Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 10:03   #1
Adenoviroza u djece

zadnjih 20tak dana prošli smo s klincima pravu katastrofu sa tom bolešću tako da je mali (21 mjesec star) završio u zaraznoj a kćer (3 godine) skoro u zaraznoj(u hitnoj ambulanti zarazne3 puta).
kod sina se sumnjano na upalu puća i sl i zadnje je adenoviroza
evo kad malo priberem matrijale pa ću detaljno opisat jer bolest je vrlo podmukla(mala je kurila 15dana do 39,9) a simptomima upućuje na druge bolesti.
sad su super i sve je ok
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 15:00   #2
a jeste se usrecili
aj napisi nam sto su im radili, jesu li ista nasli, adenovirusi su podmukle bestije.

moja je curka prosle godine isto imala burne dane, ali na salati, jer sam usred noci s njom isla na hitnu pedijatriju gore.
tri noci temperatura preko 39, buncanje, a nikakvih drugih simptoma. gore su je zadrzali jer je na koncu ipak dehidrirala, ali su u tri dana bolnice obavili sve pretrage od krvi i urina do bubrega, pluca i...sve ok. za

s jedne strane sretan si sto je zavrsilo, a s druge...ne znas cega da se cuvas, zanima te kaj je bilo.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:53   #3
mi smo prošli adenovirozu, doduše "tek" 5 dana s vrlo visokom temperaturom - 39,7 nam je bila najviša..ali je bilo trenutaka da satima na jeda, drugi..čepić, tuširanje, obloge..nije silazila, a prva 2-3 dana malac se držao kano klisurina
poslije je krenulo - osip, pa na osip alergijska reakcija, pa afte, pa gljivice
zahebat neki virus...brrrr
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:16   #4
Evo čekao sam još neke nalaze da mogu sve napisat al nalazi nažalost nisu niš razjasnili.
Srećom dječica su dobro ..7 dana bez temperature za sad pa se nadam da je sve prošlo a tako mi je i doktor reko jučer u zaraznoj..no ako se temperatura vrati da opet dođemo gore kod njih

