Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2012., 03:07   #61
Kud baš u kraljevske
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 11:11   #62
Meni su kraljevske isto najdraze predivne su!
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 11:43   #63
Neki dan smo sreli odraslu kraljevsku pudlu, osisanu i nije mi to bas lijepo no pudla je krasna inace i u paru je bio decko od 4 mj, on mi je bio presladak
Ja ne volim bas pudle, vise zato jer su bile in dok sam bila mlada, jedna me zapisala, bile su dosta neodgojene a opcenito misljenje je bilo da su zivcane isl pa mi je nekako to ostalo negdje u glavi.. Danas znam da ne mora tako biti, upoznala sam i druzila se s jednom divnom apricot pudlom ali predrasude mozda jos uvijek utjecu jer se ne mogu zamisliti da imam pudlu.. Mozda kraljevsku
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:37   #64
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Kud baš u kraljevske
Kada nam je došao i pozdravili ga maženjem pa se uz dopuštenje bacio oko vrata (doslovno te zagrli) i izljubio nas zaljubili smo se.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:58   #65
ne zamjerite mi ali ja ih ne mogu smislit..jedan od rijetkih pasa kojeg ne mogu štampanog vidjet..
i jesu zlopamtila i jesu histerične uvjetno rečeno..


kad sam nabavljala Ota imala sam priliku uzet u st aprikoticu od 5 mjeseci i tako sam se malo upustila u priču s vlasnicom..i ona sam kaže da su psi koji imaju "bisere"

prijateljica je imala malu pudlu...histeirja na kvadrat-suisjeda toy, ista priča...druga susjeda tu u kvartu kraljevsku koja joj je cijeli stan zapišavala iako je bila vani satima..
ljubile ne ljubile ne volem ih
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 16:30   #66
Pa opet ovisi od pudle do pudle,frendica ih ima 6-7 ne znam tocno i samo je jedna histericna

edit : nadoh jednu sliku,nazalost samo su 3 pudleka na njoj,srednja ja mislim,a ostatak je ko zna di u stanu,al prezakon su mi i premekani na dodir (i ispricavam se na blesavom paintu al mi se nisu dala uredivat usi od lexy)


Zadnje uređivanje vet.teh : 29.09.2012. at 16:46.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 17:05   #67
Koje uši ??

Ma gle..vlasnicima pudli zasigurno su to najbolji psi na svijetu
Samo daleko od mene
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 17:12   #68


Ja nemam tratincice kao Jackie
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 19:58   #69
A ova pudla koja je meni bila draga nikad nije bila ovako rudlava, pitam se jel uopce bila pudla hehehe.. Imala je kracu dlaku pa je izgledala valovito, cak joj ni njuska nije bila tako izduzena, mislim da je bila mini pudla, manja od srednje ali ne bas skroz mala, mozda je do frizure..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 20:52   #70
Da,ovisi o frizuri.Ovako rudlavi i pufnjasti su kada se ne sisaju i ne vode profi frizerima,ona ih sisne svakih par mjeseci ali ne na profi pudle frizure.Ovako prirodno im je dlaka dulja,pufnjasta i tocno se osjeti pri dodiru kako imaju rudlice dok kod pudl frizura ima vise njih,sportska,vise izlozbenih itd i takoder im se i njuska obrije tako da se dobije taj izduzeni izgled njuske dok recimo kod ne osisanih ne dolazi toliko do isticanja.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 21:39   #71
Moj prvi pas ( ono, kao moj jel, imala sam 5 godina ) je bio srednji crni pudl; i mogu reći da su se starci podosta namučili s njime a ja, pa ja sam uživala . Pudle su fakat specifične, al slažem se da je svaka priča za sebe. Naša/moja je bila odgojena kako je bila; kolko se stari trudio toliko su drugi odmagali ( familijarna kuća+ zajedničko dvorište nije vodilo dobrome ), vrata su počesto bila otvorena i većini je to bilo normalno. Pudlek je počesto znao pobjeći, pa bi ga mi lovili, pa bi se on redovno uvaljao u neku crkotinu i/ili drek, pa smo ga onda kupali i tako, svašta. Dan danas se vide tragovi njegovog bicstva u stanu kod staraca; izgrebana ulazna vrata i izgrebana kada ! Susjedi su imali kokice, patke i svakakve domaće životinje; triput je zaklao neku pernatu pticu, ne pamtim više kaj. Svaki put su starci platili štetu. Na frizure je išao redovito, jeo je svakaj nekaj, bome više ni ne znam kaj; znam da sam mu ja često jaja spekla ; iiiii da, živio je lijepo. Pudlek mali bedasti. Nikad si pudlu nebi uzela, niti mi se ne sviđaju, nekak mislim da je tati pudla bila izbor zato kaj se ne linjaju. Hahahahah............je se namučio s njime.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:29   #72
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post

