Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 10:27   #21
Thanks. Nismo ju niti skidali nikad ispod 38,5. Da mi nije bio malo cendraviji, ne bi ni znali da ima 39,7, jer je on puzao, dizao se, smijao i tak, ko da mu niš nije. Hvala još jednom
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:09   #22
....

Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Čitala sam na cybermed portalu o sličnim slučajevima nakon uporabe voltarena za snižavanje temperature. Dr. Richter koji odgovara na pitanja je optužio voltaren.
Evo link, namučila sam se niska temperatura

e hvala na linku ovome.....i fakat ovaj doktor je u pravu....
malo tko postepeno skida temperaturu....oblozi,tusiranje....nitko nece ni da se zamara s time....a tako jake lijekove davati i to u dozama za odrasle to je tako bezveze....
moj sin je imao jednom visoku temperaturu 39.5 i tada sam koristila cepove eferlegana...ali osim paracetamola i ibubrofena ne idem dalje.....stavljam obloge...a oni mu skinu uspjesno temperaturu....ibubrofen malo brze....a bas zbog tih stvari da ga mu ne poremetim termoregulaciju necu da riskiram...moj je nedonosce bio i veoma lako su se oni podhladivali...bas zbog male tezine....tako da sam dozirala oprezno...cak na kapke...i obloge,tusiranje....naravno i prehrana.....cajevi,kompoti,birani sokovi...pametno s tecnoscu....cak jedan sef klinike je rekao odmah prekinuti sokove kad je djete bolesno i pohvalio me jer sam ja bila jedina majka koja sam sinu cajeve davala na cijelom odjelu...ostalima je to bilo tlaka ....kad ima sok da se kupi i sirup za iskasljavanje....a ja sam davala caj za iskasljavanje i nikad ga nisam blokirala slajmom...dok sam vidjela da zene sljezovim sirupom to bas naprave....
i onda jos raznoraznim sokovima ga zaguste...umjesto razvodne...
doza je bitna....u svemu...
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 20:28   #23
Niska temperatura kod djeteta

Imamo djevojčicu staru 2 godine,zadnjih nekoliko dana imala je virozu praćenu visokom temperaturom,bila je to tzv.šesta bolest.Temperaturu smo skidali paracetamolom i ibobrufenom,zadnja dva dana joj je temperatura niska osobito noću,35-35.5C,preko dana dođe do 36.5.Da li se je netko susreo sa takvom situacijom i koliko traje da se temperatura stabilizira?
senijazugaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 21:56   #24
I mi smo imali takav slučaj prije 3 tjedna, na moru, po onim vrućinama.

Isto je bila šesta bolest, temperaturu nismo mogli spustiti paracetamolom pa smo kupili Dalsy sirup (ibuprofen).

Kada smo joj drugu večer dali sirup prije spavanja temperatura se spustila ali je tokom noći pala isto do 35,5

Jedva smo ju zagrijali. I tako dvije noći. Preko dana je temperatura rasla, a preko noći padala
Beba ima 11 mjeseci i ovo nam je bila prva temperatura.

Kasnije sam čitala da bebe nemaju još dobro razvijen termoregulacijski sustav pa ga je itekako moguće narušiti lijekovima za skidanje temperature.

Napominjem da smo sve davali na peporuku magistre, nismo bili kod doktora, ali pretpostavljam da je temperatura toliko padala zbog ibuprofena.

Kad je bolest prošla nije više bilo problema.

