Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 11:07   #1961
imam završen neki informatički tečaj i dobili smo 2 papira - uvjerenje o usavršavanju i diplomu.

uvjerenje izgleda malo službenije.. recimo piše 'na temelju članka blabla..', ima žig ustanove i sl, dok je diploma više estetski dizajnirana ali ne izgleda potpuno kao formalni papir ako me razumijete.

što je bolje slat poslodavcu i jel uopće šaljete takve stvari prilikom slanja molbi ili ih samo navedete u tekstu?
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:16   #1962
Šalješ ako se to traži u natječaju. Navodiš u životopisu/zamolbi.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:55   #1963
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Meni osobno su otvorene molbe korisnije od pravih natječaja. Tu i tamo me netko kontaktira, ali obično si već označen kao osoba koja ne traži puno pa većina tih razgovora je ispod razine korektnosti, sve ovisi o firmi. Opet neki mi se lijepo zahvale ali jedno 80+% otvorenih molbi ode u vjetar.

Samo ti šalji, mailovi barem ne koštaju, a nikad ne znaš. Znam kolege koje su zvali nakon par mjeseci jer su im poslali svojevremeno otvorenu molbu. Ovo što i sama kažeš, najgore je sjediti i ništa ne raditi. Treba se dati na tržište, biti oprezan i nadati se najboljem
Hvala na podršci Počela sam ih slati naveliko pa onda se mogu više i nadati
mery22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:32   #1964
Ima li netko posljednju verziju Europass CV-a?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:05   #1965
Kratko pitanje.
Budući sam dobio pisanu preporuku, zanima me dal je to pametno priložit za svaki oglas koji se javljam ? Ili je dovoljno stavit nekakvu napomenu u CV, ili nešto treće ?

Hvala.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 17:16   #1966
Quote:
mery22 kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci Počela sam ih slati naveliko pa onda se mogu više i nadati
Držim fige i evo samo ću reći da sam bez ikakve veze preko otvorene molbe dobio posao. Zapravo bio sam na razgovoru preko otvorene i nakon par mjeseci je bio raspisan natječaj za više novih radnika, opet sam se prijavio, pozvali su me na kratko utvrđivanje uvjeta i primljen sam, prijavljen na mirovinsko i zdravstveno, ugovor na određeno s dobrim potencijalom produljenje. Zbilja nikad ne znaš kako sve može ispasti, treba pogoditi i pravo vrijeme i firmu, ali samo sjedenjem neće biti napredka, slanje otvorenih molbi je najjeftiniji način za nešto napraviti. Nek životopisi kolaju, samo da se jedan zalomi dobro je dovoljno

@Rafa - pa imaš na Europassovim stranicama? Samo odaberi hrvatski jezik i preuzmi.

@asprah - hm, ja bi osobno stavio napomenu u životopis, a ne bi uvijek slao jer mislim da nema potrebe. Ako šalješ papire na natječaj onda i možeš kopiju priložiti dodatno, ali mailom nekako mislim da nema smisla. Ako je dobra preporuka možeš ju spomenuti u prijavi, ali obavezno stavi u CV. To ti je moje mišljenje
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:31   #1967
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje.
Budući sam dobio pisanu preporuku, zanima me dal je to pametno priložit za svaki oglas koji se javljam ? Ili je dovoljno stavit nekakvu napomenu u CV, ili nešto treće ?

Hvala.
Imam i ja jednu, ali ju priložim samo tamo gdje je relevantna. Tamo gdje nije relevantna niti ne spominjem to radno iskustvo.
Ne znam je li mi ju uopće pametno slati igdje.
9090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:52   #1968
Pozdrav ljudi, nov sam ovdje pa me zanima da li ima koga kaj bi mi napisao molbu za Austriju i Njemačku(razumijem jezik ali neznam napisati točno)? Ako sam promašio temu, usmijerite me molim na pravo mjesto.

hvala
Cenosillicaphob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:23   #1969
Da li je netko vidio ili se prijavio na onaj "posao iz snova" kaj je kružilo prošli tjedan po portalima i na "Moj Posao" bilo? Kaj mislite? To je ziher nekaj promotivno preko student servisa ili slično.
__________________
Imagination is the eye of the soul
gagarin73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:05   #1970
Postoji li netko tu tko bi mi mogao pomoći u pisanju Cv-a?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 00:09   #1971
Valjda misliš na pismo namjere pošto životopis je špranca?

