Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 02:12   #41
huh....

Ako aparat mora isplatiti 80% onda to znaci da je house advantage 20% sto bi znacilo da svaku kunu koju ubacis 20 lipa ide kuci. Sve to gledano dugorocno. To znaci da ces dugorocno na svaku kunu koju si ubacio izgubiti 20lipa = ne mozes ocekivati da ces dugorocno biti u plusu.

Masinu mozete pokrasti jedino ako ju mozete otvoriti i doci do DIP prekidaca. Preko njih podesite payout strukturu ili payout precentage. Jedino tako mozete biti u prednosti i zgrnuti nesto. Plus cinjenica da gotovo vise i nema uređaja sa DIP prekidacima, sada se sve postavke spremaju u ROM memorije.

One fore sa "peckanjem" i "podgrijavanjem" su mitovi koji nikada nisu potvrđeni. Nesto sto je bilo moguce na fruit masinama od prije 30ak godina. Danasnji aparati su dobro zasticeni. Exploit sa coin loaderima nije moguc vec 15ak godina (barem na nasim prostorima). Gubitak vremena...

Za generiranje podjeljenih karata i ishoda "duplanja" i slicnih gimmicka ja zaduzen RNG procesor. On ima unutarnji sat koji u svojoj najjednostavnijoj varijanti "kruzi" kroz decimale unutar zatvorenog niza od 0 do 1. Vjerovatno 10 decimalnih brojeva. Nakon vase akcije ili nekog sat switcha dobijene decimale uvrstava u formulu/algoritam i dobije nasumce izabrani broj/kartu/događaj. Sve su to RNG 3. ili 4. klase (poprilicno jednostavni sa losim random spreadom ali dovoljno dobri za takve masine).
Odluka o tome da li ce doci high ili low karta zaista ovisi o vasem tajmingu, ali sve se to odvija pri velikim brzinama generiranja decimala tako da vi niti ne znate kada je tocno zapoceo ciklus, u kojoj je fazi ciklus niti algoritam po kojem ce odabrati kartu. Ono blinkanje slova high low nema veze sa procesom odluke.

Na poker (i slicnim automatima) dugorocno nikada necete biti u plusu, osim ako niste vlasnik automata/prostora s koncesijom. Takvi automati su napravljeni s ciljem da zabave igraca i to mu naplate (20% HA) i na njih tako treba i gledati. Svatko tko misli da moze pobijediti takve automate igrom i strategijom zivi u zabludi. A sve price o "prijateljima" koji dobro zarađuju igrom su samo priče.

Remember, house always wins.

Zadnje uređivanje outlaw9 : 23.12.2008. at 02:18.
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 22:11   #42
u popovači su na poker aparatu dobili cura i dečko preko 7.500,00 kn na moje oči..gazda ih je odmah isplatio i počastili su s pićem cijelu birtiju..i ja sam popio pivo. bilo je veselo.
sherry69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:52   #43
Quote:
******9 kaže: Pogledaj post
huh....

Ako aparat mora isplatiti 80% onda to znaci da je house advantage 20% sto bi znacilo da svaku kunu koju ubacis 20 lipa ide kuci. Sve to gledano dugorocno. To znaci da ces dugorocno na svaku kunu koju si ubacio izgubiti 20lipa = ne mozes ocekivati da ces dugorocno biti u plusu.

Remember, house always wins.
potpuno netočno. aparat može da uđe i u minus sa zaradom, od samoga početka postavljanja na lokaciju. rekao mi vlasnik pokera. a najbitnije je slijedeće. igrajuć poker, igrači ga filaju s novcem i psihološki gledano, pošto nikad nisu zadovoljni sa dobiti, izgube skoro redovito sav novac koji imaju kod sebe. slijedeći koji dođe igrati na istom aparatu dobije određenu ponudu od aparata, ako ju niti taj igrač ne iskoristi, aparat će ponuditi slijedećem igraču itd..netko će ipak dobiti 50-60% novca od predhodnih igrača i bit će zadovoljan. to će vidjeti mnogi od igrača i oni će htjeti zaraditi, jer se može..ustvari, igrači između sebe dijele novac jedni drugima putem poker aparata i naravno, gube novac, ali su zadovoljni, jer su se naigrali, kao u svemu u životu, sex, droga, alkohol, kocka, su "slatke bolesti" koje osobu čine ovisnom..
sherry69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 02:11   #44
ne, to je potpuno tocno....

