Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2004., 22:28   #1
Gradski ured za upravljanje imovinom

Navodno bi tamo trebali imati evidenciju svih stanova u vlasništvu Grada Zagreba koje grad iznajmljuje (ili prodaje). Je li ta informacija točna? Gdje se točno nalazi njihovo sjedište?
Bi li mi oni dali na uvid popis tih stanova, ako sam zainteresirana za kupnju nekog od njih (odnosno ako im ponudim deal koji bi Gradu mogao biti interesantan)?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 00:05   #2
Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo?
GSKG?
Savska 1, ugao s Vukotinovićevom

Mislim da tamo trebaš otići/nazvati/emajlirati
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 00:10   #3
Sale, GSKG mi je u susjedstvu (čak sam prije ovog sad posla tamo nešto raduckala ), ali nije to to... Rekoše mi baš za Gradski ured za upravljanje imovinom.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 00:17   #4
Zamisli što se događa kad proguglaš s tim terminom




GRADSKI URED ZA UPRAVLJANJE IMOVINOM GRADA
Sjedište: Zagreb, Trg Stjepana Radića 1/IV
Tel: 610-1469, 610-1584
Faks: 610-1388
E-mail: [email protected]
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 00:40   #5
zamisli!

hvala, sad se i meni otvorila stranica s tim podacima
bit će da sam prvi put ukucala naziv s tipfelerom

još kad bi mi netko prije nego nazovem rekao je'l to pravo mjesto za rješavanje mojih pitanja i mogu li dobiti taj toliko željeni popis... da znam kako im se postaviti
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:25   #6
Gradski stanovi

Baš me zanima koji su kriteriji za dobiti gradski stan, tko su ti zaslužnici, a još više oni kojima se čuvaju stanovi.

Primjer.

U Novom Zagrebu, Remetinečka 9B i 9C čuvaju se stanovi koji su u vlasništvu Grada Zagreba već više od 2 godine. Stanovi su prazni a obilaze ih zaštitari da se slučajno netko ne bi uselio.

Zato dragi Zagrebčani vi plaćajet prirez 18%, Grad će plaćati zaštitare i čuvati stanove iz nekih nepoznatih razloga, a stotine i tisuće mladih obitelji će plaćati podstanarstvo za neke ćumeze i dizati kredite za kupovinu stana.

U navedenim stanovima zaštitari ostavljaju svjetlo i upaljen tv da se čuje kao netko je unutra, a onda ih tijekom noći ili dana obiđu. Ako slučajno TV zapali i izgori stan odnosno zgrada nema veze pa to ćete opet platiti Vi dragi Zagrebčani.
slobodnipad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 00:01   #7
I u čemu je problem? Da su građani Zagreba bili nezadovoljni lokalnom vlašću, izabrali bi drugu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 00:10   #8
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
I u čemu je problem? Da su građani Zagreba bili nezadovoljni lokalnom vlašću, izabrali bi drugu.


Super znači u Zagrebu nema socijale, nitko ne treba stan svi mogu kupiti stan.
slobodnipad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 11:02   #9
Pa mislim da je i Severina dobila takav stan na korištenje, zato jer je zaslužna umjetnica

Nego, jučer sam vidjela neke 'maglovite' uvjete na www.zagreb.hr, pa sam prosurfala...
Samo što mi uopće nije bilo jasno kome se možeš obratiti?!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:51   #10
kako do gradskog stana???

zanima me gdje i kad predati (i koje) papire za gradski stan (u zg-u)?
maca faca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:05   #11
http://www1.zagreb.hr/gradskaimovina...ategory=7_22&S

postoje popisi kome idu, gdje su, ali i tko ih ilegalno koristi
ivanda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:10   #12
Quote:
ivanda_ kaže: Pogledaj post
http://www1.zagreb.hr/gradskaimovina...ategory=7_22&S

