Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 12:06   #821
ovo je ja mislim drugi put da sam ovdje spomenula svoju pasminu nekome kao prijedlog.
ja ih ne predlažem olako.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 12:12   #822
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
ovo je ja mislim drugi put da sam ovdje spomenula svoju pasminu nekome kao prijedlog.
ja ih ne predlažem olako.
Ma šala, samo mi smješno djelovalo, Arac viče "Bull", ti "dogo"... Didi nije rekla "lab" direktno, ali je skoro pa tako ispalo. Ja neću reći "JRT" jer bi stvarno graničilo s mozgom. Mogu samo reći nikakav terijer. Ne zvuče terijerski uvijeti...

I definitivno stojim kraj toga, školovan radni pas.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 12:43   #823
uopće da nekom padne na pamet ovakva ideja mi je ... u najmanju ruku grozno. Shvaćam da je dijete na prvom mjestu ali psa nabavit isključivo radi djeteta (s posebnim potrebama) je, suzdržat ću se od ostalih epiteta, neodgovorno. I mi sad tu možemo još 10 stranica ispisat, gospođa će najvjerojatnije nabavit havanezera, jorkija, shih tzua, .... ako ne sad, za 6 mjeseci.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 13:10   #824
pa iskreno meni je ok radi djeteta nabavit psa i ne vidim tu ama bas nista lose, ja sam predlozila bulla jer ga imam, naravno, i jer vidim kakav je i što trpi od strane djece, moji imaju haskija i njega npr. nebi nikada predlozila, zato i ne vidim ništa loše u tome što sam predložila bulla niti sto je predložen dogo jer je ovdje traženo da se predloži pas, sigurno nebi predložila ni yorkija ni maltezera ni bischona chivauvu jer smatram da te vrste pasa nisu za djete sa posebnim potrebama, ali ajde da ne favoriziram (iako mi je on no1) u susjedstvu imam djete sa autizmom koji ima pudlicu, i odnos im je predivan, znam da su i shitzui jako dobri ali kako podnose grubi dodir to neznam.
Vidjela sam jednom u životu dogo (nisam ih čak puno ni vidjela uživo i vjerujem da kad bi ih sad srela da bi ljudi pomislili da sam ja retardirana jer bi joj se cudila ko pile glisti) uglavnom, taj dogo je bio oslonac djetetu kad je učilo hodat i to nikada neču zaboravit, i mislim da je to čak bilo i zadnji put da sam ga vidjela,a od tada je prošlo sigurno 20 godina, pa evo onda usput ako ga tko ima u blizini mene ja bi mu se rado došla divit
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 13:12   #825
imam ih ja 4 (trenutno 5 ), ako si u zgu onda ti nismo daleko
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 13:17   #826
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
imam ih ja 4 (trenutno 5 ), ako si u zgu onda ti nismo daleko
ja sam u Krku nažalost... a nekidan sam si dala truda i tebe našla na faceu tako da te sada pratim budnim okom tj. tvoje dogose ne tebe
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 13:21   #827
da, teško me naći ako ikada prolaziš kraj Sk, javi se slobodno
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 14:09   #828
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
pa iskreno meni je ok radi djeteta nabavit psa i ne vidim tu ama bas nista lose, ja sam predlozila bulla jer ga imam, naravno, i jer vidim kakav je i što trpi od strane djece, moji imaju haskija i njega npr. nebi nikada predlozila, zato i ne vidim ništa loše u tome što sam predložila bulla niti sto je predložen dogo jer je ovdje traženo da se predloži pas, sigurno nebi predložila ni yorkija ni maltezera ni bischona chivauvu jer smatram da te vrste pasa nisu za djete sa posebnim potrebama, ali ajde da ne favoriziram (iako mi je on no1) u susjedstvu imam djete sa autizmom koji ima pudlicu, i odnos im je predivan, znam da su i shitzui jako dobri ali kako podnose grubi dodir to neznam.
Vidjela sam jednom u životu dogo (nisam ih čak puno ni vidjela uživo i vjerujem da kad bi ih sad srela da bi ljudi pomislili da sam ja retardirana jer bi joj se cudila ko pile glisti) uglavnom, taj dogo je bio oslonac djetetu kad je učilo hodat i to nikada neču zaboravit, i mislim da je to čak bilo i zadnji put da sam ga vidjela,a od tada je prošlo sigurno 20 godina, pa evo onda usput ako ga tko ima u blizini mene ja bi mu se rado došla divit

