Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2016., 09:51   #6961
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Moj Sivko voli jogurte. Obične i voćne, i to obavezno želi polizati čašicu kad pojedem.

A nešto mi je u zadnje vrijeme počeo kenjkati oko hrane... Ne pojede koliko je prije otprilike mjesec dana jeo. Jede 3 puta na dan, i to ujutro 100 grama mokre, popodne onako šaku suhe, i onda oko ponoći još 100 grama mokre. I on sve napol pojede.

Rekla je mama da mu je možda dosadila hrana koju jede (dvije različite konzerve iz dm-a i suhu za kastrirane).
Sad sam mu nakupovala Gourmeta (to jako voli jesti sada) i tako još par vrećica različitih proizvođača.
Djelomično shvaćam da bi mu moglo dosaditi, ali opet zar nemaju mačke manje osjetnih pupoljaka?
Mislila sam da ga počnem hraniti samo dva puta na dan i to ujutro oko 11 i onda opet oko ponoći. Imate kakvih iskustva?
Moji dobiju šaku suhe ujutro i šaku navečer. I tu i tamo (ne svaki dan) nešto sirovo (srdelice i tako). Mokru mačju hranu dobiju vrlo retko, u biti Šap i Lisa nju niti ne žele jesti. Kimi obožava mokru hranu ali ona ionako predebela.
Begemotica is offline  
Old 26.04.2016., 22:57   #6962
danas smo imali prvi "pravi" fotosešn -> meet boy nr 1 .

imena još nemaju tako da su sad dečko 1, dečko 2 i curica
ima tak puno lijepih imena, al kad im *ne pašu*. gledam, bubam, Curicu i ne izgleda mi kao Relja, a jako sam htjela Relju
dire Dawn is offline  
Old 28.04.2016., 22:08   #6963
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Meni je jedan od znakova da mačka ima trakavicu sluzava i krvava stolica. To se desi i prije nego što proglotidi izmigolje van.

I to je jedan od mogućih razloga.

Kad ste ga zadnje čistili od crijevnih parazita?

Pijesak je actually pijesak, nisu kristali?
Čistili ga od nametnika prije 6 mjeseci i sada je kod veta opet dobio tableticu
stigli su nalazi krvi, leukociti su povišeni, i dr misli da preboljeva neku upalu debelog crijeva...dobio je antibiotike i purina veterinarsku hranu za probavni sustav...
Baš koristimo pijesak, danas nije bilo krvi u stolici...valjda će biti dobro idemo na kotrolu za tjedan dana
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Old 28.04.2016., 22:17   #6964
Bude sve OK Moja mačka je jednom dobila veterinarsku hranu, nadobudno sam kupio jedno 15 konzervi po valjda 15 kuna svaka, i onda to nije htjela ni pipnuti... Pa sam hranio susjedovog psa

Kristale nemojte nikada koristiti, to je čisto zlo.
_MK_ is offline  
Old 28.04.2016., 22:36   #6965
ma moj pojede sve , taj ne bira
Inače je na RC za kastrate no imam dojam da od toga baš ima tvrdu stolicu, ja sam bila uvjerena da on ima hemeroide koji krvare jer se fakat naprezao gotovo svaki puta kada obavlja veliku nuždu.
Nadam se da bude dobro.
Kristale sam kupila jednom u životu kada smo ga udomili i bili neuki pa su nam to uvalili u trgovini...pametan micko nije uopće ni pokušao zakopati govno
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Old 30.04.2016., 12:39   #6966
Pozdrav ljudi! Je li itko zna neku uzgajvacnicu mačke Egipatski Mau. Može biti u Hrvatskoj ili izvan. Cijena isto nije bitna. Hvala puno :-)
__________________
Jednom. Negdje. Nekome.
HuliganSPravnog is offline  
Old 30.04.2016., 12:44   #6967
Jesi pitala na Felinološkom savezu, što kažu?

