Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 18:28   #221
S obzirom da voli bar probaj ga s njim namamiti da stane na prst. Stavi prst između bara i njega pa ako hoće doći do bara mora stati na prst.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:53   #222
Bar jede iz ruke bez problema, onako ga natrusim u ruku, i dode bez problema i imalo straha i jede, ali kad stavim bar u komadu i prst izmedu njega, on se svim silama trudi ga jest, a da nestane na prst, sav se izduzi, ajde u zadnjih par dana stane jednom nozicom, ma super je on, i tocno mu jos malo fali da se skroz opusti, i da evo ga od sinoc progovorio jura i dodi, slatkica moja mala
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:38   #223
Ako stane s jednom nogicom, brzo će on i s drugom. Samo svaki proces sa papigicama ide sporo jer su nepovjerljive. Samo ti nastavi ovako kako radiš i brzo će on tebi biti na prstu, a poslije će biti dovoljno da prst staviš i on će stati na njega. Samo nemoj ništa požurivati jer bi se mogao vratiti koji korak unazad, polako i strpljivo i doći ćete vi na svoje.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 15:35   #224
Nabavio sam mladu tigricu prije nekih mjesec dana i stvarno je sjajan. Pokusavam da se prema njemu ponasam prema onome sto sam procitao na netu, ukljucujuci i ovu temu, i za sada je sve OK. Sprijateljio se sa mnom i cijelom porodicom, pustamo ga redovno, razigran je, raspolozen itd. S tim da me brine jedna stvar. Citao sam da je dobro ne nabavljati dvije ptice ako hoces da se vise povezes sa jednom, tj. bice druzeljubivija ako je sama. I nisam imao namjeru, ali jednog dana smo mu pokazali igracku, zuto pile otrpilike njegove velicine, i mogu reci da je postao opsjednut s njim: igra se, kljucka ga repom, skace po njemu... E, sada, da li je to dobro za njega? Da li u ovoj igracki on 'vidi' drugu pticu i koliko ga je zdravo vezivati za jedan predmet?
Raul Gonzalez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 20:10   #225
Molim stručnjake s neta za pomoć
papgica iam već više od 8 mjeseci
ono na kkljunu je bijelo , samo mlkice malkice rozo
a treba bit plavo ako muško ili smeđe ako ž tako nekako?????'
ko mi odgovori obećajem brda i doline
Brda i doline



naime htio bih kupiti još jednu papigu ali drugog spola

eh da i nema prugice ali je prava tigrica skroz je bjela crvene oči možda je albino

Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.04.2016. at 20:26. Reason: spajanje postova - koristiti edit
zeleno drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 22:44   #226
stavi sličicu, tako je najlakše za vidjeti, ako nemaš nekog tko se kuži pa da je pogleda u živo. ako je albino, teže je za odrediti jer ih rijetki imaju.

roskasto-bež nos bude jako mladim ženkicama. bar je tako bilo kod mojih. po opisu rekla bih da je ženka, no nisam sigurna.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 17:08   #227
Question

a u dućanu sam čuo ako nije plavi kljun onda je sigurno ženka
zeleno drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 15:03   #228
Quote:
zeleno drvo kaže: Pogledaj post
a u dućanu sam čuo ako nije plavi kljun onda je sigurno ženka
da al, kod albina ti je taj plavi nosic tek jedva primjetno plavkast
vidi http://4.bp.blogspot.com/-ZVFNCafokgs/T9YDvpib6iI/AAAAAAAABeQ/INCA4tRFF8U/s400/Male%28left%29+and+female%28right%29.jpg
ovaj prvi je curka, drugi decko, tak bar tvrdi covjek koji kao bavi uzgojem tigrica

e, da....imaš u mozaiku, knjigu sve o tigricama ili tako nešto za 15 kn..., cisto ako te zanima

Zadnje uređivanje tanita : 25.04.2016. at 15:41.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 15:18   #229
Prirucnik za tigrice

