Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 21:40   #1
Mongol

Je li tko gledao ovaj 'povjesni' spektakl osim mene? Izašao je ranije ove godine...

Official trailer
http://www.youtube.com/watch?v=D6VCcJe9gyE
Rođo koji pušta glas u traileru kaže: "U Rusiji su ga smatrali zlom, na istoku štovali kao Boga. Tko je on bio?"

Uglavnom riječ je o ruskom djelu redatelja Sergeja Badrova starijeg a radnja filma govori o ranom životu Džingis Kana sve dok nije ujedinio sva mongolska plemena i počeo harat svijetom. Spomenuo sam 'povijesni' pod navodnicima jer je tovariš Sergej odlučio od 80% filma napravit fikciju i naravno nije dugo trebalo Mongolima da popizde na tu činjenicu

Plus:
- ruski film pa ovakva tema
- jako dobra produkcija (ništa lošija od holivudske)
- snimano na (skoro pa) autentičnim lokacijama(Unutrašnja Mongolija u Kini)

Minus:
- Borbe su prekratke
- 80% filma je fiktivno
- ponekad čudna ruska interpretacija scena i obrata u filmu možda i nije za svakoga

Uglavnom, ako ga se gleda kao dobru zabavu za ubit vrijeme flim je vrlo dobar, a ako ga se gleda kroz povijesne činjenice, onda će gledatelj ostat razočaran. Borbe su odlično napravljene, stvarno odlično ali su na žalost prekratke. Makar je većinom fiktivan meni se osobno svidio pa bih ga preporučio za gledanje.
__________________
"Anyone who runs is VC. Anyone who stands still is well-disciplined VC" - Helicopter Door Gunner
Animal Mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:01   #2
upravo sam odgledao film, ocjena vrlo dobar.

fikcija mi ni ne smeta puno, nije to nikakvo pretjerivanje kao u 300 recimo. više mi smeta:
prvih sat i pol tempo radnje je recimo taman. al na kraju zadnjih dvadesetak minuta sve nagurano... da su to razvukli na nekih još sat i pol, bio bi to film godine. sa hrpom bitaka

no, tko zna, možda čuvaju adute za Mongol 2 - Ruler Of The World
mirkov high kick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:50   #3
Mongol

jako dobro

s malo manje zatamnjenja i klasičnije uporabu klasičnijih montažnih spona, kao i bez jedne nepotrebne scenarističke elipse (budući da film ide relativno sporim tokom), s moje bi strane dobio možda i desetku, ali i ovako - čvrsta devetka.

Obavezno gledati!


p.s. za otprilike mjesec dana dolazi i laureat, "Krivotvoritelji", pa se može i neka usporedba nabaciti, a očekujem i neko hrvatsko festivalsko prikazivanje filma "Katyn", budući da je znano da Hrvati vole Wajdu
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 12:23   #4
ovaj film je sa razlogom bio ovogodišnji Oscar kandidat.
(šteta što ga i nije dobio,ali eto logori su još uvijek in.nemreš protiv toga).
jedan dragi striček sa ovog foruma mi je poslao film sa ruskom sinhrom,ali bez obzira što ništ nisam skužila o čemu pričaju film me se odmah dojmio, tako da prvi dan prikazivanja idem u kino.
predobro odglumljeno,sad o čemu dijaloziraju nemam pojma,al ozbiljno djeluju.
kamera,režija,kostimografija predobra.
spektakl na kojem nisu ulagani milijuni dolara na specijalne efekte.djeluje surovo i stvarno.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:16   #5
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
jedan dragi striček sa ovog foruma mi je poslao film sa ruskom sinhrom,ali bez obzira što ništ nisam skužila o čemu pričaju.
kakav grijeh.
čekaj cinestar, saće brzo, baš je fino gledat takvo nešto na velikom ekranu.


Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
ovaj film je sa razlogom bio ovogodišnji Oscar kandidat.(šteta što ga i nije dobio,ali eto logori su još uvijek in.nemreš protiv toga).
pa sad. treba prvo, kao što rekoh, vidjeti, pa onda suditi.
Logori će uvijek biti "in"; a što se tiče ponovno dobivanja s njemačkom tematikom, znam da se ne radi o logorima, ali meni "Život drugih" ipak nadvisuje "Panov labirint".
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:27   #6
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
kakav grijeh.
čekaj cinestar, saće brzo, baš je fino gledat takvo nešto na velikom ekranu.




pa sad. treba prvo, kao što rekoh, vidjeti, pa onda suditi.
Logori će uvijek biti "in"; a što se tiče ponovno dobivanja s njemačkom tematikom, znam da se ne radi o logorima, ali meni "Život drugih" ipak nadvisuje "Panov labirint".
a štat ćeš!morala sam ga usrati sa ovim divxom jer sam ga živo željela pogledati,a bojala sam se s obzirom da je film kazahstanski da ga nigdje legalno neću vidjeti.

a da nebi krivo shvatio dobar je i život drugih,mada se ne radi baš o židovima u logoru,ali meni ga Panov labirint šiša.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 01:53   #7
Pavičić dao četvorku.

To je otprilike kao da prosječni ocjenjivač dade dvanaesticu.

Dakle, gledati film..
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 10:52   #8
idem danas gledati u cinestar :klap::klap:
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 14:06   #9
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
idem danas gledati u cinestar :klap::klap:
obavezno napisi dojmove...i ja ga mislim pogčedati ovih dana!
alter ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:09   #10
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
Pavičić dao četvorku.

To je otprilike kao da prosječni ocjenjivač dade dvanaesticu.

Dakle, gledati film..
Moram opet reagirat i reći, kog boli penis (10 cm) za Pavičića?
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:38   #11
Quote:
alter ego kaže: Pogledaj post
obavezno napisi dojmove...i ja ga mislim pogčedati ovih dana!
film je super.. nije da me odusevio. ali svakako pogledati jer ima odlicnih scena, a kamera i kostimografija su al fakat predobro.
nije prenatrpan specijalnim efektima sto je plus u ovom slucaju i film je odlicno prikazao to razdoblje i taj mentalitet..
nije cista petica, ali jedan od onih ''must see''
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:53   #12
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Moram opet reagirat i reći, kog boli penis (10 cm) za Pavičića?
znao sam da će netko kad-tad javit s tim.

ok, ne haješ ti za nijednog kritičara.
zaboli me za tebe.

Pavičić je (neovisno o tome što ja mislim o njemu) jedan od naših renomiranijih kritičara, pa ako on da filmu četvorku, ipak je vjerojatnije da će film biti dobar, a ne loš.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 00:29   #13
Pacificist, tu retoriku "zaboli me za tebe" ubuduće zaboravi.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:50   #14
DŽINGIS-KAN (MONGOL) - RATNIK I VLADAR

DŽINGIS-KAN - RATNIK I VLADAR
/MONGOL/

REDATELJ: Sergei Bodrov
ULOGE: Tadanobu Asano, Ba Sen, Tegen Ao
TRAJANJE FILMA: 120 min. min.
GODINA: 2007
DRŽAVA: Njemačka/Kazahstan/Rusija/Mongolija
SADRŽAJ: Mladi Temudzhin, sin mongolskog plemenskog glavara, zaljubljuje se u mladu Mongolku Borse i ostaje joj vjeran iako mu ubiju oca, njega prodaju u roblje, a Borse otme suparničko pleme. Temudzhin kreće u oslobađanje svoje voljene i otkriva svoj pravi poziv: kao kan mora ujediniti sva mongolska plemena i osigurati svojem narodu sigurnu budućnost.
http://www.blitz-cinestar.hr/index.p...-04-25&id=1523

http://www.imdb.com/title/tt0416044/

Jel ko gledao?
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 03:22   #15
Inače, ja nisam ništa čitala o filmu prije gledanja tako da me zapravo iznenadilo što priča njegovo djetinjstvo, odrastanje i postajanje kanom, a ne kasnija osvajanja. Osim toga, što zapravo i nije zamjerka (premda vjerujem da će neki biti razočarani s udjelom "fajta" u radnji, posebno jer je foršpan totalno nabrijan na akciju) par puta me zasmetalo što nisu objasnili neke sitnice, tipa - propadne u jezero kroz led ... i onda odjednom leži na snijegu možda i kilometrima dalje od tog mjesta Ili sam je samcat, a u sljedećoj sceni već ima neku malu vojsku, ono wtf tko su ti ljudi i di ih je pokupio? Osim toga film mi je

