Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 12:51   #81
Je,ja se trudim,jedem sirovo,izbjegavam secere-svake vrste,ali...svako toliko,padnem!
zamirise mi kava,sa secerom,naravno,pa se zazelim samo malo kruha...
Nije jednostavno,desetljecima se hraniti na tradicionalan nacin,pa odjednom osvjesteno konzumirati pravu hranu.
Bolje je,pokusavam paziti na ne padam cesto,ipak sam prije SVAKI dan jela i kruha i tjesteninu i slatko i kuhano i przeno....sad je to recimo 1 put tjedno.Valjda cu uspijeti da s vremenom izbacim takvu hranu.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:13   #82
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Je,ja se trudim,jedem sirovo,izbjegavam secere-svake vrste,ali...svako toliko,padnem!
zamirise mi kava,sa secerom,naravno,pa se zazelim samo malo kruha...
Nije jednostavno,desetljecima se hraniti na tradicionalan nacin,pa odjednom osvjesteno konzumirati pravu hranu.
Bolje je,pokusavam paziti na ne padam cesto,ipak sam prije SVAKI dan jela i kruha i tjesteninu i slatko i kuhano i przeno....sad je to recimo 1 put tjedno.Valjda cu uspijeti da s vremenom izbacim takvu hranu.
Važno je da napreduješ i da ti vidiš napredak. A sad, mali grijehovi sa strane će uzrokovati male, ne velike probleme. Mislim da je bijeli šećer osnovni problem, kava već nešto manje, kruh još manje. Ja recimo svaki dan pojedem kruha, ali malo. On mi nije osnovna hrana, kao što mi je nekoć bio, već samo malo da popuni. Prije sam recimo smazao 5 debelih kriški kruha za večeru i tri za doručak. Danas je to svedeno na dvije tanke za doručak i jedna-dvije tanke za večeru. I značajno se bolje osjećam. Kavu ne pijem, a saharozu tek vrlo rijetko, najviše jednom tjedno u nekom kolaču.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:13   #83
alergije-higijenska hipoteza-bakterije

Danas sam išla malo pručavat o uzrocima alergije, pa stoga imama par pitanje.
Naime postoji :

Quote:
The hygiene hypothesis has been extensively investigated by immunologists and epidemiologists and has become an important theoretical framework for the study of allergic disorders. It is used to explain the increase in allergic diseases that has been seen since industrialization, and the higher incidence of allergic diseases in more developed countries. The hygiene hypothesis has now expanded to include exposure to symbiotic bacteria and parasites as important modulators of immune system development, along with infectious agents.
IMa pobornika i protivnika.
Quote:
Epidemiological data supports the hygiene hypothesis. Studies have shown that various immunological and autoimmune diseases are much less common in the developing world than the industrialized world and that immigrants to the industrialized world from the developing world increasingly develop immunological disorders in relation to the length of time since arrival in the industrialized world.[7] Longitudinal studies in the third world demonstrate an increase in immunological disorders as a country grows more affluent and, presumably, cleaner[8]. The use of antibiotics in the first year of life has been linked to asthma and other allergic diseases.[9] The use of antibacterial cleaning products has also been associated with higher incidence of asthma, as has birth by Caesarean section rather than vaginal birth.[10][11] However, the studies investigating these links showed only tenuous correlations between the factors described and the conditions they are hypothesised to cause.
Mehanizam je:
Quote:
Allergic diseases are caused by inappropriate immunological responses to harmless antigens driven by a TH2-mediated immune response. Many bacteria and viruses elicit a TH1-mediated immune response, which down-regulates TH2 responses. The first proposed mechanism of action of the hygiene hypothesis stated that insufficient stimulation of the TH1 arm of the immune system lead to an overactive TH2 arm, which in turn led to allergic disease
Postoji i pool chlorine hypothesis.

Kako sam sve to pročitala te uočila da postoji i Helminthic therapy gdje se namjerno u tijelo ubacuju parazitski crvi, pitama se kako bi ona terapije koje pokušavaju ubiti parazite i gljive mogle pomoći.

