Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 21:30   #1
Rupe u keramickom umivaoniku

Zna li netko na koji nacin i konkretno kojim borerom bi se mogle izbusiti dodatne rupe za slavinu na ugradbenom keramickom umivaoniku? Naime, imam slavinu za tri rupe, a ugradbeni umivaonici uglavnom imaju samo jednu tako da moram "izmisliti" jos dvije rupe a da se pritom umivaonik ne osteti?
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:58   #2
Quote:
nitta kaže: Pogledaj post
Zna li netko na koji nacin i konkretno kojim borerom bi se mogle izbusiti dodatne rupe za slavinu na ugradbenom keramickom umivaoniku? Naime, imam slavinu za tri rupe, a ugradbeni umivaonici uglavnom imaju samo jednu tako da moram "izmisliti" jos dvije rupe a da se pritom umivaonik ne osteti?

Mali bravarski čekić,usko točkalo,i laganini po sredini.Bez borera,jer to sa borerom sigurno nejde. Ako neznaš ili se bojiš,molim donesi do mene ,da to izbušim bez problema.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:00   #3
Mislis li mozda da se vec postojeci oznaceni krugovi s donje strane umivaonika tockalom i cekicem izbiju van? Jer problem je naime u tome da mi ti razmaci rupa ne odgovaraju (preveliki su, meni treba od sredine jedne do druge rupe cca 10 cm, a ovdje je 20 cm), dakle , potpuno nove rupe.
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 09:37   #4
Vrlo pipljiv posao i lako se može desiti da se otkrhne više nego što treba (u tom slučaju potraži odgovarajuće ljepilo).
Pomoći može brusilica kojom se napravi rupa približnih dimenzija i istanji keramika tako da pri formiranju potrebnog otvora ne puca katastrofalno.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 10:17   #5
Quote:
nitta kaže: Pogledaj post
Mislis li mozda da se vec postojeci oznaceni krugovi s donje strane umivaonika tockalom i cekicem izbiju van? Jer problem je naime u tome da mi ti razmaci rupa ne odgovaraju (preveliki su, meni treba od sredine jedne do druge rupe cca 10 cm, a ovdje je 20 cm), dakle , potpuno nove rupe.

Ne mogu rupe na drugom mjestu,osim tamo gdje je oznaćeno!
Razliku treba riješiti na mješalici, ili je mješalica nekompletna . Svaka takova mješalica koju sam postavio do sada,točno je odgovarala dimenzijama rupa na umivaoniku.
Ne vjerujem da se sada rade nešto drugaćije dimenzije,jer su te stvari ipak dobro usklađene.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 11:12   #6
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Vrlo pipljiv posao i lako se može desiti da se otkrhne više nego što treba (u tom slučaju potraži odgovarajuće ljepilo).
Pomoći može brusilica kojom se napravi rupa približnih dimenzija i istanji keramika tako da pri formiranju potrebnog otvora ne puca katastrofalno.
Treba li biti neka spec. brusilica ? I mene je strah da ce se otkrhnuti puno vise toga nego sto treba! Na koje tocno ljepilo mislis i hoce li se krhotine zalijepiti da se ne vidi?

