Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2008., 19:13   #21


Evo mog pekinezerčića Stavite i vi svoje da ih vidim!
aella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 13:37   #22
sta sam slatki,slikat cu i ja svoga pa cu poslat....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 20:15   #23
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sta sam slatki,slikat cu i ja svoga pa cu poslat....
Može! Danas sam baš bila s njim na pregledu kod veterinara i još su dvije ženke pekinezerice ušle Dosta ih je u zadnje vrijeme po gradu...
aella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 21:03   #24
evo moja ljubav stara.....



OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 18:54   #25
Kak je medeni!!!Obožavam te njihove obraščiće

E da, stavila sam svoje božićne deguje na "sretan božić"...mislim, još su mali i isprepleteni, al valjda se neš vidi

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 07.01.2009. at 01:01.
aella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:02   #26
Dilema oko pekinezera

Evo imam već 6 mjeseci pekinezericu koja mi je jako draga svi ju obožavamo. I imam hrpu problema sa njome. To mi je treći pas kojeg imam, međutim jako je problematična.

1. Vlasnik

Ostavljena i napuštena, prijatelj ju uzeo i dao nama.

- vlasnik nije zvao niti pitao za nju, prijatelj mi je samo rekao da je u stanici sve "sređeno". Kad smo ju htjeli prepisati na nas, kaže sve super ali još jednom morate pokušati stupiti u kontakt sa njime.

Lik ju je izbacio iz auta, ostavio i sad da ja njega moram zvati da mi uzme psa za kojeg sam se ja brinuo, i spasio da umre od gladi ?

2. Agresija

Jako je inteligentna, umiljata, draga ali netipično agresivna za pekinezera. Ne libi se ugristi ako se previše igraš sa njom. Zapravo ne ugrize, ali te više onako ošine zubima. Ratoborna je dosta za malog pekinezera. Neće jesti ništa osim one specijalne hrane koju joj dajemo.

kad joj damo onu posebnu kost od hrane, sakrije ju u kut i cijeli dan se ne miče od nje, brani je životom ako joj se približimo.

Ne spava kao pas normalno, vrlo rijetko, spava kao čovjek na leđima ili na boku.

Kako da to riješim ?

3. Vrsta

Stalno čujem priče da neki psi liče na pekinzere a da to nisu nego da su tibetanski španijeli, još mi je i vet rekao ma to je pekinezer. Meni se živo fućka koja je vrsta ja ju jako volim, ali čisto informativno bi htio znati.

U tu svrhu prilažem njenu slikua pa mi recite:


cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:24   #27
E ovako, inace su mali pesi poznati po tome da su malo ludji... (ne na los nacin)
Ipak su mali, i to im smeta kad vide velike pese oko sebe, o normalno da se trgaju sa uzice od lajanja. (dragi mi ima maltzera, taj bu glas izgubio kad vidi drugog cucka, ali cim drugi pes pocne prilazit, ovaj je manji od makovog zrna )
Ja imam pekinezera ali on voli pese druge.
I on je prema meni agresivan kad se idem igrati s njim, ali vec smo se i on i ja navikli (nije da me napada, nego gricka)
Procitala sam tu negdje da pekinezeri inace vole spavat na ledjima tako da je to normalno (i moj to ponekad radi)

I jos nesto, svaki pes ali svaki! ce braniti kost svojim zivotom.
Moj peki odnese slasticu u sobu na krevet (njegovo mjesto) i gricka u miru.
I mi znamo da onda nema mazenja, jer bu pop

To ti je normalno.

A ako je jako agresivan kod igre morate mu "pokazati tko je gazda".
Pr. Cim pocne grist kod igre, ti se digni i odi bez rijeci. Nakon odredjenog puta bu vidio da cim grize da se vi necete vise igrat s njim.. To sam ja radila svom.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:30   #28
hvala ti puno, možeš mi samo reći jel ova moja zaista pekinezer na slici ?
cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:31   #29
A cuj, meni izgleda kao cista pekinezerica.
Pogledaj si po netu i usporedi te dvije vrste.. (slike pogledaj)

Ako imas jos kakvih pitanja, slobodno..

P.S. Sigurno je pekic, sad sam spanijela vidjela, vidi se na faci ogromna razlika.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:20   #30
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
E ovako, inace su mali pesi poznati po tome da su malo ludji... (ne na los nacin)
bezvezna izjava. Pas je onakav kako ga odgojiš. Vlasnici imaju komplekse ko zna kakvi i onda mali psi ispadaju krivi za hisyeriziranje, dokm s druge strane nitko nije od njih napravio ono što jesu doli sami vlasnici.