I još sam čula da je ovo zapravo prvi dio samo, da planiraju snimiti nastavak (nastavke)?
__________________
like a broken tv

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 26.04.2008. at 11:01. Reason: Micanje odgovora na Pacificistovo glupiranje
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 10:53   #16
Quote:
unspeakable kaže: Pogledaj post
par puta me zasmetalo što nisu objasnili neke sitnice, tipa - propadne u jezero kroz led ... i onda odjednom leži na snijegu možda i kilometrima dalje od tog mjesta Ili sam je samcat, a u sljedećoj sceni već ima neku malu vojsku, ono wtf tko su ti ljudi i di ih je pokupio? Osim toga film mi je
nisu to sitnice
ovo prvo što govoriš objašnjenju je njegovom molitvom velikom vuku i time kako je uvijek to božanstvo uz njega, i kako ga uvijek čuva viša sila.
a to drugo je ona elipsa koju sam ja naveo na početku, jer sve ide polagano i detaljno objašnjeno (osim par ovakvih gore caka kad se cilja na božanstvo, ali kad je u pitanju samo on sam), a onda odjednom u sekundi ima krdo vojske.

e sad, jasno mi je da ga bog čuva, ali da mu je i nabavljač ljudskog mesa baš nisam siguran.
to nije bilo potrebno, a i ona zatamnjenja svakih 5 minuta, moram ponoviti, ubijaju oči. Već ako je cijela epska priča o Džingisu razdjeljena na tri dijela, onda ne treba još i prvi dio raskomadati na deset dijelova, kao "sad se rodio" - "sad traži nevjestu" - "sad piša na vjetru" itd. ...ajde mrš...

što se tiče nastavka, rekla distributerka kako se nada da se nagodine otprilike u isto vrijeme nađe u dvorani drugi dio ("kako sere na vjetru" itd.)
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 19:25   #17
moram priznat da nisam cuo za film dok ga nisam isao pogledat, i nije me nimalo odusevio. rezija je... hm.. zbrckana? editing je katastrofa po meni, radnja tak naglo skace, neke stvari nisu uopce objasnjene MILD SPOILERS: kao gore navedeno propadanje u jezero pa odjednom nalazenje u snijegu. mislim, mogu se furat na bozanstvo, al kaj bi trebao povjerovat da ga je bog teleportirao iz zaledjenog jezera koji kilometar dalje, i jos ga usput osusio? zatim scena- svecenik hoda usred pustinje, padne mrtav; sljedeca scena -zena se probudi i kaze djetetu moramo ici; sljedeca scena oni stoje pored mrtvog svecenika (sve to u minuti filma)... kaj, zena ima nos za mrtve svecenike? bog ju je odveo do njega? uzas.. sve mi se cini da su to bozanstvo uveli tak da bi mogli prodati sve rupe u scenariju. gluma je po mom skromnom misljenju osrednja do losa, i to onaj losiji dio su bas glavni glumci. neinspirirano, bez nekakvih uvjerljivih emocija, gotovo ravnodusno. jedini lik koji je bio donekle uvjerljiv i dobro odglumljen je onaj temudjinovog "brata". i tu lezi najveci problem filma - nedovoljno dobro razvijeni likovi. puno vremena se potrosilo na prikazivanje manje bitnih dogadjaja (dok su neki vazniji izbaceni) a pritom se uopce ne dobije osjecaj sto temudjin misli, osjeca, zasto radi stvari koje radi... jedino sto me zbilja impresioniralo je nekoliko prekrasnih kadrova prirode i impresivna zadnja scena borbe.
iz ovog bi se moglo dobiti dojam da je film katastrofa, no zbilja je prosjek.
krSSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 20:49   #18
Ja sam gledao ovaj film ali u drugoj produkciji (Japanska ili Korejska), mislim da je isto godina proizvodnje 2007. i kolko vidim sve je isto ili slično ali ić ću gledat i ovaj.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 21:01   #19
oooh...
samo mi pravite zazubice a ja do filma nemogu doći...
inače, neskrivam da filmove skidam sa neta a kopije "mongola" koje kruže netom su ili sa ruskim voiceoverom ili french tako da...morat ću se strpjeti do pristojnog ripa.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:04   #20
Samo je jedan pravi Džingis Kan

http://www.youtube.com/watch?v=U8U1L...eature=related
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.