Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 22:23   #1
Abdominalna plastika

Nakon gotovo dvije godine javljanja na temi gastric bypass, kao i nakon dobivene bitke s kilama nalazim se negdje na kraju puta. I ima nas još. Naš interes se sasvim sigurno sada usmjerio prema korektivnim zahvatima nakon velikog gubitka kilograma. Ja sam prije desetak dana napravila abdominalnu plastiku. Dakle, rekonstrukciju trbušnog zida s otklanjanjem viška kože, saniranjem postoperativne hernije i liposukcijom.
Ima li još netko s takvim iskustvom - razmjena iskustava uvijek dobro dođe...
MayaMia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 23:48   #2
abdominalna plastika

Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Nakon gotovo dvije godine javljanja na temi gastric bypass, kao i nakon dobivene bitke s kilama nalazim se negdje na kraju puta. I ima nas još. Naš interes se sasvim sigurno sada usmjerio prema korektivnim zahvatima nakon velikog gubitka kilograma. Ja sam prije desetak dana napravila abdominalnu plastiku. Dakle, rekonstrukciju trbušnog zida s otklanjanjem viška kože, saniranjem postoperativne hernije i liposukcijom.
Ima li još netko s takvim iskustvom - razmjena iskustava uvijek dobro dođe...
Ja sam već pisala na gore navedenim temama, da sam ja slučajno došla do dr. Jurišića u Rijeci koji mi je nakon mršavljenja skinuo višak kože na nadlakticama...
Išla sam kod njega za dogovor za skidanje viška kože na stomaku i prilikom dogovora, kad je vidio sve moje rezove na stomaku, rekao mi je da postoji mogućnost nekroze tkiva i ja sam odmah odustala, nisam se htjela i tome izlagati. Ali što ne mora da znači da je opasno, istu takvu operaciju je napravio freeland, i na nadkoljenicama još, pa njoj nije bio nikakav problem, zašto je meni to rekao, nikako mi nije jasno. Razmišljat ću još što da napravim, ali je meni veći problem na nadkoljenicama već stomak...
jelag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:23   #3
Ja sam operirana na Sv. Duhu kod dr. Gverića. Iako sam imala rez od otvorenog bypassa na trbuhu on nije vidio nikakav problem u tome. Koliko mi se za sada čini (a ipak je sve još jako svježe) trbuh izgleda fenomenalno! Nadam se da će i daljnji oporavak ići u tom smjeru.
Na prvome pregledu dr.Gverić mi je predložio još grudi u kombinaciji s nadlakticama i natkoljenice. Ne znam hoću li se odlučiti na to sve (ipak su to još dvije operacije), ali... vidjet ću.
MayaMia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 23:05   #4
Evo cure da se i ja oglasim u vezi ove teme.
Ja san operirana četiri dana prije Maje i mogu vam reći da baš prvih 48 sati nije bajno, ali evo dva tjedna posle ne bih dvojila da li da ponovno idem.
I mene je kao i Maju operirao dr. Gverić na Sv. Duhu i imam same pohvale i za njega i za osoblje bolnice.
Šta se tiče mog trbuha izgleda kao da nisam rodila dvoje djece, a još uvijek je to natečeno pa mogu zamisliti kako će tek biti kada sve dođe na svoje mjesto.
Cure pozdrav i ako koju šta još zanima tu smo za svjete.
Pusa
alni_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 00:22   #5
Mene zanima koliko vam koze maknu, jel vam se uopce vidi oziljak od bypassa sad onda? Ili ne znam od 15 cm oziljka sad imate 5? I jel rade novi pupak ili?
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 01:26   #6
A mene zanima ako ste imali više oepracija (ja sam skeptik oko tog pa mislim da bu mi trebalo i ruke i trbuh i sise i guzu i noge) jel se to radi u jednom-dva pothvata ili sve posebno?
Grofica Raven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 09:34   #7
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko vam koze maknu, jel vam se uopce vidi oziljak od bypassa sad onda? Ili ne znam od 15 cm oziljka sad imate 5? I jel rade novi pupak ili?
Ne znam točno koliko kože mi je maknuo, ali u svakom slučaju - sad je sve zategnuto! Iz bolnice sam došla 5 kila lakša. Vjerojatno mi je na operaciji ostalo 2-3. Ožiljak od bypassa... Cijelo to područje ožiljka je odstranjeno, a budući da sam imala i herniju tu je postavljena mrežica. Postavljen mi je i novi pupak. Na području rezova nema šavova - odnosno svi su samo unutarnji a rezovi su - crtice koje će pravilnom njegom izbljedjeti i biti skoro nevidljive.