Tj., ako je hipoteza točna...da do pojava alergija dolazi upravo zbog "manjak" parazita...
Quote:
Recent research has shown that some common parasites, such as intestinal worms (e.g. hookworms), secrete chemicals into the gut wall (and hence the bloodstream) that suppress the immune system and prevent the body from attacking the parasite.[26] This gives rise to a new slant on the hygiene hypothesis theory — that co-evolution of man and parasites has led to an immune system that only functions correctly in the presence of the parasites. Without them, the immune system becomes unbalanced and oversensitive.[27
.. kako bi dodatno ubijanje parazita moglo pomoći??

Stoga se pitam:

- dal se uništavanjem parazita čini šteta organizmu jer čini se da tijelo upravo treba "dobre" parazite (i/ili bakterije) kako bi se pokrenuo TH1
Quote:
Evidence has shown that exposure to food and fecal-oral pathogens, such as hepatitis A, Toxoplasma gondii, and Helicobacter pylori (which also tend to be more prevalent in developing countries), can reduce the overall risk of atopy by more than 60%,[60] and an increased prevalence of parasitic infections has been associated with a decreased prevalence of asthma.[61] It is speculated that these infections exert their effect by critically altering TH1/TH2 regulation
-no moguće je da je uništena flora upravo posljedica alergije (a ne uzrok)

Quote:
Bacteria are also implicated in preventing allergies,[1] an overreaction of the immune system to non-harmful antigens. Studies on the gut flora of infants and young children have shown that those who have or later develop allergies have different compositions of gut flora from those without allergies, with higher chances of having the harmful species C difficile and S aureus and lower prevalence of Bacteroides and Bifidobacteria.[1] One explanation is that since helpful gut flora stimulate the immune system and "train" it to respond properly to antigens, a lack of these bacteria in early life leads to an inadequately trained immune system which overreacts to antigens.[1] On the other hand, the differences in flora could be a result, not a cause, of the allergies.[1]
- moguće je da su paraziti/bakterije jdnostrukom odlukom napustiti "simbiozu"..hahah..protest zbog antibiotika

Naše tijelo treba " dobre" (simbiotske) parazite/bakterije a ne da uništavanje istih (zapravo treba provociranje TH1).
gigiONlajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:37   #84
Quote:
gigiONlajna kaže: Pogledaj post
Danas sam išla malo pručavat o uzrocima alergije, pa stoga imama par pitanje.
Naime postoji :



IMa pobornika i protivnika.


Mehanizam je:


Postoji i pool chlorine hypothesis.

Kako sam sve to pročitala te uočila da postoji i Helminthic therapy gdje se namjerno u tijelo ubacuju parazitski crvi, pitama se kako bi ona terapije koje pokušavaju ubiti parazite i gljive mogle pomoći.

Tj., ako je hipoteza točna...da do pojava alergija dolazi upravo zbog "manjak" parazita...
.. kako bi dodatno ubijanje parazita moglo pomoći??

Stoga se pitam:

- dal se uništavanjem parazita čini šteta organizmu jer čini se da tijelo upravo treba "dobre" parazite (i/ili bakterije) kako bi se pokrenuo TH1


-no moguće je da je uništena flora upravo posljedica alergije (a ne uzrok)


- moguće je da su paraziti/bakterije jdnostrukom odlukom napustiti "simbiozu"..hahah..protest zbog antibiotika

