Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 20:46   #41
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
nama sutra stize advocate iz italije, a buduci da klinicke studije pokazuju nevjerojatne rezultate, odlucila sam (u dogovoru s vetom) probat s tim prvo.
to su i nama preporučili ali nismo mogli doć do njega
kao bolje je od smrdljivog tactika
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 11:46   #42
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zao mi je. ajme ajme ja cu obolit koliko se nerviram oko toga
Vjeruj mi, nema potrebe da se toliko nerviraš! Kod tvog psa je to lokalizirano i brzo će se oporaviti! Sve šta si mu kupila dobro će doći za dizanje imuniteta . Generalizirana demodikoza je horor, znam iz vlastitig iskustva o čemu Mačka priča...
Njemu bi advocate mogao pomoći. Ja sam probala stavljati advocate , po preporuci Veta, jednom tjedno umjesto jednom mjesečno ali nije mu pomoglo niti malo. Nevjerojatno! Zato baš ne vjerujem puno Bayeru.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 17:40   #43
Vidim da se demodikoza kod pasa prenosi neonatalnim putem ili padom imuniteta.

ali zanima me u kojoj mjeri je parazit (grinja, štogod) opasna za ljude i druge životinje s kojima je pas u kontaktu? može li se i vanjskim putem prenijeti - s psa na čovjeka ili drugu živinu?

i još nešto...kažu treba izbaciti masti. Znači li to da pas do izliječenja ne smije dobivati pseće kolačiće tipa markies, schmackos i slično koji uz omega 3 sadrže i dodatke vitamina. mislim, ne znam jel više takve grickalice štete psu koji boluje od demodikoze ili pomažu za jačanje imuniteta?,
aiax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 13:25   #44
Bez brige, nije opasno ni za ljude, ni za druge životinje. Svaki pas ima te demodexe, ali oni se aktiviraju padom imuniteta. Nadam se da nisam nešto krivo bubnula. Pričekaj da se mia_mia javi, ona će ti točno objasniti.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 13:58   #45
ne demodikoza se ne prenosi s psa na psa ili na ljude..nema toga,svaki pas to kak je rekla lea li dobiva zasebno padanjem imuniteta,losa prehrana,nazalost kod mopsova je to najcesce et ali al nije generalizirana brzo se izljeći..
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:14   #46
Quote:
aiax kaže: Pogledaj post
Znači li to da pas do izliječenja ne smije dobivati pseće kolačiće tipa markies, schmackos i slično koji uz omega 3 sadrže i dodatke vitamina. mislim, ne znam jel više takve grickalice štete psu koji boluje od demodikoze ili pomažu za jačanje imuniteta?,
mi smo izbacili one grickalice koje ti ostave masan film na ruci kad ih primiš - tipa one jednjake iz pet centra koje moj pas obožava (), smanjili smo šmakose i one sve šokodrops i slične na minimum, a uveli dvopek i one suhe keksiće u obliku kosti kao nagradice

