Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2003., 15:17   #41
Quote:
ljutika kaže:
No123 osjećaš li se ti dobro sa lijekovima, ili misliš da bi ti trebalo i nešto drugo?
Ako misliš da ti treba i nekakva psihoterapija, traži. Ili plati, kao ja.
Meni je terapija otvorila vidike, i još uvijek otvara. Je istina da je i gadna, teška i mučna, ali se isplati.
definitivno se isplati

tesko jeste ali je vrijedno truda
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 11:25   #42
Pfizer ZOLOFT

znate li što o njemu?

to bi trebao biti lijek za depresiju, anksioznost, paniku, PTSP i još nekoliko stvari...
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 15:16   #43
Re: Pfizer ZOLOFT

Quote:
aboriđin kaže:
znate li što o njemu?

to bi trebao biti lijek za depresiju, anksioznost, paniku, PTSP i još nekoliko stvari...
Znam samo da ga jako kritiziraju zbog nuspojava... Mozda da probas Prozac ili Fevarin? Makar... Svi antidepresivi imaju vece ili manje nuspojave... A ne treba zanemariti ni nocebo efekt ('brat' placeba) - posto znas i ocekujes da lijek ima neke nuspojave, te nuspojave ces mozda i dobit, a da nisi razmisljao o njima, ne bi se to dogodilo - zato jedan savjet: ne citaj papir koji dolazi uz lijek (ili barem obavezno preskoci nuspojave).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 16:34   #44
Re: Re: Pfizer ZOLOFT

Quote:
MaxB kaže:
Znam samo da ga jako kritiziraju zbog nuspojava... Mozda da probas Prozac ili Fevarin? Makar... Svi antidepresivi imaju vece ili manje nuspojave... A ne treba zanemariti ni nocebo efekt ('brat' placeba) - posto znas i ocekujes da lijek ima neke nuspojave, te nuspojave ces mozda i dobit, a da nisi razmisljao o njima, ne bi se to dogodilo - zato jedan savjet: ne citaj papir koji dolazi uz lijek (ili barem obavezno preskoci nuspojave).

MaxB nebi se nikada nadao ovakovom savjetu!
Poslijedice neznanja mogucnosti efecta moze biti veoma opasan.
ponekada doktori zaborave sta pacijent uzima i dogode se poslijedice.

P.S. nismo nikada doznali jesi li se izlijecio sa promjenima plomba ili si Hypochondrijac!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 02.05.2004. at 18:40.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 17:46   #45
pijem ga 2 dana, 50 mg ujutro.

1. sam dan popio prije jela, dobio proljev, tremer, zamagljen vid i par mi se puta zavtilo...; 2. dan sam pojeo 1 sat nakon jela i nuspojeave su skorom nestale, osim rijetke kakice...

kada se pojave nuspojave da li treba mijenjati lijek, ili ga koristiti neko vrijeme da se vidi kako će se ponašati i zatim ako se nuspojave nastave, tražiti novi lijek?
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 18:36   #46
Quote:
aboriđin kaže:
pijem ga 2 dana, 50 mg ujutro.

1. sam dan popio prije jela, dobio proljev, tremer, zamagljen vid i par mi se puta zavtilo...; 2. dan sam pojeo 1 sat nakon jela i nuspojeave su skorom nestale, osim rijetke kakice...

kada se pojave nuspojave da li treba mijenjati lijek, ili ga koristiti neko vrijeme da se vidi kako će se ponašati i zatim ako se nuspojave nastave, tražiti novi lijek?

Aboridin ,
ja sam na oko 30 tableta na dan , jedne od njih su Aropax(paroxetine) za depresiju, prije njih u 13 godina sam probao sve koje su na marketu, i one u mojem slucaju u kombinaciji sa Rivotrilom (clonozepanom),koji su za anxiety djeluju najbolje, ali placam veliki kost jer dijeluju na impotenciju, zato kazem uvijek se mora znati o lijeku efecti.

Drugo je svi smo i drugaciji ja trebam duplu dozu makar sam u 63 godini, najbolje je posavjetovati se sa doktorom.

Ja uvijek novom lijeku dajem 7 dana da se organizam priuci na promjenu ,inace ZOLOFT je antidepresant kao i za anxiety.
Ako ne uzimas neke druge lijekove mogucnost je da ce se simptomi smiriti, a ako ne onda sigurno ponovo doktoru.
Uz sve lijekove najvaznije je ne biti zabrinut previse i opustiti se koliko mozes...i lijekovi ce raditi bolje.

zelim sve najbolje i uspjeh
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 18:53   #47
vilko, hvala na potpori i dobrim željama! pokušati ću se oputiti i ne razmišljati previše (moj problem), pročitao sam dosta o lijekovima na internetu, ali dolazim samo do zaključka - neznanje je blagoslov!
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 15:30   #48
Re: Re: Re: Pfizer ZOLOFT

Quote:
VILKO kaže:
P.S. nismo nikada doznali jesi li se izlijecio sa promjenima plomba ili si Hypochondrijac!

