Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 14:06   #1
Posao na luksuznim jahtama (jahta, ne kruzer)

Dobio sam od jednog prijatelja ponudu da odem na 3 mjeseca u Monte Carlo, da radim na jahti. I sad ne znam sto cu?!
Nekako me strah kako cu tamo daleko od kuce, bez ikog poznatog...
Sto ce mi uopce tocno biti posao? Nista ne znam!
Da l' da odem ili ne?!
Jel imao tko slicnih iskustava?

Svaki savjet ce mi pomoci
Whitey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:48   #2
LIJEPO JE TAMO

http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Monaco/
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:02   #3
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
ma znam da je to lijep grad, ali nije sve u egzotici i ljepoti mjesta!
mene zanima ono ostalo - smjestaj, posao, ljudi oko mene, placa ?!
Whitey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:10   #4
a da probaš prvo pitati tog prijatelja koji ti je ponudio posao?
saznaj prvo šta ćeš raditi (kažeš da ne znaš), kolika plaća i ostalo pa nakon toga odluči.
kanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:38   #5
Quote:
Whitey kaže: Pogledaj post
Dobio sam od jednog prijatelja ponudu da odem na 3 mjeseca u Monte Carlo, da radim na jahti. I sad ne znam sto cu?!
Nekako me strah kako cu tamo daleko od kuce, bez ikog poznatog...
Sto ce mi uopce tocno biti posao? Nista ne znam!
Da l' da odem ili ne?!
Jel imao tko slicnih iskustava?

Svaki savjet ce mi pomoci
Tri mjeseca nije 30 godina, brzo to prođe, ne premišljaj se previše, bez obzira na eventualni posao koji ti se nudi.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:44   #6
Quote:
Whitey kaže: Pogledaj post
Sto ce mi uopce tocno biti posao? Nista ne znam!
:
Dobivat ces u dupe. Bogatasi to vole
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:46   #7
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Dobivat ces u dupe. Bogatasi to vole
Jel ti to iz personalnog iskustva??
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:49   #8
Quote:
verik kaže: Pogledaj post
Jel ti to iz personalnog iskustva??

Da, jebem i u dupe i u glavu takve neinformirane i uplasene mladice
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 21:17   #9
Moj drug je otisao pre 3 meseca u Monte Karlo da radi na jahti...prezadovoljan je!!! Ne znam kako ti nisu rekli koja će ti zaduzenja biti??!! To mi je nejasno ali u svakom slučaju ako odlucis dacu ti broj mog druga...pa će ti dati informacije iz prve ruke. Javi se na nur at serbiancafe tacka com
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:04   #10
3 miseca
to mi prođe da se ni ne okrenem, ne shvaćam paniku
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 12:06   #11
evo maloprije sam se cuo s njim, i kaze mi da bi morao raditi sve sto mi narede...
cistiti, polirati ograde, prozore, privezivati brod, odvezivati, prati ga...
placu nije spominjao, nit je spominjao smjestaj (koliko ce nas bit u sobi)... to ni on ne zna!

bas mi ne zvuci sjajno ?!
Whitey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:47   #12
Posao na luksuznim jahtama(ne kruzerima).

Ima li tko kakav link ili nesto sto bi bilo korisno, radio bih na luksuznim jahtama, imam iskustva sa velikih brodova imam matrikulu, Yacht Mastera 100BT, i jos neke druge brevete. Moze i vani po Europi(FR,UK....) moze i za strane vlasnike po Mediteranu. Ako tko ima kakav link, bilo sto nek javi. Ili ako je netko radio na privatnim jahtama nek posta iskustva, place i tak to.

Ne kruzeri to sam vec bio, to je njesra.
Boro Haubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:26   #13
Quote:
Boro Haubica kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakav link ili nesto sto bi bilo korisno, radio bih na luksuznim jahtama, imam iskustva sa velikih brodova imam matrikulu, Yacht Mastera 100BT, i jos neke druge brevete. Moze i vani po Europi(FR,UK....) moze i za strane vlasnike po Mediteranu. Ako tko ima kakav link, bilo sto nek javi. Ili ako je netko radio na privatnim jahtama nek posta iskustva, place i tak to.

Ne kruzeri to sam vec bio, to je njesra.
pa zavisi na KOJIM si kruzerima bio, i sto ti je bila pozicija.. nije svakom njesra!
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:10   #14
to sto si radio na velikim brodovima nije nikakva referenca,naprotiv

ja radim na jahtama,nista posebno luksuzno,dosad sam odbio par ponuda za luksuzne iz principa jer necu da spustam cijenu

u principu u hrv imas tek nekoliko tvrtki koje se time bave,npr.croatian caribbean yacht charter,tesko ce te primiti a ako i bi ,racunaj na nekih 3000-3500 kn misecno,za mornara,u charteru ja toliko zaradim za par dana,pa ti vidi

u praksi se pokazalo da je najidealnije doci do vlasnika broda i s njim pregovarati,tu su place vec neusporedivo bolje
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:16   #15
Može li me netko uputiti na kou agenciju za rad na jahti kao deckhand? Drugi tjedan polažem STCW-95 koji manje više svi traže. Prijavio sam se na luxyjachts koji mi šalje uredno svaki dan par ponuda,ocim kod njih registrirao sam se i kod crewnetwork koji su mi rekli da dođem kod njih kad budem u Antibesu.

