Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2012., 00:09   #121
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Zar u Ramićima kuhaju? Bila sam kod njih, nama je bilo rečeno da spremaju samo ako se najaviš unaprijed.
Ne znam. Nas je tam uputil domar Borisovog. Kad sam skontala da mu priča s nedovoljno gladnih gostiju (a dovoljno gladnih za Ramiće i Pariće) ne drži vodu, nisam više ni išla gledat. Očito smišljeno preusmjeravaju goste na privatne domove. Možda domar za to dobi i pinku kaj ne kuha. Pred puno godina smo frendica i ja prešle veći dio Velebita za dva tjedna, brale smo i gljive i snalazle se s ostacima krumpira po skloništima i kuhale čušpajze, bile smo avanturistice. A kad smo ispregladnjele stigle od Ivinih vodica, il gdje već, ne sjećam se više... naručile smo u Borisovom pun lonac pašte fažol! I nije se to radilo o nekim parama. Makar smo stopirale doma jer smo ostale bez prebijene kinte.
__________________
Čuvaj se, sinko, strašnog Hudodraka, čeljusti što čapnu, kandži koje kvače! Čuvaj se ptice Zlamače ko vraga! Nemoj da ljusni Grlograb te nađe!
alica u zrcalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 00:20   #122
U Ramićima sam prespavala jedan vikend, nosili smo hranu sa sobom, služili se njihovom kuhinjom i svim ostalim.
Možda u sezoni kada ide više ljudi gore i imaju nešto za posjeti. Bila sam u terminu kada nema baš nešto puno ljudi i kada smo rezervirali spavanje, rekao je da kuhaju samo ako unaprijed najaviš.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 00:26   #123
U Borisovom je noćenje 45 kn za planinare, a bez knjižice 65. A kak je u Ramićima? I koja je to fora s tri doma (dva privatna) na udaljenosti od 200 m? A zakaj ste baš u Ramiće išli?

Ovaj iz Borisovog domar je rekel da buju nas još za rukav vlekli, da ima i u Ramićima i u Parićima svakaj za klopati (a i reklame su još od početka staze, a ne za Borisov). Onda smo se mi odlučili samo popit pivu iz brocaka i komad sira i kruha i hititi se u potočić, malo dalje od puta...
__________________
Čuvaj se, sinko, strašnog Hudodraka, čeljusti što čapnu, kandži koje kvače! Čuvaj se ptice Zlamače ko vraga! Nemoj da ljusni Grlograb te nađe!
alica u zrcalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 00:30   #124
Ramići nisu bili dom, nego su sklop starih kuća u privatnom vlasništvu. Jesu li u međuvremenu promijenili status, ne znam.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 02:54   #125
Quote:
alica u zrcalu kaže: Pogledaj post
U Borisovom je noćenje 45 kn za planinare, a bez knjižice 65. A kak je u Ramićima? I koja je to fora s tri doma (dva privatna) na udaljenosti od 200 m? A zakaj ste baš u Ramiće išli?

Ovaj iz Borisovog domar je rekel da buju nas još za rukav vlekli, da ima i u Ramićima i u Parićima svakaj za klopati (a i reklame su još od početka staze, a ne za Borisov). Onda smo se mi odlučili samo popit pivu iz brocaka i komad sira i kruha i hititi se u potočić, malo dalje od puta...
Ne brkajte kruške i jabuke,Borisov dom je dom kojim upravlja planinarsko društvo ,a ramića dvori i ivančev dom su privatne kuće koje su ljudi svojim trudom i novcem preuredili u ugostiteljske objekte i rade pod obrtnicama i koncesijom.
Ako nekog interesiraju pobliža objašnjenja nek mi se obrati,zato sam se i prijavio imenom i prezimenom na forum
Marin Špalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:22   #126
Ako idete u Paklenicu obavezno izbjegavajte ići Lipom stazom, ja sam prošao sve i to sam, Lipu stazu izbjegavajte.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 12:39   #127
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Ako idete u Paklenicu obavezno izbjegavajte ići Lipom stazom, ja sam prošao sve i to sam, Lipu stazu izbjegavajte.
Lipa staza je najstmiji pristup vaganskom vrhu i je posebna poslastica
PeroOrlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:37   #128
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
Lipa staza je najstmiji pristup vaganskom vrhu i je posebna poslastica
Poslastica za uzbrdo možda, za nizbrdo nikako nije poslastica, jer to je živi horror, to nije staza, to je suicid po kamenju.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 18:29   #129
Ekipica planira na sveto brdo za nekoliko dana... ima li tko kakav savjet? U kakvom je stanju prenočište na Vodicama?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 19:40   #130
Question Lipa staza

Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Poslastica za uzbrdo možda, za nizbrdo nikako nije poslastica, jer to je živi horror, to nije staza, to je suicid po kamenju.
Kad smo već kod "Lipe" staze, koliko je lakša Bukova staza ?
Kojom se dođe brže(lakše) iz doma na Vaganski?
Umac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 13:41   #131
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Ekipica planira na sveto brdo za nekoliko dana... ima li tko kakav savjet? U kakvom je stanju prenočište na Vodicama?
Bila sam oko Božića, sklonište je skroz ok, uredno, ima suđa, šporet na drva, nema karimata pa je malo tvrdo za spavati. Osobno, ljepše mi je doći na Sv. brdo s Vlaškog grada a i pogled s V.grada je neprocjenljiv!

Ne znam za Lipu stazu ali Bukova je horor, nikako njom nizbrdo, mučenje za koljena. Na Vaganski preporučam ići preko Struga, ako je moguće uz noćenje na Strugama, sklonište je super, udobno i toplo.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 10:39   #132
NP Paklenica-Ivine Vodice-Sveto Brdo

Iimamo dvoju kod penjanja, a s obzirom na zahtjevnost staze i potrebno vrijeme uspona.
Da li je na Ivine vodice je lakše i brže priko PD Paklenica ili priko Jurlina?

Hvala
Ivan00001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:51   #133
Quote:
Ivan00001 kaže: Pogledaj post
Iimamo dvoju kod penjanja, a s obzirom na zahtjevnost staze i potrebno vrijeme uspona.
Da li je na Ivine vodice je lakše i brže priko PD Paklenica ili priko Jurlina?

Hvala
Lakše je preko planinarskog doma, a brže Jurlina
Preporuka bi mogla biti, gore preko Jurlina, a dolje preko doma
PeroOrlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 14:27   #134
Mislim ići s Ličke strane iz mjesta Brezik blizu Medaka u sklonište Struge. Na karti centra za raminiravanje sam vidio da je dosta toga označeno sa crvenim i čini mi se da baš ide po putu. Zanima me sad ako je tko od Vas išao tim putem.
Hvala
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 18:49   #135
Bio sam prosle i pretprosle godine, a bome cu i ove potegnuti na Vaganski bas tim putom, tako da nemas brige.

Naravno, strogo se drzi staze i ne bauljaj mimo nje. Staza je vidljiva i dobro markirana, mjestimicno ima i dodatnih upozorenja u vidu tabli s mrtvackim glavama.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 12:32   #136
Quote:
Marin Špalj kaže: Pogledaj post
Ne brkajte kruške i jabuke,Borisov dom je dom kojim upravlja planinarsko društvo ,a ramića dvori i ivančev dom su privatne kuće koje su ljudi svojim trudom i novcem preuredili u ugostiteljske objekte i rade pod obrtnicama i koncesijom.
Ako nekog interesiraju pobliža objašnjenja nek mi se obrati,zato sam se i prijavio imenom i prezimenom na forum
Tako je.

Bili ovaj vikend na Paklenici, nešto prelijepo. Došli smo do Borisovog doma, a onda produžili u Ivančev dom, pogled fenomenalan
Kamill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.