Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2009., 09:18   #81
oče ić neko još u X gimnaziju????
mwa ludacha is offline  
Old 11.05.2009., 12:05   #82
[QUOTE=Joint;20476396]znam da se traži zanimanje liječnika a ne ljekarnika
btw ja neidem u mioc nisam popizdio da odem tamo...idem u 10gim i da želim kasnije imatin više mogučnosti odabira faksa...i da fer kao i medicina je među njima... ne razumijem zašto ti kao i svi ljudi misle ak upišem gim šta ću ak ne upadnem na faks...jednostavno ne vidim razloga da dobar učenik iz bilo koje gimnazije ne upadne na fakultet(uz iznimke 13gim)...ako ti želiš odma raditi nakon srednje ok...
nezzz zašto misliš da se mislim bavit matematikom...zato što sam ju maloprije naveo kao primjer ili...mogo sam ti navest i hrvatski....
Oprosti al neznaju svi ljudi sa 14/15godina što žele raditi...i zato idu u gimnazije da dobe širi spektar obrazovanja i svog zanimanja...i šta ak se ti predomisliš u vezi tog farmaceutskog tehničara i shvatiš za par god da ti se to ne sviđa...šta ćeš onda
poboldano ko kaže da neću završit faks?


okk, svatko iz gimnazije može upast na fakultet, daleko od toga! ima više izbora, može radit što želi.
To nije zanimanje ljekarnika nego farmaceuta,a to se traži.
Nitko ne kaže da nećeš završit faks...al uvijek se nešto može desit.
Ja sa svojih 14 godina znam što bi u životu htjela i zato idem u strukovnu, ako se predomislim, morat ću se potrudit i učit, ali iz 4-godišnje srednje škole mogu na bilo koji faks! samo ću morat štrebat. Sumnjam da će se predomislit...volim kemiju. I svi u obitelji mi se bave prirodnim znanostima tak da---ako ću i pomoć trebat imam nekoga ko će mi omoć.
ja sam samo htjela naglasit da gimnazije nisu vrh hrvatskog obrazovanja, to je općenito, dok se strukovne škole bave usmjereno na zanimanje koje odabereš. U mom razredu 2 ide u MIOC, a moje osobno mišljenje od mioc-u ću zadržat za sebe. Većina dobrih (odličnih) učenika će otić u strukovnu zato što, očito, dijele moje mišljenje.
Nisu gimnazije loše, samo kažem da ako znaš što ćeš u životu, što želiš, što te zanima, odi u strukovnu i to je to.
Opet, ako misliš da ćeš naučit više u gimnaziji, odi u gimnaziju.
Moje mišljenje je drugačije i toe to...
__________________
Ferrari F1 team 4ever
Real Madrid CF <3
pepa_07 is offline  
Old 11.05.2009., 13:23   #83
prosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje

daj molim vas odgovorite, vazno mi je
 
Old 11.05.2009., 13:24   #84
[QUOTE=pepa_07;20493123]
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
znam da se traži zanimanje liječnika a ne ljekarnika
btw ja neidem u mioc nisam popizdio da odem tamo...idem u 10gim i da želim kasnije imatin više mogučnosti odabira faksa...i da fer kao i medicina je među njima... ne razumijem zašto ti kao i svi ljudi misle ak upišem gim šta ću ak ne upadnem na faks...jednostavno ne vidim razloga da dobar učenik iz bilo koje gimnazije ne upadne na fakultet(uz iznimke 13gim)...ako ti želiš odma raditi nakon srednje ok...
nezzz zašto misliš da se mislim bavit matematikom...zato što sam ju maloprije naveo kao primjer ili...mogo sam ti navest i hrvatski....
Oprosti al neznaju svi ljudi sa 14/15godina što žele raditi...i zato idu u gimnazije da dobe širi spektar obrazovanja i svog zanimanja...i šta ak se ti predomisliš u vezi tog farmaceutskog tehničara i shvatiš za par god da ti se to ne sviđa...šta ćeš onda
poboldano ko kaže da neću završit faks?