Naše tijelo treba " dobre" (simbiotske) parazite/bakterije a ne da uništavanje istih (zapravo treba provociranje TH1).
Vidi, prvo i osnovno, alergije nema kod ljudi koji imaju zdravu probavu. Zašto, zato što su im crijevne resice nepropusne za alergenske i sve ostale makromolekule. To je tako zbog više uzroka, no glavni je taj što je zaštitni sloj IgE receptora oslabljen ili uništen. E sad, postavlja se pitanje šta uništava crijevnu floru i šta uništava našu zaštitu? Jesu li to alergeni sami po sebi? Ne, koncentracije alergena koje bi prevladale i uništile obranu zdravog crijevnog sustava su ogromne, zaista velike. Stvar je u tome da se prvo crijevna flora oslabi, i to zbog tri primarna faktora: nehigijene, nezdrave hrane i antibiotika.
Postoje i drugi malo manje bitni faktori kao što su nezdravi zrak (iz bilo kojeg izvora), gutanje kemijskih sredstava ili fizičko oštećenje crijeva nastalo ozljedom. Pa iako nezdravi zrak je vrlo loš, on ne djeluje izravno na crijevnu floru, već na pluća, pa ga ne možemo smatrati primarnim faktorom nesposobnosti crijeva.
Nehigijena povlači za sobom unošenje različitih vrsta parazita, navodno ima preko par stotina različitih nametnika u svijetu poznatih.
Nezdrava hrana, a to je ona koja stvara pretjerano acidozno stanje organizma, dovodi također do rasula. Primarno, to je denaturalizirana, prekuhana, prepržena, bilo kako termički obrađena, mrtva hrana. Nadalje, to je loše prožvakana bilo koja hrana. Konačno, to je pretjerano kisela hrana u većim količinama (razne vrste teških mesa) i rafinirani šećeri.
Uništena flora može biti samo nusprodukt nesposobnosti organizma da sagradi obranu od alergena, dakle alergeni mogu dokrajčiti obrane i uzrokovati poremećaje diljem tijela, pa i u crijevima. No, to je kasnija faza.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:37   #85
[QUOTE=MoW;
Helo MoW..da li imas vremena pa sastavis jedan jelovnik?Nesto na brzinu,ja stalno vrtim nekoliko nairnica pa su mi malo dosadile..a u tvoju prehranu vjerujem
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:07   #86
[QUOTE=utisana;16199705][QUOTE=MoW;
Helo MoW..da li imas vremena pa sastavis jedan jelovnik?Nesto na brzinu,ja stalno vrtim nekoliko nairnica pa su mi malo dosadile..a u tvoju prehranu vjerujem[/QUOTE]

Hvala ti na povjerenju. Neću ti lagati i reći da ću ti sastaviti za tebe idealan jelovnik, jer takav ne postoji ili ga barem ja ne znam. Usput, ja pišem onakvu količinu hrane koju ja pojedem. Za većinu je to previše, pa ti smanji količinu po potrebi.

Doručak: - Dvije tanke kriške kruha, recimo suncokretov ili obični bijeli
- Naribana jedna mrkva, malo klica (bilo koje vrste, recimo kres ili pšenica), malo peršina, začiniti sokom od limuna ili malo jabučnog octa, ulje maslinovo ili hladno prešano suncokretovo
- 1 jaje ili veća kriška domaćeg sira
- voćni čaj s limunom i medom

Jutarnji međuobrok:
- 1-2 komada voća, recimo jabuka, breskva, banana, naranča, kivi

Ručak: - pileći zabatak, pečen u pećnici
- kombinirana zelena salata sa svježim krastavcima
- malo bijele riže, pirjane na luku i suncokretovom ulju
- voćni sok po izboru, najbolje domaći, uvijek bez dodanog šećera

Popodnevni međuobrok:
- stavi 24 ranije u dvije-tri čaše vode sljedeće sastojke: dvije žlice badema, žlicu i pol lana, žlicu suncokretovih, žlicu bućinih i žlicu suncokretovih sjemenki, sve sirovo. Zatim,
- dodaj nakon 24 sata jednu bananu i jednu-jednu i pol žlicu meda. Može se staviti i žlica ekstrakta pšenice, ako imaš, ali nije nužno. Dodaj još vode prema želji. Izmiksaj te sastojke u kvalitetnom mikseru da dobiješ tekućinu. Popij 3-4 dl napitka, ostatak daj ukućanima da piju.

Večera: - 1 manja cikla, sirova, oguljena, narezana na tanke kriške
- 1 kefir ili acidofil
- kriška kruha
- po želji: kriška domaćeg sira, svježi kravlji sir, dva-tri slana inćuna ili srdele, par odrezaka dimljenog lososa

Prema potrebi nakon večere: grožđe; dve-tri kockice čokolade s udjelom kakaa više od 30%, a manje od 70%; ili neko drugo voće

Najbolje ne piti puno dodatne vode uz ovaj način prehrane.

Dobar tekić.

