Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 00:02   #21
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
da, kad bi bilo izvedivo,...

Pomislit će kakav ovo idiot čita zadatak prek telefona,...samo će preklopit.

Pa kome su se obično maturanti obraćali kad su imalo kakvo pitanje vezano za maturu?

Poslat ću im pismeno i točka. Tako ću uostalom i najbolje pojasniti...
Ne, mislila sam na to da ih zoveš pa će ti oni reći kome da se obratiš, a ne da njima preko telefona čitaš zadatak XD
Ja, koja sam maturirala nešto prije, kada su mi trebale informacije vezane za državnu maturu, sam zvala ministarstvo obrazovanja i pomogli su mi...
Inače, pa šta nemate vi koordinatore svoje ili?
__________________
*Grazie di esistere!*
gummybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:02   #22
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Pa kome su se obično maturanti obraćali kad su imalo kakvo pitanje vezano za maturu?
Mislim da bi bilo najpametnije prvo priupitati ispitnog koordinatora.

Zadnje uređivanje black10 : 20.03.2010. at 00:03. Reason: edit
black10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:43   #23
Quote:
black10 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo najpametnije prvo priupitati ispitnog koordinatora.
ok budem nazvao ili pak upitao koordinatora...
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 01:40   #24
A jel ne bi bilo pametno pričekati nakon što objave riješenja da se žališ? Još će tvrditi da je riješenje nešto deseto.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 01:45   #25
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
A jel ne bi bilo pametno pričekati nakon što objave riješenja da se žališ? Još će tvrditi da je riješenje nešto deseto.
heheh pa zar ne znaš da postoji određeno vrime dok se možeš žalit?
nazovi ih pa pitaj , mislim da je negdi oko 48-72 sata
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:13   #26
Zvao sam na ova dva broja ali mi se nitko ne javlja...ovaj drugi je čitavo vrijeme zauzet
http://portal.ncvvo.hr/index.php?opt...d=21&Itemid=39

Na koji broj da nazovem?

Ajde požurite!

Zadnje uređivanje giga_games : 20.03.2010. at 10:33.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:25   #27
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Zvao sam na ova dva broja ali mi se nitko ne javlja...ovaj drugi je čitavo vrijeme zauzet
http://portal.ncvvo.hr/index.php?opt...d=21&Itemid=39

Na koji broj da nazovem?

Ajde požurite!
Probaj:

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja
Trg Marka Marulića 18.
10000 Zagreb
Telefon: +385 1 4501 800
Faks: +385 1 4501 80

Iako su to sve relativno isti brojevi, kao npr.

Kontakti za srednju školu
Telefon: +385 1 4501 814
+385 1 4501 813
E-mail: [email protected]

Kontakti za osnovnu školu
Telefon: +385 1 4501 846
+385 1 4501 821
E-mail: [email protected]

Kontakti za računovodstvo
Telefon: +385 1 4501 810
Faks: +385 1 4501 845
Email: [email protected]
black10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:46   #28
Državna matura ima smisla samo pod jednim uvjetom a taj je..


da svi učenici imaju profesore koji im mogu prenjeti znanje a ne neznanje

jer...ima profesora koji nisu prenijeli nikakvo znanje na učenike
znam jednoga koji nikad nije vježbao esej na njemačkom jeziku
znam jednoga koji svaki put kad pišu test iz matematike uvijek pola razreda ima 1...čak i ne znam rještit zadatke i

conclusio:

mame i tate moraju dobro platiti projekt državne mature.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:49   #29
Probaj ljubaznu tetu na 6274 843, 6274 844
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:27   #30
24 sata? sigurno jedva cekaju!
Sunceko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:45   #31
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Državna matura ima smisla samo pod jednim uvjetom a taj je..