okk, svatko iz gimnazije može upast na fakultet, daleko od toga! ima više izbora, može radit što želi.
To nije zanimanje ljekarnika nego farmaceuta,a to se traži.
Nitko ne kaže da nećeš završit faks...al uvijek se nešto može desit.
Ja sa svojih 14 godina znam što bi u životu htjela i zato idem u strukovnu, ako se predomislim, morat ću se potrudit i učit, ali iz 4-godišnje srednje škole mogu na bilo koji faks! samo ću morat štrebat. Sumnjam da će se predomislit...volim kemiju. I svi u obitelji mi se bave prirodnim znanostima tak da---ako ću i pomoć trebat imam nekoga ko će mi omoć.
ja sam samo htjela naglasit da gimnazije nisu vrh hrvatskog obrazovanja, to je općenito, dok se strukovne škole bave usmjereno na zanimanje koje odabereš. U mom razredu 2 ide u MIOC, a moje osobno mišljenje od mioc-u ću zadržat za sebe. Većina dobrih (odličnih) učenika će otić u strukovnu zato što, očito, dijele moje mišljenje.
Nisu gimnazije loše, samo kažem da ako znaš što ćeš u životu, što želiš, što te zanima, odi u strukovnu i to je to.
Opet, ako misliš da ćeš naučit više u gimnaziji, odi u gimnaziju.
Moje mišljenje je drugačije i toe to...
nije tu stvar u štrebanju jer ti to malo vremena nećeš nadoknaditi jako puno izostavljenih sati koje gimnazijalci imaju osim ak neš ić na instrukcije svaki dan
super što ti znaš što hoćeš od života...ja isto znam ali bojim se da će me to polako pustit i zato idem u gimnaziju tako da mogu još 4godine razmišljati o faksu a ne sa 14(u mom slučaju 15) si odrediti budučnost...
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
oče ić neko još u X gimnaziju????
oće oće
Joint is offline  
Old 11.05.2009., 14:40   #85
Quote:
pepa_07 kaže: Pogledaj post
daj kaj briješ? završiš fakultet farmaceutski i kralj si na svijetu! to se zanimanje uvijek traži!
ako oćeš fer odi si u mioc sa ostalim snobovima koji briju da sve znaju i da su najpametniji na svijetu! Ako si kreten i nezz šta ćeš u životu odi u gimnaziju. Ako misliš da će ti gimanazija pomoć u životu odi u gimnaziju. Ako se hoćeš bavit matematikom i informatikom cijeli život odi u mioc!
samo kažem da ljudi koji žele imat nešto odmah poslije srednje neka odu u strukovnu i to za zanimanje koje ih zanima. Poslije gimnazije si NIŠTA! Ako ne završiš faks opet si NIŠTA!
Što se tiče farmaceutskih tehničara i toga da samo vise u ljekarni - to nije istina! I ako visiš bolje tebi...plaćen si od 8 do 10 somova kuna samo zato što ti piše mg. farmacije! HALO! Možeš birat di ćeš radit svi će te primit na poso. A ak ti piše samo srednja stručna sprema imaš valiku mogućnost da se zaposliš u kafiću, dućanu, a ak si faca možeš i posluživat u mcdonaldsu!
Nije stvar u mućenju. Ljudi koji odu u strukovnu školu i nastave svoj smjer na faksu i završe ga imaju puno više u životu od onih koji odu u gimnaziju i završe faks kasnije! Svako može imat svoje mišljenje, ovo su samo činjenice.
da baš

Farmaceutski tehničar NIJE ISTO što i magistar farmacije. Za postati ovo prvo ti treba samo četverogodišnja srednja škola. Za ovo drugo moraš završiti fakultet. Koji - na opće iznenađenje mladog i starog - upisuju i završavaju ga - i gimnazijalci!

4godišnju srednju UVIJEK upisuju ljudi koji znaju što bi sa sobom, tu nitko nije došao nesiguran je l'? De ne idi u krajnosti. Imaš takvih nesigurnih i u gimnazijama, i u ostalim srednjim školama. Iznimka je to što si sa gimnazijom isto što i sa srednjom.

