Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 21:26   #41
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Kad je budan normalno diše. Ali kad spava onda vrlo, vrlo često hrče.
Zvukove slične roktanju ispušta ljeti, kada je jako vruće. No, sa svim bulldozima treba izbjegavati velike vrućine jer ih oni jako teško podnose.
To sam i mislila!
Hvala ti na odgovoru!
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:26   #42
francuski buldog

Trebam malu pomoć.imam štene francuskog buldoga, jedno uho joj je u zraku a drugo je spušteno, te me zanima ako netko ima iskustva s tom pasminom da li će se i drugo uho podići?
araa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 18:11   #43
koliko je staro stene?? zna se desiti da nekim stencima treba malo duze da im se uha podignu, isto tako se zna desiti da se jedno uho spusti dok mijenjaju zubice...ako nije hrskavica ostecena nema razloga da se uho ne podigne...

nasem mladom muzjaku je trebalo malo duze da mu se jedno uho podigne...nije to nista sta bi te trebalo brinuti...

na ovom linku mozete vidjeti kako je rasao i razvijao se...i ima slika upravo gdje mu je jedno uho podignuto a drugo nije LINK

kod francuza treba paziti dok su stenci na usi...sa im se slucajno u igri ne osteti hrskavica...
spukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:11   #44
Štene je staro dva mjeseca i tjedan dana!dok sam ja dočekala odgovor njoj se podiglo i drugo uho, ali svejedno hvala na odgovoru, jer mi je veterinar rekao da se neće podići uho, da ga trebam lijepiti sa flasterom, a ona naravno to odmah skine.....

još jednom hvala!
araa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:50   #45
ma ona je jos jako mala...i stvatrno te ne treba brinuti sto joj uheco jos pada...moze ti se desiti da ce ponovno pasti kad pocne zube mijenjati..no nemoj se zabrinjavati...

mi nasem tobbiju nismo lijepili i samo se sasvim normalno podiglo...

mozes joj davati keksice sa kalcijem ima ih za kupiti u pet centru...to su prirodni keksici (Mediterranean Natural)....mozes joj davati i malo mljevene junetine sirove....ona je bogata kalcijem

ma nema na cemu...ako ti jos bilo sto zatreba samo se javi!!!
spukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:49   #46
Malo slikica mališana starih trenutno mjesec dana, otac:Ch. Wizard Ipon Saan X majka: Rococo of Sirmium Kids







tata Wizard koji se brine za njih kao pravi tata

i mama prije bebica

i s malom bandom muškića
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 16:17   #47
Mališani su stari 5 tj. i digli su uhice




white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:49   #48
jojjjjjjjj presladakkkk zanima me koliko kosta francuski bulldog???
jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:58   #49
Evo ti web site vlansika ovih uhatih pa tamo imaš kontakt pa kontaktiraj vlasnika pa vidi. Nisu moji psi , ja sam samo bila babica i kuma

http://vanmarcos.webs.com/
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 07:38   #50
Dali netko zna ako postoji netko na području Istre(primorja(Rijeka...) koji uzgaja ovu prekrasnu pasminu? ....
lady_sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 21:52   #51
Evo mi smo iz slovenije i smo ponosni vlasnici 9 mjeseci francuskog buldoga. Zove se ozzy i stvarno je super pas- pogotovo za stan. Uživa i on i mi.
Evo slikica.


hardi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 02:16   #52
hehe ozzy je isti moj gizmo
slucajnosamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:33   #53
Pišem u nadi da će mi netko moći pomoći....

Naime imam 4,5 godine staru kuju francuskog buldoga...(koju obožavam).... nažalost u zadnjih pola godine ima nekih problema s kožom, a nikako da dokučimo o čemu je riječ. Pokušat ću opisati te poteškoće pa ako je netko imao iskustva s nečim takvim i našao "lijek" nek se javi.

