Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 11:26   #61
Moja je neukrotiva na drugi način_ na sve strane se razleti kao paučina!
Valovita je, ali kad se razleti nije lijepa jer svaka dlaka ode na svoju stranu.
Kojim uljem ili kremom kosu ukrotiti da se spusti, a opet ostane meka i lepršava; ovako nekako:

Želim da mi bude kao na lijevoj slici (moja je takva i tolika, samo razletita na sve strane)!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:59   #62
irokeza se radi pivom i sapunom
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:30   #63
meni je ukroti od afrodite krema Ti&Ti,dobar je i silikon al imam previše kose pa si ga ne mogu napripravit
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:45   #64
Quote:
DarthFlake kaže: Pogledaj post
ma masno je jedno 5 cm uz vlasise i to instant masno, a sve dalje - slama.
tako da je uzasna razlika..
vrhovi ( i malo vise od vrhova) -suho, lomljivo, neuredno, leti na sve strane...
uz glavu masno i slijepljeno.
pa prvenstveno nemoj regenerator,masku ili šta već,stavljati na tjeme,nego samo na vrhove.Kada naneseš jedno od toga,jel,samo na vrhove,uzmi ručnik,koji moraš natopiti vručom vodom,ali ne kipućom,tako da ga možeš iscijediti rukama,pa ga nakon što ga scijediš stavi na glavu onako kao da stavljaš suhi ručnik poslije pranja.Nakon što se skroz ohladi na tvojo kosi,skini ga i dobro isperi kosu.
Na vrhove stavi malo regeneratora u spreju,koji se ne ispire,preporučam Gliss Kur liquid silk express repair conditioner,i malo silikona na vrhove.
E sad ovisi kakvu frizuru želiš,želiš li ravnu a da ima volumena,stavi i malo kreme za ravnanje na vrhove(odlična je i od sun silka,ljubičasto pakiranje,a košta samo 12-ak kuna).
Malo pročešljaj kosu sa četkom,nagni glavu naopako (da si gledaš u koljena ) i dobro prosuši sa fenom bez nastavka.Nakon toga uzmi okruglu četku,onu kao metalnu(srednje velicine),fen sa uskim nastavkom za feniranje( bilo bi idealno kad bi imala pravi frizerski fen,da je malo jači i da ima dobar uski nastavak,300-400 kn,al ja svog imam već 8 godina,a koristim ga svaka 3 dana) tako dok si naopako sa četkom i fenom malo isfeniraj,onda se uspravi i nastavi s normalnim feniranjem pramen po pramen.Zvući kompilcirano,ali stvarno nije,ja se isfeniram tako za max 20 min a imam kosu skoro pa do guzice.
Ako želiš da ti se vrhovi malo uvijaju,nakon te procedure stavi velike viklere na čičak po cijeloj kosi(ovi na vrhu glave nek idu od ćela prema nazad)
Good luck
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:52   #65
Isuse, tko bi ovo radio svaki dan... Koji proces!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:39   #66
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Isuse, tko bi ovo radio svaki dan... Koji proces!
pa mislim,valjda ne pereš kosu svaki dan,ne?
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:35   #67
Quote:
i...zg kaže: Pogledaj post
pa prvenstveno nemoj regenerator,masku ili šta već,stavljati na tjeme,nego samo na vrhove.Kada naneseš jedno od toga,jel,samo na vrhove,uzmi ručnik,koji moraš natopiti vručom vodom,ali ne kipućom,tako da ga možeš iscijediti rukama,pa ga nakon što ga scijediš stavi na glavu onako kao da stavljaš suhi ručnik poslije pranja.Nakon što se skroz ohladi na tvojo kosi,skini ga i dobro isperi kosu.
Na vrhove stavi malo regeneratora u spreju,koji se ne ispire,preporučam Gliss Kur liquid silk express repair conditioner,i malo silikona na vrhove.
E sad ovisi kakvu frizuru želiš,želiš li ravnu a da ima volumena,stavi i malo kreme za ravnanje na vrhove(odlična je i od sun silka,ljubičasto pakiranje,a košta samo 12-ak kuna).
Malo pročešljaj kosu sa četkom,nagni glavu naopako (da si gledaš u koljena ) i dobro prosuši sa fenom bez nastavka.Nakon toga uzmi okruglu četku,onu kao metalnu(srednje velicine),fen sa uskim nastavkom za feniranje( bilo bi idealno kad bi imala pravi frizerski fen,da je malo jači i da ima dobar uski nastavak,300-400 kn,al ja svog imam već 8 godina,a koristim ga svaka 3 dana) tako dok si naopako sa četkom i fenom malo isfeniraj,onda se uspravi i nastavi s normalnim feniranjem pramen po pramen.Zvući kompilcirano,ali stvarno nije,ja se isfeniram tako za max 20 min a imam kosu skoro pa do guzice.
Ako želiš da ti se vrhovi malo uvijaju,nakon te procedure stavi velike viklere na čičak po cijeloj kosi(ovi na vrhu glave nek idu od ćela prema nazad)
Good luck
Ja perem kosu 1 tjedno, ali sve ovo što si navela traži vremena koje si ja ni taj 1 put tjedno ne bih priuštila! Pa to je pola dana prćkanja po kosi! Ma daj...
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:38   #68
Quote:
i...zg kaže: Pogledaj post
Ako želiš da ti se vrhovi malo uvijaju,nakon te procedure stavi velike viklere na čičak po cijeloj kosi(ovi na vrhu glave nek idu od ćela prema nazad)
Good luck
Ovo ja radim nakon što pustim kosu da se prirodno osuši (nikada ne feniram). Kosa mi je naj tako izvučena viklerima
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:46   #69
Quote:
višnjica kaže: Pogledaj post
meni je ukroti od afrodite krema Ti&Ti,dobar je i silikon al imam previše kose pa si ga ne mogu napripravit
Silikoni mi maste kosu!
Ti&Ti krema, kakva je, da li masti?
Trebam nešto da mi kosa ostane lepršava, ali teška (da ne leti gore nego samo lijevo/desno)...
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:01   #70
Quote:
i...zg kaže: Pogledaj post
pa mislim,valjda ne pereš kosu svaki dan,ne?
Perem. A i da ne, ovo bi mi oduzimalo previše vremena. Mislim da se ipak traže jednostavniji savjeti.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:33   #71
Pa cura je opisala sasvim uobičajan postupak pranja i sušenja ništa meni tu nije komplicirano, ne znam zašto joj to prigovarate.

