Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2016., 15:29   #201
pozdrav,


ne da mi se bas iscitavati sve, pa bih ovako brzinski pitala one koji imaju povisen ocni tlak, bil mogli opisati kakav je osjecaj u "ocima"?

ja u posljednje vrijeme, ne stalno, ali vrlo cesto imam periode kada osjecam kao da mi nesto potiskuje oci prema van. nemam glavobolje ali oci mi tada budu napregnute /ne radim nikakav kancelarijski posao i sl/ i crvene.

nedavno sam imala i konjuktivitis koji sam zalijecila nekakvim kapima i mascu koje mi je propisala teta u apoteci /bila je subota, nisam mogla otici oftamologu/.

inace sa lijecnikom kod kojeg inace idem nisam zadovoljna, pregled mu je jako rutinski, sve se svede na brzinsku provjeru dioptrije, a o nekakvom ozbiljnijem pregledu ni rijeci..

ne znam da li si umisljam, ali, osjecam da nesto nije u redu
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 09:06   #202
Na molbu prijatelja Rude,želio bih prenijeti zahvalu prof Mandiću,koji mu je laserski olakšao glaukom,te je bio oduševljen ljubaznošću i susretljivošću osoblja odjela oftalmologije u bolnici "Sestre Milosrdnice".
__________________
Ništa nije kako izgleda.
URIAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 09:22   #203
Quote:
pacenica kaže: Pogledaj post
pozdrav,


ne da mi se bas iscitavati sve, pa bih ovako brzinski pitala one koji imaju povisen ocni tlak, bil mogli opisati kakav je osjecaj u "ocima"?

ja u posljednje vrijeme, ne stalno, ali vrlo cesto imam periode kada osjecam kao da mi nesto potiskuje oci prema van. nemam glavobolje ali oci mi tada budu napregnute /ne radim nikakav kancelarijski posao i sl/ i crvene.

nedavno sam imala i konjuktivitis koji sam zalijecila nekakvim kapima i mascu koje mi je propisala teta u apoteci /bila je subota, nisam mogla otici oftamologu/.

inace sa lijecnikom kod kojeg inace idem nisam zadovoljna, pregled mu je jako rutinski, sve se svede na brzinsku provjeru dioptrije, a o nekakvom ozbiljnijem pregledu ni rijeci..

ne znam da li si umisljam, ali, osjecam da nesto nije u redu

da, takav ja imam osjećaj. kao da su mi očne duplje premale za jabučicu
odi na pregled negdje u neku optiku. Nije toliko skupo a odmah ćeš znati. ili baš direktno u bolnicu. Meni je u bolnici utvrđen očni tlak. Išla sam tri dana za redom na mjerenje i onda se utvrdilo.
Iako sam ja imala i glavobolje i osjećala se stalno umorno iako nisam bila.
Ja sam radila skoro sve pretrage za oči da se sve ukloni.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:20   #204
Bok svima!

Bio sam na par pregleda kod razlicitih oftamologa i rezultati su sljedeci.

Imam tlak ociju 25 - debljina roznice 5 mm i to su mi rekli da je u konacnici 20.
Znaci ocni tlak je 20.

Po jednom oftamologu je to glaukom neki granicni po drugom nije.

Nitko mi nije gledao ocni zivac detaljno i vidno polje osim da je oko zdravo i da lijepo izgleda

Fundus i sve drugo da je ok.

Ja sad neznam jel imam glaukom ili nemam glaukom.

Ocni tlak od 20 bi trebao bii normalan sta ne?
30 mi je godina

Hvala
RottBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:02   #205
Ja sam dobio kapi betoptic za tlak od 16. Svake godine kontrola kod doc Ekerta uz nalaz VP. Za taj tlak su mi u Vinogradskoj rekli da je ok. Mislim da OCT daje pravu sliku ocnog zivca kao referentu vrijednost dijagnoze ocnog tlaka. Moj ocni zivac je ostecen i kapi za tlak su mjera predostroznosti za nedaj Bog sljepoce. Nadam se da sam ti pomogao.

Poslano sa mog SM-T310 koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 10:42   #206
Quote:
RottBox kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Bio sam na par pregleda kod razlicitih oftamologa i rezultati su sljedeci.

Imam tlak ociju 25 - debljina roznice 5 mm i to su mi rekli da je u konacnici 20.
Znaci ocni tlak je 20.

Po jednom oftamologu je to glaukom neki granicni po drugom nije.