Quote:
I jos nesto, svaki pes ali svaki! ce braniti kost svojim zivotom.
Moj peki odnese slasticu u sobu na krevet (njegovo mjesto) i gricka u miru.
I mi znamo da onda nema mazenja, jer bu pop

To ti je normalno.
Je. U divljini. Ne u ljudskoj zajednici i obitelji. Što ako malo dijete prođe pokraj psa koji glođe kost? Hoće li biti normalno da se ovaj zaleti i izgrize to isto dijete? Naravno da neće. Ako je tebi normalno da tvoj pas na tebe reži dok ima kost, svaka ti čast. Meni bome nije.

Malička je očito bila jako zapuštena i naravno, neodgojena, možda ju nisu ni hranili kako spada pa je dosta posesivna za hranom. To nećeš riješiti preko noći. U principu, hrana se psu iz ustiju nebi trebala uzimati, ako mu se već da. Probaj ju prvo naučiti naredbu "pusti", ali probaj to prvo sa nekom igračkom, ne sa hranom. Postepeno ćeš prijeći i na hranu. Daj joj vremena, jer je očito sva isprepadana i ukomirana. Kad joj daješ tu kost, pozovi je, reci joj da lijepo sjedne, daj joj kost uz riječi pohvale i pusti je na miru dok ne poglođe, okreni se, otiđi i nemoj je niti gledati.

Nema potrebe da ju odvikavaš od spavanja na leđima, ako njoj tako paše, pusti ju da tako leži. Oba moja psa se izvale na leđa i tako spavaju. I to mi je baš slatko.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:45   #31
Malo si neugodna.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:50   #32
Je ovo ti je pekinezer... Oni kada ti se igraju ne skuže pa malo gricnu... nije to namjerno, taj pes očitno nije bio pod kontrolom čovjeka pa da zna šta znači NE... to što skriva svoju kost ili bilo koju drugu hranu, to je i moj pekinezer radio i nedao Boga da mu se netko približio ili izdaleka rekao "Daj kosssttt" ajmeee ludnice... To što jede samo kupljenu hranu, tako su je naučili bivši vlasnici, pas do 1 godine u pravilu jede 3 puta dnevno ono šta mu daš (kupljeno, domaće) i 1 obrok mlječni, od 1 godinu pa na dalje jede 2 puta dnevno i između hranjenja po danu mora imati 10 h razlike... tako je pravilo iako mi to nekada ne postupimo tako (ja se trudim)...
Pekinezeri kao pekinezeri su dosta agresivni, izaberu 1-2 čovjeka kojega vole i to je to, moj je meni dopušta da mu dođem i do hrane i sve dok je druge samo pri pokušaju približavanja išao grsti za nogu... pusti neka stekne i tebe povjerenje...
uff jesam se raspisala... nadam se da sam ti bar malo pomogla...
p.s. čuvaj je i bude ti vratila...
_mayya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:52   #33
i da pekica prepoznaš po tome što ima njuškicu uturnutu unutra, malo veće ko buljave oći (više manje) i između ušiju nema dlake tj.ima ali nije duga i polegnuta je... baš kao ovoj tvojoj na slici...
_mayya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:07   #34
Quote:
cardinal kaže: Pogledaj post
Evo imam već 6 mjeseci pekinezericu ... To mi je treći pas kojeg imam, međutim jako je problematična.
...

2. Agresija

.... Ne libi se ugristi ako se previše igraš sa njom. Zapravo ne ugrize, ali te više onako ošine zubima. Ratoborna je dosta za malog pekinezera. ...
kad joj damo onu posebnu kost od hrane, sakrije ju u kut i cijeli dan se ne miče od nje, brani je životom ako joj se približimo.

Ne spava kao pas normalno, vrlo rijetko, spava kao čovjek na leđima ili na boku.
Čitajući tvoj opis pekinezerice nikako da naiđem na opis jako problematičnog ponašanja. Malo me čudi da ti je ona treći pas, a da do sada nisi vidio da psi spavaju na leđima ili na boku. Ili si tada bio jako mali ili su ti psi spavali u svojoj kućici, pa nisi uspio vidjeti sve njihove spavačke poze.

Dobro je primijećeno da se s pekinezericom malo bavilo, pa se zato u nekim stvarima ne snalazi, tj., reagira 'rezolutnije' negoli bi to trebao pas s kojim se uspostavio odnos povjerenja (ova 'obrana životom' svoje kosti). Čini mi se da si krivo protumačio ovaj njezin ugriz u igri i proglasio ga agresivnim ponašanjem. Dakle, kako se s njom nitko nije bavio, a vjerojatno i nije bila previše u dodiru s drugim psima, vjerojatno nije razvila kontrolu ugriza. Onda se dogodi da u igri punoj režanja (od zadovoljstva, da ne bi mislio da je ljuta) i hvatanja za ruku gricne više nego što treba. Iako si dobio savjet od angie da je u tom trenutku ignoriraš, mislim da ćeš je brže odviknuti da previše stisne zubiće je da u tom trenutku vrisneš. Ona će te istog trenutka ispustiti. Naravno da neće od prve shvatiti koliko može stisnuti zube, pa ćeš ovo trebati ponoviti nekoliko puta. Na ovaj način sam ja naučila svoju Lunu da kontrolira ugriz. A nedavno sam to isto primijenila na prijateljičinoj kujici koja mi se također tužila da je ova 'grize'. Da si samo vidio! Krenula kujica u igru s mojim zapešćem. Naravno da je stegnula malo jače. Ja vrisnula, ona odmah otpustila. A onda opet krenula u igru. I svaki puta je sve manje stezala zubiće.