Pozdrav za sve,

buduci da trenutno ne radim i da imam dovoljno slobodnog vremena odlucila sam se za nabavku papige tigrice. Vec sam upoznata sa tigricama buduci da sam godinu dana zivjela sa svekrom i svekrvom i njihovom tigricom (bio je tu i muz naravno). Ta tigrica je nazalost uginula.
Eh, ukoliko vec zelim ljubimca, smatram da je potrebno prikupiti sve informacije koje su vezane za tigricu i obezbijediti joj najljepsi moguci zivot. Stoga, za iskusne vlasnike imam par pitanja:
1. Sta je potrebno staviti u kavez odmah po dolasku tigrice (kao sto je sipina kost npr)? Da li je pozeljno staviti igracke odmah ili kasnije malo po malo (pogotovo kada su u pitanju vece stvari tipa ljuljacki jer se gore pomenuta tigrica izbezumila i strasno prepala kada sam pokusala da joj stavim nove igracke)?
2. Da li ce se tigrica uspjeti navici na kavez, da li se moze preplasiti i poceti onako ludacki letjeti po kavezu? Sta da uradim u tom slucaju?
3. Kako da priviknem tigricu na kupanje? Da li posudica za kupanje treba da bude u kavezu ili van njega?
4. Koliko cesto da dajem tigrici svjeze voce i povrce? Da li to voce i povrce treba prvo malo da prosusim? Da li da odmah ukljucim i te mineralne i vitaminske preparate?
5. Sta se smije staviti na podlogu kaveza, da olaksava ciscenje?
6. Koliko cesto trebam prati citav kavez?
7. Da li navecer trebam stavljati nesto preko kaveza i da li treba kavez biti blizu nas ili je ok da papiga bude sama u drugoj sobi?
8. Da li voda za pice treba da bude na sobnoj temperaturi? Trebam li vodu prokuhavati ili joj smijem davati izvorsku vodu? Takodjer, ljeti gdje ja zivim je jako vruce, da li voda za kupanje treba da bude sobne temperature ili treba malo hladnija?
9. Kao sto vec rekoh, ovdje gdje zivim su temperature oko 35 stepeni ljeti s tim sto je ta temperatura u stvarnosti puno visa, a ja ne koristim klimu jer mi skodi...nego su mi otvoreni svi prozori i vrata, a znam da papiga ne moze biti na promaji...medjutim, imam jedan dzep u kuci koji je udaljen od tog dijela gdje struji zrak, da li papiga moze biti tu ili bi ipak i tu mogla da bude na promaji?
10. Ukoliko vama padne na um neki savjet ili nesto sto je bitno a ja sam smetnula sa uma, molim vas da to podijelite sa mnom.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.05.2018. at 16:25. Reason: kad vrijeme nije problem, onda svakako prije otvaranja sljedeće teme pogledati u popisu tema da možda ista ne postoji ;)
Gozbebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 17:42   #230
Quote:
Gozbebek kaže: Pogledaj post
Pozdrav za sve,

buduci da trenutno ne radim i da imam dovoljno slobodnog vremena odlucila sam se za nabavku papige tigrice. Vec sam upoznata sa tigricama buduci da sam godinu dana zivjela sa svekrom i svekrvom i njihovom tigricom (bio je tu i muz naravno). Ta tigrica je nazalost uginula.
Eh, ukoliko vec zelim ljubimca, smatram da je potrebno prikupiti sve informacije koje su vezane za tigricu i obezbijediti joj najljepsi moguci zivot. Stoga, za iskusne vlasnike imam par pitanja:
1. Sta je potrebno staviti u kavez odmah po dolasku tigrice (kao sto je sipina kost npr)? Da li je pozeljno staviti igracke odmah ili kasnije malo po malo (pogotovo kada su u pitanju vece stvari tipa ljuljacki jer se gore pomenuta tigrica izbezumila i strasno prepala kada sam pokusala da joj stavim nove igracke)?
2. Da li ce se tigrica uspjeti navici na kavez, da li se moze preplasiti i poceti onako ludacki letjeti po kavezu? Sta da uradim u tom slucaju?
3. Kako da priviknem tigricu na kupanje? Da li posudica za kupanje treba da bude u kavezu ili van njega?
4. Koliko cesto da dajem tigrici svjeze voce i povrce? Da li to voce i povrce treba prvo malo da prosusim? Da li da odmah ukljucim i te mineralne i vitaminske preparate?
5. Sta se smije staviti na podlogu kaveza, da olaksava ciscenje?
6. Koliko cesto trebam prati citav kavez?
7. Da li navecer trebam stavljati nesto preko kaveza i da li treba kavez biti blizu nas ili je ok da papiga bude sama u drugoj sobi?
8. Da li voda za pice treba da bude na sobnoj temperaturi? Trebam li vodu prokuhavati ili joj smijem davati izvorsku vodu? Takodjer, ljeti gdje ja zivim je jako vruce, da li voda za kupanje treba da bude sobne temperature ili treba malo hladnija?
9. Kao sto vec rekoh, ovdje gdje zivim su temperature oko 35 stepeni ljeti s tim sto je ta temperatura u stvarnosti puno visa, a ja ne koristim klimu jer mi skodi...nego su mi otvoreni svi prozori i vrata, a znam da papiga ne moze biti na promaji...medjutim, imam jedan dzep u kuci koji je udaljen od tog dijela gdje struji zrak, da li papiga moze biti tu ili bi ipak i tu mogla da bude na promaji?
10. Ukoliko vama padne na um neki savjet ili nesto sto je bitno a ja sam smetnula sa uma, molim vas da to podijelite sa mnom.
Adminu: da, tema iz 2016. Na koju niko nece ni odgovoriti
Gozbebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 18:02   #231
Kako neće??