http://sfdh.hr/
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 30.04.2016., 14:52   #6968
Imamo tu kod nas na placu micku koja je najvjerojatnije skotna i ima šugu.
Nije ničija, prašna je zmazana i dlaka joj je oštećena djelomično.
Neki dan sam naletila na nju, odnesem joj konzervicu ...kaj sad?
Imam micku i psa nema šanse da ju uzmem a u kakvom je stanju svi ju izdaleka zaobilaze.
Merlina is offline  
Old 01.05.2016., 15:32   #6969
Pozdrav macoljupci! Pitanje za iskusnije od mene: imam punu kutiju neotvorenih vrećica mačje hrane, za rok trajanja piše best before 6.4.2016, i neotvorenu vreću suhe mačje hrane na kojoj piše najbolje upotrijebiti do 5/2016. Mogu li tu hranu dati micama iako je nedavno istekao rok trajanja tj. u mjesecu je isteka?
DruantiaGaea is offline  
Old 01.05.2016., 16:38   #6970
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Imamo tu kod nas na placu micku koja je najvjerojatnije skotna i ima šugu.
Nije ničija, prašna je zmazana i dlaka joj je oštećena djelomično.
Neki dan sam naletila na nju, odnesem joj konzervicu ...kaj sad?
Imam micku i psa nema šanse da ju uzmem a u kakvom je stanju svi ju izdaleka zaobilaze.
Isprazni si inbox, nemrem ti odgovoriti. Ustvari, mogu i ovdje:

Opereš ruke i to je to, nećeš ništa pobrati, ne brini. Zgodno je imati sa sobom asepsolete (mokre maramice) ili neki gel iz dm-a naprimjer, pa odmah obrišeš ruke. Pitanje je dal je šuga ili je samo u lošem stanju pa zato otpada dlaka... šuga često ima i kraste u priči i ostalo.

O osobama iz te udruge ne bih, jer me to me ne zanima, briga me za njih kao osobe. Zanima me dio gdje one na neki način mogu pomoći mački, a to mogu, i to naprave. To je ono kaj je bitno. Mački ako hoćeš pomoći, pomogni.
A taj način je da ju se sterilizira na vrijeme, odnosno prije nego što negdje na cesti omaci 5-6 nesretnih mačića koji će skončati u mukama (mislim da ne trebam tu u nabrajanje kaj im se sve može dogoditi, jelda?).
Kužiš... ako stvarno hoćeš pomoći mački, onda to nije nošenjem hrane, nego se organizirajte i javite tamo di sam ti napisala, hitna sterilizacija i veći dio problema riješen, odnosno barem dio problema - i spriječena patnja idućih xx mačića.


@DruantiaGaea - ovisi kako je bila skladištena. Ako je bila na normalnoj temperaturi (dakle nije se kuhala, na suncu i slično), ne bi trebalo biti problema. OK, tu je uvijek pitanje plijesni itd ali dio vidiš kad otvoriš (da li je promijenila boju i miris).
Da su moji u pitanju, dala bih ustvari jednom pa vidjela...ako se izbljuju ili dobiju proljev, onda hranu u smeće.
ryell is offline  
Old 02.05.2016., 15:57   #6971
Quote:
HuliganSPravnog kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Je li itko zna neku uzgajvacnicu mačke Egipatski Mau. Može biti u Hrvatskoj ili izvan. Cijena isto nije bitna. Hvala puno :-)
99% sam sigurna da sam na njuskalu vidjela oglas nekad prije 6 mj. Uzgajivacnica je nasa, dobijes sve moguce i nemoguce papire koji se trebaju dobit uz cistokrvne macke.

Pitanje je dali sad imaju leglo, ali vjerujem da mozes i unaprijed rezervirati odnosno traziti ih da se jave kad budu imali leglo.

Na linku od fen drustva ima hrpa uzgajivacnica, ali neki od kontakata ili web stranica vise nisu ispravni.
dire Dawn is offline  
Old 04.05.2016., 22:57   #6972
Batleri

Konačno smo danas obavili godišnje cijepljenje protiv zaraznih :klap:

I Lili mi je cijeli dan jako čudna..samo spava od podneva..ustala je jednom jela normalno i obavila wc i vratila se spavati..to mi je čudno nikad tolko ne spava.

Jeli moguće da neka nuspojava od cijepljenja?
A opet sa Linom je sve uredu a obadvije su danas bile cijepljene..
I prošle godine nije bilo nuspojava nikakvih..normalne su bile.

