuda.
I mi imamo prava na njih, kao i svi drugi.
Samo da li mozemo da se izborimo sa bolnickom administracijom?
Idite malo na sajtove, ima ih( bioloskih lekova) i za RA i SLE.
Evo, za imunoglobuline, o kojima je pisala Angelina seka. Odavno mi je moja prijateljica, dr-ka, rekla za njih, i cudi se da nemaju hrabrosti da probaju i da mi daju. ( a ad vidim, da mozda nije samo hrabrosta u pitanju, nazalost).
Jedino sto sad sigurno radim-osluskujem svoje telo.
Ponekad sam "sam svoj majstor", kao Leeloo, povecavam i smanjujem ( po onim semama, znam ) dozu kortica, i tako se "odrzavam".
Molim te Julijice, do kakvih si saznanja i odluke dosla nakon citanja o koloidnom srebru?
Koliko si zadovoljna St. Johnom?
Meni ce doci i isporuka ( narucio ih moj brat) preparata parsiflore. Videcemo...
Uh, od poetskog trenutka, nista,
cista medicina i farmakologija.
Hajde da zajedno otvorimo dan, ( za mene jos malo "munjen"), da probamo da ga prozivimo u vedrini i spokoju.
Sve vas ljubim i saljem veeeliku pandicu

Zadnje uređivanje iva64 : 18.07.2012. at 09:37.
iva64 is offline  
Old 18.07.2012., 17:43   #4578
Dobar dan dragi moji.

Ivice, kako mi je poznato sve ovo što pišeš...meni je isto, kao neugodno reći kako mi je, i ako primjetim nešto , sve odgađam...glupo je a teško mi se boriti protiv toga.
Treba znati reći i tražiti pomoć kada je ona potrebna.
Pitaš me za koloidno srebro...sve sam iščitala i čini mi se ok, ubija bakterije, parazite i gljivice, nisam čula niti pročitala za neke nuspojave ili kontraindikacije. Odlučila sam prvo iskušati na koži pa onda oralno.

Panda svima.
jul5 is offline  
Old 18.07.2012., 18:58   #4579
draga moja iva jako puno učim od tebe,i puno mi znače te tvoje riječi,pogotovo od nekog ko ima iskustva sa tim.ama kod mene ti je obratno,ja joj se stvarno požalim za bolove ali ona kad vidi dobru sedimentaciju i crp kaže da sam dobro.na kakve biološke lijekove misliš?nemam iskustva sa tim.ja ti lupus doživljavam ovako ,za ove godine sam shvatila kako sa njim i što je lupus.mislim za same zglobove nema efekta nešto koristit,bit je da ja zaustavim lupus koji napada zglobove.o tome se radi zbog čega moram povecat dozu.mislim kad on napadne da ga treba zaustavit da ne napada dalje,jer ga osjetim da je prisutan,a isto tako kad se smiri..takvu sliku barem ja imam.nisam te pitala jesi došla kuci?ljubim vas sve!
renchi01 is offline  
Old 18.07.2012., 19:48   #4580
Drage moje, čitam vas, nekako mi je u vašem svijetu fino, toplo, tako poznato, a od toga se teško odvojiti, a silno bih željela nekome pomoći našim iskustvom, savjetom... Molim vas, slušajte prije svega svoje tijelo, ono najbolje zna.
Često sam bila ljuta na seku kad se javi neki problem jer bi se zavaravala da to nije ništa, tješeći sebe i druge! Nemojte vi tako, reagirajte pa makar i za sitnicu jer je kod nas sve počelo od sitnice! Pričajte, nemojte sve kupiti u sebi da biste zaštitli druge jer ih tako ne štitite i oni ne znaju kako se vi osjećate, a to je bitno da bi vam mogli pomoći i reagirati!!!
Naprimjer kada sam primjetila da mi nešto teže diše i umara se, ja sve oko nje kao policajac, pitam što joj je, odem kući i mislim se, a ona sve nalazi neke glupe izlike.... dok nije počela kašljati, e onda se tek prepala pa se ispostavilo da je bronhitis. Onda ode glupom doktoru, specijalistu za puća koji ju zna čitav život, i on joj ne propiše antibiotike (i ja sam protiv njih, ali kako nije liječila upalu, nakupila se i voda, a znate da ju lupus veže za sebe) niti je naruči na kontrolu, kao nije to ništa, proći će. Mrzim što su tako neoprezni, a ipak se radi o ljudskim životima, zato vi budite opreznije od njih jer se o vama radi. Pa onda i njezina brzopleta doktorica koja joj nije izmjerila otkucaje i tlak, a srce iskakalo, nije joj poslušala pluća, a pluća puna vode. Doktorica je draga žena koju je moja seka voljela, i to je lijepo, ali kad se radi o ljudskim životima treba biti oprezniji!!! Nemojte im silno vjerovati, vjerujte i sebi... nemojte se pretvarati da nije ništa, ako nešto osjetite reagirajte na vrijeme da biste spriječili vuka da napadne!
A draga Sanja29, vidim da te umaraju neki ljudi s kojima živiš, zato da bi sebe zaštitila od izjedanja i bijesa pokušaj objasniti kako ti je, kako živite skupa, čisto da je tebi mirnije, a ako ne ide, e onda jednostavno ignoriraj i izbjegavaj!!! Tako smo radile seka i ja, nešto mi je poznata ta situacija pa ti zato kažem....ja bih uvijek nju štitila i sve bih doživljavala kao da se meni događa pa znam kako ti je, kako je bilo njoj. A i meni,naljutim se ako ju samo netko krivo pogleda(naprimjer kada je pila veće doze lijekova pa imala veći stomačić, pa netko bulji ja bih mu odmah izvadila oči od muke da ona to ne primjeti... )!
Nažalost, neki ljudi su takvi i ne možeš ih promijeniti pa zato mijenjaj sebe, ne razmišljaj i ne kupi u sebi, posveti se nečemu što te raduje, a te glupe i bezosjećajne ljude ignoriraj i izbjegavaj, koliko je moguće!
Eto dragi ljudi, nadam se i bilo bi mi drago da sam nekome pomogla svojim savjetom i da vas nisam ugnjavila. Ah, sjetih se sekinog mota, tj. Ivančićevog, a kojeg bi ponavljala u teškim danima:'Ja mogu, ja hoću, ja vjerujem!'
Sretno hrabroj Ljines i svima vama šaljem pandin zagrljaj.
angel777 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.