P.S. Zaboravio sam napisati, jer sam mislio da se podrazumijeva, ali ipak: dugo žvači sirove salate, sve dok ne budu samljevene u potpunosti u ustima. Isto tako, poželjno je da najprije pojedeš sirovo povrće, a tek onda ostali dio obroka. Napitak od orašastih plodova, iako je tekuć, malo bućkaj po ustima da se šećeri apsorbiraju već u ustima, onda progutaj.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."

Zadnje uređivanje MoW : 25.09.2008. at 11:28. Reason: Neki detalji...
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 19:17   #87
MOw, nije li to suprotno antikandida dijeti?

Namjernice koje se trebaju izbjegavati su pšenica (zbog glutena, tu treba izbjegavti još ječam i raž)), med (zbog fruktoze), bijelo brašna, bijela riža....itd..
LInk za anti candida diet:
http://http://www.candidadiet.com/tr...ent_diet.shtml

I voće (zapravo sve no meni je to odbojno jer volim voće).
Postoji voće koje ima manje saharoze ( a unutar toga postoji voće koje ima manje fruktoze).
I voće bi trebalo jesti ujutro, prije treniranja (30-60 minuta) ili nakon ( ali tada voće koje ima vishe glukoze a manj fruktoze).
POpis voća sa manje šećera:
http://http://nutrition.whatfoods.co...d-fruit-juices
POpis voća sa manje fruktoze:
http://nutrition.whatfoods.com/nutri...d-fruit-juices

Ili ja pričam o jednom a Vi o drugom?
gigiONlajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 21:40   #88
Quote:
gigiONlajna kaže: Pogledaj post
MOw, nije li to suprotno antikandida dijeti?

Namjernice koje se trebaju izbjegavati su pšenica (zbog glutena, tu treba izbjegavti još ječam i raž)), med (zbog fruktoze), bijelo brašna, bijela riža....itd..
LInk za anti candida diet:
http://http://www.candidadiet.com/tr...ent_diet.shtml

I voće (zapravo sve no meni je to odbojno jer volim voće).
Postoji voće koje ima manje saharoze ( a unutar toga postoji voće koje ima manje fruktoze).
I voće bi trebalo jesti ujutro, prije treniranja (30-60 minuta) ili nakon ( ali tada voće koje ima vishe glukoze a manj fruktoze).
POpis voća sa manje šećera:
http://http://nutrition.whatfoods.co...d-fruit-juices
POpis voća sa manje fruktoze:
http://nutrition.whatfoods.com/nutri...d-fruit-juices