majstor52

Slavinu sam kupila vani, pa valjda zato dimenzije nisu standardne nasima.
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 12:12   #7
Brusilica je obična ali je "šajba" za keramiku - kamen.
Mislim na neko od prikladnih ljepila - ništa konkretno, a vidjet će se.
A da malo bolje pogledaš mogućnosti montaže i ako doista ne ide da možda ipak odustaneš od ove mješalice?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 14:07   #8
Da ovo je jako dobro!?
No dobro , može se montirati,ali mislim da treba upotrijebiti „maštu“ jer kad se napravi rupa ,ima dosta posla sa donje strane oko dobrog učvršćivanja. Na kraju ,samo treba biti strpljiv i sve se da složiti.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 17:48   #9
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Da ovo je jako dobro!?
No dobro , može se montirati,ali mislim da treba upotrijebiti „maštu“ jer kad se napravi rupa ,ima dosta posla sa donje strane oko dobrog učvršćivanja. Na kraju ,samo treba biti strpljiv i sve se da složiti.
Ne znam dal je jako dobro, al u svakom slucaju meni se jako dopada i ovakav nostalgican look je bas ono sto sam jako zeljela i sto mi stilski odgovara u kupaonu koju namjeravam renovirati.Sliku nisam stavila zato da bi se ocjenjivao izgled mjesalice, vec stoga da se vidi da se na njoj ne mogu napraviti nikakve preinake i da ne odgovara svaka vec unaprijed oznacenim rupama na umivaoniku.
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:58   #10
mozda sa nekom ovakvom krunom http://www.gkt-tuskanac.hr/Video/GRES2.MPG Nisam probao, ali mozda netko od keramicara tko to koristi ima iskustva.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 21:44   #11
...fino pipicu i umivaonik pod ruku...do prvog kamenara,kad dođeš među dečke upotrijebiš malo šarma,daš im za pivu i čisto sumnjam da da nebu riješeno za 10 minuta...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:31   #12
Quote:
nitta kaže: Pogledaj post
Ne znam dal je jako dobro, al u svakom slucaju meni se jako dopada i ovakav nostalgican look je bas ono sto sam jako zeljela i sto mi stilski odgovara u kupaonu koju namjeravam renovirati.Sliku nisam stavila zato da bi se ocjenjivao izgled mjesalice, vec stoga da se vidi da se na njoj ne mogu napraviti nikakve preinake i da ne odgovara svaka vec unaprijed oznacenim rupama na umivaoniku.
Ne ocjenjujem mješalicu, nikako.
Samo komentiram kako to složiti,ništa više.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:14   #13
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
mozda sa nekom ovakvom krunom http://www.gkt-tuskanac.hr/Video/GRES2.MPG Nisam probao, ali mozda netko od keramicara tko to koristi ima iskustva.
Fantasticno!! Tak sam si priblizno i zamisljala takvu spravicu- samo kaj su mi keramicari koje sam konzultirala rekli da je to prevec sofisticirano i da nijedan obrtnik manjeg kalibra ne raspolaze s takvim strojem. U svakom slucaju hvala na klipicu!

Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...fino pipicu i umivaonik pod ruku...do prvog kamenara,kad dođeš među dečke upotrijebiš malo šarma,daš im za pivu i čisto sumnjam da da nebu riješeno za 10 minuta...
Prijedlog zlata vrijedan!Hvala!

Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Ne ocjenjujem mješalicu, nikako.
Samo komentiram kako to složiti,ništa više.
Sorry, ako sam krivo shvatila- medjutim, ona tvoja prva opaska "Da ovo je jako dobro!?" mi se ucinila ironicnom
U svakom slucaju hvala na dobroj volji i odgovoru!
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:18   #14
[QUOTE=nitta;28403660]Fantasticno!! Tak sam si priblizno i zamisljala takvu spravicu- samo kaj su mi keramicari koje sam konzultirala rekli da je to prevec sofisticirano i da nijedan obrtnik manjeg kalibra ne raspolaze s takvim strojem. U svakom slucaju hvala na klipicu!


....lažu te,ja sebe smatram obrtnikom manjeg kalibra pa ipak posjedujem takvu spravicu samo sa manjim brojem okretaja...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:17   #15
Onda je valjda caka u okretajima!
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 14:41   #16
Da malo refresham temu
Imamo isti problem.
Umivaonik s 1 rupom, a imamo slavinu i rucke za otvaranje vode zasebno i sad kak najlakse lijevo i desno od slavine izbusit rupe?
Ako tko koga zna da nam to izbusi rupe ili kak sami najlakse?
Hvala!
Sendy_CTc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 19:20   #17
Ne treba obnavljati temu, naprotiv, pročitaj ranije postove, piše kako se buši rupa, ali neiskusni razbija umivaonik!
Za neiskusne to nikako ne preporučam!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.