Evo rezime bolesti;
Sin je početkom prvog mje.imao virosnu respiratornu infekciju praćenu temperaturom i koja je izlječena negdje do 20.01.
Kćer 22.01 dobiva temperaturu 38,9 i do 28.01 je stalno po temperaturom .pedijatrica joj prepisuuje AUGMENTIN i temp joj prestaje i nema ju 3 dana.
01.02.oboje opet dobivaju temp 39,8 cca(u uhu) kćer danima ništa ne jede osim mlakog tekućeg čokolina a sin jede normalno.Nama nije jasno kako joj se unatoč pojenju Augmentina vratila temp pa odlazimo 03.02 u zaraznu gdje kćer dobija dijagnozu STREPTOKOKNI FARINGITIS a sin pod sumljom na bakterijsku upalu pluća ostaje u bolnici..VI odjel
Drugi dan ja i kćer odlazimo našoj pedijatrici opet jel joj nije dobro i slaba je i ona nas upućuje u zaraznu jer kad joj je vidla mandule rekla je „to će oni gore morat rješavat“
Dođem ja opet gor a u međuvremenu sam joj dao 7,5ml brufena i nnjoj padne temp na 37,5 i malo se oporavi-živne. Gore joj naprave pretrage i doktor ju pogleda i kaže :nisu neki kolege baš iskusni to vam je ADENOVIRUSNA INFEKCIJA nespec….ja lud više neznam šta bi dalje.sretan sam šta nemora ostat al Bože ona foje lijekove protiv temp već 15 dana. Sreća da je pila dosta tak da nije dehidrirala. Vrtio sam se pedijatrici i ona me smirila i objasnila da ta adenoviroza može pokazivat razne simptome al u principu da ju treba odležat i spuštat temp.Prestali smo pit Augmentin.
Sin je dobio po prijemu infuziju.Odbačena sumnja na upalu pluća. Nalazi bo osim leukocita 28,7t. Još tri dana je kurio a onda se smirilo. Šok nam je bio kaj žena nije mogla ostat s njim jel sve je bilo puno tako da je mogla samo bit u periodu 12-21 h.
2. šok nam je bio kad smo morali potpisat da ga smiju vezat po noći ako bi vadio infuziju
3.šok nam je bio kad je žena došla jedan dan a njega nema…odfurali su ga u vinogradsku po mišljenje OTR doktora jer su mislili da nema neku dubinsku upalu uha.
4.šok mi je bilo saznanje da žena nemože otvorit bolovanje na djete koje je u bolnici!!
Pa zašto onda zakonodavac radi plan roditelji i djeca u bolnicama ako je to legalno nemoguće.Srećom ja sam privatnik pa netrebam niš otvarat pa je ona otvorila na kćer bolovanje.
U zaraznoj su svi jako ljubazni i strpljivi i nemam primjedbi
Sin je liječen Ceftriaksonom preventivno.
Zaključak pri otpustu
Liječen je zbog etiološki nedokazane bakterijemije s ishodištem u resp.sustavu.S obzirom na klin.sliku radilo se samo o težoj Adenovirusnoj infekciji.
Eto 15 dana temperature i prošlo je.Sve je bilo slično kod oboje al je nju puklo kao i na grlo a njega na nos(stalno ispumpavati) .
Danas još idem kod pedijatrice pa ćemo vidit njeno mišljenje.
Ako nekog zanimaju detaljniji parametri u nalazima nek napiše pa ću stavit.
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:17   #5
@tashi da i naš je dobio osip 2 dana a oboje su imali i žute obilne krmelje na očima i za to smo dobili kapi
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 00:15   #6
baš ste se namučili. mi smo sličnu dramu imali za sam božić. zakurili su i sin (3,5 god.) i kći (16 mj.), a oboje su skloni visokim temperaturama pa je to odmah išlo na 30 i više. ujutro na dežurnu, doktor procijeni da je mali na rubu upale pluća ( a od rođenja je sklon upalama sinusa i kašljanju, što je u vrtiću još "izbrusio") i odmah ga stavi na sumamed, a mala "samo" virozu. mala je nastavila kuriti, pa preko 40. kad joj drugo jutro više nikako nisam mogla spustiti temperaturu, pravac hitna na zaraznoj, tamo smo već redovni gosti.
ispalo je da joj je u jednoj od prehlada oštećena sluznica zbog čega su joj "proradili" pneumokoki koji su izazvali celulitis lica (natekla oba oka i gornji dio lica)! na 16-mjesečnom djetetu, katastrofa! ostali smo 1 dan u bolnici na infuziji, još tri dana primali antibiotik intravenozno i poslije antibiotik za doma. uz sve to, dijete u čekaonici pobere rota virus kakala je i povraćala punih tjedan dana, plakali smo skupa s njom...
slično je bilo i lani, mali je s adenovirozom, da se vratim na temu, završio u zaraznoj, na odjelu VI prizemno. mala je imala blažu varijantu proljetos.
ono što mene muči, ni u jednom slučaju nisam dobila suvisao odgovor oko liječenja i eventualnog sprječavanja, jer kod svakog curenja nosića počnem misliti koji je antibiotik sad na redu. i uvijek samo slušam: "antibiotik" i "to vam je tako, ide u vrtić" i "proći će kad malo naraste". da ne pričam da, pogotovo u bolnici, iako su svi bili izuzetno ljubazni, brižni i susretljivi, nisu dali beš neke precizne odgovore. odlučila sam ozbiljnije se posavjetovati s homeopatima.
daska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 09:36   #7
@daska
apsolutno sve isto..nemam nikakvih suvislih odgovora oko prevencije ili liječenja..mi smo posebno zabrinuti kad su temperature u pitanju i ako doktori gore u zaraznoj kažu da su dječje temperature predmet pretjerane zabrinutosti roditelja..KAK DA NEBUDEM ZABRINUT ak djete kuri 2 tjedna..
mala bu u vrtić idući tjedan a njega ćemo za 10 dana pa ćemo vidjet šta bu drugo opet došlo
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 11:26   #8
dakle,
moji su ovaj vikend opet zakurili. kaže moja majka, dobro je, ovaj put su izdržali tri tjedna vrtića... (stariji sin ide u vrtić). zasad doktoru ne idemo jer su u tzv. poluzdravom stanju: temp. navečer skoči na 38.5 ili malo više, šmrcanje, kašljanje, "vrijedni" sinusi", ali preko dana nemaju temperaturu i dobro su raspoloženi. vrtić barem danas izbjegavamo.
daska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 16:50   #9
mala je krenula a mali na poštedi još
al su ok
još je jedna curica iz vrtića slično prošla ko mali
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 09:07   #10
Evo i mene s istim problemom.