Ili ja pričam o jednom a Vi o drugom?
Ne moramo biti na Vi, na forumu smo. Uostalom, ja nisam baš star, imam 26 godina.
Ti ovdje govoriš o jednoj idealnoj dijeti, ja ne govorim o dijeti ili posebnom režimu prehrane, već o svakodnevnoj uravnoteženoj prehrani. Ako utisana želi, može ukloniti sve ovo što si navela, no ja se bojim da nitko neće ostati dugo zdrav pri mozgu na takvoj dijeti, jer je razina šećera premala. Nije prirodna. Ako se ograniče svi šećeri osim par specifičnih, moguće je da će doći do raznih deficita. Jedino, ako želi, može jesti više voća s manjim udjelom fruktoze.
Isto tako, smeđa riža je isto tako cjelovita žitarica koju propagiraju, kao i soju, koje po meni ne spadaju u prehranu koja promovira zdravlje, već u onu koja blago škodi zdravlju. Jeste li znali da izvorna mediteranska prehrana sadrži samo oko 5% dnevne potrošnje cjelovitih žitarica. 5%! To je pola šake kuhanog prosa, jedva da se nešto pojede. A danas se ljudi hrane s jaako puno žitarica, računa se preko 30% dnevne prehrane. Dakle, ako smanji unos kruha na vrlo malo, neće biti škodljivo. Može i izbaciti u potpunosti, no onda mora jesti više voća, povrća i prirodnih zaslađivača jer neće uzimati dovoljno šećera.
Za češnjak i luk se slažem, to može jesti. Nisam mogao napisati puno jelovnika, već je ovaj samo jedan mogući. Neki drugi dan može pojesti vrlo kratko kuhani kelj s češnjakom primjerice.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:16   #89
Hvala vam oboma!
Odlican jelovnik,s time da ja trebam izbaciti secere i malo prilagoditi trenutnim potrebama.
U nekih 70 dana-maaalo kruha sam jela najvise 10 puta i nekih 5 puta tjesteninu.Tako da odoljevam.Inace volim kruh,lijepo mi mirise.
Ovo zrnje+bademe uglavnom jedem za dorucak.
Dosta je zasitno,zatim jedem voce.npr.jabuke,domace(nespricano) grozdje,nase smokve, ili sirove mrkve,sirovi celerov korjen itd.
Za rucak salata sa domacim,hladnopresanim masl. uljem,limunovim sokom,mljevenim lanenovim sjemenkama,cesnjakom i lukom.Salata je zelena+rajcice+krastavci itd i neko meso,ali manju sniclu.Nekad teletinu,nekad govedinu,piletinu,..
Za medjuobroke uzimam bademe,dosta puno ih trosim,dugo zvacem.Navecer ni ne budem gladna pa ne veceram.Slatko izbjegavam,tu i tamo zgrijesim pa uzmem 2 petit beurre keksa.Pijem enzime za bolju probavu i acidofil u kapsulama.
Voce salatu i sve sirovo kao i bademe perem sa vodom u koju stavim malo 3% hidrogen,negdje sam procitala da ubija gljivice.Gljivice su na hrani prisutne ako oko njih,kad su uronjene u takvu vodu,pocnu se stvarati mali mjehurici.
Gljivice imam i dalje......ali manje! a ne guta kemikalije tipa Daktarin koji je los za jetru.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:27   #90
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala vam oboma!
Odlican jelovnik,s time da ja trebam izbaciti secere i malo prilagoditi trenutnim potrebama.
U nekih 70 dana-maaalo kruha sam jela najvise 10 puta i nekih 5 puta tjesteninu.Tako da odoljevam.Inace volim kruh,lijepo mi mirise.
Ovo zrnje+bademe uglavnom jedem za dorucak.
Dosta je zasitno,zatim jedem voce.npr.jabuke,domace(nespricano) grozdje,nase smokve, ili sirove mrkve,sirovi celerov korjen itd.
Za rucak salata sa domacim,hladnopresanim masl. uljem,limunovim sokom,mljevenim lanenovim sjemenkama,cesnjakom i lukom.Salata je zelena+rajcice+krastavci itd i neko meso,ali manju sniclu.Nekad teletinu,nekad govedinu,piletinu,..
Za medjuobroke uzimam bademe,dosta puno ih trosim,dugo zvacem.Navecer ni ne budem gladna pa ne veceram.Slatko izbjegavam,tu i tamo zgrijesim pa uzmem 2 petit beurre keksa.Pijem enzime za bolju probavu i acidofil u kapsulama.
Voce salatu i sve sirovo kao i bademe perem sa vodom u koju stavim malo 3% hidrogen,negdje sam procitala da ubija gljivice.Gljivice su na hrani prisutne ako oko njih,kad su uronjene u takvu vodu,pocnu se stvarati mali mjehurici.
Gljivice imam i dalje......ali manje! a ne guta kemikalije tipa Daktarin koji je los za jetru.
Ako ćeš se ovako dulje hraniti, ziher će gljivice proći. Nemaju šanse!

Ako hoćeš da bademi budu još puniji enzima, namoći ih pa ih jedi nakon što 24 sata budu u vodi.