da svi učenici imaju profesore koji im mogu prenjeti znanje a ne neznanje

jer...ima profesora koji nisu prenijeli nikakvo znanje na učenike
znam jednoga koji nikad nije vježbao esej na njemačkom jeziku
znam jednoga koji svaki put kad pišu test iz matematike uvijek pola razreda ima 1...čak i ne znam rještit zadatke i

conclusio:

mame i tate moraju dobro platiti projekt državne mature.
Pa da, to se pokušava iskorijeniti državnom maturom, u tome ona valja. Naravno da će se profesori ipak više truditi kada se bude jasno vidjelo koliko su zapravo uspjeli naučiti djecu. A ne kao prije da se škole završavaju jer su maturanti, jer se znaju, jer su standardi puno niži nego drugdje itd.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:55   #32
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post

mame i tate moraju dobro platiti projekt državne mature.
Upravo tako :/ baš mi je žao mojih! Prvo, engleski mi je bio koma, morala pisati A, išla sam privatno 6mj, 2000kuna, knjiga i vježbenica već sam platila 500tinjak kuna, i još moram na 4 prijemna u lipnju,a živim daleko od Zagreba!! Toliko o besplatnoj maturi za sve!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:11   #33
pa tvoj je problem kaj nemaš udžbenike i bilježnice od prije, i kaj nisi niš naučila u 4 godine pa moraš na instrukcije
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 18:18   #34
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
pa tvoj je problem kaj nemaš udžbenike i bilježnice od prije, i kaj nisi niš naučila u 4 godine pa moraš na instrukcije
Moram se nasmijati jer ne poznaješ problematiku obrazovnog sustava u RH.
Zašto misliš da svi učenici dobiju istu kvalitetu znanja u školi? Misliš da svi profesori jednako predaju točnije predaju jednako znanje a knjige su napisane da ih zamjene , sve objasne..pa onda zašto da djeca idu u školu. Mogla bi i doma biti, barem roditelji ne bi trebali platiti skupi prijevoz. Ne žive svi u Zagrebu, centru svijeta.
Ponoviti cu, kako da učenik nauči njemački jezik kad njegov profesor na satu priča o svom propalom braku, o svojoj ljubavnici?
Ponovit ču kako se može desetiti da profesor matematika na svakom pisemnom testu ima polovicu učenika s jedinicom?

Ponovit cu::
sramota je koliko troše roditelji love
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 19:41   #35
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Moram se nasmijati jer ne poznaješ problematiku obrazovnog sustava u RH.
Zašto misliš da svi učenici dobiju istu kvalitetu znanja u školi? Misliš da svi profesori jednako predaju točnije predaju jednako znanje a knjige su napisane da ih zamjene , sve objasne..pa onda zašto da djeca idu u školu. Mogla bi i doma biti, barem roditelji ne bi trebali platiti skupi prijevoz. Ne žive svi u Zagrebu, centru svijeta.
Ponoviti cu, kako da učenik nauči njemački jezik kad njegov profesor na satu priča o svom propalom braku, o svojoj ljubavnici?
Ponovit ču kako se može desetiti da profesor matematika na svakom pisemnom testu ima polovicu učenika s jedinicom?

Ponovit cu::
sramota je koliko troše roditelji love
Znam ja problematiku, al mi nije jasno zakaj za to kriviš državnu maturu

I plaćaš si tolke instrukcije, a u četvrtom srednje ne znaš koristiti zareze, točke i upitnike, i ne znaš da se pomoćni glagol htjeti piše s ć
Inače nisam grammar nazi, al kad već kukaš o proferorima, ne vidim da si ti neš bolja od njih
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:59   #36
na prvi primjer ti je 100% A, jer je sam pred kraja teksta rekao nesto tipa da nije bitno ici u skolu jer ljudi od malena imaju teznju da nesto nauce, a za ove druge primjere se u potpunosti slazem s tobom

zasto nije B? Zato sto je rekao da njemu nije bila potrebna skola, ali to ne znaci da drugima nije
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:44   #37
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
pa tvoj je problem kaj nemaš udžbenike i bilježnice od prije, i kaj nisi niš naučila u 4 godine pa moraš na instrukcije
Nisam sigurna na koga se ovo odnosi. Ali, redom, imam naravno i bilježnice i udžbenike. Naime, kupila sam DODATNE bolje i suvremenije, sve u svrhu bolje ocjene. Učila sam, naravno da jesam, idem u vrlo tešku školu, u kojoj za 4 pišemo krv. A količina znanja koju dobijem iz nekih predmeta je mizerna. Drugo, ja osobno u vezi mature ne idem na istrukcije, išla sam na pripreme iz engleskog, jer je u mojoj školi on drugi jezik, znači imamo ga samo 2 x tjedno!