Klinac (20 mj.) ima od četvrtka popodne (5 dana) visoku temperaturu (39 - 40 pod rukom, ne kašlje, ne šmrca, ništa se ne žali, dobro raspoložen, pije puno, jede smanjeno, ali jede. Redovno skidamo temperaturu svim dozvoljenim sredstvima.
U petak bili kod pedijatra, CRP 29, dijagnoza virus, skidati temperaturu, puno tekućine, kontrola u ponedjeljak.
Jučer (ponedjeljak) mali je cijelo jutro pod ipubrufenom i u 12.15 prije spavanja temperatura pod rukom 36,7. U 14.30 kad se probudio temperatura pod rukom 39. Dam mu čepić, spakiram ga i odem pedijatru. CRP 135 (umjesto 29 od petka). Pedijatar dvoumi između adenoviroze i "neke" bakterijske upale, pošalje nas hitno u labos i kaže ako su leukociti iznad 16 odmah u zaraznu, ako su ispod, sumamed forte. Nalaz leukocita je 16,12. Pedijatar je rekao da pije sumamed forte 3,5 ml dnevno, kroz tri dana, kontrola u srijedu.
Antibiotik je dobio jučer popodne, a noćas je opet kurio 40, i to mu je u roku od sat i petnaest minuta temperatura skočila sa 36,7 na 40,1. Sad je opet pod "dopingom" i nema temperaturu, ali nemam pojma šta može biti za pola sata.

Da li je i vašim klincima bilo tako?

Mr.wolf, vidim da je i tvoj klinac imao visoke leukocite, a nije bilo bakterijski, već adenovirus, jesam li dobro shvatila?
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:11   #11
@pupa da leukociti su mu bili do 29 pa su pali na 20..iduci tjedan idemo ponovit nalaze

mala je jučer nakon 3 dana vrtića zakurila39 i šmrca popiz**t ću.
da i njoj su opet oči suzne i krmeljave
on je dobro al je baka servis..
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:56   #12
Evo, hdb, klinjo je prestao kuriti, nakon punih osam dana (bili smo jučer na kontroli, CRP je 125), popio je sumamed, ali mu je sinoć počeo curiti nos. Sutra idemo na kontrolu, pa šta bude.
Ali to nije sve, sinoć nam je zakurila princeza, pa ćemo sutrašnji posjet doktoru dobro iskoristiti .