U svakom slučaju bolje ga sam napisati jer ako bude razgovor treba biti dosljedno da ono što piše u pismu odgovara tvojim riječima

Jedan savjet, kada pišeš životopis nikada nemoj pisati o sebi nego uvijek o njima, na primjer, ako se radi o poslu vizažistice, nećeš pričati o tome kako se ti satima šminkaš svakog dana, nego o tome kako satima šminkaš frendice prije izlaska.
Ili, ako se radi o poslu cvjećarke, ne pričati o tome kako kod kuće sadiš cvijeće u vazi nego o tome kako uvijek kad ideš negdje u posjetu poneseš buket cvijeća... Dakle uvijek treba biti fokus na poslodavca a ne na tebe, zamisliš se u poziciji kao da već radiš taj posao i tako pričaš.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:23   #1972
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post

Jedan savjet, kada pišeš životopis nikada nemoj pisati o sebi nego uvijek o njima, na primjer, ako se radi o poslu vizažistice, nećeš pričati o tome kako se ti satima šminkaš svakog dana, nego o tome kako satima šminkaš frendice prije izlaska.
Nadam se kako si se zabunio u ovom dijelu "životopis". Pa u životopis idu činjenice o tebi, drugo je pismo namjere/prijave/zamolba
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:07   #1973
Da, mislio sam na pismo/zamolbu a onda opet napisao životopis, my bad.

Životopis - ide po špranci, isti za sve

Pismo/namjera/zamolba - drugačiji za svako pojedino mjesto gdje se prijavljuješ, prilagođen konkretnom mjestu.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 10:46   #1974
Što kad firma ima natječaj za nekoliko radnih mjesta i ja se želim prijaviti na više njih, jel radim posebnu molbu za svako radno mjesto ili jednu skupnu?

Malo mi se čini glupo da za svako mjesto pišem posebno jer onda zbog nekoliko potpuno različitih molbi ispada da hoću bilo što.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 13:14   #1975
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
Što kad firma ima natječaj za nekoliko radnih mjesta i ja se želim prijaviti na više njih, jel radim posebnu molbu za svako radno mjesto ili jednu skupnu?

Malo mi se čini glupo da za svako mjesto pišem posebno jer onda zbog nekoliko potpuno različitih molbi ispada da hoću bilo što.
za svako radno mjesto posebno molba...da je jedna molba oni bi to posebno naznačili...
a_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:03   #1976
Quote:
a_star kaže: Pogledaj post
za svako radno mjesto posebno molba...da je jedna molba oni bi to posebno naznačili...
Hvala ti.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 14:03   #1977
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Postoji li netko tu tko bi mi mogao pomoći u pisanju Cv-a?

meni je na zadnjem razgovoru žena iz HR rekla da bih se trebala baviti time jer mi odlično ide tako da tražim prve klijente,

(i inače se bavim pisanjem, administrativnim i kreativnim)
Alanna Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:24   #1978
Kad je oglas na njemačkom ili engleskom, šaljete li životopis i molbu isto na tom jeziku ili na hrvatskom?
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:52   #1979
Na jeziku na kojem je napisan oglas. Ponekad poslodavci stave oglas na hrvatskom pa u napomenama napišu da se životopisi šalju na engleskom ili na engleskom i hrvatskom, ali ako je cijeli oglas napisan nekim stranim jezikom, podrazumijeva se da se molbe šalju na tom istom jeziku.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:47   #1980
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Na jeziku na kojem je napisan oglas. Ponekad poslodavci stave oglas na hrvatskom pa u napomenama napišu da se životopisi šalju na engleskom ili na engleskom i hrvatskom, ali ako je cijeli oglas napisan nekim stranim jezikom, podrazumijeva se da se molbe šalju na tom istom jeziku.
Hvala.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.