Svakako poradi na ovoj kontroli ugriza zbog svih budućih ljudi s kojima će dolaziti u kontakt. Primjerice, kada je moja Luna kod frizerke, a ova je malo počupa šišajući je, Luna joj uhvati ruku zubima, bolje rečeno, zaustavi joj ruku, jer da ju je zabolilo. Ali nema šanse da je ugrize. Isto kao i mene kada je češljam, pa je slučajno počupam. A kada joj u šetnji prilaze veoma mala djeca da je podragaju, pa im se dogodi da im prstići pobjegnu prema Luninoj njušci, ona ih nikada ne hvata zubima. Eventualno bi ih liznula, ali to je već drugi vid poruke...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:40   #35
moj pekic ima 9tu god,niti je agresivan niti zivcan kako inace za ti vrstu kazu.to sta spava na ledjima ko covjek i vjerojatno hrce je normalno jel skoro svi to rade.a to ako se ona tako ponasa nije cudno kad je jadna bila odbacena i vjerojatno ima stres jos od bivseg gazde,doci ce ona na sebe....pekica imas vise vrsta,onih sa skroz spljostenom njuskicom,manje spljostenom,duzom dlakom,kracom,minijaturne,malo vece...izgleda kao da je prava pekinezerica.ako te zanima pogledaj na tem "gdje vas pas spava?"mojeg ima par fotkica,slican je tvojoj
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 10:59   #36
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Malo si neugodna.
Znam. Kaj ćeš.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:09   #37
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
pekica imas vise vrsta,onih sa skroz spljostenom njuskicom,manje spljostenom,duzom dlakom,kracom,minijaturne,malo vece...
Molim te, ne padaj na ovakve gluposti. Pekinezer je pasmina jedna i jedina. Određena svojim standardom. N E M A više vrsta pekinezera, matezera, pinčeva i ko zna čega. Mislim da se o tome već raspravljalo u raznim topicima. Ukoliko nisi kupio psa od uzgajivača i nemaš rodovnicu, nemožeš znati je li to čisti pekić ili nije.
Ovako po slici, pas je pekinezer, jedan od onih kakve viđamo po kvartovima, svi su oni pekinezeri, jer su mali, tumpastih njuškica i buljavih okeca. To ti, naravno nije bitno, voliš peseka onakvog kakav je. Samo nije čistokrva, a to ti u ovom slučaju ne treba biti ni bitno. Čistokrvni pekinezer izgleda ovako:



I nikako drukčije (osim po varijacijama u boji, od svijetlo krem, skoro bijele do crne).

Uživaj u svojoj pesici onakvoj kakva je i nemoj se zamarati detaljima koji nisu bitni Sigurna sam da će se s vremenom prilagoditi na vas i vi na nju i da će vam postati najvjerniji prijatelj. Pekići se jako vežu za svoje vlasnike, pogotovo ako se prema njima korektno postupa.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:55   #38
@ Smartie:
Ajde se malo smiri. Kao prvo, postoji Sleeve Pekingese, za kojeg očito ne znaš. Ti pekinezeri su još manji i kratkodlaki (moj Rupert je mješanac tog i velikog, običnog pekinezera). Prouči malo pekinezere prije no što napadneš OOOOOOO. Jedino što je od svega krivo jest taj problem "njuškice". Zna se kakva je njuškica pekinezera - spljoštena. Kao drugo, ne lupetaj gluposti oko malih pasa i njihovog karaktera. Angie je očito mislila na "Sindrom malog psa" ili ti "Small Dog Syndrome" - ajd malo proguglaj prije nego kaj bubneš nešto. Naravno da je sve stvar odgoja, ali Angie nije spominjala odgoj. Očito je mislila na predispozicije psa.
__________________
Podgrijana sarma je najbolja! :)
aella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:02   #39
Meni je jednom u ambulantu došla pasmina "Norveški pekinezer"... kunu se ljudi da je oriđiđi! A ja mislio da je Peking u Kini!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 13:18   #40
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Meni je jednom u ambulantu došla pasmina "Norveški pekinezer"... kunu se ljudi da je oriđiđi! A ja mislio da je Peking u Kini!
Ok, da.. To je too much.. Norveški pekinezer...jel izgledao kao netko iz norveškog pekinga?
__________________
Podgrijana sarma je najbolja! :)
aella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.