Moja tigrica je doživjela 15 godina.
1.Možeš staviti sipinu kost. Koliko se sjećam stavljali smo neku sa jodom sipinu kost, ili i pored obične bijele sipine kosti jodnu kocku. Ne mogu se točno sjetiti, ali mislim da je bilo tako. Jod je bitan.

Možeš staviti i dodatke da se navikne na njih. MI smo stavljali dovoljno prečkica da može skakati na njih i stavili smo jednu posebno granu koju nam je dao uzgajivač i koja nije otrovna za njih na sami ulaz, tako da je papagaj preko nje mogao izaći van kaveza.
Naš papagaj je puno vremena provodio vani i igrao se. Čak je spavao na jastuku sa nama.
Došao je mlad i navikavanje išlo brzo i spontano.

Pustili smo da nam sam priđe. Pružili bi mu ruku i sam je odlučio kad je želio prvi put sletiti.Životinja mora steći povjerenje i da se ne boji. U ruci sam držala sjemenke, i kad ogladnio iz ruke je zobao sjeme. I vodu smo mu tako davali. Tako se i ostvario kontakt. Bio je na karniši zavjese i virio iza nabora zavjese.

U kavez ga nismo sili, stavili smo ga na prečkicu od tog drveta koja je virila van i kad je odlučio ući sam je ušao i jeo i pio vodu. Vrata su mu uvijek bila otvorena. Jedino kad bi se prozori otvarali ili smo imali goste smo ga zatvarali.

Kad je prozor otvoren mora biti zatvoren. Iako mislite da neće odleti će, ponese ga strujanje zraka i izgube se.

Ne smijete dopustiti da luđački leti i da ga strašite, to mora biti spontano sve.
Kad papagaja prestrašite bojat će se. Moj suprug jednom ulovio rukom i ubacio ga u kavez. Papagaj je nakon toga bio ljut 2 mjeseca i nije htio van kad je suprug kući. Inače je više volio supruga nego mene. On je nama bio na ramenu ili na prstu, nikakav nasilan lov. Na prstu ga prinesem drvenoj prečkici i on uskakuće u kavez.

A igračkice možete umjereno staviti i maknuti što ne bi volio. Naš je volio ogledalce sa zvoncetom.

3. Kupanje smo redovito obavljali tako da mu bijelu posudu kao tepsijica za koru od torte (keramička, plića), naspemo vodu i on bi sam prišao stajao na rubu posude i kupao se.
Nema tu šamponiranja i namakanja, to je dovoljno on se sam kupa u čistoj vodi.

Kupanje je uvijek bilo van kaveza. Meni je bezveze to u kavezu, iako smo imali posudu za to. Samo se napravi nered.

4. Papagaj nam je dobijao isključivo kvalitetnu hranu za tigrice,koja je bila obogaćena vitaminima i mineralima.
Ponekad smo mu davali i one vjence prosa da vise i da ih zoba. Kod izmjene perja smo prema uputama davali vitamine u kapima (dodaju se u vodi).
Mrkvu, kruške, jabuke je dobijao po malo svaki dan. Obožavao je jabuku. Možeš mu na tanjurić svaki dan dati malo od toga da si bira što želi. i gledati da mu stolica bude dobra.
Naravno bitna je i svaki dan čista voda i oprana posudica za vodu.
Stavljali smo mu nekakvu plavkastu vodu povremeno, moguće da ima joda u sebi. Pogotovo ako smo ga ostavljali samoga par dana. To se desilo rijetko, ali je bez problema izdržao uz dosta posuda te vode i hrane.

5. Na dno posude smo stavljali papirnate ubruse za ruke one bijele ili novine. To se redovito mjenjalo i čistilo. A prema potrebi smo prali cijeli kavez i dezinficirali. Posebno smo morali prati kad je krenuo povraćati ( hranio je imaginarne papagajčiće, glumio tatu).