Hipohondar nisam... Kako se kasnije ispostavilo... Neki simptomi su mi se bitno smanjili promjenom plombi i od onda je sve krenulo nabolje, ali je ipak stalo na preniskom nivou... Otisao sam ORL-u zbog pritiska u glavi, on me poslao neurologu, a ovaj psihijatru. I, tako, ispostavilo se da sam poremecena licnost (citajuci o poremecajima licnosti zakljucio sam da sam shizoid sto je proizaslo iz inhibiranog/avoidant poremecija - a uzrok svemu tome je prvenstveno emocionalno zlostavljanje roditelja)... Eto... Izgleda da su moji simptomi ipak psihosomatske prirode...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 16:45   #49
Re: Pfizer ZOLOFT

Quote:
aboriđin kaže:
znate li što o njemu?

to bi trebao biti lijek za depresiju, anksioznost, paniku, PTSP i još nekoliko stvari...
Ne moš imati nuspojave nakon dan, dva..da bi se uopšte uspostavila koncentracija u krvi i lijek počeo djelovati treba proći min. 7 dana.
Nuspojave su blaže, manje ih je, u odnosu na Prozak.
Mislim da je to "najmoderniji" antidepresiv na tržištu, trenutno.
Da ja znam, to je jedini antidepresiv koji je je dozvoljeno duže vrijeme piti (mislim na dugogodišnje konzumiranje) od strane Svjetske Zdravstvene Organizacije.
Evo ja ga opet pijem već neko vrijeme i na njega najbolje reagiram u odnosu na sve ostale antidepresive, a da sam ih pila-pila sam ih stvarno svih vrsta.

Ako piješ još nešto uz to, e onda valja bolje pripaziti, a na tvome liječniku je da vodi računa o tome.
To što piješ je normalna, uobičajena, početna i minimalna doza.
I nadam se da će ostati na tome dok ne riješiš svoj problem
Da bi lijek postigao puno dejstvo, treba proći dvije do tri nedjelje.
Tako..nemoj se živcirati, budi strpljiv, idi redovno na kontrole i počni se baviti nekom fizičkom aktivnošću ako možeš.
Ostaj dobro!
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 12:14   #50
ta doza od 50 mg jedan put na dan je bila prejaka! nakon 3 dana valjda sam prošao dobru većinu nuspojava što ih zoloft može proizvesti. otišao sam doktoru opće medicine, i rekao kakvo je stanje, tada mi kazao da prekinem sa zoloftom, jer mi je psihijatrica dala za početak prejaku dozu. još je rekao da pričekam par dana, te mi dao prozac od 20 mg kao početnu dozu sa kojom bi trebao započeti nanovo liječanje. promjeniti ću psihijatricu, jer na mene baš i nije ostavila najsjajniji dojam (ne mislim samo na zoloft). doktor mi je rekao da prozac ima znatno slabije nus pojave, što sam sklon i povjerovati posebnio sada s ovom početnom blažom dozom. ali viditi ću kada probam prozac i uvjerim se kakve su mu i kolike nuspojave. inače sa slučajem "zoloft", iako sam dobio nuspojave već unutar 1. sata od uzimanja lijeka, i efekt pozitivnog djelovanja je bio također prisutan - samo da nije bilo tih nuspojava...
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:24   #51

Aboridin kaze:
ta doza od 50 mg jedan put na dan je bila prejaka! nakon 3 dana valjda sam prošao dobru većinu nuspojava što ih zoloft može proizvesti. otišao sam doktoru opće medicine, i rekao kakvo je stanje, tada mi kazao da prekinem sa zoloftom, jer mi je psihijatrica dala za početak prejaku dozu. još je rekao da pričekam par dana, te mi dao prozac od 20 mg kao početnu dozu sa kojom bi trebao započeti nanovo liječanje.


Doza zolofta je bila u redu najmanja doza je 50mg dnevno ALI sa
hranom ujutro, uzima se do 4 tablete dnevno.

Ukoliko do sada nisi imao iskustva sa lijekovima prvi puta je sve cudno i mnogi efecti se dogadjaju.

Uglavnom promjena na Prozak 20 mg je isto najmanja doza ,uzima se jedna ili dvije tablete odjednom ili na dva puta jedna.

