Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 16:24   #1
Pozdrav ekipa!

Nažalost ne kupujem ja ali pri kupnji je moj jedan vrlo dobar prijatelj......zapeo je za nju i ne mrda ni mrvicu nazad......auto je turbo četverocilindraš sa 260 ks i 380 nm,cijena oko 280 000 kn.....
kolega se baš ne razumije u aute i više ide po filingu i onome šta vidi,planira ugradnju plina na što sam mu odma ukazao da gubi garanciju,uostalom ako imaš para za takav auto onda ga i možeš točiti,zar ne?
misli da mazda troši 10-11litara,prema testovima potrošnja u gradu je 15-16 litara pa i više.....auto je za po gradu i četvrtina otvoreno
ako tko ima neka napiše o svojim iskustvima i eventualno ako ima plin......našao je jednu a-kuću koja daje garanciju na plinsku ugradnju....ali,po meni je to sve zajebancija i riskiranje.....mazdama ne odgovara plin po meni
kakva je situacija sa osiguranjem i kasko,koliko godišnje bi bila cifra?
pozdrav

e da.....ja tipujem na bmw 320d 163 ks,verzija sa 2 vrata,nešto je jeftiniji,cijena oko 260 k kn.....kad je već bal nek je maskenbal,tipa ne zanimaju priče za te pare si mogao ovo ili ono,ja da biram definitivno bi išao na bmw i to bijele boje,325d je skuplji cca 50-60 k kn
inače mladi bračni par bez djece

Zadnje uređivanje Brazil : 11.01.2009. at 17:04.
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:10   #2
ima mi je stari. u 9 mjeseci prešo 45 tkm, od toga cca 43 s plinskom instalacijom. zbog specifičnosti motora troši od 70 do 75 posto plina, a ostatak benzin. po gradu je potrošnja 16-17 lit, mješovito 12-14. već mu dvaput riknula lamela, mislim da je neadekvatna za tu masu auta i snagu motora, garancija pokrila. armaturna plastika je prekruta, malo čudno za tu vrstu vozila. ručica mjenjača je po mom sudu previsoko postavljena i ne omogućava mi šaltanje na kakvo sam naučio kod ostalih voženih automobila, ali recimo da je to stvar navike. ubrzava izvrsno, ali tek nakon 3 - 3,5 soma okretaja. opremu ima svu moguću osim navigacije. ol in ol, ipak mi je draže vozit moj obični autić, nekako sam sigurniji u zavojima pri većim brzinama. mislim da ti frend neće fulat ako je ubode, jer tako opremljen suv s takvim motorom za tu lovu nigdje drugdje neće nać.
__________________
buža mačićeva
loyzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:15   #3
je da! mislio sam da je auto skuplji,motor je mrcina i još turbo....koliko vas je izišla ugradnja i dali ste zadržali garanciju??? koliko mi reče kolega nitko ne daje garanciju osim auto kuće u osijeku,ako nije problem (a vjerujem da imate kasko) reći koliko vas iziđe osiguranje +kasko
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:18   #4
čuj, ne sjećam se najbolje, ali mislim da je kasko u co (imaju neku foru s pokrivenošću krađe u bih i srbiji, to je s tim, bez toga je soma jeftinije) okruglo 10, a standardna, bez bonusa, između 7 i 8. mi smo ugradili prvi u hrvatskoj u tu mazdu u pcz-u, tad su jedini i nudili ugradnju u taj motor, ne znam dal još netko u međuvremenu ugrađuje. probaj pitat na plinskom podforumu. službeno u zgbu ne daju garanciju, ali se možeš načelno dogovorit s autokućom od koje ćeš kupit auto.
__________________
buža mačićeva
loyzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:41   #5
Ja mislim da se u turbo benzinski motor ne moze ugradit plin ili vrlo tesko i da to onda nije pouzdano.
Hobo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 19:58   #6
Quote:
Hobo01 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se u turbo benzinski motor ne moze ugradit plin ili vrlo tesko i da to onda nije pouzdano.
ti misliš krivo.
plin je bolji za turbo motor od benzina. ako te zanima zašto, ima dosta toga po internetu, čak i ovdje, pa se primi čitanja.