Koje točno enzime piješ i gdje ih nabavljaš?
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:01   #91
Uzela sam od firme Natural
zovu se Digest Support
imaju sve ono sto pise u knjizi koju sam ti preporucila,..proteaze,cellulaze,lacteaze,amylase, sucrase,maltase.Ja uzmem samo 1 na dan prije rucka je onda i najobilnije jedem.Cijena je 90 kn 60 kapsula.Kupila u obicnoj apoteci,mozda ima negdje i jeftinije.
Nadam se da cu se rijesiti tih gadova!!malo se i bojim daljnjih,moguce tezih posljedica!
kao sto sam vec pisala,standardna medicina tretira gljivice kao neku sitnu smetnju a po literaturi koju sam ja nasla gljivice UOPCE nisu bezazlene!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:31   #92
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Uzela sam od firme Natural
zovu se Digest Support
imaju sve ono sto pise u knjizi koju sam ti preporucila,..proteaze,cellulaze,lacteaze,amylase, sucrase,maltase.Ja uzmem samo 1 na dan prije rucka je onda i najobilnije jedem.Cijena je 90 kn 60 kapsula.Kupila u obicnoj apoteci,mozda ima negdje i jeftinije.
Nadam se da cu se rijesiti tih gadova!!malo se i bojim daljnjih,moguce tezih posljedica!
kao sto sam vec pisala,standardna medicina tretira gljivice kao neku sitnu smetnju a po literaturi koju sam ja nasla gljivice UOPCE nisu bezazlene!
Hvala ti na informaciji, potražit ću kapsule ako mi bude potrebno, srećom zasad nije.

Tako je, ne bih se složio sa standardnom medicinom u pogledu gljivica. Treba to shvatiti ozbiljno i rješiti ih se.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 18:57   #93
Pozdrav svima i ispričavam se što u zadnje vrijeme nisam bio na ovom forumu. No evo neki odgovori.

Zapper koristim oko godinu dana i otkad ga imam nisam bio bolestn. Klinci iz vrtića stalno nose neke viroze, koje pokose većinu moje bliže i daljnje familije, a meni ništa. Zapravo i klincima ništa jer ih odmah zappiram, iako je to malo teže jer ne žele držati, pa izmišljam metode i igrice s elektrodama. Napravio sam 6 tjedana kuru i sad ga koristim po feeling-u ili na početak nekog simptoma ili kad sam umoran. I zapper radi 100%, da li liječi rak ne znam, ali definitivno pomaže. Većina moje familije su doktori i vrlo je teško s njima o zapperu, čak ga ni ne žele probati (mozgovi su im isprani na med faksu), tako da ovo na wikipediji može biti od nekog iz farmaceutske industrije. Zapper je jednostavno napraviti, čak ga netko u hrv radi i jeftinije nego ovi profi zapper za 2300kn Ja sam kupio na slijepo Ultimate zapper i rekao si da idem riskirati par sto eura, možda je ludilo, a možda sam popušio (dionica za moje zdravlje- a dionice su rizik). Tako da o zapperu toliko, ja imam super iskustvo.
Osim zappera preporučam promućkati suncokretovo ili sezamovo ulje (NE MASLINOVO), ujutro na tašte 15min i ispljunuti, te dobro oprati usnu šupljinu. (search dr. Karach ili Karah terapija). navodno detoksificira, pospješuje enzime i čisti od bakterija i virusa. Ja to radim već 2 tjedna i promjene koje su:
Jezik mi je prije bio bijel s naslagama, a sad je roza. Onako kako treba biti. Pušim, ali nemam više zadah iz usta po cigaretama. Desni su mi čvršće i boja im je rozija. Ne bole me zubi.(povremeno sam imao bolove u zubima, iako su svi zdravi, ali to je opet vezano uz herpes teoriju). Oči kao da su se malo uvukle u očnu duplji (uvijek su mi izgledale malo otečene) i podočnjaci se smanjuju, ali jako polako. Eto to je za sada, vjerujem u uspjeh nakon 2-3 mjeseca minimalno.