Quote:
Grofica Raven kaže: Pogledaj post
A mene zanima ako ste imali više oepracija (ja sam skeptik oko tog pa mislim da bu mi trebalo i ruke i trbuh i sise i guzu i noge) jel se to radi u jednom-dva pothvata ili sve posebno?
Abdominalna je plastika dugotrajna operacija i dr.Gverić ju nerado kombinira s drugima. Meni je preoperativno rekao da će operacija trajati do 7 sati. Nije. Trajala je oko 5 i pol.
I ja trebam još dva zahvata i tu bi se nešto moglo kombinirati...
MayaMia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 09:36   #8
Quote:
alni_ri kaže: Pogledaj post
Evo cure da se i ja oglasim u vezi ove teme.
Ja san operirana četiri dana prije Maje i mogu vam reći da baš prvih 48 sati nije bajno, ali evo dva tjedna posle ne bih dvojila da li da ponovno idem.
I mene je kao i Maju operirao dr. Gverić na Sv. Duhu i imam same pohvale i za njega i za osoblje bolnice.
Šta se tiče mog trbuha izgleda kao da nisam rodila dvoje djece, a još uvijek je to natečeno pa mogu zamisliti kako će tek biti kada sve dođe na svoje mjesto.
Cure pozdrav i ako koju šta još zanima tu smo za svjete.
Pusa
Hehehe... dobro došla, carice!
MayaMia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 11:12   #9
Pohvaljujem otvaranje ove teme !!! Bravo !!! Sad imamo cijeli put za prije i poslije....
Ne znam Mayo da li sam te već pitala,čini mi se da jesam... da li je to u Zagrebu išlo preko hzzo-a? Nema logike da u Rijeci može a kod nas ne može...mislim ako se kod nas mora platiti tu nešto ne štima,a ja nemam novaca za tako nešto pa bih morala svakako u Rijeku,što nije tako strašno ali ako se može tu...Ja sam pri kraju i sve bliže odluci da riješim kožu pa me svaki detalj interesira. I Mayo, pa daj nam koju slikicu i golog trbuha i tebe...ne znam koliko me pamet služi ali mislim da tvoju slikicu nisam vidjela...Pusa
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 13:03   #10
Bravo MayaMia na novootvorenoj temi!!!!! Meni je to par puta palo na pamet ali nije bilo zainteresiranih pa mi je to bilo glupo!!! Ali bravo, nikada nije kasno, brzo će se natući par stranica.

Draga Anli, jako sam se razveselila kada sam pročitala da si sredila trbuščić, jelda nije bilo strašno!!!!

Meni je početkom ovog mjeseca bila godišnjica uklanjanja kože na trbuhu, tako da govorim iz vlastitog iskustva, a nakon toga u 9. mjesecu napravila sam uklanjanje kože na nadlakticama, nemam više šiš-miš krila, u 12. mjesecu radila sam bedra ali samo sa rezom u preponama, dakle rez od polovice pregiba na prednjoj strani noge preko prepona do srednjeg dijela ispod guze, dakle nije bilo vertikalnog reza od prepone preko unutarnje strane bedra do koljena.
E, sad, kako sam zadovoljna sa radom, opet moje mišljenje!!!! Na rukama se moglo, po mom mišljenju uzeti više kože, ali doktorovo mišljenje je isto da bi bilo moguće, ali opet onda dolazi do pitanja podizanja ruku jer je taj zahvat jako ograničavajući, pa ako bi došlo,nije-ali teoretski je moguće, do odumiranja kože, nekroze, gdje uzeti drugu kožu. Na truhu, rađena liposukcija, učvrščivanje trbušnih mišiča, novi pupak i veliko veliko uklanjanje kože jer ga je bilo dosta (majko mila, pa imala sam 4 poroda). Prije operacije doktor, zaboravila sam na početku reči, bila sam u rukama prekrasnog,........možete si samo zamisliti koji bi atributi još bili u ove točkice smješteni, Davora Jurišića u KB Rijeka. Dakle prije operacije me je upozorio da bi sa dijelom reza ispod starih ožiljaka, moglo biti problema sa zarastanjem ožiljaka, i bilo ih je ali o tome rasnije, ako bude zainteresiranih.

