Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 13:45   #41
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Spadam u S i XS po širini tijela, po visini ne i onda su mi sve majice prekratke, s trapericama se snađem jer imaju brojeve po dužini.
I imam sise, struk i bokove na svoju ukupnu mršavost, tako da kupujem rastezljivo ili široko. Nikada mi majica uska u sisama nije uska i u struku.
Hlače šiju za bezstruke cure, ali sam našla jedan Levisov model koji mi je super,
Isti đavo, nikako skombinovati da bude dovoljno dugo i dovoljno usko. Najgore je sa stvarima koje nisu rastegljive (košulje, kožne jaknice...), ako je uska kako treba u struku, onda puca u ramenima i spljeska me u grudima i obrnuto. Rukavima i nogavicama redovno fali dužina. Mislim da je žestoka zabluda da visoke i mršave cure lako nađu odgovarajuću odjeću. Ja skoro sve prepravljam.
A na dječjem odjelu ponekad kupim finih stvarčica za sebe.
DanyBD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:48   #42
Ispada da nitko ne može lako naći odgovarajući broj...
Meni je problem s odijelima i kupaćima, ono što je iz dva dijela, ako ne prodaju odvojeno, jer mi je gornji dio veći broj od donjeg pa ne znam što je gore - da sako ne mogu zakopčati ili da plivam u hlačama/suknjama.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:49   #43
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Ispada da nitko ne može lako naći odgovarajući broj...
Lakše je bilo 80-ih kad se sve nosilo široko.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:55   #44
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Ne bih se čudila.
Meni se čini da je broj 42 postao 40, broj 38 se pretvorio u broj 36 i tomu slično .. a sve u vjeri da neka koka koja nosi br. 40 bude prezadovoljna kaj stane u 38 pa od sreće kupi haljinicu...
edit: Jel se meni čini ili ona ogledala po kabinama oduzimaju koju kilu?
Dobro ti se čini. Mislim da sam jednom gledala neku njemačku emisiju o tome, zaista je došlo do promjene brojeva, tj. veličina. Obrazlagali su to promjenom proporcija savremene žene i drugim tantarama, ništa mi nije bilo jasno osim da se na kraju sve svelo na običan trik u prodaji.
DanyBD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:10   #45
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Oh, najčešći je izgovor: kako prodati nešto što je "posebne" dužine/širine?
Ne znam samo kako onda vani uspijem kupiti moju dužinu. Bit će da čekaju samo mene.

Još razumijem da ne žele unaprijed naručiti od straha da im se neće prodati, ali nije mi jasno zašto ne mogu naručiti ako dobiju puno upita, a dobiju ih, po vlastitom priznanju. Algoritam mi može naručiti knjigu, a glupi dućan od cipela ili hlača ne može. Iako bih platila unaprijed. Nek se gone.

Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Ne bih se čudila.
Meni se čini da je broj 42 postao 40, broj 38 se pretvorio u broj 36 i tomu slično .. a sve u vjeri da neka koka koja nosi br. 40 bude prezadovoljna kaj stane u 38 pa od sreće kupi haljinicu...


Quote:
edit: Jel se meni čini ili ona ogledala po kabinama oduzimaju koju kilu?
Da bar. Još u te kabine nafrlje ona neonska svjetla koja mi istaknu svaku striju, dlaku, celulit i krvne žile.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:43   #46
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post



Da bar. Još u te kabine nafrlje ona neonska svjetla koja mi istaknu svaku striju, dlaku, celulit i krvne žile.
istina, horor živi
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:47   #47
ovo za promjene brojeva je itekako točno, nekad znam kupiti nešto preko neta i bude mi malo ili veliko , uglavnom nikako pogoditi tako da ja više nemam pojma koji broj nosim
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:55   #48
mijenjali su veličine

ja sam sitna i nosim od xxs do s, kako gdje.
samo postojanje broja xxs ili 32 je pokazatelj da su nešto radili s veličinama.
prije 10-ak godina najmanji broj bio je 36, koji sam tada nosila, otada se nisam promijenila i nisam gola hodala , dok danas i moja mama, koja je bila 38, povremeno pliva u današnjih 36, a gdje neću ja, koja sam sitnije od nje.

vrijedi i za cipele, što je još strašnije, jer su uredno povećali kalupe, tako da je 36 sve češće 37, a 35 je nemoguće pronaći.
kod robe su bar izmislili xxs.
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:08   #49
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
mijenjali su veličine

vrijedi i za cipele, što je još strašnije, jer su uredno povećali kalupe, tako da je 36 sve češće 37, a 35 je nemoguće pronaći.
kod robe su bar izmislili xxs.
A sad mi je jasno. A ja sam se bas pitala kako se stopala s godinama mogu smanjiti, jer sam cula da navodno kasnije treba vec broj kad ti se spusti stopalo, iskoci cukalj itd. Ja imala velicinu x do x+1 jos u srednjoj skoli, sad su mi nekad i x-1 prevelike.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:27   #50
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Ja sam S i nažalost dok dođem u trgovinu sve S bude već pokupovano (ne daj bože da je neko sniženje ili rasprodaja, više ničeg ne bude) :/ Teško mi je i s hlačama..Uvijek, ama baš uvijek moram sve nosit na kraćenje. :mala::Sitna:

I cipele su problematična kategorija - neke imam 37, 37 i pol, neke 38, a jedne čak i 39. Standardi šuza su stvarno zakurac . Zato ih nikad ne mogu s neta naručivat jer ne znam kaj će me dočekat.
I meni je tako.
Jucer sam uspjela pronaci 2 pidzamice S 36-38 i odlicne su. Kako sada vise na striku i suse se cini mi se da su rukavi dugacki.
I uvijek na bluzama predugacki rukavi kao da sam majmun.
Duboke tenisice neki dan,takodjer, uspjela pronai 37 i zamisli, taj 37 je veci nego drugi par koji je donijela isto 37 br. Samo je boja bila drukcija. A to nisu teisice od 100 kn vec dobro skuplje (necu navoditi cijenu)i takva razlika medju brojevima????/

I onda sam cula jednu pricu, da ih dobavljaci ucjenjuju pa moraju uz brojeve i velicine koje idu uzeti i one koji ne idu, inace ih dobavljaci ostavljaju bez robe???????
Gdje mi to zivimo?
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:34   #51
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
ovo za promjene brojeva je itekako točno, nekad znam kupiti nešto preko neta i bude mi malo ili veliko , uglavnom nikako pogoditi tako da ja više nemam pojma koji broj nosim
Ja za svog sina isto ne smijem narucivati pidzame i hlace jer je visok a uzak i kada uzmem vec broj (visok je) onda dobije presiroke hlade ili pidzame. Uzas jedan.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:54   #52
I ja isto uvijek nailazim na XS ili XXS, S ili M naći je ogromna sreća. Frendica je zakljucila da vjerojatno nabave isti broj svega, ali prvo odu S M i L jer nas je većina takvih, pa ostane ova roba za barbike. Što mi se i ne čini loše.
Ali definitivno su mi najgori univerzalni brojevi, koji na kraju balade ne pristaju NIKOME Nekome usko, nekome dugačko, nekome kratki rukavi, nekome preširoko. Toliko o univezalnosti.

E sad, za cipele. Ja ne znam jesam li ja luda, ali ja svugdje nađem 37 i 38, ali 41 nigdje. Osim na sportskom odjelu
E sad, da li mi sve živimo na istom planetu ili?
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:07   #53
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
A sad mi je jasno. A ja sam se bas pitala kako se stopala s godinama mogu smanjiti, jer sam cula da navodno kasnije treba vec broj kad ti se spusti stopalo, iskoci cukalj itd. Ja imala velicinu x do x+1 jos u srednjoj skoli, sad su mi nekad i x-1 prevelike.
sve je to ok dok ne nosiš 36, koji ti je velik u sve većem broju trgovina , a manjeg broja nema.
salonke ne mogu pronaći a da mi ne ispada noga, jedino cipele koje se vežu tipa oxfordice ili ako imaju remenčić oko gležnja.
ma...
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:11   #54
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
sve je to ok dok ne nosiš 36, koji ti je velik u sve većem broju trgovina , a manjeg broja nema.
E to. I onda iskeširaš suho zlato za cipele broj 35 jer nemaš izbora.

Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
salonke ne mogu pronaći a da mi ne ispada noga
Moje zadnje su engleski broj 2,5. Prije nisam vjerovala ni da to postoji.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:22   #55
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
sve je to ok dok ne nosiš 36, koji ti je velik u sve većem broju trgovina , a manjeg broja nema.
salonke ne mogu pronaći a da mi ne ispada noga, jedino cipele koje se vežu tipa oxfordice ili ako imaju remenčić oko gležnja.
ma...
tell me about it. bolesna sam na cipele, a nemam nijedne sandale, bilo ravne, bilo na petu, a što se tiče štikli, od 6 pari koje imam samo dvoje mi ne ispadaju s noge, s tim da su jedne od njih već prastare i za bacit, a druge su broj 35 i zbog ogromne količine nošenja će i te skoro bit za otpad.

i mrzim dan kad trebam kupovat cipele za neku svečaniju prigodu
__________________
Ne broje se oni koje si imao, nego oni koji ti ostanu.
Sigyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:25   #56
meni se cini da je puno veci problem naci xs odjecu koja nije radjena za djecu
imam i previse hlaca s velicine samo zato sto su mi xs nogavice prekratke
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:29   #57
Mene sad trenutno fascinira koliko različitih oblika tijela postoji
Ili to na cesti ne primjećujem ili se sve uvučemo u ono što nam najbolje stoji pa optičkim varkama postignemo idealne fgure
Naravno, ako pronađemo broj

Zadnje uređivanje Megalodona : 03.11.2010. at 21:44.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:53   #58
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
E to. I onda iskeširaš suho zlato za cipele broj 35 jer nemaš izbora.


Moje zadnje su engleski broj 2,5. Prije nisam vjerovala ni da to postoji.
još malo pa ćemo u minus zagazit
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:56   #59
Quote:
Sigyn kaže: Pogledaj post
tell me about it. bolesna sam na cipele, a nemam nijedne sandale, bilo ravne, bilo na petu, a što se tiče štikli, od 6 pari koje imam samo dvoje mi ne ispadaju s noge, s tim da su jedne od njih već prastare i za bacit, a druge su broj 35 i zbog ogromne količine nošenja će i te skoro bit za otpad.

i mrzim dan kad trebam kupovat cipele za neku svečaniju prigodu
meni jedino salonke brigu zadaju zasad. sreća pa sad ima svakakvih modela sa remenčićima, vezicama pa drže nogu
ne znam kakvo je stanje u pittarelu, čula sam da je tamo 36 još uvijek 36.
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:58   #60
tako ja neki dan vidjela savrsen kaput.. naravno ostao je broj S

mogla sam ga navuc na sebe ali daleko od toga da bih ga mogla zakopcat
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.