vidjet ćemo kako će ić školica na dvopek

i nije zarazno

edit: mia_mia puno hvala na supportu
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:41   #47
hvala na savjetima pitala sam za prenošenje na ljude jer sam malo kopala po netu i vidim da neki ništa o tome ne pišu, neki pišu da se ne prenosi a neki da je prenosivo ne znam sad točno koji je vet pisao da je prenosivo pa sam sam provjeravala
aiax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 15:24   #48
Quote:
aiax kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima pitala sam za prenošenje na ljude jer sam malo kopala po netu i vidim da neki ništa o tome ne pišu, neki pišu da se ne prenosi a neki da je prenosivo ne znam sad točno koji je vet pisao da je prenosivo pa sam sam provjeravala
Nije prenosivo niti na ljude, niti na životinje.
Dobro je izbjeći masnoću u prehrani psa, koliko je to izvedivo.
Pet, dobro si napravila Al vjeruj mi, "tvoja demodikoza" nije bad, može doć i do spontanog izliječenja. Čak se u novije vrijeme ne preporučuje uopće liječenje kad se radi o vrlo maloj zahvaćenosti. Al ja bi ipak i uvijek odmah počela liječit
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 07:05   #49
Quote:
mia_mia kaže: Pogledaj post
Nije prenosivo niti na ljude, niti na životinje.
Dobro je izbjeći masnoću u prehrani psa, koliko je to izvedivo.
Pet, dobro si napravila Al vjeruj mi, "tvoja demodikoza" nije bad, može doć i do spontanog izliječenja. Čak se u novije vrijeme ne preporučuje uopće liječenje kad se radi o vrlo maloj zahvaćenosti. Al ja bi ipak i uvijek odmah počela liječit
Jesi sigurna da nije prenosivo? ( Boga da je ) Malo sam kopala po netu i jedni kažu da nije prenosivo,drugi da je.Jedan tip je čak stavio fotku svoje ruke di se vidi kako to izgleda na čovjeku,male crvene točkice i kaže popraćene jakim svrabom. Tak da sam malo što se toga tiče.Kaj vjerovat? Isto nigdje ne piše kako se prenosi na čovjeka,da li samo ako diraš "šugavo" područje ili ako općenito diraš psa?
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:04   #50
ak je zarazno i svrbljivo, onda je šuga
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:35   #51
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da nije prenosivo? ( Boga da je ) Malo sam kopala po netu i jedni kažu da nije prenosivo,drugi da je.Jedan tip je čak stavio fotku svoje ruke di se vidi kako to izgleda na čovjeku,male crvene točkice i kaže popraćene jakim svrabom. Tak da sam malo što se toga tiče.Kaj vjerovat? Isto nigdje ne piše kako se prenosi na čovjeka,da li samo ako diraš "šugavo" područje ili ako općenito diraš psa?
Ovo o čemu ti pišeš je ŠUGA. Ne znam sad kako se na engleskom zove šuga al lako se pomiješa s demodikozom. Nisu u pitanju demodex mites neko neki drugi slični "mites". Šuga se lako prenosi na ljude upravo u obliku tih točkica o kojima pišeš - a svrbi do bola! Srećom, danas se šuga lako i brzo liječi - kako kod ljudi tako i kod životinja. Inače, demodikoza uopće ne svrbi.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:57   #52
Quote:
mia_mia kaže: Pogledaj post
Ovo o čemu ti pišeš je ŠUGA. Ne znam sad kako se na engleskom zove šuga al lako se pomiješa s demodikozom. Nisu u pitanju demodex mites neko neki drugi slični "mites". Šuga se lako prenosi na ljude upravo u obliku tih točkica o kojima pišeš - a svrbi do bola! Srećom, danas se šuga lako i brzo liječi - kako kod ljudi tako i kod životinja. Inače, demodikoza uopće ne svrbi.
aaaa so ja sam to sve svrstala kao jedno te isto,pa ono pročitah sve i svašta pa sam ostala malo
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 20:53   #53
je li se dermanorm kapsule i vitamin h kao dodatak za imunitet i kožu kupuju u veterinarskim ljekarnama ili ih se može nabaviti i iz humane medicine? i koliko se toga može davati psu?
aiax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:54   #54
dermanorm kapsule idu 1 dnevno na svakih 15-20 kila, tak nekak. znam da je mojem psu zena proracunala dvije dnevno.
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:53   #55
Quote:
aiax kaže: Pogledaj post
je li se dermanorm kapsule i vitamin h kao dodatak za imunitet i kožu kupuju u veterinarskim ljekarnama ili ih se može nabaviti i iz humane medicine? i koliko se toga može davati psu?
Kupiš u vet ljekarni a imaju i u pet centru. Ako imaš malog psa, bolje je uzet dermanorm ulje.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 22:03   #56
Hvala nije baš mali, onak, srednji-veći.
aiax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:37   #57
ljudi, to o čemu pričate da se prenosi i užasno svrbi, nije šuga. radi se o microsporozi. to je gljivično oboljenje, vrlo često kod lutalica i mačaka, uzrokuju microsporosis canis. zapravo u jednom dijelu sliči demodexu, odnosno, dlaka je prorijeđena ili je nema. kod čovjeka izaziva crvene kružiće, sliči ubodi komarca, samo bez izbočenog dijela. vrlo jako svrbi.