bavim se dizajniranjem sustava igara na srecu vec 25 godina...dakle ja sam se time bavio dok vjerovatno jos niti nisi vidio aparate za kockanje.

sve sto sam napisao je tocno, a to si ti potvrdio kada si rekao da gube novac. u pravu si kada si rekao da igraci između sebe dijele novac. to je tocno. a kuca im za to uzima 20%.
Sto mislis da ti aparati stoje tamo besplatno i da 100% novca vracaju igracima?

i gdje sam ja to napisao da aparat u startu ne moze otici u minus? postoji nesto sto se zove varijanca i ja sam je u potpunosti svjestan.

u biti, daj mi tocno oznaci koje moje tvrdnje nisu tocne pa cemo ih raspraviti...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:29   #45
ima fora za aparat u kaficu, jedino ako je matična ploča tog aparat starija , ima shema s pritiskom na par tipki, nakon toga sve sto dobis na sljedečem okretanjem karata prikaze ti se kao da si dobio na največem čipu. te aparate vise niko ne koristi , znam tu foru ali obisao sam cijeli zg i nijedan kafic nema takav aparat, poslije sam naisao na jedan u selu ali nakon dva dobitka od 1000 kn, gazda je nazvao gazdu aparata a nakon toga , gazda kafica mi je rekao da za mene isplate nema , da zna sta radim , i da sve bude ok u miru. nakon dva dana aparat je zamjenio novim. javi se na p.m.

ne vjerujem da ces naci takve aparate negdje , u kasinima nemoguče, jedino u nekakvim krčmama , ali da napravis 5000 kn gazda ti nema ni otkud isplatiti.
ivanzlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 15:39   #46
kao prvo......poker aparati su programirani u asembleru i sličnim programerskim jezicima.....izbacije karte randomiziranim redosljedom....i niko nemre znati koje karte bude bacil....također, aparati mogu ali i nemoraju biti namješteni na određeni postotak (dobiveno-dano)....ali poker aparat nije izmislil bedak.....
i sigurno da poker više zaradi nego što isplati....
freakx6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 22:00   #47
Quote:
badday kaže: Pogledaj post
Kad ste vec poceli otvarati slicne teme ajd da se nadovezem.
Primjetio sam da kod duplanja " veca ,manja "nekad zna ispast kombinacija npr:dvije ili tri (nekad i vise)male ili velike crne ili crvene za redom,treba uvijek udarati na istu dok se ne promijeni boja .
mani se toga,izgubit ces sav novac...
ljudi su gubili aute i kuce na tome...i obitelj...zajebi poker aparate...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 02:24   #48
ja neznam ali ja uvijek stavim 10-20 kuna i skoro uvijek dobijem 50 i više kuna =D
bodo-031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 17:36   #49
Quote:
freakx6 kaže: Pogledaj post
kao prvo......poker aparati su programirani u asembleru i sličnim programerskim jezicima.....izbacije karte randomiziranim redosljedom....i niko nemre znati koje karte bude bacil....također, aparati mogu ali i nemoraju biti namješteni na određeni postotak (dobiveno-dano)....ali poker aparat nije izmislil bedak.....
i sigurno da poker više zaradi nego što isplati....
pa normalno,to je isto kao ono kladjenje na konje...
to ne treba igrati...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:32   #50
Quote:
freakx6 kaže: Pogledaj post
kao prvo......poker aparati su programirani u asembleru i sličnim programerskim jezicima.....izbacije karte randomiziranim redosljedom....i niko nemre znati koje karte bude bacil....također, aparati mogu ali i nemoraju biti namješteni na određeni postotak (dobiveno-dano)....ali poker aparat nije izmislil bedak.....
i sigurno da poker više zaradi nego što isplati....

