Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 18:38   #41
Quote:
denyx kaže: Pogledaj post
Pas je naš ukučanin ,
prijatelj sa dušom, licem ,
srcem i očima ,
nije komad daske na dvorištu i nikako nije "STVAR".

Ne krivim niti opravdavam nikoga.

Moje saučešce zg girl
po zakonu pas je STVAR, IMOVINA, i ako tvoja STVAR ili IMOVINA napravi stetu ti si duzan da platis tu stetu (tu ti dolazi ono ako je napravio stete na na autu tvoj pas, bez obzira sto je ubijen, ti svejedno moras platiti stetu).

MEDJUTIM, kao privatno vlasnistvo, ta STVAR ili IMOVINA podlijeze istom ovom zakonu, AKO NEKO NANESE STETU TVOJOJ STVARI ILI IMOVINI DUZAN JE DA PLATI STETU.

a s druge (nezakonske) strane, potpuno suosjecam s tobom zg girl ne znam sta bih da se meni to desi.

eh sad da si mu snimila samo registraciju...jer ti kao "ostecena" imas pravo krivicno ga progoniti.

evo link na slicnu situaciju.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:16   #42
Quote:
buca_ljuca kaže: Pogledaj post
po zakonu pas je STVAR, IMOVINA, i ako tvoja STVAR ili IMOVINA napravi stetu ti si duzan da platis tu stetu (tu ti dolazi ono ako je napravio stete na na autu tvoj pas, bez obzira sto je ubijen, ti svejedno moras platiti stetu).

MEDJUTIM, kao privatno vlasnistvo, ta STVAR ili IMOVINA podlijeze istom ovom zakonu, AKO NEKO NANESE STETU TVOJOJ STVARI ILI IMOVINI DUZAN JE DA PLATI STETU.

a s druge (nezakonske) strane, potpuno suosjecam s tobom zg girl ne znam sta bih da se meni to desi.

eh sad da si mu snimila samo registraciju...jer ti kao "ostecena" imas pravo krivicno ga progoniti.

evo link na slicnu situaciju.
Nije mi bila namjera iznositi zakonske odrednice (dobro znam što moj pas smije, a što nesmije i kako se tretira moja neopreznost ili izazivanje posljedica namjernih ili nenamjernih prema trečoj osobi ).
Isto tako kada udaris neku "STVAR" trebaš stati, pozvati policiju itd...
Kada je gospodin "X" udario psa mojeg prijatelja i vukao ga dvjestotinjak metara te ga smrskao jer nije stao ,njegovo objašnjenje je bilo : "Nisam stao jer nisam znao što sam udario".
Taj prijatelj bio mu je spreman platiti tri takva auta samo da mu nije ubio psa.

Dakle nije sve u novcu i zakonu, nemožemo usporediti "komad sfrkanog lima" sa izgubljenim životom makar je bio samo životinja, tj. zakonski stvar.
__________________
Svijet boxera
denyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:27   #43
ajde solit pamet na drugi topik, cura je izgubila ljubimca i mislim da je ovo zadnje što joj treba.


zg_girl, žao mi je.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 01:50   #44
Quote:
denyx kaže: Pogledaj post
Nije mi bila namjera iznositi zakonske odrednice (dobro znam što moj pas smije, a što nesmije i kako se tretira moja neopreznost ili izazivanje posljedica namjernih ili nenamjernih prema trečoj osobi ).
Isto tako kada udaris neku "STVAR" trebaš stati, pozvati policiju itd...
Kada je gospodin "X" udario psa mojeg prijatelja i vukao ga dvjestotinjak metara te ga smrskao jer nije stao ,njegovo objašnjenje je bilo : "Nisam stao jer nisam znao što sam udario".
Taj prijatelj bio mu je spreman platiti tri takva auta samo da mu nije ubio psa.

Dakle nije sve u novcu i zakonu, nemožemo usporediti "komad sfrkanog lima" sa izgubljenim životom makar je bio samo životinja, tj. zakonski stvar.
aji ovo je bio samo odgovor na ono prije, nikakvog pametovanja tu nema.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 06:23   #45
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Ja sam gledala dva puta kad su ljudi u autu zgazili macke.
Jedan put, macka je iskocila ispred auta, na cestu, covjek je kocio, al ju je svejedno ubio, na tresnjevackom placu.
Drugi put, kit je izalazio tu ispred zgade u rikverc iz parkinga i kotacem zahvatio macica i zdrobio ga.

