Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 12:51   #1
Trudnoća (porod) i leće

je li istina da se lece NE SMIJU imati u ocima za vrijeme poroda? i zasto? pitam reda radi..nisam trudna no upalo mi je u oko da su sve cure koje su radale imale naocale na nosu, a ne lece....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 12:55   #2
ček, zašto uopće nositi naočale ili leće za vrijeme poroda???
__________________
Sometimes, my brilliance astonishes even me.
Minny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 12:57   #3
pa sta hoces biti corav i ne vidjet nista sta se oko tebe desava?ja bez leca samo vidim mrlje! znas kakav je to grozan osjecaj biti slijep..ni svoje vlastito dijete ne vidis!!!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:20   #4
pa i ne bi trebala gledat porod po pravilu,bila ćorava ili ne!
Ja nosim polutvrde leće i tri put sam pri porodu bila bez njih.
Zadnji put sam prilikom tiskanja malo više škicala da vidim svoju bebu
pa su se babice na mene derale ko nespašene.
Bila sam u sobi sa rodiljom kojoj su popucale kapilare u očima da ju je strava bilo gledat!
A i svako napinjanje kreće sa stiskanjem očiju...
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:56   #5
i sta sad hoces s time rec? da ce mi lece ispast?ko ti je savjetovao da nemas lece? ja bi se osijecala ko invalid da nista oko sebe ne vidim
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:08   #6
Quote:
lolita11 kaže:
je li istina da se lece NE SMIJU imati u ocima za vrijeme poroda? i zasto? pitam reda radi..nisam trudna no upalo mi je u oko da su sve cure koje su radale imale naocale na nosu, a ne lece....

normalno da smijes nositi, mislim svasta ljudima pada na pamet. daj razmisljaj malo.

ja sam se porodila sa mekim lecama. i jos sam ziva i zdrava, a i moje dijete.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:10   #7
Quote:
ANABELA kaže:
pa i ne bi trebala gledat porod po pravilu,bila ćorava ili ne!
Ja nosim polutvrde leće i tri put sam pri porodu bila bez njih.
Zadnji put sam prilikom tiskanja malo više škicala da vidim svoju bebu
pa su se babice na mene derale ko nespašene.
Bila sam u sobi sa rodiljom kojoj su popucale kapilare u očima da ju je strava bilo gledat!
A i svako napinjanje kreće sa stiskanjem očiju...
e svasta, ne bi smjela gledati porod. a daj mi reci zakaj ne bi smjela gledati ispred sebe?

koje nebuloze covjek ovdje procita.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:55   #8
Quote:
FFE kaže:
e svasta, ne bi smjela gledati porod. a daj mi reci zakaj ne bi smjela gledati ispred sebe?

koje nebuloze covjek ovdje procita.
to sam se i ja pitala hehe
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:47   #9
porod,koji traje jaako kratko sam gledala ali dok tiskaš mi nisu dali.
A što se tiče nebuloze;u bolnici,pošto sam čuvala trudnoću 2mj.su mi svaki put kada bi me uhvatio napad ,koa i druge trudnice,napominjali da se na pregled ili porod ili...ide bez "pomagala"tipa proteze,nakit,leće...
Čak ima neki tekst sveziglede naočala,leća...kada si na stolu da si bez toga,piše na vratima tuš kabine!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:33   #10
dobro, hoce li meni netko objasniti zasto je to konacno? kakve veze imaju lece sa bilo cime!???
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:39   #11
šta's živčana a nisi čak ni trudna
Odgovorit će ti neka, strpi se, ovo su trudnice a te nemaju baš puno vremena za forumarenje, čuvaju bebe, mažu guzice da ne dobiju strije i tako...
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:45   #12
Quote:
lolita11 kaže:
je li istina da se lece NE SMIJU imati u ocima za vrijeme poroda? i zasto? pitam reda radi..nisam trudna no upalo mi je u oko da su sve cure koje su radale imale naocale na nosu, a ne lece....

