Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 13:24   #21
Quote:
tom_xox kaže: Pogledaj post
treba ići početkom proljeća ili početkom jeseni kada se jahte spremaju za karibe i toplija mora jer se onda neki od posade iskrcavaju. sad je već zadnji čas za tražiti ukrcaj tamo
ovo za jesen nisam znao... zanimljivo
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 18:44   #22
Quote:
Kolpomorto kaže: Pogledaj post
ovo za jesen nisam znao... zanimljivo
meni je bratić na jahtama već nekih 20 godina. dosta ekipe se naradi preko ljeta na mediteranu pa imaju dosta para i ne da im se raditi još jednu sezonu na karibima tako da se da ukrcati.

meni to ne vrijedi puno jer sam elektro struke pa bi se mogao ukrcati samo kao deckhand ili eventualno steward što bih sada i prihvatio, ali nemam love za otići tamo i tražiti brod, a i pričam samo engleski i nešto sitno talijanski i španjolski, ali ne dosta za razgovarati. francuski ne znam ni beknuti.

treba otići početkom desetog mjeseca kada je već kraj sezone na mediteranu i obilaziti jahte i agencije i izgleda da su izgledi vrlo visoki da se dobije posao.
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:05   #23
zanima me kome se obratiti za posao na jahtama, radila bi kao steward. da li je jedini naćin ići u antibes da se dobije posao?
sunny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:20   #24
E ljudi oprostite kaj upad ,ja se nis bash ne kuzim u to .dajte mi pojasnite kaj je antibes?kolko se moze zaradit recimo kao pomocni kuhar il tak nekaj za kaj ti ne treba neka strucna sprema . Koja drzava tebi izdaje radnu dozvolu?
auslander is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:38   #25
Quote:
sunny1 kaže: Pogledaj post
zanima me kome se obratiti za posao na jahtama, radila bi kao steward. da li je jedini naćin ići u antibes da se dobije posao?
Hi Sunny..
mene zanima isto!!!! Jos kad bi netko potvrdio da je moguce naci posao otisla bih odmah!!!
obojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 01:50   #26
a znam i ja bi. samo ne znam otkud da krenem prvo
sunny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 01:42   #27
http://www.jf-recruiting.com/informa...cy-list.asp#s6

evo ti link agencija u Antibes, Francuska.....Ja uredno shaljem CV svuda s

porukom da mi se jave ako ima smisla doci u office osobno, pa sta bude...
obojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 08:02   #28
Antibes su ti naselje u južnoj francuskoj http://en.wikipedia.org/wiki/Antibes imaju poveću marinu sa brdo luksuznih jahti
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 00:19   #29
hvala ljudi!
sunny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:02   #30
hi sunny ili vec koga zanima....

ja namjeravam do Antibesa skoknit...ako je jos netko zainteresiran nek se javi pa

cemo nesto izorganizirati....nije to tako daleko!!!!
obojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 00:06   #31
Thumbs up mozda

cura i ja mozda bismo isli. iz Rijeke smo...

kako cemo dalje?
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 01:04   #32
išla bi i ja. kad bi se to išlo i kako bi išli do tamo? zar nije već sad kraj sezone za takav posao?
sunny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 01:45   #33
Question je

i ja mislim da trenutno nije vrijeme za ići tamo...

jahte spavaju zimski san ili su na karibima...
neka me neko uvjeri u suprotno i odoh odmah iz ovih stopa!
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:10   #34
Pozdrav svima!
Ma nađe se dosta poslova i sada, pogotovo ako ste voljni ići na Karibe. Moj dečko radi kao Chief Eng. na jahti i u potrazi je za novim poslom jer mu se ne da na Karabe. Registirirao se kod dosta agencija i nema dana da mu se netko ne javi s ponudom (samo na žalost skoro sve ponude su za Karibe). Ako hoćete pošaljite mi meilove pa vam pošaljem linkove od agencija s kojima smo mi u kontaktu. Tamo se lijepo registrirajte i onda malo dosađujte (svakih par dana pošaljite mejl s CVem i certifikatima).
Isto tako ako netko može pomoći oko posla za CE na jahti u Evropi, molila bih da mi se javi.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:28   #35
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ma nađe se dosta poslova i sada, pogotovo ako ste voljni ići na Karibe. Moj dečko radi kao Chief Eng. na jahti i u potrazi je za novim poslom jer mu se ne da na Karabe. Registirirao se kod dosta agencija i nema dana da mu se netko ne javi s ponudom (samo na žalost skoro sve ponude su za Karibe). Ako hoćete pošaljite mi meilove pa vam pošaljem linkove od agencija s kojima smo mi u kontaktu. Tamo se lijepo registrirajte i onda malo dosađujte (svakih par dana pošaljite mejl s CVem i certifikatima).
Isto tako ako netko može pomoći oko posla za CE na jahti u Evropi, molila bih da mi se javi.
hej Lea...evo ti moj mail