Ono kaj ocu rec, niti jedan od tih likova nisu krivi za te macke, jebiga, izletile su ili su bile iza vozila a lik ih nije vidio.

Poanta je ta, da je vjerojatno takva situacija bila s ovim cuckom.
Niko namjerno ne udara cucka, ak nist drugo, da si ne osteti auto.
Uostalom, duznost vlasnika je da pazi na svoju stvar, a ne da ocekuje da su drugi duzni paziti na njegovu zivotinju + ispircavati mu se za ono za sto je sam kriv.
Jebiga, dobro da ti ne stigne zahtjev za naknadom stete na tom autu, jer pas, je stvar i za svoju stvar i eventualnu stetu koja na necijoj pokretnini/nekrentni/bilo cemu prouzroci ta stvar, odgovoran je vlasnik.
+ svega ovoga vozac ne zna tko je vlasnik psa - baba od 100 godina i 35 kila ili kakav bradonja od 35 godina i 100 kila koji ce mozda, [sudeci po reakcijama vecine vlasnika] smatrat da mu se ubica treba izvinit i "tko-zna sto ce mu napravit"
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 06:31   #46
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ajde solit pamet na drugi topik, cura je izgubila ljubimca i mislim da je ovo zadnje što joj treba.


zg_girl, žao mi je.
njen post podjednako odise tugom za psom i srdzbom na "ubicu"
a sama je pritom najvise kriva - i to joj bas i treba reci
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:59   #47
Joj, ljudi kako ste okrutni! Djevojka je izgubila peseka kojeg je voljela i traži od nas, koji bismo je trebali razumjeti, utjehu! Sigurno je bolje voditi psa na lajni, no, i tad se može svašta desiti...na žalost, previše je divljaka na cestama da bi bilo tko bio potpuno siguran! Pa i u malim ulicama, i na velikim avenijama... Možeš biti ne znam kako pažljiv, budala ima uvijek. I, zar ih treba opravdavati? Jer, jadan, budala je, jer ima praznu glavu, ili srce koje je od kamena...ma nemoj!
Dakle, potpuno suosjećam s gubitkom peseka! I razumijem tu bol! No, u gradu, pa bile to velike ili male ulice, dok ne dođeš na livadu ili negdje gdje si (relativno) siguran, MORAŠ psa držati na lajni - to je imperativ, koliko god to nama (i njima) odgovaralo ili ne.
Zato, utješimo djevojku, ali i pazimo na svoje bebe!
pamina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:17   #48
Ne moj biti previse tuzna.Tvoj pas je sada na nekom puno boljem mjestu.
Da...
Jovan Trapatoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:17   #49


to je ulaz ...


to je mjesto

...a ovo je za tebe ...
Just this side of Heaven is a place called Rainbow Bridge.
When an animal dies that has been especially close to someone here, that pet goes to Rainbow Bridge.
There are meadows and hills for all of our special friends so they can run and play together.
There is plenty of food and water and sunshine, and our friends are warm and comfortable.
All the animals who had been ill and old are restored to health and vigor; those who were hurt or maimed are made whole and strong again, just as we remember them in our dreams of days and times gone by.
The animals are happy and content, except for one small thing: they miss someone very special to them; who had to be left behind.
They all run and play together, but the day comes when one suddenly stops and looks into the distance.
The bright eyes are intent; the eager body quivers. Suddenly he begins to break away from the group, flying over the green grass, his legs carrying him faster and faster.
YOU have been spotted, and when you and your special friend finally meet, you cling together in joyous reunion, never to be parted again.
The happy kisses rain upon your face; your hands again caress the beloved head, and you look once more into the trusting eyes of your pet, so long gone from your life but never absent from your heart.
Then you cross Rainbow Bridge together.......

Author Unknown
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 18:20   #50
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post


to je ulaz ...


to je mjesto

...a ovo je za tebe ...
Just this side of Heaven is a place called Rainbow Bridge.
When an animal dies that has been especially close to someone here, that pet goes to Rainbow Bridge.
There are meadows and hills for all of our special friends so they can run and play together.
There is plenty of food and water and sunshine, and our friends are warm and comfortable.
All the animals who had been ill and old are restored to health and vigor; those who were hurt or maimed are made whole and strong again, just as we remember them in our dreams of days and times gone by.
The animals are happy and content, except for one small thing: they miss someone very special to them; who had to be left behind.
They all run and play together, but the day comes when one suddenly stops and looks into the distance.
The bright eyes are intent; the eager body quivers. Suddenly he begins to break away from the group, flying over the green grass, his legs carrying him faster and faster.
YOU have been spotted, and when you and your special friend finally meet, you cling together in joyous reunion, never to be parted again.
The happy kisses rain upon your face; your hands again caress the beloved head, and you look once more into the trusting eyes of your pet, so long gone from your life but never absent from your heart.
Then you cross Rainbow Bridge together.......