Doma sam vidjela da je na naljepnici od cjepiva u knjižici datum do kad vrijedi cijepivo 4.5.2016. a to je danas..pa me sad i to zabrinjava..nije vrag da to ima veze..jel se cijepivo može lako pokvarit?

Sva sam zbunjena..help ako netko zna....
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Old 05.05.2016., 03:47   #6973
Sve normalno (a i takvo je vrijeme cudno), ako za dan-dva ne bude ok onda zvrcni veta.
ryell is offline  
Old 05.05.2016., 19:33   #6974
Danas je ok ali ujutro je još pospana bila..morala sam ju buditi ujutro u 8 a inače već naveliko ona budi mene
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Old 07.05.2016., 01:55   #6975
Sivko mi je poceo kenjkati oko hrane otkad je zatoplilo, pred mozda mjesec dana.
Jeo je tri puta na dan, dva puta mokru I jednom suhu. Onda je poceo jesti manje pa sam ga stavila na mokru dvaput dnevno.
Uvijek je jeo dvije razlicite konzerve I kad je poceo izvoditi da nece jesti mokru kupila sam mu razlicite vrste mokre. Samo Gourmet konzervicu pojede s gustom... A to mi je skupo kupovati mu za svaki dan.
A keksice bi jeo svakakve! Ja bih da jede mokru jer je kastriran, ali nece, sto da napravim? :-(
Contrast is offline  
Old 08.05.2016., 13:37   #6976
moram se pohvalit - imamo jednog dečka

najmanji je u leglu
dire Dawn is offline  
Old 09.05.2016., 15:52   #6977
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
A keksice bi jeo svakakve! Ja bih da jede mokru jer je kastriran, ali nece, sto da napravim? :-(
Ne razumijem, zašto misliš da mora jesti samo mokro ako je kastriran? Daj mu lijepo ujutro suho a navečer mokro, samo za brikete gledaj da mu daš manje nego piše na vreći jer oni uvijek pretjeruju s tim količinama. Odnosno, pratiš situaciju i ako vidiš da mačak previše ždere i deblja se, smanjiš dozu. I naravno mora imati dosta vode.

Ako se baš deblja previše unatoč svim mjerama, onda kupiš brikete za sterilizirane.

Moraš znati da jeftine hrane znaju dosta više debljati nego kvalitetne.

Jedino ako ima probleme s kristalima ili bubrezima, onda je mokra hrana posebne vrste bolja.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 09.05.2016., 19:03   #6978
Dragi mačkoljupci, molim pomagajte... Nisam otvarala novu temu jer mislim da ću prije dobiti odgovor na ovoj. Naime, u šupi sam našla nečiju macu s dvije bebice. Sudeći po izgledu bebice nemaju više od 2-3dana. Zasad sam stavila mami maci zdjelicu s hranom, da li da još nekaj napravim ili da ih zasad ostavim na miru? Mace su u kutiji u kojoj je vrećica, ja bi im stavila dekicu ali me strah da ih mama ne odbaci ako to napravim.

Sent from my B1-770 using Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 09.05.2016., 22:15   #6979
ostavi joj vode.

što se diranja tiče tu nikad ne možeš sasvim znat, ali inače da, mačke presele male. no mačke također i odaberu dobru lokaciju, tako da je ona vjerojatno sebi našla mjesto di joj super paše.

---

pitanje
kad i što ponuditi mačićima za jelo? ovaj četvrtak će biti točno 4 tjedna stari, pa reko da se informiram
dire Dawn is offline  
Old 09.05.2016., 23:30   #6980
Za početak daj nekakvu mokru za mačiće. Ja sam svojoj u početku kupovala mousse i paštete jer je ona ove u komadićima samo lizala, a bilo mi je bitno da jede jer sam ju hranila s mlijekom na bočicu. Kasnije kad je skontala da se klopa ne liže već žvače i kad je počela kako spada klopati ovu u komadićima onda sam joj počela davati i suhu. Suhu kad budeš davala možeš malo natopiti vodom da se omekša da im bude lakše žvakati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.