Ti da o činjenicama ikakvog pojma imaš, ne bi ovakve budalaštine pisala.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 11.05.2009., 16:04   #86
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
oče ić neko još u X gimnaziju????
ajde samnom u IX
zG fiRe is offline  
Old 11.05.2009., 19:10   #87
Quote:
zG fiRe kaže: Pogledaj post
ajde samnom u IX
hmmm...nzn il X il IX..ajd barem neko koga "poznam"..XD
mwa ludacha is offline  
Old 11.05.2009., 20:05   #88
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
hmmm...nzn il X il IX..ajd barem neko koga "poznam"..XD
ma odi samnom u desetu
Joint is offline  
Old 11.05.2009., 20:05   #89
po mom mišljanju treba upisat ono kaj te zanima bez obzira na bodove... mislim ak imaš dosta bodova za ono kaj želiš... ja ću gimnaziju zato što neznam kaj bi radila u životu i ovo mi se čini najbolji izbor... a najviše mi idu na živce oni kaj mi kažu :"kaj buš u gimnaziji s njom si niko i ništa". danas jako teško prolaziš samo sa srednjom i treba ti faks definitivno tako da mislim da je gimnazija odličan izbor za one koji nisu sigurni što bi željeli radit u životu.

namjeravam upisat 2. pa bi željela saznat što više o njoj. pa mi molim vas recite kakvo je društvo tamo, profesori i bodovni prag, naravno ak znate.

ee i da još nešto... jel neko zna kad su upisi ove godine??
dinchi pinchi is offline  
Old 11.05.2009., 20:46   #90
Quote:
Ok, al hoće biti 55+? Inače ti je izbor malo sužen...
100% ću imati više od 55 bodova... U najgorem mogućem slučaju ću imat 58 bodova. A ak mi se sreća baš nasmiješi (tj. ak uspijem odgovarat povijest i matematiku) mogla bi imati i 60 bodova.. A MIOC?? Jel mogu se nadat sa 59 bodova tam il da se mučim ko Isus za tih 60? (Znam da mi nije baš ić sa navučenom peticom iz matoša tam, al kod moje nastavnice Aždaje nemoš imat 5 ni da si dragi Bog)
__________________
...99% aNgEL...
mala_šminkerica is offline  
Old 11.05.2009., 20:48   #91
Quote:
dinchi pinchi kaže: Pogledaj post
po mom mišljanju treba upisat ono kaj te zanima bez obzira na bodove... mislim ak imaš dosta bodova za ono kaj želiš... ja ću gimnaziju zato što neznam kaj bi radila u životu i ovo mi se čini najbolji izbor... a najviše mi idu na živce oni kaj mi kažu :"kaj buš u gimnaziji s njom si niko i ništa". danas jako teško prolaziš samo sa srednjom i treba ti faks definitivno tako da mislim da je gimnazija odličan izbor za one koji nisu sigurni što bi željeli radit u životu.

namjeravam upisat 2. pa bi željela saznat što više o njoj. pa mi molim vas recite kakvo je društvo tamo, profesori i bodovni prag, naravno ak znate.