I mene zanima da li je itko imao takvo iskustvo.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 21:58   #25
to je normalno poslije viroze,zbog antipiretika.
Utopljavajte dok se temp ne stabilizira
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:14   #26
ma nije to samo poslije viroza. zna to bit i inace (pogotovo zimi po noci) normalna reakcija tijela...tijelo nocu miruje pa se hladi. samo mi ne idemo zatim jer ne mjerimo djetetu temperaturu kad je zdravo

i ja sam bila izludjena tim niskim temperaturama nakon viroza. mojoj je znalo bit oko 35 u uhu....a onda sam nastavila mjerit ponekad i kad nije bila prethodno bolesna..pa bi bilo 36 u uhu ujutro.



iako treba pazit kad se prilikom visokih temperatura daju VOLTAREN čepići jer oni stvarno znaju jako ohladit dijete
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:19   #27
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ma nije to samo poslije viroza. zna to bit i inace (pogotovo zimi po noci) normalna reakcija tijela...tijelo nocu miruje pa se hladi. samo mi ne idemo zatim jer ne mjerimo djetetu temperaturu kad je zdravo

i ja sam bila izludjena tim niskim temperaturama nakon viroza. mojoj je znalo bit oko 35 u uhu....a onda sam nastavila mjerit ponekad i kad nije bila prethodno bolesna..pa bi bilo 36 u uhu ujutro.



iako treba pazit kad se prilikom visokih temperatura daju VOLTAREN čepići jer oni stvarno znaju jako ohladit dijete
e da,mom je uvijek niža temp noću..Čak i kad je bio u virozi,noću je normalna tjelesna temp bez antipiretika.
Tad dok još nisam znala digla sam uzbunu,pedijatar mi je rekao da mu prestanem mjeriti temp noću ako je zdrav..nek pustim dijete da spava
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:23   #28
Mom je normalna tempica i inace dosta nista (a kad zakuri ide u nebesa). Znala mu je biti nocu i 35 u guzi Pogotovo kad je pod antibioticima. Pitala sam vise pedijatara i doktora i svi su rekli da je to nocu normalno. Mama kaze da mi je tako i brat imao.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:38   #29
Ja sam inače odgojitelj u vrtići i znam da nam je medicinska ststra konstantno govorila da se djeci temperatura ispod 38,5 ne skida. Baš izrazloga što bi ih se sa medikamentima moglo pothladiti.
Meni to nikada nije bilo jasno,zašto čekati da bude toliko visoka jer ja sa 37,5 nisam svoja ali očito ima nekaj u tome. Ne znam.
Samo da je djetešce brzo bolje!
ninana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 08:30   #30
Quote:
ninana kaže: Pogledaj post
Ja sam inače odgojitelj u vrtići i znam da nam je medicinska ststra konstantno govorila da se djeci temperatura ispod 38,5 ne skida. Baš izrazloga što bi ih se sa medikamentima moglo pothladiti.
Meni to nikada nije bilo jasno,zašto čekati da bude toliko visoka jer ja sa 37,5 nisam svoja ali očito ima nekaj u tome. Ne znam.
Samo da je djetešce brzo bolje!
zašto? zato što kad skidaš i malo povišeneu temperaturu kod djeteta ne dozvoljavaš djetetu da se samo izbori protiv boleštine
povišena temp nije bolest sama po sebi, ona znači da se dijete s nečim bori, da se nešto dešava
puno puta temp. prođe i sama od sebe jer je imunološki sustav uspio pobijediti

38 nije visoka temp, samo povišena

dakle, na oko 38,5 treba dozirati paracetamol ali u pravilnoj količini a ne od oka, puno puta roditelji daju premali količinu, i sad ako temp padne na 38 i to je uspjeh, ne mora odmah pasti na ispod 37, to i nije dobro, nema ništa gore za organizma da temp vrtoglavo pada i raste, dok se temp drži pod kontrolom, dakle, ne raste nakon davnaja lijeka sve je ok.