Nije traženo da se predloži pas, nego je traženo da se da mišljenje oko havanezera. A havanezer i ostali patuljasti psi nisu za djecu s posebnim potrebama. Ja bih tu još čak išla radikalnije ali to je moj osobni stav... Kad vidim klince (ne naravno sve) kako razvlače mog psa, a ja ne smijem ništa reći, trebam bit počašćena što su se odabrali sjatit na baš mog psa, izdržim minutu i produžim. A kamoli da mi to pas doživljava par sati dnevno. To je mučenje za životinju, i što god tko rekao, smatram da je nabava psa isključivo opravdana ako ga nabavlja čovjek koji ga nabavlja sebi a ne klincima.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 14:37   #829
ja bi bila najsretnija da su mi starci ko klinki nabavili psa jer mislim da nema ništa ljepše nego odrastati uz psa. Mislim da djetetu sa posebnim potrebama taj pas može itekako pomoći. Naravno, to ne podrazumijeva da se ostali ukućani prema psu ponašaju kao prema objektu rehabilitacije, nego kao prema članu obitelji.

ako je gospođa spremna dati psu sve što tom psu treba, to što je i dijete u priči - može pomoći.


kako se radi ipak o djetetu sa posebnim potrebama, mada to mislim da i za djecu koja to nisu - nikako ne bi preporučila malu pasminu. Nikako. Mali su, nježniji i krhki.

Ja bi isto preporučila većeg psa, a sad koja je pasmina najbolja ili je mješanac najbolji, to treba procjeniti. Štene zahtijeva rada pa i to treba uzeti u obzir.

dakle, mislim da je od presudne važnosti da se pas ne tretira kao pomagalo, nego kao dodatak kvaliteti života, kako odraslih tako i dotičnog djeteta.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 16:31   #830
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Ma šala, samo mi smješno djelovalo, Arac viče "Bull", ti "dogo"... Didi nije rekla "lab" direktno, ali je skoro pa tako ispalo. Ja neću reći "JRT" jer bi stvarno graničilo s mozgom. Mogu samo reći nikakav terijer. Ne zvuče terijerski uvijeti...
U praksi nažalost tako ispada jer i CS i Udruga inzistiraju na labovima, goldenima i njihovim križancima. S druge strane, različite se dijagnoze svrstavaju pod djecu s posebnim potrebama - to može biti dijete koje ne govori zbog oštećenja centralnog živčanog sustava pa do djeteta koje teško ustaje i mora se osloniti na psa. Neka pak djeca nisu gruba, ali imaju nagle kretnje ili počnu vrištati naoko iz čista mira. Ne bi ni svaki lab i golden bio za to, nego bi trebalo psa posebno odabrati s obzirom na slučaj.

Bez obzira na pamsinu, na da je moje dijete u pitanju i da mogu sama uložiti novce u nabavu psa i školovanje, znam kome bih se obratila da mi najprije pomogne odabrati psa, i to odraslog, može biti i udomljeni mješanac, a poslije da ga odgoji i obuči za rad.

Uostalom, negdje sam pročitala, samo bih trebala naći link, da je prvi pas vodič za slijepe u povijesti bio jedan pekinezer. U Kini, dakako.

Nisu ni CS i Udruga sveto slovo, dapače, ali su mjesto gdje bi dijete moglo dobiti već školovanog psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:20   #831
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
U praksi nažalost tako ispada jer i CS i Udruga inzistiraju na labovima, goldenima i njihovim križancima. S druge strane, različite se dijagnoze svrstavaju pod djecu s posebnim potrebama - to može biti dijete koje ne govori zbog oštećenja centralnog živčanog sustava pa do djeteta koje teško ustaje i mora se osloniti na psa. Neka pak djeca nisu gruba, ali imaju nagle kretnje ili počnu vrištati naoko iz čista mira. Ne bi ni svaki lab i golden bio za to, nego bi trebalo psa posebno odabrati s obzirom na slučaj.

Nisu ni CS i Udruga sveto slovo, dapače, ali su mjesto gdje bi dijete moglo dobiti već školovanog psa.
Ma jesu al ne zato jer žele biti gruba, nego zato jer su nezgrapna. Odnosno, naravno - zavisi o kojoj dobi djeteta govorimo. Mali puzavci i djeca negdje do 5 godine - ciče, vrište, puze prema psu i bulje mu u oči, vuku za uši i fascinirana su repom. Moj mali nećak je sve samo ne nježan. Ima tešku i brzu ruku i kad te mlatne priko face - itekako osjetiš. A ima godinu dana.