7. Sasvim je uredu ako je papagaj u drugoj prostoriji. Mi smo ga navečer pokrivali i ujutru otkrivali. Kavez mu je nekada i bio na pola pokriven, pa je mogao i odspavati na miru. A najvažnije nikada ne smije biti na propuhu ili direktnom suncu, niti ga strašiti. Može uginuti i zato ljudima i ugine.

Naravno voda za kupanje treba biti umjerene temperature, bolje toplija nego hladnija.

Ne smije biti nikako na propuhu niti strujanju zraka. Nama se razbolio i jedva smo ga spasili. Morao je dobijati mislim antibiotike i to je bilo jako teško razdoblje. Špricom smo mu morali lijek u kljun ubaciti. Čim počne kunjati i i ako zakreće glavu natrag u perje ptica nije dobro.
Pokrijte ga kad radite propuh.
Može biti otvoren samo jedan prozor bez strujanja zraka i da on ne bude blizu. Tad morate (kad je otvoren samo jedan prozor) ga ipak na pola pokriti da se on može sakriti ako mu smeta. I pokrivač mora biti dug da prekrije dno kaveza da se izbjegne strujanje.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 18:22   #232
Imaš moj stari post 129 i 202, pročitaj ih. U 202 je link na slike našeg papagaja, na dnu stranice ispod slika psa.
Ljudi misle da je to ptičurina, a on je bio naša duša koja se ne zaboravlja.

Da i još jedna stvar bitna sprejali smo ga sprejem za vanjske parazite, baš za ptice. Sprej je ugodnog mirisa. I bolje je spriječiti nego liječiti. Mislim da je nezgodno kad dobije tekote. Naš se nikada nije razbolio od toga.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 12:41   #233
Molim pomoć kod određivanja spola papiga trigrica

Dobar dan ljudi,

kupili smo dvije papige tigrice i zanima nas kojega su spola (i da li je dobra kombinacija, za sada se lijepo slažu koliko mi možemo procijeniti). Da li možete po slikama možda odrediti:

https://onedrive.live.com/?authkey=%...%21108&o=OneUp

https://onedrive.live.com/?authkey=%...%21108&o=OneUp

https://onedrive.live.com/?authkey=%...%21108&o=OneUp

Hvala&pozdrav
FuriaTropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 13:28   #234
Jel se njima spol ne vidi po onome iznad kljuna?

Koliko se sjećam meni su rekli da kod ženkica bude smeđe, kod muškića plavo. Moja ženkica je imala bež iznad kljuna, a muški je imao plavo ili je bilo prošarano. Ne sjećam se više, imala sam ih prije 15 godina, al znam da je njemu bilo obojano to iznad kljuna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 23:07   #235
Moj je muskic i bas ima izrazeno plavo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 21:26   #236
Trebam pomoć ako netko zna. Imam dvije tigrice i jedna kao da kašlje ili kiše. Izgleda kao da joj hrana negdje zapne pa je pokušava vratiti natrag. "Napadaji" se događaju jednom-dvaput dnevno. Inače dobro jede, igra se i ne pokazuje nekakve druge simptome bolesti.
Ako se radi o bolesti, očito nije prijelazna jer ovaj drugi (muškić) nema nikakvih problema. U nastavku je link na video, svaki savjet je dobrodošao.

https://youtu.be/ycG5V1wIGrk

P. S. Ako netko zna dobrog veterinara za ptice na području Splita, bio bih zahvalan.
shanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 11:42   #237
Ja bi rekao da se razgovara tako, a ne da je bolesna.

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 13:32   #238
Svaki put nakon takve epizode se umiri, kao da je to izmori. Kad se odmori (10-15min) nastavi ko da ništa nije bilo.
Možda na videu i izgleda da želi komunicirati jer je Luno pored nje. Inče kad je to uhvati on odmah dolazi do nje kao da joj želi pomoći, nekad se samo šćućuri uz nju, nekad kao na videu "priča" s njom.
shanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2019., 21:22   #239
Pozdrav svima. Nov sam na forumu. Pre 4 dana sam na poklon dobio tigricu medjutim ne znam kog je pola ni koliko je stara. Mozete li mi pomoci?
Cone619 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 15:30   #240
Naravno. Stara je 192 dana i ženka je.
Šalu na stranu, kako da ti pomognemo bez slike!?
Kod tigrica je teško odrediti starost nakon što izgube pruge na perju prednjeg dijela glave (čela). Šarenica oka (iris) je jedna od metoda određivanja starosti, ali to je samo okvirno.
Na YouTube - u možeš pogledati zapise s tom tematikom.
shanta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.