u CX7 je motor sa direktnim ubrizgavanjem benzina.
a to traži poseban plinski uređaj i poseban režim rada. zasada, plin u FSI još ne radi besprijekorno. garanciju daje auto kuća, ali ja bi to još uvijek izbjegavao. em si vezan za njih, em nakon isteka garancije imaš problematičan auto.
oni mogu cijele dvije godine podešavati i mijenjati dijelove, ali jednom to mora isteći.
hvala nebi. kad 100 FSI auta prođe po 100 kkm na plin bez velikih problema, onda ćemo moći reći da je to pouzdano.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:27   #7
Quote:
loyzek kaže: Pogledaj post
ima mi je stari. u 9 mjeseci prešo 45 tkm, od toga cca 43 s plinskom instalacijom. zbog specifičnosti motora troši od 70 do 75 posto plina, a ostatak benzin. po gradu je potrošnja 16-17 lit, mješovito 12-14. već mu dvaput riknula lamela, mislim da je neadekvatna za tu masu auta i snagu motora, garancija pokrila. armaturna plastika je prekruta, malo čudno za tu vrstu vozila. ručica mjenjača je po mom sudu previsoko postavljena i ne omogućava mi šaltanje na kakvo sam naučio kod ostalih voženih automobila, ali recimo da je to stvar navike. ubrzava izvrsno, ali tek nakon 3 - 3,5 soma okretaja. opremu ima svu moguću osim navigacije. ol in ol, ipak mi je draže vozit moj obični autić, nekako sam sigurniji u zavojima pri većim brzinama. mislim da ti frend neće fulat ako je ubode, jer tako opremljen suv s takvim motorom za tu lovu nigdje drugdje neće nać.
točno ovako kako je napisao,
ima mi komšija i kaže da je zadovoljan

i meni je bilo čudno kaže troši i benzin i plin istodobno.

auto je meni odličan, sportski suv
mr.niceguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:25   #8
Ne troši benz i plin istodobno, već pali na benzin, nakon nekog vremena prebacuje na plin, te se vozi na plin do nekog broja okretaja (valjda 4000 min-1), a iznad toga opet benzin.
Detaljnije će ti objasniti neki "plinaš" na pdf "Plin"; nešto se spominje i svaki 20-i ciklus ubrizgavanja nije plinski, već benzinski, jerbo treba štiti benz. injektore od nečega...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:44   #9
..od pregrijavanja, jer nisu upiknuti u usisnu granu motora nego direktno u glavu gdje je toplije.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:17   #10
kontinuirano troši 2-3 posto benzina, a u leru i iznad 4.500 isključivo benzin.
__________________
buža mačićeva
loyzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 14:06   #11
isti motor ide u top model trojke koja je značajno lakša pa nije ni čudo da lamela odlazi...
taj auto bi išao kao alva samo da u njega puknu 2.2 dizela,jer sa dizajnom su čini se pogodili,ovako kupce navikle na dizelaše u tom tipu vozila odbija ponuda jednog motora,pa bi japanezi mogli od švapske konkurencije puno naučit o tome kako u isti auto uvaljat 15 agregata,za svakog po nešto...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:38   #12
Bude, bude dizel u CX7-ici. Čim izađe novi 2,2 CD u novoj 6-ici (već je vani) doći će i najjača izvedenica (185KS i 400Nm) i u CX7. Pouzdana informacija. Kome se ne žuri, nek pričeka, mislim da niti ne bude skuplji od 2,3 turbaka
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 00:00   #13
ovaj turbo benzinac je strašan.....diesel bez +220 konja nema šta radit s njim
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 02:18   #14
cx-7

Osobno ne bih nikada ugrađivao plin u takav auto. Troši prosječno 14,5 l na 15000 km mješovite vožnje, grad - otvoreno, ljeto - zima, prema nikad ne resetiranom tempomatu s time da se na autocesti ili magistrali umjesto uštede obično pojavi povećanje potrošnje jer auto vozi fantastično i za čas je na cca 180 km/h, a tu uštede nema. Pri razrađivanju je prosjek bio oko 12 l, samo umjetnik može na otvorenoj cesti voziti ispod 10 l, ali ne puno ispod.
Inace plinska instalacija zahtjeva i benzin i to ne samo za paljenje, nego cijelo vrijeme, jer ima takav injection da svaki osmi štrc mora biti benzinski. Za takve motore s direktnim ubrizgavanjem su sistem autoplina razvili Talijani i to upravo na cx-7. Mazda ne da garanciju, no servisi daju, mislim da bolje izbjegavati. Inace garantiraju i gotovo istovjetne performanse.
Inače auto ne ide, tj. nije ga preporučljivo voziti na 95 oktana, nego na 98 ili više, pa i to malo povećava cijenu potrošnje.
Plastika na armaturi je trebala biti malo bolja, no kad vidim kaj stavljaju u još skuplje aute.....
Sretno s BMWom i to dieselom. Bez uvrede, to ja nikad ne bih kupio:-)
mick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.