Bio bi predugački post da sve strpam odjednom, a i vrijeme je ručka, kćer kuha a ja kasnim sa salatom!!

Čujemo se kasnije, a u međuvremenu pusa mojih riječkim sirenama!!!
freeland44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 13:25   #11
Quote:
freeland44 kaže: Pogledaj post
Bravo MayaMia na novootvorenoj temi!!!!! Meni je to par puta palo na pamet ali nije bilo zainteresiranih pa mi je to bilo glupo!!! Ali bravo, nikada nije kasno, brzo će se natući par stranica.

Draga Anli, jako sam se razveselila kada sam pročitala da si sredila trbuščić, jelda nije bilo strašno!!!!

Meni je početkom ovog mjeseca bila godišnjica uklanjanja kože na trbuhu, tako da govorim iz vlastitog iskustva, a nakon toga u 9. mjesecu napravila sam uklanjanje kože na nadlakticama, nemam više šiš-miš krila, u 12. mjesecu radila sam bedra ali samo sa rezom u preponama, dakle rez od polovice pregiba na prednjoj strani noge preko prepona do srednjeg dijela ispod guze, dakle nije bilo vertikalnog reza od prepone preko unutarnje strane bedra do koljena.
E, sad, kako sam zadovoljna sa radom, opet moje mišljenje!!!! Na rukama se moglo, po mom mišljenju uzeti više kože, ali doktorovo mišljenje je isto da bi bilo moguće, ali opet onda dolazi do pitanja podizanja ruku jer je taj zahvat jako ograničavajući, pa ako bi došlo,nije-ali teoretski je moguće, do odumiranja kože, nekroze, gdje uzeti drugu kožu. Na truhu, rađena liposukcija, učvrščivanje trbušnih mišiča, novi pupak i veliko veliko uklanjanje kože jer ga je bilo dosta (majko mila, pa imala sam 4 poroda). Prije operacije doktor, zaboravila sam na početku reči, bila sam u rukama prekrasnog,........možete si samo zamisliti koji bi atributi još bili u ove točkice smješteni, Davora Jurišića u KB Rijeka. Dakle prije operacije me je upozorio da bi sa dijelom reza ispod starih ožiljaka, moglo biti problema sa zarastanjem ožiljaka, i bilo ih je ali o tome rasnije, ako bude zainteresiranih.

Bio bi predugački post da sve strpam odjednom, a i vrijeme je ručka, kćer kuha a ja kasnim sa salatom!!

Čujemo se kasnije, a u međuvremenu pusa mojih riječkim sirenama!!!
Naravno da ima zainteresiranih...A biti će ih sve više kako e tone sala budu topile, vidiš da svako toliko netko novi dođe u naš klub.
Mene jako,jako zanima kako to izgleda kod vas koje ste to napravile...dajte nam koju fotku tih trbuščića i naravno ostalih operiranih dijelova da vidimo kako je to napeto, da vidimo ožiljak, da vidimo kako izgleda taj novi pupak...mene interesira sve, svaki detalj....takva sam bila i prije svog bypass i naravno da sam onda bila potpuno spremna i bez iznenađenja nakon zahvata...tako me sada interesira i kraj...Dakle,Mayo i Free, molim detalje i što se tiče priprema i bolova i cijene i vašeg osobnog za i protiv i slike...sve me zanima...pusa...
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 14:15   #12
Draga Šimunčice, meni je manji problem i lakše doći u zagreb i skinuti se i pokazati ožiljke nego slikati i staviti tu fotke!!!!

A što se tiće, ZA i PROTIV, ja sam definitivno ZA!!!!! Osoba koja je izgubila 40,50 a ima i onih koji su izgubili 70,80,ali 100 kila, zaboravit će i sav strah i bolove, jer to definitivno treba napraviti, ima ljudi kojima je skinuto """2 kvadratna metra kože""", ovi navodnici su samo za one koji ne vjeruju u tu kvadratutu ali vjerujte mi na riječ, istinito je!!!! Svaka odlučna osoba koja skine operativnim putem veču kilažu nemože se skrivati iza straha i ne operirati višak kože, to više nije estetski problem, to treba rezati, zamisli samo da sa 125 kg dođeš na kilažu od 65-70 ali nosiš odječu kada si imala 125. To je jednostavno nezamisljivo!!!!