Ove teorije o gljivicama sam prožvakao i isprobao prije 5 godina, čak sam uz najluđu dijetu pio diflucan 40. dana, 4-5 g. C vitamina dnevno (koja ubistvo jetre i bubrega) i popravilo se (ali radi dijete koja opet ima veze s herpes teorijom). svi simptomi koje sam imao bili su vezani na teoriju candide. No nakon par godina, sam skužio proučavajući masu stvari i prmatrajući bližćnje i daljne, da više manje svi imaju slične simptome, no neki ne. Nakon nekog vremena i ti ljudi su počeli dobivati slične simptome. Znači mora biti neki virus. Nakon otkrića da imam herpes u kutu usana (što u 40g života nisam imao, počeo sam malo proučavati što mi se sve dešava i simptome i bla, bla bla... 100% imate herpes i to sj... cijeli organizam . Gornji dio tijela -unutarnje organe zbog vratnih živaca- bolovi u rukama i abdomenu gornjem, najprije X vratni živac Vagus, pa dolje do išijatikusa, bolovi u križu i nogama.
po kineskom Bladder i Gall Blader meridijani stradavaju, a to je put tih živaca. herpes je virus na živcima, koji je povezan s mnogo težim bolestima, pa sve do raka. Što mi se iz okoline čini vrlo prečesto kod mladih ljudi, te bolestima srca i pluća.

Nastavak slijedi, nemam više vremena. Opisat ću vam najuspješniju borbu protiv toga, a isprobao sam ih mnogo.
Pozdrav
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 22:53   #94
Quote:
EXORCIST XXX kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i ispričavam se što u zadnje vrijeme nisam bio na ovom forumu. No evo neki odgovori.

iNastavak slijedi, nemam više vremena. Opisat ću vam najuspješniju borbu protiv toga, a isprobao sam ih mnogo.
Pozdrav



Ja imam Bioharmonex,uglavnom ga koristim na programu #imunitet#

nadam se da djeluje kao zapper,,,,,?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 02:14   #95
Evo nastavak:
Moj prijedlog za rješavanje problema je:
I. očistiti debelo crijevo -(nakupine mogu biti i godinama stare)

1. promjena prehrane na način da se stimulira i olakša probava (npr ne mješati ugljikohidrati -proteini)
2. Čajevi
3. Klistir- Nisam još probao, ali prvom prilikom idem u ayurvedski centar u Zg-u na Hidrokolon terapiju. http://www.ayurveda.hr/hidrokolon.html

II Čišćenje bubrega i jetre

1. Bubrezi- čajevi
2. Jetra - silimarin (sikavica) i onda ako treba gorka sol+... http://www.blog.hr/print/?id=171774

III Nabavite si homeopatski HRPZ III formula na www.biogetica.com (to bi mozda trebalo najprije od svega), također pročekirajte tekućinu HERPIGEN. To je jedino što stvarno pomaže. Ostalo tipa Coraphor, Viraway i sl. NE POMAZE

IV Sredite si kralježnicu, ali ne kiropraktikom već kranio sakralnom terapijom http://upledger.com/content.asp?id=61&mid=2 i vježbanjem. Od vježbanja preporučujem šetnju, qigong, tai chi, aikido ili jogu, nikako neke sportove. Naglasak je na disanju povezanom s vježbanjem

V nabavite si ZAPPER

p.s. pogledajte si o navodnom lijeku i preventivi za rak, vitamin B17 (bademi i koštice od marelice) http://video.google.com/videoplay?do...30190281243507

Ovo su osnovne stvari koje možete napraviti sami. Jako puno stvari može se riješiti fitoterapijom (ljekovite biljke), pa predlažem da to malo proučite.

Ovo je više manje sve što ortodoksna medicina ne priznaje, ali pomislite što sve morate kupiti u ljekarni i koliko doktora morate obići da se riješite bolova, gljivica, prištića, herpesa, kašlja, začepljenog nosa i krvavih očiju. Pa onda još je to i kronično, tako da je konstantan prihod. Da li bi farmaceutima stvarno bilo u interesu da se izliječite i da taj prihod opadne. Oni su ti koji drže medicinske fakultete, gdje ih uče koji lijek prepisati za koju bolest, a zašto je bolest nastala, to ih ne zanima. Odgovori su genetika, virus, bakterija. No zašto neki oboljevaju, a neki ne? Genetika?

