Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 19:25   #1
Kolko Isusa ima?

Ova prica mi smrdi na nazadno razmisljanje. kao sto je bila ona ideja da je zemlja srediste svemira.

Ja jesam krscanin al kolko isusa zapravo ima? Jer, u slucaju da nismo sami u svemiru, bog kao stvoritelj svega bla bla mozda bi trebo imat jos jednog sina koji bi "maloj zelenoj" vrsti objavio radosnu vijest o kraljevstvu nebeskom i umro za njih. jer "nas" bog nemoze bit samo nas jer on je taj koji stvara SVE, ne?
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:03   #2
Ako postoji bilo kakav život van Zemlji kršćanski Bog je zauvijek otpisan.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:35   #3
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ako postoji bilo kakav život van Zemlji kršćanski Bog je zauvijek otpisan.
Ako postoji, to neznači ništa, jer ne postoji razlog zašto Bog nebi stvorio i život osim na zemlji? To što kažeš znači apsolutno ništa...
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:54   #4
Nema aliena, samo je jedan Isus
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:10   #5
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ako postoji bilo kakav život van Zemlji kršćanski Bog je zauvijek otpisan.
ziher
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:04   #6
nije otpisan jel uvijek ima fanatika. cuj ako mogu predlozit da starwars bude religija nema tog zutog ni zelenog alienskog isusa koji ce otpisat krscanstvo

1 - ako nismo sami propast ce krscanstvo -.-.-.-.- koeficijent 3.19
x - ako nismo sami krscanstvo ce se podijelit -.-.-. koeficijent 1.80
2 - ako nismo sami na ovom forumu ce se otvorit thread o nekoj anitkristovskoj zavjeri -.-.-.- koeficijent 0.000000000000000000000001

10kn na 2x
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:28   #7
zašto bi trebao biti više od jednog? Bog je vječan i neograničen, njegova žrtva za nas nije ograničena atmosferom. to je žrtva za sve.
a uostalom, ljudi već godinama "pronalaze" naznake vanzemaljskog života u bibliji.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:56   #8
a sta smo mi jedini privilegizirani pa se to desilo bas na nasem planetu?

ljudi pronalaze svasta kad to zele pronac, kuzis..
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 00:36   #9
Quote:
baic17 kaže: Pogledaj post
Ova prica mi smrdi na nazadno razmisljanje. kao sto je bila ona ideja da je zemlja srediste svemira.

Ja jesam krscanin al kolko isusa zapravo ima? Jer, u slucaju da nismo sami u svemiru, bog kao stvoritelj svega bla bla mozda bi trebo imat jos jednog sina koji bi "maloj zelenoj" vrsti objavio radosnu vijest o kraljevstvu nebeskom i umro za njih. jer "nas" bog nemoze bit samo nas jer on je taj koji stvara SVE, ne?
sami smo.
obnoviti osnove veronauke.
godine ne mogu biti opravdanje za baljezgarije.
da prostis na mojemu izrazavanju.

mir vam!
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 07:38   #10
Quote:
baic17 kaže: Pogledaj post
a sta smo mi jedini privilegizirani pa se to desilo bas na nasem planetu?

ljudi pronalaze svasta kad to zele pronac, kuzis..
negdje se moralo dogoditi
pa to je kao da pitaš zašto se Isus rodio u aziji, a ne u europi ili južnoj americi. nije presudno jer se njegova poruka širila puno dalje od njegovog zavičaja.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 07:57   #11
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
negdje se moralo dogoditi
pa to je kao da pitaš zašto se Isus rodio u aziji, a ne u europi ili južnoj americi. nije presudno jer se njegova poruka širila puno dalje od njegovog zavičaja.
No da se rodio U Gvineji Bisao ili Tristan de Cunha otoku nitko za njeg ne bi čuo, a djeluje za cijelu univerzum...

Što ako su došljaci u kulturama Maja, Inka, Asteka....u Africi kod Kwa Zulu, kod Dogona...svi Isusi-sinovi božji glavom i bradom..?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 10:32   #12
Quote:
baic17 kaže: Pogledaj post
Ova prica mi smrdi na nazadno razmisljanje. kao sto je bila ona ideja da je zemlja srediste svemira.

Ja jesam krscanin al kolko isusa zapravo ima? Jer, u slucaju da nismo sami u svemiru, bog kao stvoritelj svega bla bla mozda bi trebo imat jos jednog sina koji bi "maloj zelenoj" vrsti objavio radosnu vijest o kraljevstvu nebeskom i umro za njih. jer "nas" bog nemoze bit samo nas jer on je taj koji stvara SVE, ne?