Kad su motorizirana - još su opasnija. Tu mislim i na hodalice - dijete se zaleti prema psu i ne kuži da mu pređe preko šapa. (evo provela vikend sa svukupno 12 djece, od 7 mjeseci-9 godina).

Ovima od 7 + godina neke stvari i možeš objasniti i nešto mogu shvatiti, ovi maleni-jok. Ne bi bog mom objasnio da se psa ne vuče za rep, a i kako bi kad ima godinu dana.

Ši cuica od frendice zazire od djece i nema šanse da ju dijete dotakne jer ju je neka mala natezala kad je bila štene. Jednostavno bježi od njih.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 20:44   #832
djeca su većinom gruba, netko više, netko manje. velikim psima obična grubost ne smeta, no iznenadni napadi bijesa uz agresivno ponašanje nisu nešto što bi itko normalan priuštio psu. vjerujem da je svaka majka djeteta s pp veoma protektivna i ne bi dijete dovela u situaciju da mu pas vrati. vodim se onim, čim pita za psa, vjeruje da bi odnos funkcionirao normalno.

osobno ne bih preporučila niti jednu temperamentniju pasminu jer je za takvog psa treba više vremena u kretnji, a obaveze u ovom slučaju ne dozvoljavaju da se takvom psu posveti onoliko koliko bi mu trebalo da bude sretan. nesretan neistrčan pas je u najmanju ruku neposlušan, a može postati i uništavač ili se samoozljeđivati (znam za dva slučaja). to ne znači da negdje ne postoji kakva bullica ili dogosica koja bi bila idealni ljubimac za konkretno dijete, samo da većina štenaca iz legla takvih pasmina odrastu u preživog psa za obitelj s toliko obaveza.

moj prijedlog bi bilo - njufica. karakter labradorski, građa i osjećaj za bol mastifovski. jeste da se linjaju žestoko, a i sline, no to je mala cijena za dobrog prijatelja.
i bernardinke su tolerantne, ne traže istrčavanje, strpljive s djecom. opet linjave i slinave.
u svakom slučaju, obavezno pas s rodovnicom i što boljom ocjenom zglobova roditelja. pas sa pp ovoj obitelji bi bio preveliki teret.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 08:37   #833
Znam jednu lab - Rebeka, koja pomaze jednom autisticnom djecaku - i super funkcioniraju te pas podnosi sve i svasta
Uglavnom pesica je iz Silvera.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:56   #834
Ako se ne varam, nedavno je i par štenaca velike pudle ušlo u program za terapijske pse, e sad ne znam je li to išlo preko centra Silver ili možda postoji i neka druga organizacija.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 09:56   #835
Malo cu se nadovezat na sve vas pomalo.....uzeti psa zbog djeteta nije nimalo lose i tu dajem full podrsku... e sad koju pasminu uzet to je sve lutrija jer nisu ni terapijski psi (prvensvteno labradori, goldeni i njihovi krizanci) svi najsretnije rijesenjenje jer svaki pas je jedinka za sebe i moze biti stalozen maksimalno ali mozda nece prihvacati da ga se gnjavi i nateze.
Kumovi mi imaju terapijskog psa iz Silvera i to je vrlo pametna kusica ali se neda gnjaviti, mozes ju maziti, igrati se sa njim ali navlaciti ju ne i na svaki grublji dodir reagira tako da s povuce i bjezi od tebe (pametan pas). I sama sam imala 2 labradora i niti jedan to nije dopustao. Sad kao vlasnica CC-a mogu reci da imam pravu igracku za svoje klince - taj im dopsta apsolutno sve, od skaaknja po njemu, navlacenja za usi, rep - uglavnom cita gnavaza a on u svemu tome uziva tj sto ga vise gnjavis to je on sreniji , ali ipak se nebi usudila reci da e svaki CC biti takav jer sve je stvar pojedine jedinke ali i odgoja. Nas CC bio je najstalozeniji pas u leglu od najranijih dana i vjerujem da to ima veze.