Nitko mi nije gledao ocni zivac detaljno i vidno polje osim da je oko zdravo i da lijepo izgleda

Fundus i sve drugo da je ok.

Ja sad neznam jel imam glaukom ili nemam glaukom.

Ocni tlak od 20 bi trebao bii normalan sta ne?
30 mi je godina

Hvala
očni tlak ne ukazuje na glaukom. glaukom se može dijagnosticirati snimkom, RNFL, OCT... ako smijem pitati gdje si bio/la na pregledima? očni tlak 25 je svakako previsok i uz pahimetriju -5 je 20 što je opet gornja granica normalnog. svaki glaukomatolog će reći da je i to previsoko... preporučam da uzmeš uputnicu i odeš u Vinogradsku u referentni centar za glaukom što prije, posebno ako te bole oči... ja sam imao tlak 33... nakon više od godine dana kapanja... nedavno sam obavo i SLT i sad mi je konačno više manje ok...
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 09:11   #207
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ta Svjetlost jako razvikana bez nekog velikog i opravdanog razloga. Ne bi više tamo išla. Dobro da mi tamo nisu nešto loše napravili, ne znam kako bi to podnijela. Ovako sam bila na jednom pregledu na kojem nisam saznala ono što me zanimalo, a platila sam 300 kn. Isto tako mislim da bi ti specijalizanti trebali raditi zajedno sa nekim specijalistom, a ne da sami rade preglede, pogotovo zato što se taj pregled i plaća. Meni je jedna specijalizantica u Svjetlosti rekla jedno, da bi mi potom specijalizant to umanjivao što je ona rekla, tvrdio je nešto posve drugo i djelovali su baš nesigurni. Kako da ja znam šta je od toga točno. Otići ću na još jedan pregled negdje drugdje da budem sigurna.

Jasmine, nadam se da će tebi biti dobro. Nešto su oni pogriješili kod tebe za vrijeme operacije? Pročitala sam na onom drugom topiću da si nešto napisala da operacija nije protekla kako je trebala.

I ja imam jako loša iskustva sa Svjetlosti, žena mi zbog ječmenca da kortikosteroid umjesto mi da antibiotske kapi i mast ili da me pošalje na operaciju i narastao mi je očni tlak. Za Svjetlost bi primjereniji naziv bio Mrak!
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:19   #208
Ne branim nikog, ali zdravstvo nam je u kikiju. Privatnici isto. Svelo se sve na lutriju. Svjetlost, Bilic vision i ostali su uglavnom isto sr..e drugo pakovanje. Ne kazem da su losi, nego termin pregleda se treba poklopiti s njihovim dobrim raspolozenjem i strpljivoscu. Tad je usluga na nivou. Sve ostalo je bacen novac uzalud. Govorim iz hebenog iskustva. Od javnog zdravstva do privatnog. Jedni kazu jedno, drugi drugo i tako u krug.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 03:09   #209
Bila sam na pregledu i doktorica je rekla da mi je očni tlak blizu donje granice, odnosno bio je 19, a 20 označava probleme tlakom. Nije mi dala nikakve upute niti savjete što se toga tiče, tako da me zanima dali ja mogu nešto napraviti po pitanju toga?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 08:07   #210
Nista. Ne znam da li su to vrijednosti uz pahimetriju ili ne. Naime pahimetrijske vrijednosti mogu biti + ili - dodatak na vrijednost ocnog tlaka. Ako ti nije nista rekla, drzi se onda kontrole 1x godisnje ili odi za 6 mjeseci kontroliraj ocni tlak. Ako ti je gledala oci, da postoje nekakve promjene na ocnom zivcu, vjerojatno bi isla za pocetak na pregled vidnog polja. Nisam lijecnik, ali tako je kod mene krenulo. Samo sto kod mene tlak vrarira od nekih 12 do 20. Na koji se dodaje vrijednost pahimetrijskog mjerenja +3. Sto bi znacilo ako mi je tlak nlr 18, dodatkom +3 je 21. Uz sve to, meni je ocni zivac ostecen vjerojatno od visih vrijednosti tlaka koje nisam kontrolirao. Sad imam kapi 2x dnevno, i redovna kontrola sa vidnim poljem.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 17:52   #211
Očni tlak

Evo i mene sa povećanim očnim tlakom.

Počelo je tako da su mi se oči počele crvenit u zadnjih mjesec dana. Kapao maxitrol, pa Azyter pa Maxidex i na kraju došlo do povećanja očnog tlaka (nije doktorica kontrolirala očni tlak iako sam joj napomenuo da imam obiteljsku amnezu povišenog očnog tlaka). Inače sam kratkovidan, -5 oba oka.