Pa ti ako si hriscanin, onda ces uzeti Boziju Rec i u njoj traziti odgovore ne samo na ta, vec na sva pitanja. Bog ni na jedan nacin ne spominje nikakav drugi svet, druga ziva materijalna bica, to znaci da smo sami u svemiru. Sem toga, ja sam to vec spominjao, ne trebamo se mi mnogo "brinuti" i "razbijati glavu" takvim pitanja, sta ako je ovo ovako, a ono onako, mi treba da sagledamo svako svoj zivot i da vidimo gde se nalazimo u odnosu na Vecno, Zivog Boga, Boga Iskupitelja!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 10:47   #13
Quote:
Ako postoji, to neznači ništa, jer ne postoji razlog zašto Bog nebi stvorio i život osim na zemlji?
Ne govorim o Bogu nego o kršćanskom bogu.
Biblija jasno govori da je čovjek središte i da je sav život na Zemlji stvoren za njega.
Nigdje se ne može naći opravdanje za izvanzemaljski život, a kamoli inteligentna bića.
Ako se takav pronađe vrijeme je da Bibliju stavite u policu "Mitovi i legende", odmah do Kurana.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:09   #14
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ne govorim o Bogu nego o kršćanskom bogu.
Biblija jasno govori da je čovjek središte i da je sav život na Zemlji stvoren za njega.
Nigdje se ne može naći opravdanje za izvanzemaljski život, a kamoli inteligentna bića.
Ako se takav pronađe vrijeme je da Bibliju stavite u policu "Mitovi i legende", odmah do Kurana.
da Zemlja je stvorena za covjeka
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:11   #15
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
da Zemlja je stvorena za covjeka
DA i Sunce se vrti oko Zemlje...koja umišljena antropocentričnost.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:19   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
DA i Sunce se vrti oko Zemlje...koja umišljena antropocentričnost.
stavi u kontekst vremena i prostora, najlakse je uzimati iz konteksta, ali ti to cesto radis

dali je bitnije reci ljudima da se Zemlja okrece oko Sunca ili im je bitnije reci kako da zive na Zemlji
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:26   #17
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
stavi u kontekst vremena i prostora, najlakse je uzimati iz konteksta
Ne, dragi moj ne radi se o kontekstu vremena jer se odavno ljudska svijest temelji u blaženoj antropocentričnosti ne zbog neznanja kako leže planete / a to su već znale i stare kultura Maja i Inka / već zbog nepriznavanja da nešto drugačije može postajati osim čovjeka i njegovog problema -da se nosi sa stvarnošću.
A ta ideja se pretvara u buktinju antropocentričnog egoizma u misli da je Tvorac univerzuma poslao vidi sad JEDINOG sina da bi spasio humani oblik života. Što je previše previše je i sa limunom...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:26   #18
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
sami smo.
obnoviti osnove veronauke.
godine ne mogu biti opravdanje za baljezgarije.
da prostis na mojemu izrazavanju.

mir vam!
1. taj broj u imenu nisu godine
2. bog nije osoba
3. mislim glup je onaj koji dozvoli da mu knjiga napisana prije tisuce godina smuti zdrav razum.

da prostis na izrazu
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:27   #19
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
negdje se moralo dogoditi
pa to je kao da pitaš zašto se Isus rodio u aziji, a ne u europi ili južnoj americi. nije presudno jer se njegova poruka širila puno dalje od njegovog zavičaja.
a kako se prosirila na druge inteligentne vrste u svemiru? pod pretpostavkom da ih ima.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:28   #20
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Pa ti ako si hriscanin, onda ces uzeti Boziju Rec i u njoj traziti odgovore ne samo na ta, vec na sva pitanja. Bog ni na jedan nacin ne spominje nikakav drugi svet, druga ziva materijalna bica, to znaci da smo sami u svemiru. Sem toga, ja sam to vec spominjao, ne trebamo se mi mnogo "brinuti" i "razbijati glavu" takvim pitanja, sta ako je ovo ovako, a ono onako, mi treba da sagledamo svako svoj zivot i da vidimo gde se nalazimo u odnosu na Vecno, Zivog Boga, Boga Iskupitelja!
TAKO JE! -povikase seljaci
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.