Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2006., 13:45   #21
a jel imas kakve simptome? meni su pricali da bi trebala imat glavobolje i mozda malo losiji vid, a meni je vid super, nemam glavobolje (al skoro nikad) pa mi nije jasno kak to sad odjednom.
uglavnom, shavtila sam to ozbiljno i namjeravam otici na jos jednu kontrolu pa cu onda ziher znat kak stvari stoje
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 17:58   #22
Normalni ocni tlak je do 20. Ja nemam glavobolje, ali sam ranije imala povremeno bolove u ocima. Kod mene se radi o posebnoj vrsti akutnog glaukoma i uradjena mi je operacija laserom u preventivne svrhe. I ja odlicno vidim i ne nosim naocare. Zanima me kako izgleda kod vas kontora, dali se radi samo o obicnom merenju tlaka, ili postoji jos nesto.
cammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 20:46   #23
Ja sam prije oko dvije godine imao problema s tim. Zbog koristenja nekih kapi za oci (pokazalo se kasnije da mi kortikosteroidi vise ne smiju ni blizu ociju) ocni tlak mi je gadno narastao. Jedno oko na 44 cak. To je bilo gadno, ali kratkotrajno, pa vjerovatno zato nije ostavilo traga.

Tvoj tlak nije posebno velik, ali kad bi dvadeset godina tako ostao, ne bi dobro proslo. Valjda je na to mislio taj doktor.

Well, bilo je dobrih komentara ljudi kad sam imao probleme, pa evo, pogledaj, mozda ti pomogne.


A dobro me podsjetilo, mogao bih ubrzo na pregled.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 08:51   #24
tnx svima
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 09:51   #25
i ja imam očni tlak
koje vi kapi koristite?
ja sam prvo kapala sa trusopt i xalatan kapima, ali mi je izbila alergija nakon određenog vremena, kapci su mi naoticali ko da po cijele noći plačem
sada koristim betopic kapi
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 00:21   #26
Ja koristim timalen
Cca 5,6 godina
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 23:04   #27
Glaukom i drugi simptomi

Imam glaukom, prije dva dana obadva oka su mi natekla (imam "vrećice" ispod oba oka i kapci su spušteni, bjeloočnice su postale izrazito crvene). Uzimam Timalen 0.25. S obzirom da imam česte glavobolje tri dana sam uzimala Neofen forte i pitam se da li ga smijem piti s obzirom da imam glaukom. Inače imam česte upale, a dijagnosticirana mi je i mrena ("u začecima" po rijecima oftamologa). Liječnici su strahovito indiferentni i zbog toga ne znam koji tip glaukoma imam. Primjetila sam da su mi upale češće ljeti.
Imam 54 godine i tek prije godinu dana ustanovljen je glaukom. Molim Vaše mišljenje.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:18   #28
Kakav ti je šećer?
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:41   #29
Ne znam kakav mi je šećer, ali ako to ima kakve veze, nemam prekomjernu težinu.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:50   #30
Prekomjerna tjelesna masa nije nužno povezana. Iskontroliraj si šećer, on može utjecati.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:09   #31
Potpuno sam zaboravila da sam prošle godine bila na sistematskom pregledu i šećer je tada bio u redu.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:25   #32
Nakon 45-te godine života, uputnije je redovito kontrolirati šećer, a on ima itekakvog utjecaja na glaukom
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 15:57   #33
Spušteni kapci i svrbež, povišeni očni tlak

Uzimam kapi timalen 2 puta na dan, oči kapam već tri godine. U zadnjih mjesec dana osjećam nelagodu nakon kapanja. Primjetila sam da su mi oči puno osjetljivije (osjećam ih), kapci su često natečeni i spušteni, bjeloočnica crvena, naročito predvečer. Na kontrole idem redovito. Rečeno je da alergija nije u pitanju. Molim vaš savjet.
p.s.
Tijekom ljeta nisam uzimala Timalen, očnih tegoba nije bilo, ali kad sam išla na kontrolu očni tlak je bio povišen.
Lilibubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 16:02   #34
help!!

hej

vidim da se vi svi ovdje puno bolje razumijete u ovaj zdravstveni problem od mene...pa bih htjela zatražiti malu pomoć...