Author Unknown
Prekrasno......
Hvala....
Hvala Vam svima ....puno, puno...
Grozno je to, i jako teško... daj Bože što manje ovakvih slučajeva.......
zg girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:32   #51
žao mi je zbog tvog psa,

moj pas je jednom izletio van ,i na sred križanja legao..... auti su na sreću stali i čekati nekoliko minuta da ga ja maknem.... jedva sam ga digle jer sam ga morala nosit ,nije htio sam hodat
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 18:18   #52
Joj ne znam sto da ti kazem,nemam nikakvog pametnog savjeta,jednostavno pokusaj nekako to potisnuti zaboraviti ne mozes,ali nekako samo malo potisnuti i shvatiti da je ipak 14 godina imao lijeo i sretan zivot stobom
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 02:40   #53
prvo...jako mi je zao zbog tvog psa....
a drugo...ja bih željela ispričati svoju priču...
....meni je prij 5 godina auto pregazio mačku, najgora je stvar bila to što sam dugo htjela mačku i onda su mi mama i tata nabavili dvije seke...bile su iste....jedna je jos uvijek samnom...ova druga tada je imala malog mačića koji je imao 1-2 mj. i ja sam bila u dvorištu sa frendicama, bilo je ljeto, a ja zivim van grada u naselju gdje ulica nije prometna,prođe samo nekoliko auta na dan.....i ta mačka (zvala se Luna) samo je od jednom otišla na cestu,mačić je ostao u dvorištu i spavao. Luna je sjedila na cesti a ja sam se igrala, od jednom sam čula zvuk auta i potrčala stjerati Lunu, vikala sam na nju i krenula je potjerat,ali bilo je prekasno.nisam mogla izaći na cestu jer je auto jurio najmanje 70 na sat. vidjela sam kako je pala pod kotač...vrištala sam tako da je mama mislila da je mene udario auto!! taj čovjek živio je 2 ulice dalje od mene...mama ga je nazvala i rekla mu sto je napravio..on je zacas dosao k nama doma, ispričao se i ponudio mi je malog perzijanca jer je imao male mačiće.ja sam tada imala 10 godina, izašla sam sva uplakana iz sobe i izderala se na njega nešto tipa: jel znas sta si napravio??pregazio si mi najdražu mačku pred očima!!jel nisi vidio da stoji na cesti i da se nemiče???? ovo nije autocesta da se vozi 100 na sat..!!!!!i hvala, neću vašu mačku, jer ne može zamjenit moju Lunu!!!i ubuduće pazite kak vozite!!" mama me je smirivala, al se nisam obazirala....znam da je to bezobrazno i nepristojno...ali kad sam se izvikala na njega...samo sam mirno plakala u sobi, a prije toga sam vrištala....najgore mi je bilo što su ostali tragovi krvi na cesti i to me podsjećalo na taj prizor još neko vrijeme....sada to polako zaboravljam..imam nove mačke...i živim svoj život...iako mi je taj čovjek susjed,njegovu ženu pozdravim uvijek, djecu isto, ali njega više ne....i, da...nisam napomenula-TAJ ČOVJEK JE POLICAJAC!!!.......
ja se ispričavam što sam tako odužila ovu pricu.....samo sam htijela reći- znam zašto želiš saznati tko je taj gad, jer kad bi mu se tako izderala u facu, nabila mu na nos to što je učinio i kakva je osoba, bilo bi ti bar malo lakše...ZAR NE??
sretno...i pusa
mala Mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 15:56   #54
Quote:
BMT kaže: Pogledaj post
. To ima veze s odgovornošću, a odgovornost raste s inteligencijom. Zasad je u svim zakonodavstvima limit za dobivanje liječničkoga uvjerenja da čovjek ima IQ od barem 75. To je vraški prenisko. Po meni bi granica trebala biti na barem 95, a po mogućnosti i na 110. Tada bi se uvelike smanjio broj vozača, a izbacili bi se iz prometa ne, doduše, svi, ali vjerujem nesrazmjerno velik broj neodgovornih.
Daj ne brij gluposti o porastu inteligencije sa porastom IQ-a,nego uzmi neki od priručnika u kojem ćeš pročitati nešto o karakteristikama ličnosti kao determinanti ponašanja svakog čovjeka!A tek ove napomene o limitu u zakonodavstvu s obzirom na kvocijent!Boli me glava od ovakvih gluposti.Ograničenje po točci 4,nisi čuo za to?
I ako te nije zaustavio SUP nego MUP,onda nije ćuko nego pas.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:03   #55
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Samo ti krivi vozača.