ako pak temp raste paracetamol je ok davati i svaka 4 sata, ako opet raste onda tek dati ibuprofen, ali ne za temp do 39, tek onu iznad 39 i rastuću, opet u pravilnoj količini
nakon 6-7 sati ako temp. ponovno skoči opet pokušati sa paracetamolom, pa ponoviti gore opisani postupak
ovo opisujem iskusttvo sa zarazne kad sma ležala sa djetetom od godine dana zbog rota virusa, radilo se o temp između 39,5-40,5

voltaren ostaviti za doktore u bolnici, mi ga ni sa 40,5 nismo dobili

ako se pretjeruje sa ibuprofenom, dijete prestane reagirati na paracetamol

najveća greška je osim hipodoziranja lijeka je to što roditelj misli da ako dijete ima 39, da nakon lijeka temp mora pasti ispod 37 inače lijek ne funkcionira
a upravo ti veliki skokovi u temp nisu dobri i mogu izazvati pothlađenje
hush-hush is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 08:35   #31
Quote:
ninana kaže: Pogledaj post
Meni to nikada nije bilo jasno,zašto čekati da bude toliko visoka jer ja sa 37,5 nisam svoja ali očito ima nekaj u tome. Ne znam.
Samo da je djetešce brzo bolje!

ni ja nisam svoja i sa malo povišenom temp, ali moji npr sa 38-39, skaču, divljaju ko da im nije ništa
djeca su druga priča
a ovo
Samo da je djetešce brzo bolje!
isto ne stoji, jer dajući mu lijek na 37,5 mu neće biti ništa bolje, na duge staze je to velika greška
jedino se mi možda kao roditelji bolje osjećamo
hush-hush is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:36   #32
Quote:
senijazugaj kaže: Pogledaj post
Imamo djevojčicu staru 2 godine,zadnjih nekoliko dana imala je virozu praćenu visokom temperaturom,bila je to tzv.šesta bolest.Temperaturu smo skidali paracetamolom i ibobrufenom,zadnja dva dana joj je temperatura niska osobito noću,35-35.5C,preko dana dođe do 36.5.Da li se je netko susreo sa takvom situacijom i koliko traje da se temperatura stabilizira?
kako mjeriš temperaturu i čime mjeriš?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:54   #33
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
kako mjeriš temperaturu i čime mjeriš?
imam toplomjer za uho i čelo,moja curka podivlja kad vidi živin,tako da nam je to jedina opcija
senijazugaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:09   #34
Quote:
senijazugaj kaže: Pogledaj post
imam toplomjer za uho i čelo,moja curka podivlja kad vidi živin,tako da nam je to jedina opcija
I moja je divljala i povraćala na spomen živinog toplomjera, ali sam ju kod zadnje bolesti uspjela nekako zabavit crtićem da izmjerimo. No, ako je ovo izmjerena temperatura u uhu to je nisko, ali moguće je da je i posljedica viroze, tj. 6. bolesti. Ovo zadnje nisam 100%sigurna. Uglavnom, najbolje bi bilo da izmjeriš temperaturu živinim toplomjerom u guzi, to bi bilo objektivno mjerenje, ali to i nije nužno.
Nakon infekta i antipiretika također treba da se termoegulacijski centar oporavi.

Ako se dijete ne trese s temperaturom 35 C i možeš ju donekle razbuditi, vrlo vjerojatno to nije adekvatno mjereno i vjerujem da je centralna temperatura uredna. Kod prave hipotermije gdje je temperatura u guzi 35C javlja se tresavica, a mislim da je dijete od 2 godine dovoljno razvijenog termoregulacijskog centra da ju i razvije.

Noću je normalno da temperatura padne i da je najniža između 4 i 6 h ujutro.

Kod moje curke sam primijetila ušnim toplomjerom da sam joj znala izmjeriti noću 36.1C nevezano za infekt, dok sam sebi izvan infekta izmjerila 38 C, što će reći da su odstupanja velika.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:33   #35
Quote:
hush-hush kaže: Pogledaj post
ni ja nisam svoja i sa malo povišenom temp, ali moji npr sa 38-39, skaču, divljaju ko da im nije ništa
djeca su druga priča
a ovo
Samo da je djetešce brzo bolje!
isto ne stoji, jer dajući mu lijek na 37,5 mu neće biti ništa bolje, na duge staze je to velika greška
jedino se mi možda kao roditelji bolje osjećamo
Mislila sam na djetešce o kojem smo pričale,tj čija je mama tražila savijet!
ninana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.