Do tada nikakvih problema.

Evo rezultata:
12/12 mm hg - 20.08.2016. - Cosopt 1x

16/16 mm hg - 26.08.2016.
Pahimetrija: o dex 517 + 2 mm Hg, o sin 534 +1 mmHg
Fundus: uredan
BMS o. ut: hipermija spojnice, rožnica bistra
Gonioskopija: kut otvoren, vidljivi svi djelovi kuta, lijevo po koji iris recesus

13/15 mm hg - 01.09.2016
VP Goldman: nalaz uredan
BMS oc.ut: nježna hipermija bulbarne spojnice, ostali nalaz na prednjem segmentu uredan
Uzet bris spojnice oba oka /bakteriološki i mikološki/

20/19 mm hg - 05.09.2016
Latapres sol 1x


E sad moje pitanje bi bilo da li da tražim doktoricu da mi napravi i OCT ili ne? Što kažete? Mislim da znam kakvo je trenutno stanje. Inače nikakvih problema nemam, osim što se oko malo crveni u kutovima.

Tlak mi je 19 i 20 i dobio sam, kako piše, kapi za kapanje Latapres jednom navečer.

Mene sad brine, onako razmišljajući o svemu tome, sad imam 39 godina, znači trebat ću kapat do kraja života te kapi (25 godina)
Ima li netko da kapa dosta dugo i da li mu je došlo do pogoršanja bolesti, tj. da je počeo gubiti vid unatoč kapanju?
Zapravo ja uopće ne znam hoće li i kada doći do možebitnog gubitka vida?
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:49   #212
OCT ce ti pokazati u kakvom su ti stanju ocni zivci. A za kapanje ti ne mogu nista pametno. Ja sam dobio betoptic kapi 2x dnevno. Idi na kontrole pa ces vidjeti. I sam si postavljam pitanja oko gubitka vida. Za sad kapam pa cemo vidjeti kako ce se stvari odvijati. Posljedica visokog tlaka laicki receno mozda moze biti nekakav drugi uzrok. Kontroliraj pa ces vidjeti kako ce se situacija odvijati. Ne znam za nus pojave kod dugorocnoh lijecenja ali na zalost nema alternative na tom polju bolesti.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 17:16   #213
Čitat ću od A do Ž temu, ali, evo, da se zabilježim na temu.
Danas su mi dijagnozu Poremećaji refrakcije prebacili na Glaukom.
Iako dr. nije eksplicitno rekla: imate glaukom nego - vaš granični tlak + poremećaj vidnog polja + šteta na očnom živcu pa se vidimo za 3 mjeseca. Samo jeu papirologiji promijenila stvar.
Dosad se gledamo, šteta napreduje, OCT ne ordinira jer će to kad bude vrijeme, liječenje ne propisuje.

37 godina, uočena greška c/d omjera na redovnom pregledu za posao (rad na kompu) prije godinu i pol dana.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 23:07   #214
Jel dala terapiju ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 08:27   #215
Zasad ništa, veli da se vidimo za par mjeseci (termin za ponavljanje vidnog polja sam dobila za 14.9!, a tek s tim obavljenim se mogu kod nje naručiti - dakle, ne prije polovice 10. mjeseca) pa će onda odlučiti o OCTu ako bude smatrala potrebnim.
Mislim da ću OCT odraditit privatno dok to čekam jer, iako sam ja njoj jedna u nizu, meni su s 37 godina moje oči puno važne.
Ili brijem i pretjerujem i trebam se prrepustiti polaganoj struji našega zdravstva? Ovdje ste svi s više iskustva pa me možete i umiriti.