E sad,pitanje je slijedeće..... koliko dugo oni šalju ponude prije nego me prime? Da li mi je bolje nazvati ih ili otići u Antibes? Tamo ima crewhostela valjda za 20€ ,a postoji i mogućnost za day job dok s kao ne nađe posao,pa u biti ispada da tamo i ne bih baš potrošio novaca.

pozdrav i hvala na odgovoru.

PS.Budite brzi jer kad položim STCW odoh u Antibes,trbuhom za kruhom...

Kako se ponašati na interviewu? smile,sve excellent kao kod Amera ili..? I ako može netko ko ima iskustvo opisati malo kako je...Čup sam da je manji presing,ali isto da se dobrano radi..
gipsani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:20   #16
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post

u praksi se pokazalo da je najidealnije doci do vlasnika broda i s njim pregovarati,tu su place vec neusporedivo bolje
A kako doći do gazde? Ja sam konkretno našao agencije u Antibesu i Palma de Mallorci,ove dvije su mi do sada pokazale se kao ozbiljne (u Antibesu)
gipsani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:42   #17
Pozdrav Gipsani,

znam da malo kasnim za tobom al me zanimaju povratne informacije..I mene su trazili iz Crewnetwork da ih posjetim u Antibe pa me zanima jel to sve papilova ili se ipak isplati...I da li si ti ista uspio napraviti, po pitanju ukrcaja na jahte naravno???
Tenkssss
obojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 08:09   #18
Ipak mislim da je veza , ali i jako dobra upućenost u "firmu" koja traži osoblje na jahti jaaaako važno. Ipak s kolegama živiš 24/7. Pogotovo još ako nije brod za charter nego isključivo privatna jahta. Lova je fenomenalna uspoređujući "naše" plaće (iz svog iskustva) , ja kako hostesa sam imala 1500 eur mjesečno (cijelu godinu) , na jahti od 88 ft. A kako bi se znao dogovoriti neki charter i tu je extra lova, ali i extra napojnica. Imala sam sreću što je brod bio registriran u Hrvatskoj i stacioniran u marini 20 minuta autom. Dok je plaća kapetanu bila nekih 3000, a mornaru 1500-1800. Ustvari sve je stvar dogovora. I slažem se da je isključivo dogovor s vlasnikom najbolje riješenje za pregovaranje o plaći i ostalim uvjetima. Jako dobro iskustvo!
loolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 08:33   #19
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
to sto si radio na velikim brodovima nije nikakva referenca,naprotiv
......................................

u praksi se pokazalo da je najidealnije doci do vlasnika broda i s njim pregovarati,tu su place vec neusporedivo bolje
Ma poneki od poslodavaca se boje pomoraca sa duge plovidbe, smatraju ih gusarima i sl., ali ne svi. Ko bi in bija npr. u makinji da ne primaju ljude sa teretnih brodi? Cruising experience se koliko ja znan smatra poželjnim u tome poslu, evo nedavno je V.Hospitality tražija preko Maritime Connectora više ljudi kod nas za razne pozicije na jahtama i za skoro svako misto je pisalo da je plus iskustvo sa kruzera, a jedno misto časnika se uopće nije moglo dobit bez iskustva sa kruzera. Po meni za počet ka deckhand ovo su vam ključne riječi painting, sanding, varnishing, carpentry, buffing, polishing and finishing

Ovo za pristupanje vlasniku broda ili vjerojatnije zapovjedniku na brodu je tzv. dockwalk i standardna je praksa u ovom sektoru, nitko se neće zgražavati što idete od jahte do jahte i tražite posao, samo triba imat malo soli u glavi i razlikovat deckhanda od gosta i sl. da se ne ispadne blesav. O odlasku u Antibes čuo sve najbolje, navodno da se posao pronađe u roku dva tjedna. Samo ovo doba godine i nije baš sezona treba ići na početak proljeća ili tu negdje

linkovi na yachting agencije: https://www.forum.hr/showthread.php?t=332246&page=17

Zadnje uređivanje Kolpomorto : 29.10.2009. at 08:53.
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 08:58   #20
treba ići početkom proljeća ili početkom jeseni kada se jahte spremaju za karibe i toplija mora jer se onda neki od posade iskrcavaju. sad je već zadnji čas za tražiti ukrcaj tamo
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.