Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2008., 09:24   #21
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
klanje je jedan od najodurnijih obicaja koji postoje kod nas

prisustvovala sam tome kao klinka i imala traume od toga godinama

najbolesnije od svega je sto se od toga radi cijeli cirkus
Nisam nikada bio na kolinju i sretan sam zbog toga.

Ako to vodi prema ovome, onda bi trebalo pod hitno zabraniti.

Quote:
Текст : Koljem zato što volem
Поставио
beauty дана 22/2/2005 19:50:38 (16265 читања)


Prvenstvo u klanju svinja na etnofestivalu "Šovske zabijačke" u Ravnom Selu po mnogo čemu je jedinstveno

Koljem zato što volem

Sremci kasape po tradiciji - nožem u glavnu arteriju, a Bačvani "humano" - metkom u čelo. U pobedničkoj ekipi četrnaestogodišnji Aleksandar Latuški, koji je za 10 minuta od svinje napravio kobasice

Sedamdesetogodišnji Stevan, samouki al' zato glavni majstor iz Vognja u Sremu kolje od osme. S početka karijere, kaže, proganjale ga jorkšir-pokojnice, "ali samo noćom". Sanjao kako vitla satarom pa sve vija celo krdo njivama preko atara, al' u tom snu svinje uvek udarale u kontraofanzivu, a pred buđenje obavezno ga stizale!

Praksa je učinila svoje. Odavno ne žali kad kasapi, ne bi, kaže, imao problem ni rođenu ženu da prekolje. Stevan je prekjuče nameračio pehar, stigao zorom u Ravno Selo, kod Vrbasa, gde se ovog vikenda oprobalo osam ekipa na trećem prvenstvu u klanju svinja "Šovske zabijačke", i to u blizini Doma kulture, u organizaciji MZ. Sremci stigli zorom, baš u vreme kad je u zvučniku ućutala Goca Tržan, organizatori otvorili spektakl sa "bež narode, svinje da prođu".

U subotu klali po tradiciji. Po folkloru! Nožem ušli 15 centimetara krmači u vrat, u glavnu arteriju, položili je na slamu, pa zapalili. Životinja buknula, ali bolje nego da je šure, upućuje Stevanova ekipa. Jer na lomači, kaže on, izgore sve dlake, čak i one kuždrave čekinje što umaknu breneru. Druga ekipa-druga priča.

Svinja postoji da trpi

- Dok mi otac bio živ, nisam tolko klao. Shvatio sam posle da svinja i postoji da trpi.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:14   #22
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
E, vidiš. A onda ti se dogodi kao meni, da ti frendica u posve nevezanom razgovoru odjednom preporuči da se odeš obrezati.

Opet, ima obrezivanje svojih medicinskih prednosti. Ali, koliko čitam, bogme i rizika.
Ako se manja potreba za pranjem smatra prednošću

Koliko sam čuo, utječe na seksualnu funkciju (nije đabe uvedena kao metoda psihičke bolesti zvane masturbacija).

Uglavnom, po meni se opet radi o nepotrebnom sakačenju tijela djeteta, na što roditelji nemaju pravo.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 10:22   #23
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Ako to vodi prema ovome, onda bi trebalo pod hitno zabraniti.
OMG... predobro.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:02   #24
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ne, najodurniji posao je čitanje tvojih postova.
Ti si ozbiljno bolestan. Obrati se stručnjaku zbog svojih seksualnih frustracija.
Hvala na savjetu, budes mi preporucala odgovarajucu kliniku, valjda imas iskustva.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.