Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 17:49   #2841
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
i onda riješenja zadatka s relativnošću bude elipsa
kako on vidi tu elipsu jebemti a javlja se kontrakcija duljine -.-
ne može nikako vidjeti kružnicu jer se duljina skraćuje samo u smjeru u kojem se giba, dok onaj okomiti dio ostaje jednako dug i jednak radijusu kružnice u sustavu letjelice
nh1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 17:50   #2842
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
i onda riješenja zadatka s relativnošću bude elipsa
kako on vidi tu elipsu jebemti a javlja se kontrakcija duljine -.-
Imaš krug i kad ga stisneš s lijeve i desne strane, nastane elipsa.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 18:16   #2843
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Imaš krug i kad ga stisneš s lijeve i desne strane, nastane elipsa.
Quote:
nh1995 kaže: Pogledaj post
ne može nikako vidjeti kružnicu jer se duljina skraćuje samo u smjeru u kojem se giba, dok onaj okomiti dio ostaje jednako dug i jednak radijusu kružnice u sustavu letjelice
i kolko očekujete
i za koji fax
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 18:52   #2844
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
i kolko očekujete
i za koji fax

ma bit će valjda oko 85%, izgubila sam bodove zbog žurbe
ciljam na pmf fiziku- istraživački, zagreb
kako ti stojiš?
nh1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:15   #2845
Quote:
nh1995 kaže: Pogledaj post
ma bit će valjda oko 85%, izgubila sam bodove zbog žurbe
ciljam na pmf fiziku- istraživački, zagreb
kako ti stojiš?
na prvom djelu izgubio 12 bodova na najlakšim zadacima, trokut, sila i kapaciteti
a drugi dio nisam znao da moram označit žarišta na slici vidjet ćemo sve još do sedmog mjeseca...
ciljam na fsb zagreb
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:16   #2846
Bodovi su se gubili na glupostima odnosno na koncentraciji...na kraju san dobia 90% bodova, ali bit će i to dosta.
Pitanje: jeli itko u zadatku di računaš na kojoj h od zemlje je g=7,33 dobio 1000 i nešto sitno kilometara jer san ja na malo drugačiji način od njihovog na neznan oće li sve priznati...?
Dvorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:19   #2847
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
na prvom djelu izgubio 12 bodova na najlakšim zadacima, trokut, sila i kapaciteti
a drugi dio nisam znao da moram označit žarišta na slici vidjet ćemo sve još do sedmog mjeseca...
ciljam na fsb zagreb
ja se uopće ne sjećam jesam li išta označila na optičkoj osi u zadatku s lećama, nešto jesam crtala... nemam pojma
treba dočekati taj sedmi mjesec
nh1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:49   #2848
Quote:
Dvorak kaže: Pogledaj post
Bodovi su se gubili na glupostima odnosno na koncentraciji...na kraju san dobia 90% bodova, ali bit će i to dosta.
Pitanje: jeli itko u zadatku di računaš na kojoj h od zemlje je g=7,33 dobio 1000 i nešto sitno kilometara jer san ja na malo drugačiji način od njihovog na neznan oće li sve priznati...?
ja sma ti uvrstio g 10 ko kak piše iza u knjižici
al sam i napiso riješenje koje dobiš ak uzmeš g koji dobiš ako ako uvrstiš masu zemlje polumjer itd...
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 20:04   #2849
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
ja sma ti uvrstio g 10 ko kak piše iza u knjižici
al sam i napiso riješenje koje dobiš ak uzmeš g koji dobiš ako ako uvrstiš masu zemlje polumjer itd...
pa di si uopće uvrštava zemljin g...ja san priko newtonova zakona izračuna koliki bi bia 'r' da ima masu zemlje i jakost 7,33 i onda taj 'r' oduzea od 'R' zemlje...oni su u rješenjima tamo samo u nazivnik stavili h+r
Dvorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 20:26   #2850
dobio sam ja 1000km, ne znam vise kako sam izracunao lol
fps_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 21:49   #2851
Imam 75%, ali to je bilo ovako za probu prije prijemnog da uhvatim malo duh fizike budući da nisam riješio niti jedan zadatka ni išao na pripreme.
U 3 dana ponovio formule, riješio ljetne rokove i ja zadovoljan, a isto sam izgubio 10 bodova na zaokruživanju i to na najlakšim zadacima gdje nije ni trebalo ništa računati. I one leće isto, zbrojio sam, a takav smo u školi rješavali u prvom polugodištu.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:57   #2852
po sijećanju čini mi se da imam 85%.. ne mogu vjerovat da sam isto riješio informatiku i fiziku
ciljam na fesb u splitu (računarstvo)
spoonman039 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 14:12   #2853
ako neko ima neku dobru skriptu za fiziku nek ostavi link
PeMaCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 17:49   #2854
Ja imam neku ali isprintanu i uvezanu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 19:12   #2855
Quote:
PeMaCN kaže: Pogledaj post
ako neko ima neku dobru skriptu za fiziku nek ostavi link
Ona davna vremena kad sam htjela polagati fiziku...
Evo link na sve što imam, uživajte
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 15:46   #2856
Ima li netko da je pisao prijemni za medicinski u Zg-u ? Sad sam 4.sr i malo me trta radim po žutoj zbirci...paa ako ima netko dobar savjet kako nastaviti s fizikom da prijemni prođe ok
Munja Dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 14:04   #2857
Ljetni rok 2014.

Sutra se piše ispit iz fizike. Koliki rezultat očekujete? Jeste se puno spremali? Meni se čini da se zadaci zadnjih nekoliko godina samo ponavljaju. Ali svejedno očekujem oko 80%, budući da nisam baš sve proradio i uglavnom uvijek negdje napravim neku glupu grešku. No, to će mi biti sasvim dovoljno budući da mi fizika nosi samo 10% bodova. Glavni dio je već prošao zajedno s matematikom.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 14:52   #2858
Pozdrav
ako je za faks u mome slučaju potrebna informatika ili fizika i piše :"Pristupnik je dužan položiti jedan od dva navedena predmeta. Polaganjem jednog predmeta stječu se dodatni bodovi. Najbolji rezultat vrednovat će se s 24.0%"
znači li to da smijem onda i pasti jedan od ova dva predmeta ?
unaprijed hvala
suira is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:06   #2859
Quote:
suira kaže: Pogledaj post
Pozdrav
ako je za faks u mome slučaju potrebna informatika ili fizika i piše :"Pristupnik je dužan položiti jedan od dva navedena predmeta. Polaganjem jednog predmeta stječu se dodatni bodovi. Najbolji rezultat vrednovat će se s 24.0%"
znači li to da smijem onda i pasti jedan od ova dva predmeta ?
unaprijed hvala
Pa trebalo bi tako bit, dovoljno je da je jedan polozen
mihaela-sg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:53   #2860
Quote:
suira kaže: Pogledaj post
Pozdrav
ako je za faks u mome slučaju potrebna informatika ili fizika i piše :"Pristupnik je dužan položiti jedan od dva navedena predmeta. Polaganjem jednog predmeta stječu se dodatni bodovi. Najbolji rezultat vrednovat će se s 24.0%"
znači li to da smijem onda i pasti jedan od ova dva predmeta ?
unaprijed hvala
Naravno da možeš. kod mene je slična situacija (fizika ili informatika) samo se bolji vrednuje sa 10%. Ja informatiku nisam niti polagao..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.