Priprema- neznam na kaj si mislila, kako u kontakt sa dr Jurišićem, pripreme u bolnici, pretrage ili crtanje večer prije operacije. Postavi pitanje, puno je lakše, ima tu svega i svačega!!!

Bolovi - kao kod poroda, bojiš se cijelo vrijeme trudnoće ali moliš boga da čim prije i sve ok prođe, kada si gotova i na nogama smiješ se sama sebi koliko si se bezrazložno živcirala, ja imam dosta visok prag podnošljivosti bolova i sve je bilo manje više bez jakih bolova, samo zatezanje i napetost novog trbušnog zida, napet je i sada godinu dana nakon operacije, bože moj i bit će, ali mislim na nenaviknutu novonastalu napetost, zbog prerezanih živčanih završetaka još i dijelovi neosjetljivi kao da nisu tvoji, ali ja sam jako zadovoljna!!!

Cijena - ako imaš dopunsko niti lipe, ako možeš srediti, dobiješ i putne troškove, ja nisam, nekako se ne uspijem izboriti za takve stvari, ali s time sam se u životu već susretala, ono što svi mogu ja nemogu, a ono što ja mogu rijetko tko meže!!!

E; draga a Slike prije i poslije, malo morgen, kako ja jelici kažem SELJO-BELJO, a djeca nemaju "vremena"!!!!
Tako da, ako kojom prilikom koja uspije slikati moje ručice, nožice i novi trbušćić i pupak, može ga i stavit tu, ali ja NNNEEE!!!
freeland44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 14:43   #13
Quote:
šimunčica kaže: Pogledaj post
Pohvaljujem otvaranje ove teme !!! Bravo !!! Sad imamo cijeli put za prije i poslije....
Ne znam Mayo da li sam te već pitala,čini mi se da jesam... da li je to u Zagrebu išlo preko hzzo-a? Nema logike da u Rijeci može a kod nas ne može...mislim ako se kod nas mora platiti tu nešto ne štima,a ja nemam novaca za tako nešto pa bih morala svakako u Rijeku,što nije tako strašno ali ako se može tu...Ja sam pri kraju i sve bliže odluci da riješim kožu pa me svaki detalj interesira. I Mayo, pa daj nam koju slikicu i golog trbuha i tebe...ne znam koliko me pamet služi ali mislim da tvoju slikicu nisam vidjela...Pusa
Meni je još sve jako friško, ali već sada mogu reći da bih opet sve ponovila za ovo zadovoljstvo. Što se plaćanja tiče, nisam platila, ali imala sam i herniju tako da mislim da je operacija bila medicinski indicirana.
Pripreme... pa ovako: Prvi susret s dr. Gverićem bio je negdje u travnju. Mogla sam i ranije biti operirana ali sam radi svoga posla molila najzadnji mogući termin proje godišnjeg.
Obavila sam standardni set pretraga vezano uz anesteziju. Mislim da to ovdje ne trebam ponavljati jer smo svi to već prolazili.
Primljena sam u bolnicu u ponedjeljak. Za ručak samo juhica, dalje ništa. Popodne klistir. Ujutro kompletno brijanje. Odlazak u salu. Tamo me crtao i slikao. Operacija je trajala oko 5 i pol sati. Navečer su me vratili u sobu. Prva noć - OK. Dok teče kontinuirana analgezija dotle je sve OK. Prvi dan nije bio baš genijalan: bolilo je, primala sam krv pa mi sestra nije htjela paralelno dati analgeziju (da ne bi došlo do reakcije?!). Popodne sam se digla, izvadili mi kateter i tu noć sam već sama išla na WC. U petak mi je izvadio drenove, previo i - doma. Još uvijek me boli i utrnuto mi je pol trbuha, ali ništa što se ne bi moglo podnijeti. Popijem si Brufen 400 i - to je to. Upute su: lagana šetnja i ništa raditi. Kontrola i prvi prevoj 5.7. Imam samo crtice po trbuhu koji nije bio tako napet... hmmmm... mislim nikad kod mene... hehehe...
Vanjskih šavova nema, tako da se nadam da će ožiljci biti tanki.
Slikice... čekaj dok mi skine te folije, a osim toga sigurna sam da nemam sliku od prije! To je nešto što ne bih željela nikad više vidjeti, pa tako nisam ni slikala!
MayaMia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 15:59   #14
Quote:
alni_ri kaže: Pogledaj post
Evo cure da se i ja oglasim u vezi ove teme.
Ja san operirana četiri dana prije Maje i mogu vam reći da baš prvih 48 sati nije bajno, ali evo dva tjedna posle ne bih dvojila da li da ponovno idem.
I mene je kao i Maju operirao dr. Gverić na Sv. Duhu i imam same pohvale i za njega i za osoblje bolnice.
Šta se tiče mog trbuha izgleda kao da nisam rodila dvoje djece, a još uvijek je to natečeno pa mogu zamisliti kako će tek biti kada sve dođe na svoje mjesto.
Cure pozdrav i ako koju šta još zanima tu smo za svjete.
Pusa
zar već? baš super ja sam još daleko od toga - još puno kila treba skinuti ali drago mi je da se već skuplja veći broj ljudi u zagrebu jer ja ne znam da bi baš potezala do rijeke
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 16:19   #15
Super cure, super. Ali slazem se i ja s Simuncicom, fotke fotke nam dajte. Free djeci fotic u ruke i nek sliknu i postave ti!
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 16:35   #16
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Super cure, super. Ali slazem se i ja s Simuncicom, fotke fotke nam dajte. Free djeci fotic u ruke i nek sliknu i postave ti!
Evo budem se ja malo potrudila i stavit ću vam što sam ja napravila, i to prva od ovih svih što su tu, ali samo nadlaktice, jer za stomak mi je, kako sam već pisala, rekao da postoji bojazan od nekroze i onda sam se razočarala i ne znam što dalje da napravim