mene već tri godine svakodnevno muče oči!! teško mi je opisati taj osjećaj, ali evo pokušat ću: nešto poput pritiska koji stvara potrebu da non stop trepćem i kolutam očima (što izgleda poprilično bolesno!), dobijem podočnjake i doslovno me iscrpljuje, kao da su suhe i nakon nekog vremena i glava počne boljeti, stvara umor i ne mogu se koncentrirati normalno!

naravno, prvo gdje sam išla, je oftalmolog kojem sam sve detaljno objasnila i nakon što mi je mjerio dioptriju, rekao je da mi ne može dati naočale jer kao savršeno vidim i da nije do očiju i dalje nije ništa niti provjeravao...

tu je počeo cirkus jer sam radila sve moguće pretrage za glavu jer kad te tako oči zezaju, počne i glava boljeti. i sad na kraju mi je dijagnoza nikakva!!! doslovno su mi rekli da imam migrene i da je to od stresa, ali ja znam da nije.

sad su praznici na faksu i odmaram doma već dva tjedna i kako to da me onda opet oči zafrkavaju kao nikada do sada?!

malo sam surfala po netu i sad sam gotovo sigurna da problem leži u očima i nitko me ne može razuvjeriti!!

ono što bih vas molila je da mi samo kažete jeste li i vi imali slične simptome pa vam se ustanovio visoki očni tlak itd.???? i gdje to uopće mogu izmjeriti??? moram konkretno reći da želim takvu pretragu ili??? liječnica opće prakse mi i nije od velike pomoći pa pliz help!!

hvala
Ketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 17:09   #35
svakako uzmi u obzir i to da bi ipak mogla biti migren,ona isto zan stvarati probleme s očima.ja imam migrernu al lakši tip al mi zato kolegica ima migrene od kojih je ostala bez oka.ja sam na početku tih svojih napada migrene,dok nisam saznala da je migrena redovito odlazila na hitnu,očnu i svaki put bi bilo se ok sa očima,znači odi obaveznio i neurologu nek te pregleda i da ti svoje mišljenje.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:10   #36
Quote:
Chloe kaže: Pogledaj post
Hm... izgleda da onaj nalaz gonioskopije ukazuje na to da imam takvu građu oka kod koje bi se možda mogao razviti glaukom. Dakle, postoji mogućnost.
Inače, osim mame, nitko nema glaukom u obitelji, ili da se zna da je netko ikad bio slijep ili nešto...
Ne preostaje mi ništa drugo nego kontrolirati se dvaput godišnje i... eto.
Chloe kako uopce izgleda merenje ocnog tlaka koliko traje,da li je neugodan postupak

Zadnje uređivanje leeloo27 : 20.03.2011. at 17:02.
tomket is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:10   #37
kako se mjeri očni tlak

hej znam pitala si cloe...ali evo ja danas bila na mjerenju očnog tlaka pa mi je svježe

to je vrlo kratak postupak...valjda koja minutica. sjediš i bradom si naslonjen na stalak i gledas ravno u nesto poput cjevcice...i na to ti sestra par puta pusti zrak u oba oka, prvo u jedno pa u drugo i to ponovi dva tri puta. to puhanje je vrlo kratko...djelić sekunde. i to je to. nista ne boli!!
Ketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:43   #38
glaukom -"žuljaju" me kapi Alphagan

Ima li tko iskustva sa kapima za glaukom Alphagan 0,2 %
Glaukom mi je granican 19 mg.Kapi su propisane kako bi se sacuvao ocni zivac jer je suzeno vidno polje. Kapi sam tek pocela koristiti ali je stalan osjecaj peckanja u ocima. Zanima me djeluju li sve kapi za tu namjenu tako ili za istu namjenu postoje kapi koje manje "žuljaju" ?
pozdrav svima
Bolero
bolero06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:59   #39
ja isto imam glaukom i kad mi je dijagnosticiran, propisao mi je oftalmolog kapi betoptic od kojeg me stalno bolila glava! kad više nisam mogla izdržati, otišla sam ponovno i propisan mi je cosopt s kojim nemam nikakvih problema. odi kod oftalmologa i reci mu o čemu se radi dat će ti neke druge kapi!
studentica 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:30   #40
glaukom

bolujem od kroničnog glaukoma(postoje akutni i kronični) znam da tebam ove kapi u oči,ali koliko dugo treba da to prođe otprilike?
MATE10xx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.