Sve je namješteno,npr.na nekima je namješteno da nikad neće dat royal flush i five of a kind,pa npr.da kod duplanja možeš pogodit 5 karata a šestu nikad,il da možeš doć do 10000 kredita tj. 1000 kn a nakon toga se smrzne.Uglavnom najviše se dobije ako je dosta love ubačeno prije tebe pa tebi da par stotina kuna.
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 10:59   #51
Quote:
ivanzlo kaže: Pogledaj post
ima fora za aparat u kaficu, jedino ako je matična ploča tog aparat starija , ima shema s pritiskom na par tipki, nakon toga sve sto dobis na sljedečem okretanjem karata prikaze ti se kao da si dobio na največem čipu. te aparate vise niko ne koristi , znam tu foru ali obisao sam cijeli zg i nijedan kafic nema takav aparat, poslije sam naisao na jedan u selu ali nakon dva dobitka od 1000 kn, gazda je nazvao gazdu aparata a nakon toga , gazda kafica mi je rekao da za mene isplate nema , da zna sta radim , i da sve bude ok u miru. nakon dva dana aparat je zamjenio novim. javi se na p.m.

ne vjerujem da ces naci takve aparate negdje , u kasinima nemoguče, jedino u nekakvim krčmama , ali da napravis 5000 kn gazda ti nema ni otkud isplatiti.
Znas li mozda kako se zvao takav automat da nije mozda miami????
I ako nije problem daj malo pojasni tu shemu pritiskom na par tipki
xivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 15:45   #52
blefom
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:20   #53
naočale obavezno nositi.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 01:54   #54
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
kod nas je uzakonu 80 %, ali pouzdano znam da većina automata daje između 10 i 15 %.
ovo je jedino s cime se slazem ovdje...
to znam jer smo ja i rodak ubacili u jednom kasinu 25 tisuca
u aparat u kojeg je jedan covjek do ima 2/3 dana ubacio oko 50 tisuca eura
a aparat nam nije nijednom dao preko 200/300 kn...
tjedan dana poslje dosao neki mulac...
opali jackpot i izbacio mi je samo 9 tisuca kuna...
a kad sam pitao covjeka koji radi tamo (obiteljski prijatelj)
koliko je para bilo u njemoj rekao mi je ''oko pola milijuna kuna''
hambi_ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 08:32   #55
Quote:
hambi_ma kaže: Pogledaj post
ovo je jedino s cime se slazem ovdje...
to znam jer smo ja i rodak ubacili u jednom kasinu 25 tisuca
u aparat u kojeg je jedan covjek do ima 2/3 dana ubacio oko 50 tisuca eura
a aparat nam nije nijednom dao preko 200/300 kn...
tjedan dana poslje dosao neki mulac...
opali jackpot i izbacio mi je samo 9 tisuca kuna...
a kad sam pitao covjeka koji radi tamo (obiteljski prijatelj)
koliko je para bilo u njemoj rekao mi je ''oko pola milijuna kuna''
aj ne rise
oxymoron69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:35   #56
o

Aparati igara na sreču MORAJU (po zakonu) biti podešeni da isplate minimalno 80% uplata u određenom vremenu.... Kad ce aparat isplatit i da li ce sve isplatit jednom ili u više isplata ovisi o random sistemu u programu....

Na aparatima nema sreče....
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:33   #57
u jednom kaficu je bio onaj aparat CBC sa kerovima i kladionicom.....i moja dva prijatelja su u dva dana digli 10 000 kn....od tada nema vise tog aparata (
Prky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:10   #58
Moj očuh radi na održavanju takvih aparata.
Dugoročno, nema šanse da dobiješ. Aparati su tako programirani. Uvijek. Svi.
Nije bitno je li riječ o hvatanju igračke, pokeru, slot-aparatu ili čemu osmom.

U pravilu su programirani tako da ti svako toliko daju male dobitke. Tako te navuku.
Poker obično ima fore da na manjim iznosima pušta da duplaš, pa kad vidiš da te krenulo i odvažiš se na veći iznos, odjednom te zajebe.

Dobiti možeš ili ako ti se jako, jako posreći ili ako prihvatiš jedan od onih početnih dobitaka i zadovoljiš se s malim.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:13   #59
u stvari , nema nista jednostavnije: kupis aparat i postavis ga negdje da ga naivci pune
dobitak je siguran
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 04:05   #60
Tko na kocku stavlja kune, loše mu se piše.
Poker aparati su napravljeni ga gazdi donose dobit, a ne jadnicima koji po cijeli dan tuku po njima. Ostave plaću, a dobiju 200 kuna i onga su kao dobili.
Pa, zbogom pameti.
__________________
Tko rano rani, dvije sreće grabi! darija32
darija32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.