Glupost .. rodila sam s lecama u ocima .... cak su dozvolili i prsten da ostavim na ruci ..
Porod nije isto sto i operacija pod anestezijom...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:47   #13
Quote:
ANABELA kaže:
porod,koji traje jaako kratko sam gledala ali dok tiskaš mi nisu dali.
A što se tiče nebuloze;u bolnici,pošto sam čuvala trudnoću 2mj.su mi svaki put kada bi me uhvatio napad ,koa i druge trudnice,napominjali da se na pregled ili porod ili...ide bez "pomagala"tipa proteze,nakit,leće...
Čak ima neki tekst sveziglede naočala,leća...kada si na stolu da si bez toga,piše na vratima tuš kabine!

A oprosti ,ali ima zena koje imaju dioptriju 15,16 i vise ..zar zbog toga nemaju pravo vidjet bebu koju su upravo rodile ?
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 20:29   #14
ja samo kažem ono što sam ja po naređenju babica učinila.
to ti je najbolje pitat svog ginekologa pa sa njegovim savjetom,dakle stručne osobe,doć vamo i napisat što ti je rekao!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:38   #15
Quote:
ANABELA kaže:
ja samo kažem ono što sam ja po naređenju babica učinila.
to ti je najbolje pitat svog ginekologa pa sa njegovim savjetom,dakle stručne osobe,doć vamo i napisat što ti je rekao!

Ma cudna neka bolnica .... !
Rodila sam bez da me itko pitao za lece ..a niti sam od ikog cula da rade probleme u vezi toga ..ali ocito u nasoj drzavi izmisljaju pravila od ustanove do ustanove ..za nevjerovat ...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:52   #16
Quote:
lolita11 kaže:
dobro, hoce li meni netko objasniti zasto je to konacno? kakve veze imaju lece sa bilo cime!???
zato jer ipak, ponekad može nešto krenut po zlu i tada nije baš zgodno da imaš leće, pogotovo tvrde ili polutvrde koje ti mogu i skliznut u stranu oka
prstenje se vjerojatno mora skinut kao i kod svake druge operacije da vide po boji noktiju jel se dešava nešto što baš i nije normalno, s tim u kompletu ide i skidanje laka
a bome ni zgodno ak' ti prst natekne pa ti se prsten ureže

nekad su slabovidne rodilje slali i očni tlak kontrolirat, zakaj to sam zaboravila ipak sam ja rodila tek prije 20 i 18 godina

a i moš mislit problema ne ić na porod s lećama, natakneš si očalice i sve 5
osim toga tko bi par sati posle poroda manevriral s pranjem, tekučinama, posudicama,...
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:20   #17
Quote:
polly kaže:
zato jer ipak, ponekad može nešto krenut po zlu i tada nije baš zgodno da imaš leće, pogotovo tvrde ili polutvrde koje ti mogu i skliznut u stranu oka
prstenje se vjerojatno mora skinut kao i kod svake druge operacije da vide po boji noktiju jel se dešava nešto što baš i nije normalno, s tim u kompletu ide i skidanje laka
a bome ni zgodno ak' ti prst natekne pa ti se prsten ureže

nekad su slabovidne rodilje slali i očni tlak kontrolirat, zakaj to sam zaboravila ipak sam ja rodila tek prije 20 i 18 godina

a i moš mislit problema ne ić na porod s lećama, natakneš si očalice i sve 5
osim toga tko bi par sati posle poroda manevriral s pranjem, tekučinama, posudicama,...
baš tako su meni objasnili i pitali za dioptriju!
sestrična mi je babica pa me na prvom porodu ona posavjetovala da žmirim,kaže pogotovo što imam dioptriju!
kažem najbolje pitat ginekologa .
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:26   #18
Lolita, ako ne smijes da nosis lece onda ljepo stavi naocale one ti nece smetat i vidjeti ces sve.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 07:48   #19
ma sve ok, bilo mi je interesantno cuti razloge jer nisam nikada o tome prije razisljala, no da je prema anabelinom ne bi smjela ni naocale imat hvala cure!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 10:31   #20
pa nije da je po mom!
Isuse,šnalu iz kose su mi naredile da izvadim,vjenčani prsten i cvike !
Postoje pravila,uostalom od suza nisam ionako sto%vidjela !
No hard filing!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.