(osim možda ono sa ručnikom, to ja nikad nisam radila, ali i tako ostavljete regenerator na kosi neko vrijeme, pa sad sa ili bez da ga pokrijete ručnikom izgubite skoro isto vremena )
doduše ja ni ne okrećem glavu dok je sušim, ali moja kosa i tako ima previše volumena kad je osušim fenom, cijela se onako kao napuše, ali sve što je napisala mi se čini sasvim ok.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 17:45   #72
koje procedure oko sušenja kose
ja nemam ni živaca ni vremena za sve te radnje.. operem kosu, nikada ju ne sušim fenom tako da ju pustim da se nakon šampona sama osuši i namažem još na polumokru one tekuće kristale od alfa parfa i to je to. pjenu i lak su na mene stavljali samo frizeri..znači, u životu možda 2o-ak puta i to je to..
zato se moram pohvaliti da nakon šišanja koje je zadnji puta bilo prije...(s ovime se nije hvaliti) skoro godinu dana, nemam niti jednu ispucalu vlas.
ali svejedno ne volim svoju kosu..
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:34   #73
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
like, ne? ak hoćeš imat dikobrazastu kosu vosak je baš ono što ti ne treba. vosak je za emo šiške


mislim da je za ovu šteker frizuru najbolji lak.

(napisala sam post samo da iskoristim vrhunski smajli )
lak za tu frizuru definitivno nije, to nikak ne bi drzalo. probaj pomijesat gel i vosak, taK rade frizerke...
__________________
Užas je moja furka...
Snjeguljica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:52   #74
ti & ti je teža od silikona,probaj sa kristalima
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:35   #75
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Ja perem kosu 1 tjedno, ali sve ovo što si navela traži vremena koje si ja ni taj 1 put tjedno ne bih priuštila! Pa to je pola dana prćkanja po kosi! Ma daj...
Treba ti pola sata
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:51   #76
Čime da oblikujem kosu?

ovako... ošišala sam se prije koji dan do ramena, malo kraće i frizura je takva da bi trebala biti ili ravna ili blago uvijena unutra ali ja imam problem... otkad znam za sebe jedna strana mi ide unutra a druga van i kako sam prije imala dugu kosu to je i prolazilo ali sada više ne... i ne znam što da radim da ostane uvijena i ta druga strana... koliko god ja fenirala, peglala, stavila pjene ili laka nakon pola sata ta strana se izvije... imate kakav savjet za neki proizvod koji bi mi olakšao ovaj "problem"?
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:29   #77
Ja mislim da je tu presudno dobro feniranje. I moja je kosa takva; lakše mi je bilo izviti i drugu stranu van nego onu koja ide van uviti unutra. Zato ne volim te dužine malo iznad ramena...nezahvalno za moju kosu.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 15:12   #78
to i mene ful muci, al pocela sam koristit losion za ravnanje kose i on mi dosta pomogne (al po zimi kada je jaaaaako vlazno zna malo i popustit). mislim da tu nista ne pomaze 100%. al eto ja sa tim losionom zadovoljna.
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:35   #79
ne znam pomoć konkretno za to

ali imam frendicu s istim problemom

rješenje za ubuduće...ne šišaj kosu onako kako ju sama ne možeš uspješno održavati
__________________
e da mi makar nešto pametno padne na pamet...
promočena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 19:21   #80
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
ovako... ošišala sam se prije koji dan do ramena, malo kraće i frizura je takva da bi trebala biti ili ravna ili blago uvijena unutra ali ja imam problem... otkad znam za sebe jedna strana mi ide unutra a druga van i kako sam prije imala dugu kosu to je i prolazilo ali sada više ne... i ne znam što da radim da ostane uvijena i ta druga strana... koliko god ja fenirala, peglala, stavila pjene ili laka nakon pola sata ta strana se izvije... imate kakav savjet za neki proizvod koji bi mi olakšao ovaj "problem"?
Imala sam isti problem. Ja sam koristila viklere i bilo je tako-tako, al vrijedi pokušati...
AngeL :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.