evo prije operacije, priprema - crtanje (27.04.2009. godine)
http://yfrog.com/6cjanacrtanaj

poslije operacije na odlasku doma...
http://yfrog.com/4jjaposlijeoperacijej

I DANAS

http://yfrog.com/g4rukedanas001j

http://yfrog.com/0yrukedanas003j

http://yfrog.com/j7rukedanas004j

težina skinute kože ne znam točno, uglavnom oko 2,5 kg..... eto, to je to, za dalje se još premišljam...
pozdravljam vas

Zadnje uređivanje jelag : 26.06.2010. at 17:24.
jelag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 17:29   #17
Hvala Jelag sto si stavila slike! Moram priznat da mi izgleda malo zastrasujuce . Misilla sam da to lijepse zacijeli. Ali odmah sam uocila i tvoj oziljak na trbuhu, izgleda puno bolje nego moj!
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 19:32   #18
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Hvala Jelag sto si stavila slike! Moram priznat da mi izgleda malo zastrasujuce . Misilla sam da to lijepse zacijeli. Ali odmah sam uocila i tvoj oziljak na trbuhu, izgleda puno bolje nego moj!
Zastrašujuće jeste, ali to će biti sve bolje, npr. ispod pazuha skoro da se i ne vidi, ali ja to nisam mogla sama uslikati, a moj suprug je antitalent za fotografiju, i to sam ga jedva umolila, da je napravio jednu, a ja ove druge dvije sama....a prve dvije je moj dr. Davor Jurišić.....
jelag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 23:07   #19
Ruzy draga da evo napokon sve gotovo
Vjeruj mi i ti ćeš brzo sve ovo raditi kao i mi.
Ne znam zašto uopće razmišljaš o Rijeci kada mi koje smo operirane na Sv. Duhu prim. Velnić šalje kod dr.Gverića. O njemu nemam riječi doktor za poželiti
I još jedna stvar ja san već pisala da je mene dr.Jurišić odbio zato šta imam rez preko trbuha jer mislim da on to ne zna napraviti kako treba, bar sam to zaključila iz njegovih riječi.
Cure pusa
alni_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 03:05   #20
Molila bih vas, drage žene, da mi napišete mogu li se u zg raditi te operacije preko HZZO-a? Kome da se obratim? Jel koja od vas radila abdominoplastiku s korekcijom natkoljenica? Odnosno, ja bi trebala taj zahvat raditi.
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.