laptop..
to ti samo govori da je žena štancer i da ju nije briga za pse dok god zarađuje i prima stvari u zamjenu za štene.

što se tiče pudli sa rodovnicom, da, cijene se najvjerojatnije tako kreću. oko 1000eura.

ovo su ti trenutno ljudi koji su imali legla nedavno

PUDL MALI 14.03.2012 1 1 ŠIMEK LEA KLANAC 23 GLINA 44400 091/622 05 55
PUDL MALI 23.02.2012 2 2 RONČEVIĆ ZDENKO VATROSLAVA LISINSKOG 3A VIŠNJEVAC 31220 091/563 78 65 031/352-855
PUDL SREDNJI 02.02.2012 3 1 DOJČINOVSKI JASMINKA VUGROVEČKA 74, VUGROVEC GORNJI SESVETE 10360 01/200 61 67
PUDL SREDNJI 13.01.2012 2 1 DŽAJA-VALKOVIĆ SANJA S.KRAUTZEKA 22 RIJEKA 51000 091/935 75 31 051/494 686

s time da bi se ja svejedno i za njih raspitala i njihove uzgajivačnice.

a što se tiče pasa bez rodovnice, tu ti ne mogu pomoći niti želim.
Da, žena je štancer, a kao "vrhunski" uzgajivač pudli! Moretto, ponavljam. Pa vi i dalje pišite o nekim provjerenim uzgajivačima. Izgleda da je danas lova iznad svega.Žalosno.
žabica 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:36   #73
Zato se i treba raspitati. Ne mora značiti da ako je prijavljena u HKS-u da je sve super i bajno.
Sve se zna...Zato se treba raspitati.
Ne valja ti ona? nije u redu? saznala si.
ajde dalje.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:37   #74
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Moj prvi pas ( ono, kao moj jel, imala sam 5 godina ) je bio srednji crni pudl; i mogu reći da su se starci podosta namučili s njime a ja, pa ja sam uživala . Pudle su fakat specifične, al slažem se da je svaka priča za sebe. Naša/moja je bila odgojena kako je bila; kolko se stari trudio toliko su drugi odmagali ( familijarna kuća+ zajedničko dvorište nije vodilo dobrome ), vrata su počesto bila otvorena i većini je to bilo normalno. Pudlek je počesto znao pobjeći, pa bi ga mi lovili, pa bi se on redovno uvaljao u neku crkotinu i/ili drek, pa smo ga onda kupali i tako, svašta. Dan danas se vide tragovi njegovog bicstva u stanu kod staraca; izgrebana ulazna vrata i izgrebana kada ! Susjedi su imali kokice, patke i svakakve domaće životinje; triput je zaklao neku pernatu pticu, ne pamtim više kaj. Svaki put su starci platili štetu. Na frizure je išao redovito, jeo je svakaj nekaj, bome više ni ne znam kaj; znam da sam mu ja često jaja spekla ; iiiii da, živio je lijepo. Pudlek mali bedasti. Nikad si pudlu nebi uzela, niti mi se ne sviđaju, nekak mislim da je tati pudla bila izbor zato kaj se ne linjaju. Hahahahah............je se namučio s njime.
E, vidiš ovo je samo tvoje sjećanje na( tamo neku) pudlu. Ne slažem se s ničime kaj si napisala. Moj Deni nikada nije pobjegao (bilo je samo malo frke kad se tjerala kujica u zgradi do nas), nikada, ali nikada se nije uvaljao u nešto, doma je samo izgizao prečkice od stolica i to kada su mu izbijali zubići i to je bilo sve u 17 godina..., a da ne govorim o nekakvom klanju kokica sve mi se čini da ovo pišeš čisto zato jer ne voliš pudle (kao što i sama izjavljuješ), ali ti valjda niti sama ne znaš kojeg ste peseka imali u kući . Jeo je svakaj nekaj (tvoje riječi) govore dovoljno o svemu. Pozdrav i nikada nemoj imati nikakvog psa! Nije to za tebe.
žabica 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:40   #75
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Zato se i treba raspitati. Ne mora značiti da ako je prijavljena u HKS-u da je sve super i bajno.
Sve se zna...Zato se treba raspitati.
Ne valja ti ona? nije u redu? saznala si.
ajde dalje.
Tako je. Tražim dalje i neću odustati. Pa naći ću ja svog pudleka, kad-tad.
žabica 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:45   #76
Imam pudlu koja je stara nešto manje od 3 i pol godine. Nikad u životu nije bježala. Kad je bila beba, jedino je znala gristi čepove od mojih markera s kojima sam podcrtavala gradivo. Inače nikad u životu ništa namještaju nije napravila, ni najmanju ogrebotinu. Bila je bojažljiva, sad smo skoro u potpunosti i to riješili. Pudle su pametni psi i mogu biti razmažene ako im vlasnik previše popušta. No, velika je maza i u potpunosti smirena. Nikad od nje nisam doživjela neke živčane napadaje, režanje, histeričnost generalno. Jednostavno me ljute predrasude s kojima se kao vlasnik malog psa susrećem. Odmah zaključe da mora da je užasno živčana.
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:47   #77
Quote:
žabica 87 kaže: Pogledaj post
E, vidiš ovo je samo tvoje sjećanje na( tamo neku) pudlu. Ne slažem se s ničime kaj si napisala. Moj Deni nikada nije pobjegao (bilo je samo malo frke kad se tjerala kujica u zgradi do nas), nikada, ali nikada se nije uvaljao u nešto, doma je samo izgizao prečkice od stolica i to kada su mu izbijali zubići i to je bilo sve u 17 godina..., a da ne govorim o nekakvom klanju kokica sve mi se čini da ovo pišeš čisto zato jer ne voliš pudle (kao što i sama izjavljuješ), ali ti valjda niti sama ne znaš kojeg ste peseka imali u kući . Jeo je svakaj nekaj (tvoje riječi) govore dovoljno o svemu. Pozdrav i nikada nemoj imati nikakvog psa! Nije to za tebe.