postoje popisi kome idu, gdje su, ali i tko ih ilegalno koristi
to sam skužila, ali ništa konkretno ne znam, a oni još manje. Mi smo htijeli kupit kuću u dubravi u kojoj nikog nema, pa sam čačkala i saznala da ništa ne mogu saznat ak mi jelušić ili bandić nisu frendovi, na sreću jedan od njih je, al mi ga je bad pitat, bojim se da se neće samnom htjeti družit, ak sazna da sam sirotinja.
maca faca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 14:51   #13
sta s onima koji su na popisu da ilegalno koriste stan?cula sam da mogu pisati i zalbe i bla bla te da za par godina mogu na kraju krajeva i kupiti taj stan?frendica je samohrana majka i uselila je u stan koji je stan grada zagreba,i na popisu je da ga koristi samo stalno ide po tim sudenjima i sta ti ja znam i bori se da ga dobije tj kupi....kakve su sanse da joj ''pripadne''..koliko znam nisu lose-jer je samohrana majka pa je u prednosti?dali netko zna nesto vise o tome...?grozno je sta se godinama mora natezati (ljudi znaju i po 10 godina tako) nerijeseno zivjeti u tom stanu jer nikako da oni donesu tu odluku...
molim bilo koga tko zna nesto vise za odgovor hvala
Hiperaktivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 23:15   #14
molim vas,moze li mi neko odgovoriti dali ima ikoga tu tko je na popisu da ''ilegalno'' koristi stan ...
Hiperaktivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:36   #15
Quote:
Hiperaktivna kaže: Pogledaj post
sta s onima koji su na popisu da ilegalno koriste stan?cula sam da mogu pisati i zalbe ..... su sanse da joj ''pripadne''..koliko znam nisu lose.... molim vas,moze li mi neko odgovoriti dali ima ikoga tu tko je na popisu da ''ilegalno'' koristi stan ...
wtf

blago tebi odn. frendici, a mm i ja kreteni, zajedno sa svima frendovima, koji zamisli, plaćamo stambene kredite, jer smo, eto, mazohisti, budale,
zašto bi otplaćivali kredite po 30 godina, a ne nešto priuštili svojoj djeci ili pomogli starijim roditeljima,... ne radije ću dati pare banci...
a još kad pomisliš na podstanare.... zamisli koliko 'budala' plaća podstanarstvo i to nekom stanodavcu- umjesto da stan proglasi na sebe??

a tvoj argument, meni je teško, samohrana sam mama, moram provaliti u tuđi stan, pa onda ću se boriti 'za svoje'...:

stvarno je grozno što godinama, i to po 10-tak, moraš živjeti u stanu u kojem si ilegalno!!!! ...i još bi da ti nešto ''pripadne''???? nije moje, nisam zaradila taj stan, nisam naslijedila od roditelja koji su se možda dobrano namučili za taj stan, svjesna sam da sam u njemu ilegalno, pa zašto ne bi, svi kradu pa idem i ja... razlika od pravih lopova i mafijaša je što sam ja imam dijete...
i najvjerovatnije ne spadaš u onu generaciju koja se zatekla u društvenim stanovima (mislim ti ljudi nisu krivi), ali ti, u svojoj mladosti da nisi sposobna osigurati sebi i djetetu krov nad glavom, ups, pardon jesi

isprike svima koji čitaju, ne autorici pitanja, no iskreno sam ljubomorna na nju, što ima kliker za krađu.. i priznajem da sam se raspištoljila
reia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:00   #16
@reia

Svaka cast !
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 09:58   #17
ja sam baš pogledao i vidio jednog frenda da
su ilegalni u stanu , a i sumljam da bu ikad izašli.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 18:35   #18
I ja bi u gradski stan. Samohrana sam majka, ceka me otplata kredita na 30 godina (stan od 40m2 u Sesvetama). Ima li itko savjet kako da se i ja uvalim u nesto gradsko.

PS. Nemam klikera za krađu
__________________
"Kada stvari krenu loše, ne želim ovdje da se prepirem...."
adri1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 18:49   #19
Quote:
adri1902 kaže: Pogledaj post
I ja bi u gradski stan. Samohrana sam majka, ceka me otplata kredita na 30 godina (stan od 40m2 u Sesvetama). Ima li itko savjet kako da se i ja uvalim u nesto gradsko.

PS. Nemam klikera za krađu
pa neznam možda da odeš na općinu ili
tak nekak pa pitaš. uostalom po zakonu nemreš biti vječno u gradskom
stanu zato i postoji lista ilegalnih stanara koji će kat tad morati van..
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 23:25   #20
Quote:
adri1902 kaže: Pogledaj post
I ja bi u gradski stan. Samohrana sam majka, ceka me otplata kredita na 30 godina (stan od 40m2 u Sesvetama). Ima li itko savjet kako da se i ja uvalim u nesto gradsko.

PS. Nemam klikera za krađu
Ovako, kao i mnogi drugi...fino se na silu useliš u prazni gradski stan, po isteku nešto sitno sati nitko te nema pravo izbaciti van, onda grad kreće u tužbu...a najvjerojatnije cijela priča završava na način da sa svim ostalim korisnicima gradskih stanova otkupljuješ stan po diskontnoj cijeni

Na žalost mislim da su se mnogi tako dočepali vrijednih nekretnina.

Tko za to ima želudac - samo naprijed, ja nisam jedan od tih.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.