[email protected] pa posalji koji link

hvala hvala hvala
obojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:19   #36
[email protected]
iako shaljem vec nekima CV i molbe volio bih saznati za jos koju!
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:24   #37
i ja isto šaljem cv-e ali bi super bilo da imam još koji,
ovo je moja adresa
[email protected]

pa mi please pošalji koju adrese za cv,puno ti hvala
Martinela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:32   #38
ima li tko kakvih novosti? da li bi tko isao u antibes? ajmo javite se!
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 02:11   #39
hi zeve...
mislim da sam poslala svim agencijama u Antibima Cv i dobila odgovor daaaa......

je najbolje doc tamo krajem 2 i pocetkom 3 mjeseca...pa ako budes zainteresiran

tada a i ja isto, mozemo skupa nesto organizirat!!!!!!!!!!!!!!!
obojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 16:55   #40
da....ali nisam bas siguran da je kraj drugog mjeseca i pocetak treceg zgodno vrijeme za to...meni se cini da je ipak bolje probati krajem treceg i pocetkom cetvrtog.
anyway, bez D-2 (Temeljna sigurnost na brodu) iliti kako ga oni poppularno zovu STCW95, nema sansi za zaposlenje. Takodjer je pozeljan medical (opet-zovu ga ENG1). Dakle barem oko 3000 kuna za pocetak
Pom.faks Rijeka tecaj D-2 - cijena 2400kn+ispit240kn+taksene marke70kn
Pom. skola Bakar tecaj D-2 cijena 2200kn+ispit240+tm70kn
Pom faks Split tecaj D-2 cijena 1900kn+240kn+70kn.
Privatnici oko 2500 ili uglavnom skuplji. Neki i preko 3000kn
Zanimljivo ha?
Svi se trude upakirati strucnost i opremljenost kao razlog vise cijene, ali kad skuzis da je sve manje isto-onda odabires najblizu i najjeftiniju soluciju.

Ja imam nesto breveta (dobio sam ih zavrsetkom studija), a cura mi je upravo polozila D-2. Cekamo da nam izdaju sve papirice i onda...ufff...ne znam zaista kako ce to izgledati, ali nadam se najboljem.
Obojana, vidi, mozda bismo mogli zajedno do Antibesa, ali potrebno je dobro prostudirati gradivo putem neta...Ja nikako da dodjem do nekoga tko zaista radi tako na jahti pa da me savjetuje iz prve ruke. (osim lea_li - zahvaljujem jos jednom na adresama) Najbitniji je timing - doci par dana prije svih i uhvatiti flotu odmah na dolasku - pronaci barem day work i truditi se ubosti nekako pored silnih amera engleza novozelandjana i francuza. Iz dosadasnjeg zivotnog iskustva svjestan sam da nas ceka jaaako teska zadaca upravo zbog cinjenice da englezi vladaju yacht biznisom. Uz to, imaju nevjerovatan urodjeni talent upravo za - ENGLESKI JEZIK. Iako nama on nece biti problem-svejedno i samo ime i prezime i strani naglasak garant su nam za svrstavanje u drugu ligu. Naravno ovdje mislim na prvi dojam. Poslije, ako damo sve od sebe i pokazemo da dobro ucimo (jer ipak treba uciti sve gotovo od nule, pa i ja - ma koliko ja polozenih ispita na fakultetu imao).
Ako ima jos ljudi koje interesiraju velike jahte, JAVITE SE!! Posao jednog dana definitivno ima buducnost kod nas, jedino sto je trenutno to nekako sporadican dio naseg nautickog turizma (po mom misljenju).
Ako tko ima prijedlog, savjet...ulogirajte se i napisite par rijeci. Ako znate za kakav dobar kontakt - jaaavljajte!
zeve1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.