Započinje tako da se pojavi najprije jedno malo uzvišenje nalik na ubod komarca, kao kvrgica... to nju jaaako svrbi i ona to češe dok god ne napravi krastice.... u to vrijeme naravno (da li zbog češanja ili zbog samog problema) na tim mjestima gubi dlaku.... to traje cca mjesec dana, nekako se povuče pa se ponovno pojavljuje.... svašta smo probali, reovito joj praznimo analne čepiće (jedno je vrijeme jedan veterinar tvrdio da je to zbog njih pa joj je još prilikom svakog pražnjenja davao injekcije nekog antibiotika.... nakon nekog vremena sam promijenila veterinara, jer smatram da šopanje s antibioticima svaka 3-4 tjedna nije ok), onda smo se testirali na neke parazite (ne znam koje jer su mi telefonski javili da je nalaz negativan), e onda ju je veterinar stavio na dijetu, jela je samo hypoallergenic od royal canina.... tako 2 mjeseca, neko vrijeme je bilo sve ok i onda se "napast" ponovno pojavila...... E sad mi veterinari tuve u glavu da je to zbog hormona i da je trebam sterilizirat.
Želim napomenuti da su mi veterinari tvrdili da je to zbog analnih čepića, zbog urasle dlačice , 100% zbog tog nekog parazita kojeg francuzi često imaju, 100% zbog prehrane (kombinirala sam suhu hranu s kuhanom piletinom ili ribom).... sve se to dokazalo kao mlaćenje prazne slame, ne želim naglašavati koliko smo para protratili na njihove eksperimente, ali ono što mi je najgore što ne mogu pomoći psu kojeg obožavam.
E da kupala sam je i u oranozolu, znači nisu ni gljivice.

Sorry radi dužeg posta... Ako tko bude mogao pomoć bila bi mu jaaaako zahvalna!!
ninnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:49   #54
Ne znam od kud si ali bi Ti svakako preporučila da odeš do veterinara Žarka Ćirića u Zagreb - prvo on jako dobro "kuži" te kožne bolesti (ima specijalizaciju neku za to), drugo - čovjek ima 20-ak francuza "pod svojom brigom" i već jako dobro kuži pasminu i njihove "probleme"
I ja imam francuza starog 4 i pol godine i od kad smo kod njega "preporodili" smo se
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:13   #55
Hvala ti na savjetu ali ja Zagreb mi je poprilično daleko.
ninnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 13:40   #56
Ako dobiva ekceme , raščešava se vrlo je moguće da je problem hormonalne prirode. Uostalom, ako ju ne namjeravate pariti vrlo skoro s obzirom na njenu dob bilo bi pametno sterilizirati ju ionako.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:19   #57
Isto to su mi i veterinari rekli.... i najvjerojatnije ću je i sterilizirat nakon praznika, samo mi je žao što to nisam već napravila nakon carskog reza na kojem je bila... ali to je valjda tako kad čovjek nije informiran.
ninnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:33   #58
Quote:
ninnna kaže: Pogledaj post
Pišem u nadi da će mi netko moći pomoći....



Započinje tako da se pojavi najprije jedno malo uzvišenje nalik na ubod komarca, kao kvrgica... to nju jaaako svrbi i ona to češe dok god ne napravi krastice.... u to vrijeme naravno (da li zbog češanja ili zbog samog problema) na tim mjestima gubi dlaku.... sterilizirat.

daj provjeri da li ima crvene i upaljene sapice, francuzi su tome skloni. moja zna imati upaljene sapice i mazem lokakortenom.

to sa sapicama sad otkrilaa kad je moja dobila ruzan cir na nozi koji je isao od faze suhog do gnojnog. sve vetove smo prosli,. onda sam nazvala uzgajivaca, obratio mi paznju na (precrvene) sapice i brzo rijesili.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 16:01   #59
Probleme s uzgajivačima rješavajte kod samih uzgajivača i HKS-a, a ne preko foruma.

Hvala.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:59   #60
bok

huh? francuski buldog se može samo kupiti??


može li ga se posvojiti??(dobiti besplatno)
i jeli pogodan za stan??
cloncomander is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.