Novca puno jesam dala, ali i nije mi žao, ako mi se vrati u vidu četvorki i petica i upisa na fakultet. Znaš, neki žele jako dobro riješiti maturu, a ne samo tek tako proći. Proći može svatko, sigurno. Ali ja ne želim proći, ja želim rasturiti.
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 04:12   #38
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Moram se nasmijati jer ne poznaješ problematiku obrazovnog sustava u RH.
Zašto misliš da svi učenici dobiju istu kvalitetu znanja u školi? Misliš da svi profesori jednako predaju točnije predaju jednako znanje a knjige su napisane da ih zamjene , sve objasne..pa onda zašto da djeca idu u školu. Mogla bi i doma biti, barem roditelji ne bi trebali platiti skupi prijevoz. Ne žive svi u Zagrebu, centru svijeta.
Ponoviti cu, kako da učenik nauči njemački jezik kad njegov profesor na satu priča o svom propalom braku, o svojoj ljubavnici?
Ponovit ču kako se može desetiti da profesor matematika na svakom pisemnom testu ima polovicu učenika s jedinicom?

Ponovit cu::
sramota je koliko troše roditelji love
Mppet, slažem ses tobom. Nažalost.
__________________
Ne možeš da odgovoriš? -Teško će se sporazumjeti dva čovjeka koja misle različito. -Lako će se sporazumjeti dva čovjeka koja misle.
PrintPreview is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:57   #39
Echoe,koliko znam trebali ste imati sat u učionici gdje ste pisali.
snjezana_48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:58   #40
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Moram se nasmijati jer ne poznaješ problematiku obrazovnog sustava u RH.
Zašto misliš da svi učenici dobiju istu kvalitetu znanja u školi? Misliš da svi profesori jednako predaju točnije predaju jednako znanje a knjige su napisane da ih zamjene , sve objasne..pa onda zašto da djeca idu u školu. Mogla bi i doma biti, barem roditelji ne bi trebali platiti skupi prijevoz. Ne žive svi u Zagrebu, centru svijeta.
Ponoviti cu, kako da učenik nauči njemački jezik kad njegov profesor na satu priča o svom propalom braku, o svojoj ljubavnici?
Ponovit ču kako se može desetiti da profesor matematika na svakom pisemnom testu ima polovicu učenika s jedinicom?

Ponovit cu::
sramota je koliko troše roditelji love
ovako profesori su samo djelomično krivi ukoliko učenik zakaže na DM. uvjek je bilo loših profesora i dobrih profesora. primjetio sam da bez obzira koliko profesor bio dobar učenik je taj koji mora naučiti nekog vraga!
kakva je svrha da je profesor fenomenalan ako pola razreda ne želi slušati njegov predmet, npr. hrvatski.
nadalje, obrazovanje u hrvatskoj je po meni debilno, previše predmeta koji kurca ne služe , jedan od takvih je LATINSKI koji jadni učenici moraju učit po 2 godine za krc.
mislim da profesor može prenijeti 30-20% realnog znanja na učenika, a sve ostalo ovisi o učeniku kao pojedincu. ako netko voli matematiku ili hrv bez obzira na kvalitetu profesora učenik će sigurno biti bolji od nekoga koga boli đon za korjene ili Matoša.
Znam to jer je moja prof iz matematike bila jako šlampava i ništa nije kvalitetno objašnjavala, oni učenici koji su mrzili matematiku bunili su se da profesorica nezna i nisu ništa radili na satu , tj . dobivala bi jedinice. oni koji su je slušali nekog vraga i vježbali sami doma uvijek su dobivali 4-5.
ali ponavljam u prosijeku ima puno više nekvalitetnih učenika nego nekvalitetnih profesora.
u mojoj školi od 10 profesroa koje sam imao samo jedna mi je zapala u oči jer nije kvalitetno predavala ali ionako nisam voli njezin predmet pa sam gurao jedva na dvicu.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.