U vrtiću nemaju informacija da je puno adenovirusa, kod male nema troje djece, a kod maloga četvero. Ali zato mm kaže da mu se kolege žale kako im je s klincima isto - ispada da je svako drugo dijete s istim simptomima (uz temperaturu ima i povraćanja, slabosti, jakog kašlja ... ali temperatura do 40 i više od tjedan dana). Katastrofa!
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:05   #13
mi smo napokon izašli iz bolesnog kruga, ali imali smo, vidim, istu priču. mali je nakon prošlog vikenda s temperaturom preko 39 bio ok, do četvrtka, onda je opet zakurio na jedan dan, sad sve pet. zato je mala propisno stradala, valjda je mlađa, 17 mjeseci pa ju žešće zgrabi. od subote do srijede temperatura, no onda je počela povraćati i dobila proljev pa nismo mogli izbjeći doktoricu. baš kao i kod puppe, dvoumila se između gripe i viroze, no kako smo gripu preboljeli prije mjesec i pol dana, zaključila je da je ipak viroza. poslala nas na krvne pretrage. CRP je bio 125. prepisala nam je prolife i rehidracijske soli, ali nikakav antibiotik (začudo, nije nam doktorica sklona antibioticima). i napomenula, već na prvom pregledu, da viroza koja ovih dana "hoda" među djecom nosi visoku temperaturu poslije podne i navečer, da se temperatura vraća nakon nekoliko dana i da može potrajati i do 10 dana.
mi smo imali točno taj scenarij i sin i kći. s tim da smo s malom i u subotu (treći put ovaj tjedan) završili u ambulanti jer je počela pokazivati da ju boli uho. nasreću, upala se nije rasplamsala, uspjeli smo spasiti stvar kapima za nos i sirupom protiv kašlja.
pitanje: kako vam djeca reagiraju na mlijeko kad ih uhvati temperatura? moja kći redovno (nažalost ove zime je bila dosta bolesna) kad dobije temperaturu višu od 38, povraća mlijeko i sve mlječne proizvode. doktorica nije na to posebno obratila pažnju, ali ja sam počela razmišljati da nije možda alergična. pije kravlje mlijeko.
daska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:35   #14
@daska
moji čisto mljeko ne piju baš osim u vrtiću al čokolino u flašici im je ritual za buđenje i za spavanje (mlaki odnosno topli 2,5 - 3deci).
kćer je to jedino htjela jest dok je bila bolesna a sin je u bolnici pošto nije bilo mogućnosti da mu se daje u tom obliku pomalo zaboravio na večernji čokolino ali za doručak se udavi. ali POVRAĆALI nisu nikad ( mislim za vrijeme adenoviroze ).
mljeko hoće iziritirat želudac u nekim situacijama pa ak bi se češće događalo ja bi pedijatra pitao ozbiljnije
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:08   #15
Quote:
daska kaže: Pogledaj post
pitanje: kako vam djeca reagiraju na mlijeko kad ih uhvati temperatura? moja kći redovno (nažalost ove zime je bila dosta bolesna) kad dobije temperaturu višu od 38, povraća mlijeko i sve mlječne proizvode. doktorica nije na to posebno obratila pažnju, ali ja sam počela razmišljati da nije možda alergična. pije kravlje mlijeko.
I moja mala (4 god) kad pokupi bilo kakvu bolest praćenu temperaturom povraća mlijeko i mliječne proizvode.Nikada nije pokazivala znakove alergije,a obožava te stvari i konzumira ih u velikim količinama i počela je dosta rano (sa 8 mjeseci).
Eto,jučer nam se ispovračala u autu na putu k pedijatrici (kakao).
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:35   #16
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
zadnjih 20tak dana prošli smo s klincima pravu katastrofu sa tom bolešću tako da je mali (21 mjesec star) završio u zaraznoj a kćer (3 godine) skoro u zaraznoj(u hitnoj ambulanti zarazne3 puta).
kod sina se sumnjano na upalu puća i sl i zadnje je adenoviroza
evo kad malo priberem matrijale pa ću detaljno opisat jer bolest je vrlo podmukla(mala je kurila 15dana do 39,9) a simptomima upućuje na druge bolesti.
sad su super i sve je ok
a gleč ovo: prije mjesec dana Noro virus zbog kojeg je djete od 8 mjeseci lezalo na zaraznoj, prije dva tjedna adenoviroza a sad kao posljedica ( kazu da je tako ijako nitko nije 100% siguran) gastroenterokolitis pracen akutnim proljevom i tretiran strogom djetom .......uzas, i onda me etko pita zakaj sam smrsavila i izledam ko avet
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:44   #17
jesi krivo napisala 8 mjeseci

mala dobila upalu uha eto idemodalje
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:09   #18
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
jesi krivo napisala 8 mjeseci

mala dobila upalu uha eto idemodalje
na zalost je tocno ( imao je 8 mjeseci, sad ima 9), ali eto kod nas je krenulo sve nabolje, nadam se da ste i vi zdraviji
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:57   #19
svi smo dobro i klinci su u vrtiću
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:23   #20
i nas je proljeće ozdravilo! zadnji nalazi CRP-a ful uredni, a i mama (moja malenkost) se konačno izvukla od boleština naslijeđenih od djece. klincima preventivno i dalje dajem multivitaminski sirup od dr. theissa i proapip kapi za djecu (propolis). i s vrtićem je sve 5. nadam se da će potrajati i iza sljedeće zime!
daska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.