Zato kod odabir psa treba se gledat mnogo stvari i moja preporuka bi bila odabrat nekoliko pasmina i pratiti leglo od najranijih dana te naarvno biti u kontaktu sa uzgajivacima kojima treba reci sve pojedinosti kakav se pas trazi i saslusati i njihove savjete jer vjerujed da dobar dio uzgajicava zeli sve najbolje za svoje pse a isto tako vrlo rano moze prepoznat njihove karakteristike
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 11:46   #836
Nema toga što djeca mogu raditi mojoj stafordici da njoj smeta, glasno vikanje, diranje, razvlačenje ušiju jer su im fora(razvlačenje pod navodnicima, onako su klempave pa ih uvijek diraju i gledaju), rep, nos, njuška...
Ona je toliki people dog da je to nevjerojatno, oduvijek.
Druga stafordica isto voli jako ljude, ali nema toliko strpljenja i kad joj je dosta, makne se.
Mislim da veliku ako ne ogromnu ulogu igra sam karakter dotičnog psa, ne toliko pasmina.
U to sam se uvjerila bezbroj puta sa svojim pesima, ista pasmina a različiti karakteri.
Alba je trebala davno ići i za terapijskog psa na treninge, ali zbog njenih alergija nismo išli dalje u ništa.
Moj savjet je gledati puno sam karakter psa kad već odlučimo koju bi pasminu pa odlučiti kakvog psa želimo, aktivnijeg, staloženog, strpljivog, vrckavog itd...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:11   #837
Pozdrav dobri ljudi, već neko vrijeme razmišljam da kupim psa, razmišljao sam o čokoladnom/smeđem labradoru, pa ako bi mi netko mogao nešto više reći o njima bio bih mu zahvalan.
Werdum94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:48   #838
o labovima možeš puno naći na sve strane, nisu rijetki. pogledaj temu na forumu, tamo se javlja i forumašica čokoladne labradorice.
što se boje tiče, ona nema veze s ostalim karakteristikama, to je samo boja. karakter, temperament, zdravlje, prehrana, sve je isto kao kod drugih labova.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 13:36   #839
molim vas pomoć. odlučio sam nabaviti psa, ali se dvoumim oko nekoliko pasmina pa vas molim pomoć, ako možete procijeniti koja pasmina bi bila najbolja za mene.
prvenstveno želim psa za po svuda: sljeme šetnja, bajk ili role na jarun, cuga do grada, kod frendova, do roditelja... na more, izlet... solo živim i svo vrijeme izvan posla osim rijetkih izlazaka u kazalište ili restoran i sl. ili ino putovanja avionom želim imati psa uz sebe. šetnje mu neće faliti po prirodi niti po gradu, stan i terasa su pristojne veličine za nas dva.

navest ću par pasima koje mi se sviđaju i svojih razmišljanja o njima:
- ptičari (vajmarski, njemački kratkodlaki, eng. pointer) lijepi psi, sve što sam pročitao o njihovom karakteru mi je odlično, ali se bojim dosta aktivni za ostaviti ih 9 sati dnevno (posao 8 sati + put tamo i nazad) same u stanu + bojim se dana kad im neću moći ponuditi par sati aktivne šetnje u prirodi - zimi kad padne mrak prije nego što dođem s posla i po lošem vremenu
- boxer ima odličan karakter, sviđa mi se blesavost tog psa i što ostaju mladog duha, malo se bojim uništavanja doma (ne bi ga ostavljao u kavezu), malo se bojim linjanja i njihova njuška mi nije lijepa iako imaju najljepše pseće tijelo
- shar pei mi se čini idealnog karaktera, samostalan, relativno miran pas, ali su jako rijetki (posljedično skupi) te imaju sklonosti nekim bolestima. isto me brine linjanje te fakat ružno stare, samo neki primjerci su mi jako lijepi kakve bi kod nas uopće teško nabavio
- boston terijer - manji psić čije bi potrebe sigurno mogao zadovoljiti, ali ne bi on moje (aktivnosti u prirodi nisu za njega) ali budući da nisam imao psa od djetinstva možda bi bio pametna opcija za isprobavanje granica, a onda mu za par godina nabaviti društvo (kako ga onda ostaviti doma i s ovim otići na sljeme?!)

još sam razmišljao o basenji, stafordshire bull terijer, bull terijer, amstaf...

e sad...generalno me brine linjanje i zbog tog bi trebao uzeti pudlu ili portugalca ili šnaucera, ali mi jednostavno nisu lijepi, ne vidim takvog psa pored sebe. ipak ću podnijeti linjanje, ali bi birao pasminu koja se čim manje linja i druga stvar je ta aktivnost da mi pas ne podivlja i ne uništi stan ako mu neke dane (to vjerujem ne bi bilo više od 3 max 5 puta mjesečno) ne mogu priuštiti kvalitetan umor, rado bi izbjegao jak miris iako mislim da se to može s većinom pasmina uz kvalitetno hranjenje i održavanje

molim vas iskusnije da me korigirate u razmišljanjima i predložite mi pasminu (pokušajte izbjeći ove najveće (i najljepše) i najmanje, ne morate se ograničavati na navedene pasmine.