Onako, za objašnjenje: klinca moga prate na sv. Duhu, odavno smo odustali od riječkog KBCa s djecom - kad sam se javila nekidan da vidi duge, doktorica nas "naručila" odmah doći preko hitnog prijema, odradili mu OCT i sve moguće nalaze u 2 sata vremena (nemam vezu, nemam poznanstva, ne plaćam ništa ekstra - znači samo je do angažmana liječnika). A meni ovdje već godinu i pol gledamo CD ratio koji je granično povećan (0,4 i 0,5), tlak koji raste sa 17 na 21 i suženje vidnog polja,a li možemo 6 mjeseci čekati do sljedeće konzultacije.
Strašno mi je drago da mi bar djeca imaju zainteresiranog liječnika kad su im oči u pitanju.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 08:39   #216
I dodatno bih pitala u Rijeci, osim kod Mraka u Oku gdje se radi OCT?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 19:37   #217
Dižem temu..
U prosincu na sistematskom mi je uočen na lijevom oku malo skraćen živac u odnosu na desno oko. Očni tlak 1, dakle nisam ga imala (ona metoda kapanjem u oko). Ostalo bilo ok.
Jučer u jednoj optici mjerila s onim tonometrom (upuhivanje), tlak 22 i 23, dakle na granici povišen.
Kaže dr provjerite to dodatno ne mora značiti da stvarno imate očni tlak.
Mama ima očni tlak i sumnju na glaukom.
Jel moram hitno nešto poduzimati? Obzirom da se svi pregledi dugo čekaju--
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 19:37   #218
Dižem temu..
U prosincu na sistematskom mi je uočen na lijevom oku malo skraćen živac u odnosu na desno oko. Očni tlak 1, dakle nisam ga imala (ona metoda kapanjem u oko). Ostalo bilo ok.
Jučer u jednoj optici mjerila s onim tonometrom (upuhivanje), tlak 22 i 23, dakle na granici povišen.
Kaže dr provjerite to dodatno ne mora značiti da stvarno imate očni tlak.
Mama ima očni tlak i sumnju na glaukom.
Jel moram hitno nešto poduzimati? Obzirom da se svi pregledi dugo čekaju--
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 20:13   #219
Jedno bedasto pitanje. Ja zadnje dvije godine radim u podrumskoj prostoriji, bez dnevnog svjetla, i de facto sam stalno pod lampama. Meni se čini da mi je to pokvarilo vid...a čujem od frenda iz druge firme, koji radi u istim uvjetima, da ima isti problem. I inače sam imala astigmatizam i loš vid, ali nisam imala povećanja dioptrije godinama....eh sad....

Jel moguće ili umišljam?
Čini mi se da više ne vidim pročitati deklaracije na hrani koju kupujem, a prije sam mogla...? Bila sam na običnom pregledu vida, ono gledanje na tablu sa slovima, navodno s lećama ok vidim. Eh, sad, ne znam jel vidim ili već sva slova znam na pamet...ali ako vidim, zašto više ne mogu pročitati deklaracije?

Jel brijem ili je moguće da mi je od tog krtičnjaka oslabio vid? Je li to mit ili realnost?
coffeebreakfor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 21:58   #220
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Dižem temu..
U prosincu na sistematskom mi je uočen na lijevom oku malo skraćen živac u odnosu na desno oko. Očni tlak 1, dakle nisam ga imala (ona metoda kapanjem u oko). Ostalo bilo ok.
Jučer u jednoj optici mjerila s onim tonometrom (upuhivanje), tlak 22 i 23, dakle na granici povišen.
Kaže dr provjerite to dodatno ne mora značiti da stvarno imate očni tlak.
Mama ima očni tlak i sumnju na glaukom.
Jel moram hitno nešto poduzimati? Obzirom da se svi pregledi dugo čekaju--
Taj na zrak zna pokazivati više vrijednosti od klasicnog mjerenja. Nema strke zbrke. Naručit se na kvalitetan očni pregled i provjeriti (kroz 6 mjeseci se ništa neće dogoditi, jer ne znate ni sami kolko vremena imate već povišen tlak- ako imate)

Quote:
coffeebreakfor kaže: Pogledaj post
Jedno bedasto pitanje. Ja zadnje dvije godine radim u podrumskoj prostoriji, bez dnevnog svjetla, i de facto sam stalno pod lampama. Meni se čini da mi je to pokvarilo vid...a čujem od frenda iz druge firme, koji radi u istim uvjetima, da ima isti problem. I inače sam imala astigmatizam i loš vid, ali nisam imala povećanja dioptrije godinama....eh sad....

Jel moguće ili umišljam?
Čini mi se da više ne vidim pročitati deklaracije na hrani koju kupujem, a prije sam mogla...? Bila sam na običnom pregledu vida, ono gledanje na tablu sa slovima, navodno s lećama ok vidim. Eh, sad, ne znam jel vidim ili već sva slova znam na pamet...ali ako vidim, zašto više ne mogu pročitati deklaracije?

Jel brijem ili je moguće da mi je od tog krtičnjaka oslabio vid? Je li to mit ili realnost?
Prezbiopija ? Dodatni plus za čitanje
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.