POZDRAV
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 02:45   #96
Malo o jelovniku.
Proble zbog kojeg čovjeka napadaju bolesti, tj. salab imunitet, između ostalog je i kiselost tijela. Više o tome http://www.positivaforum.com/showthread.php?t=12 , http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....u_nasem_tijelu, zato treba i pri tome napraviti neki balans. Obzirom da je 1000 teorija i principa, ja sam uzeo neki presjek i trudim se kombiniram ono što je kao dobro. Tako da
1. Ujutro na prazan želudac 15 promućkam suncokretovo ulje (za vrijeme oblačenja, sređivanja, WC-a)
2. Popijem sok od iscijeđenog grejpa ili pola limuna s malo tople vode - pomaže alkaliziranju tijela
3. nakon nekog vremena pojedem nešto (promijenjivo od dana do dana) Tuna s domaćim maslinovim uljem i kaparama i s jabučnim octom (maslinovo ulje - vitamin E) +voda ili biljni čaj
4. Među obrok bademi (B17, a i odlični su, te najzdraviji od svih oraščića) i suhe šljive (reguliraju probavu) + čaj
5. Ručak:razne juhe od povrća, miso juhe, te povrće + pira ili kvinoja, te ako jedem meso, onda s mnogo salate i povrća + voda ili riba (najdraže su mi sardele) s blitvom i maslinovo ulje
6. međuobrok bademi i šljive, ili jabuka te ponekad crna čokolada (bez čokolade bi bilo teško, a kažu da crna i nije nezdrava) + čajevi
7. večera: raženi kruh i kefir, nekad svježi sir
8. Čaj

preferiram čajeve od Koprive, melise, islandski lišaj, gospina trava, preslica, stolisnik, arnika (obično ih sam mješam, po osjećaju)

post jednom tjedno: samo kruh i voda i čajevi

Ovako nisam nikad gladan, stalno nešto pomalo jedem, nisam umoran poslije ručka, a što je najvažnije skidam salo, a povećavam mišićnu masu. Da sam rigorozniji išlo bi i brže, ali ego trip i hedonizam još nisam riješio
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 02:48   #97
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post


Ja imam Bioharmonex,uglavnom ga koristim na programu #imunitet#

nadam se da djeluje kao zapper,,,,,?
Nadam se . Pogledajte i VITAFON, nešto slično kao zapper, ali sa zvukom
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 17:39   #98
Ja sam klistir napravila sama doma..
U centrima su ti tretmani puno skuplji nego kod kuce.
Sve sam nasla ne forumu #Galaksija#
Uglavnom,uzme se oko 1 l mlake kamilice,i za 20-ak min. crijeva se ociste!
mene se nije dojmilo kao neke forumase koji su to opisivali kao cudo,..veliku promjenu itd..
Jednostavno,bilo mi je drago da su se naslage otpada izbacile i ta svjesnost me razveselila.
Na tom forumu pise sve u detalje,ako ne mozes naci..mogu opisati.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:23   #99
Novo izvjesce za sve one koji se muce sa gljivicama!
Ja sam ih se gotovo rijesila i to bez kemijskih medikamenata.(nemojte se trovati raznim diflucanima,nistatinima,itd..)
Naslage na jeziku su skoro sasvim nestale,ima ih jos moozda 10% a genitalno ih uopce ne osjecam(za njih sam razvila specijalne senzore!!)
Uglavnom,moja terapija je
jesti sto vise sirovo voce i povrce,bez secera,uzimam enzime i acidofil.

Jos cu sada uzeti MMS pa ce valjda prica sa gljivicama biti proslost.
Anemija je bolje,tlak je bolje jedino vrtoglavice imaju drugi uzrok a to je preravan vrat,znaci kicma nije kako treba,ali pocinjem sa laganim vjezbicama.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:38   #100
Evo jedan recept za finu sirovu juhicu, @utisana. Baš sam jučer spremio, bilo je baš mmmm...
Osnovni recept je od Victorije Boutenko, ja sam ga malo modificirao.

Osnova juhe: čaša vode (3 dl), 1 stapka celera (baš stapka, eventualno listić-dva), žlica maslinovog ulja

Dodaci: žličica meda (za slatkoću), jedna banana, dva prstohvata soli, žličica i pol jabučnog octa, žličica klica rotkvice (ili nešto drugo ljutkasto)

Sve izmiksati u mikseru.

Nasjeckati peršina malo i posipati po juhi. Poslužiti.

Ova juha je dosta hranjiva i ima je dovoljno da je čovjek sit skoro tri sata nakon jela.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.