dijagnosticira se gledanjem pod Wood-ovom lampom (nije 100% pouzdano, alio poprilično sigurno) i uzimanjem brisa kože i nasađivanjem na Dermafyt test. ukoliko je pozitivno, agar pocrveni, i razviju se gljivice.

uglavnom, vrlo lako je izlječivo. životinja se kupa oronazolom i maže tekućim Plimicol-om kroz 2 tjedna, a ista je terapija i za ljude, dakle, obični plimicol.

nemojte biti u zabludi, jedan posjet boljem veterinaru, i znat ćete na čemu ste.
vrag mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:37   #58
a što se tiče demodexa... dobra kvalititena prehrana, multivitamin od Happy-doga i ivermektin ili kupanje u tac-ticu...
vrag mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 21:04   #59
totalno se slažem s vragom malim i moj mopsići su imali gljivično oboljenje kupala sam ih u oranozolu i mazala plimycolom i brzo je otišlo samo mi nije bilo jasno gdje su to pokupili al evo baš jučer u svom dvorištu vidim susjedovu mačku i ono pozovem ju da ju pomazim a mačka sva puna rana od gljivica sad mi nije čudno jer i moj pesek se šeće po istoj travi i prenosi se na druge pse evo primjera moj dečko je bio u kontaktu s mojim psom i prenio na svog čula sam da se i na ljude prenosi ali ja na sreču to nisam pokupila
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 02:08   #60
Uz sve do sad rečeno, dodala bih i to da svaki pas može oboljeti od demodexa kod većeg pada imuniteta, kad je bolestan, pod stresom ( promjena vlasnika, doma, putovanja itd.), nakon cijepljenja itd. te se stoga svi psi preventivno tretiraju pastama za jačanje imuniteta pred cijepljenje i toplo preporučam Calo-pet pastu ili Imunoboost pogotovo za štence i mlađe pse bez obzira na pasminu.
Što se tiče nasljednog faktora, nasljedna je sklonost slabom imunitetu, a ne demodex kako je rečeno, a kod samog oboljenja se dešava to da usred pada imuniteta iz ovog ili onog razloga grinja demodex rapidno napreduje i razmnožava se te oštećuje folikul dlake, a tu stupaju i bakterije koje zatim prave upalna stanja na koži pa zato demodex izgleda vrlo specifično, a to je da su to mala kuružna pordučja bez dlake ili rijetke dlake, a u redištu svakoga je prištić/krastica i po tome se vrlo jasno razlikuje od drugih kožnih oboljenja, a liječi se kako je rečeno-prvenstveno se radi na dizanju imuniteta, pomaže se imuno pastama te savjetujem VMP multi vit./min. pripravak jer smatram da je najbolji kod nas i najbolji za svakodnevno davanje psima uz hranu koja god bila, zatim su tu amitraz i ivermektin. U amitrazu se pas kupa, odnosno, kupaju se zahvaćena područja svakih 7-10 dana i nikako češće jer psa možete predozirati i otrovati jer se radi o insekticidu , a ivermektin se daje oralno kod pasa i liječenje traje 3 mj. i pokazao se kao manje štetan i učinkovitiji od amitraza.
Jako je bitno točno utvrditi o čemu se radi jer mnogi veterinari kao i vlasnici za svako kožno oboljenje brzaju u zaključak da je ovo ili ono bez analize, a može se raditi i o gljivičnom i o alergijama, šugarcu s tim da postoje očigledne razlike, ali ne mora biti uvijek tako stoga uvijek prvo strogo utvrditi o čemu se radi da se ne nanese još veća šteta psu krivim liječenjem, odnosno, liječenjem krive bolesti kakvih sam se slučajeva naslušala .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.