Nepoznavanje Zakona te ne oslobađa krivnje.

Zakon kaže da ga moraš imati na uzici. Koliko je on vozio ti možeš samo nagađati. Ako nije kočio nemaš na temelju čega dokazati da je on vozio tolikom brzinom. A i u tom slučaju teško bi bilo dokazati da da je vozio normalnom brzinom, da li bi ga uspio zaobići. I da mu izmjere trag kočenja i da utvrde da je vozio normalnom brzinom da bi ga uspio izbjeći(jasno ti je da je ovu rekonstrukciju skoro nemoguće napraviti) opet bi bili krivi 50:50.

Da je on stao i zvao muriju ti bi platila kaznu i štetu na vozilu, a onda objašnjavaj sv. Petru da je on kriv.
pa čovječe,desilo joj se,žalosna je i to je sve.U ljudskoj je prirodi da traži razlog jer si tako olakšava život.I ti bi tražio razlog da ti se desi nešto loše.
I vozačica na Svetom Duhu u Zagrebu prošle zime vozila je 40 km/h,dijete joj je doslovno palo pod kotače i poginulo.Nitko nije kriv,a je li zbog toga tragedija manja?Pa daj se osvijesti malo i unesi čovječnosti u svoj odgovor,imali su psa 14 godina,desilo im se,a ti briješ o šteti na autu vozača koji je zbrisao(da je štete bilo takav bi stao).
Pogine pas,nedajbože dijete ti se istrgne iz ruke i desi se isto ili slično,pa kažeš,a desilo se,kriv nisam,idemo dalje?Takvim soliteljima pameti obično se prije ili kasnije desi neka ovakva kažnjena pogreška.
Žao mi je zg girl
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:37   #56
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
..Takvim soliteljima pameti obično se prije ili kasnije desi neka ovakva kažnjena pogreška.
Žao mi je zg girl

daj se malo skuliraj. Nekome zaželit ovako nešto je stvarno puno ljubavi i čovječnosti.

Nastradao je pas i njen ponos. Ponos će se vratit, pas neće.

Meni je žal psa, a ne nje, neodgovorne vlasnice.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:22   #57
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
daj se malo skuliraj. Nekome zaželit ovako nešto je stvarno puno ljubavi i čovječnosti.

Nastradao je pas i njen ponos. Ponos će se vratit, pas neće.

Meni je žal psa, a ne nje, neodgovorne vlasnice.
Ništa ti ne želim nego ti kažem da se to isto može desiti bilo kome,tebi,meni,xyz-u i da je bilo kakva nezgoda samo kažnjena pogreška,a masa naših pogrešaka prođe NEKAŽNJENO dok je tvoja brijačina da joj se to dogodilo isključivo zbog njene neodgovornosti.Ne ide ti to baš tako stari moj.Paziš,paziš,ali se opet desi pec!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 00:14   #58
ti raff34 ocito ne volis zivotinje-a tko nevoli zivotinje ne voli ni ljude.....
zg girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:29   #59
Quote:
zg girl kaže: Pogledaj post
ti raff34 ocito ne volis zivotinje-a tko nevoli zivotinje ne voli ni ljude.....
Jel ti čitaš moje postove?

Po 15-i put.

NE volim nedgovorne vlasnike pasa, koji traže okolo krivca umjestro da pogledaju u ogledalo. Daj molim te učini jadnim životinjama uslugu i nemoj si nabavit psa, jer ti iz ovog nisi niš naučila.

tko laže taj i krade
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:34   #60
Na žalost, ali i najodgovornijem vlasniku se može dogodit da pas izleti na cestu i da tad bude kasno. Dovoljan je samo jedan trenutak, mačka preko puta ceste, ptica, drugi pas...
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.