hvala svima
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:05   #840
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
molim vas pomoć. odlučio sam nabaviti psa, ali se dvoumim oko nekoliko pasmina pa vas molim pomoć, ako možete procijeniti koja pasmina bi bila najbolja za mene.
prvenstveno želim psa za po svuda: sljeme šetnja, bajk ili role na jarun, cuga do grada, kod frendova, do roditelja... na more, izlet... solo živim i svo vrijeme izvan posla osim rijetkih izlazaka u kazalište ili restoran i sl. ili ino putovanja avionom želim imati psa uz sebe. šetnje mu neće faliti po prirodi niti po gradu, stan i terasa su pristojne veličine za nas dva.

navest ću par pasima koje mi se sviđaju i svojih razmišljanja o njima:
- ptičari (vajmarski, njemački kratkodlaki, eng. pointer) lijepi psi, sve što sam pročitao o njihovom karakteru mi je odlično, ali se bojim dosta aktivni za ostaviti ih 9 sati dnevno (posao 8 sati + put tamo i nazad) same u stanu + bojim se dana kad im neću moći ponuditi par sati aktivne šetnje u prirodi - zimi kad padne mrak prije nego što dođem s posla i po lošem vremenu
- boxer ima odličan karakter, sviđa mi se blesavost tog psa i što ostaju mladog duha, malo se bojim uništavanja doma (ne bi ga ostavljao u kavezu), malo se bojim linjanja i njihova njuška mi nije lijepa iako imaju najljepše pseće tijelo
- shar pei mi se čini idealnog karaktera, samostalan, relativno miran pas, ali su jako rijetki (posljedično skupi) te imaju sklonosti nekim bolestima. isto me brine linjanje te fakat ružno stare, samo neki primjerci su mi jako lijepi kakve bi kod nas uopće teško nabavio
- boston terijer - manji psić čije bi potrebe sigurno mogao zadovoljiti, ali ne bi on moje (aktivnosti u prirodi nisu za njega) ali budući da nisam imao psa od djetinstva možda bi bio pametna opcija za isprobavanje granica, a onda mu za par godina nabaviti društvo (kako ga onda ostaviti doma i s ovim otići na sljeme?!)

još sam razmišljao o basenji, stafordshire bull terijer, bull terijer, amstaf...

e sad...generalno me brine linjanje i zbog tog bi trebao uzeti pudlu ili portugalca ili šnaucera, ali mi jednostavno nisu lijepi, ne vidim takvog psa pored sebe. ipak ću podnijeti linjanje, ali bi birao pasminu koja se čim manje linja i druga stvar je ta aktivnost da mi pas ne podivlja i ne uništi stan ako mu neke dane (to vjerujem ne bi bilo više od 3 max 5 puta mjesečno) ne mogu priuštiti kvalitetan umor, rado bi izbjegao jak miris iako mislim da se to može s većinom pasmina uz kvalitetno hranjenje i održavanje

molim vas iskusnije da me korigirate u razmišljanjima i predložite mi pasminu (pokušajte izbjeći ove najveće (i najljepše) i najmanje, ne morate se ograničavati na navedene pasmine.

hvala svima
Psima (valjda većini) ne smeta što je vani mrak i loše vrijeme, možda tebi smeta Ako nemaš cvjećku, možeš i u pet ujutro po snijegu šetati nasipom.

Bostonci nemaju problema sa Sljemenom. Slobodno možeš s njima na aktivnosti u prirodi - planinarenje i slično. Intenzivno istrčavanje uz bicikl i role nismo probali pa ti ne mogu reći ništa o tome, ali znam da sam vidio jedan filmić gdje se dečko vozi biciklom kroz šumu (kao naše Sljeme), a jedan bostonac ga prati. I imam poznanicu koja vozi role po Jarunu i kraj nje ide njena bostonka. No, zbog tupaste njuške i mogućih dišnih problema treba biti oprezan pri kupnji i paziti da se ne preforsiraju po vrućinama.

Da, neke se pasmine manje linjaju, ali je sve i individualno.
Za bostonce često piše da se ne linjaju, što nije istina. Neki se manje, a neki više linjaju, pa tako sigurno i kod drugih pasmina. Osim ovih koje si spomenuo - pudle, šnauceri...

Edit:
Vidi ovo
Nabavljam si bicikl
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.