ee i da još nešto... jel neko zna kad su upisi ove godine??
Svaka gimnazija ti je donekle ista.. ne razumijem čemu ta pitanja.. Ja se time nisam zamarala Upisala sam drugu ni sama ne znam zašto... Valjda sam htjela ići u `elitnu` gimnaziju.. Ljudi su ti uvijek drugačiji..svaki razred je drugačiji.. no to ti je onak snobovska gimnazija.. imaš dosta šminkera pazi se kaj se nosi, svi žele bit viđeni, važno je tko te gleda.. Profači su ti kao i svugdje kako koji.. a i ukusi se razlikuju.. Ja sam imala 59 bodova i u mojoj generaciji se upisalo samo 4 ljudi s 59 bodova..i među njima ja
`bubica` is offline  
Old 11.05.2009., 20:49   #92
Quote:
mala_šminkerica kaže: Pogledaj post
100% ću imati više od 55 bodova... U najgorem mogućem slučaju ću imat 58 bodova. A ak mi se sreća baš nasmiješi (tj. ak uspijem odgovarat povijest i matematiku) mogla bi imati i 60 bodova.. A MIOC?? Jel mogu se nadat sa 59 bodova tam il da se mučim ko Isus za tih 60? (Znam da mi nije baš ić sa navučenom peticom iz matoša tam, al kod moje nastavnice Aždaje nemoš imat 5 ni da si dragi Bog)
S 59 bodova nemreš u mioc
`bubica` is offline  
Old 11.05.2009., 20:52   #93
Quote:
S 59 bodova nemreš u mioc
Ništa, morat ću ja zafrkat rukave i smekšat srce nastavnici iz matematike. Imam sad još par važnih kontrolnih i odgovaram u četvrtak pa držite palčeve... Iak su šanse ono... smiješno male
__________________
...99% aNgEL...
mala_šminkerica is offline  
Old 11.05.2009., 20:57   #94
Quote:
mala_šminkerica kaže: Pogledaj post
Ništa, morat ću ja zafrkat rukave i smekšat srce nastavnici iz matematike. Imam sad još par važnih kontrolnih i odgovaram u četvrtak pa držite palčeve... Iak su šanse ono... smiješno male
Ne kužim zašto mioc ak ti ne ide matematika..?
`bubica` is offline  
Old 11.05.2009., 21:04   #95
Ja sam ti u matošu dobra, išla sam i na natjecanja i imala dobre rezultate. Ali kod moje nastavnice ne fali samo jedna daska u glavi, nego cijeli tavan. Ona sama sastavlja kontrolne, stavi hrpu zadataka koje nemoš riješit ni da pišeš brzinom svjetlosti. 100% riješen test je 5, ostalo 4...
__________________
...99% aNgEL...
mala_šminkerica is offline  
Old 11.05.2009., 21:13   #96
Quote:
mala_šminkerica kaže: Pogledaj post
Ja sam ti u matošu dobra, išla sam i na natjecanja i imala dobre rezultate. Ali kod moje nastavnice ne fali samo jedna daska u glavi, nego cijeli tavan. Ona sama sastavlja kontrolne, stavi hrpu zadataka koje nemoš riješit ni da pišeš brzinom svjetlosti. 100% riješen test je 5, ostalo 4...
Ma znam ja to al.. Ja sam u osnovnoj obožavala matematiku to mi je bio naj predmet.. i naravno htjela sam u mioc no imala sam 59 bodova pa sam otišla u II. i nisam pogriješila.. u srednjoj mi je to postao najgori predmet.. jedva sam izdržala sat matematike a kamoli da ih imam više.. i btw u osnovnoj iz matke same petice a nije ni moja profa bila baš blaga no u srednjoj jedva 2... Tako da dobro razmisli..

A moja frendica je nakon mioca upisala pmf matematiku jer joj je u srednjoj ok išla i ono htjela je to.. no evo nije uspjela dat godinu.. tako da.. sve je relativno...
`bubica` is offline  
Old 11.05.2009., 21:34   #97
Mene zanima oko 3. gimnazije tj oko svih općih gimnazija je li se gleda strani jezik koji je glavni(učim 2 jezika ja glavni mi je bolji a negdje sam čuo da se gleda jači jezik tj. engleski),pa me zanimaju vaša saznanja.Hvala unaprijed.
OderNicht is offline  
Old 11.05.2009., 21:36   #98
Quote:
OderNicht kaže: Pogledaj post
Mene zanima oko 3. gimnazije tj oko svih općih gimnazija je li se gleda strani jezik koji je glavni(učim 2 jezika ja glavni mi je bolji a negdje sam čuo da se gleda jači jezik tj. engleski),pa me zanimaju vaša saznanja.Hvala unaprijed.
Pa normalno da ti se gleda jezik koji je obvezni a ne izborni...
`bubica` is offline  
Old 12.05.2009., 09:58   #99
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
ma odi samnom u desetu
tak će i najvjerojatnije i bit...
mwa ludacha is offline  
Old 12.05.2009., 11:34   #100
kak je situacija s V.? cujem da se tam upada i s 57,58... kak ce bit ove godine? jesam ja siguran sa 59?
i daj molim vas odgovorite na ovorosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.