svakome svoje iskustvo.
a ja u kutu danas ima dva prekrasno odgojena psa koji jedu samo ono o čemu drugi psi mogu sanjati. FIno sirovo meseko

Ne pljuj po nekome koga ne znaš.

Pa što i da i ne voli pudle? U čemu je problem?
Ne mora svatko voljeti istu pasminu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:51   #78
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
:

Pa što i da i ne voli pudle? U čemu je problem?
Ne mora svatko voljeti istu pasminu.
Meni nije stvar u tome da netko ne voli pasminu već općenito ima neke predrasude i onda to prenosi i na sve pudle koje sretne u rlu. U kvartu imam još 2 pudle i jednu maltipoo i sve imaju neke razlike u karakteru. Glupo mi je tako sve pse generalizirati
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:55   #79
Dobro, ja to ne radim
Vidjela sam svakakvih pasa, i odgojenih i neodgojenih.

Ali samo jedno priznajem: Nisam se još srela sa pristojnim maltezerom, koji ne laje kao navinut
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:59   #80
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Dobro, ja to ne radim
Vidjela sam svakakvih pasa, i odgojenih i neodgojenih.

Ali samo jedno priznajem: Nisam se još srela sa pristojnim maltezerom, koji ne laje kao navinut
Ja jesam čak i s pristojnim maltezerom. Doduše, bio je već stariji gospodin kad smo se upoznali (oko 10 god). Mirno je hodao uz nogu svoje vlasnice i nikad nije zalajao, a nije previše ni fermao nikoga. Baš gospodin. Imam i u zgradi malu maltezericu. Ne laje, ali skače kao lopta posvuda

Mislim da to sve prvenstveno ovisi o vlasnicima. Male pse mnogi razmaze jer ne uspostave nikakav autoritet pa su eto, živčani. No, generalizacija nije ništa dobro donijela nijednoj pasmini. Tako hrpa ljudi sve malo veće pse smatra strašno opasnima (npr rotiće). Gluposti i barem bi se vlasnici pasa od toga trebali suzdržati
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.