Efekti su isto :
suha usta ,grlo,impotence,tresenje,znojenje,umor,zlo u stomaku,glavobolja,ocni problemi sa vidom,brzi otkucaj srca,svrbljenje i rash......definitlo ne piti alkohol sa bilo kojim antidepresetom.

Mozda treba i dva tijedna da se osjeti poboljsanje sa lijekom.

pozdrav,


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:28   #52
Re: Re: Re: Re: Pfizer ZOLOFT

Quote:
MaxB kaže:
Hipohondar nisam... Kako se kasnije ispostavilo... Neki simptomi su mi se bitno smanjili promjenom plombi i od onda je sve krenulo nabolje, ali je ipak stalo na preniskom nivou... Otisao sam ORL-u zbog pritiska u glavi, on me poslao neurologu, a ovaj psihijatru. I, tako, ispostavilo se da sam poremecena licnost (citajuci o poremecajima licnosti zakljucio sam da sam shizoid sto je proizaslo iz inhibiranog/avoidant poremecija - a uzrok svemu tome je prvenstveno emocionalno zlostavljanje roditelja)... Eto... Izgleda da su moji simptomi ipak psihosomatske prirode...
Srvarno si covjek od rijeci i postenja....ti si sam kazao da si onda Hiponhondrijak ako se ne popravi....ja sam ti ako se sjecas i prije kazao da je najvjerojatnije psihosomatske naravi.
U svakom slucaju sam sretan za tebe da si na kraju svega nesto nasao pa bilo somatik ili psihosomatik.

pozdrav,

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 01:58   #53
Služi za:
liječenje simptoma depresije u bolesnika s manijom u anamnezi ili bez nje
liječenje opsesivno kompulsivne bolesti
za liječenje paničnog poremečaja, s agorafobijom ili bez nje

to je iz uputa koje dolaze zajedno s tabletama...

laički, to je antidepresiv, koji pojačava razinu serotonina u mozgu, tj, sprečava prirodno povlačenje istog iz moždanih receptora...
dakle, umjesto da prirodna "droga" nakon što obavi svoju svrhu izađe iz mozga, on ju sprečava u tome i ponovno odbija nazad u mozak...
neka vrsta ping ponga sa lijepim i veselim osjećajima u glavi...

u normalnim dozama smanjuje teženje ka lošem raspoloženju, "raspiruje loše misli", dok u većim ima djelovanje slično amfetaminima - pojaćanu fizičku (tj. smanjenje osjećaja umora) i psihičku energiju, hiperaktivnost, euforiju i slično...

moram jedino dodat da je sve osim početka ovog teksta napisano laički, iz osobnog iskustva, tako da bi na određene osobe moglo imati djelovanje drugačije od opisanog, ali u večini slučajeva se lijek ponaša kako sam i opisao...

uglavnom, kako je netko već i napisao, najmoderniji antidepresiv, prozac 21 stoljeća, ali i polulegalna verzija amfetamina

navodno je poprilično smanjena depresivnost koja nastupa nakon prekida dugotrajnog uzimanja lijeka, u usporedbi sa ostalim lijekovima te klase, i navodno ne uzrokuje fizičku ovisnost... a ako je vjerovati da je depresivnost nakon prekida terapije smanjena, to znači da je i mogućnost psihičke ovisnosti također smanjena - makar to ovisi od osobe do osobe

i moram priznat da su poprilično učinkoviti... na kraju krajeva, pakiranje od 28 tableta ne košta bezveze 160 kuna ako nemate zdravsteno...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 02:03   #54
e i da, što se PTSP-a tiče, makar ne znam previše o toj bolesti, ne čini mi se kao lijek za nju...

samim time što je ptsp bolest stresa, za koju mi se čini da bi efekti ovog lijeka prije pojačali njene simptome nego smanjili...

no, ovo stvarno govorim kao neinformirana osoba iz nekog svog poluiskustva, tako da me nemojte nikako uzimati za riječ, i ako neko zna nešto o tome, molim da me ispravite
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 22:24   #55
Quote:
Reebok kaže:
e i da, što se PTSP-a tiče, makar ne znam previše o toj bolesti, ne čini mi se kao lijek za nju...


Zoloft se koristi u lijecenju PTSD-a.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 16:35   #56
zoloft

pozdrav.zanima me jer netko pio ove tablete i dali je imao nuspojave od njih i dali vam je doktor promijenio terapiju nekim slićnim lijekom i kojim.osobno sam pila zoloft i prestala zbog nuspojava.također me zanima,dali posttoji lijek sa sličnim djelovanjem ali bez velikih nuspojava.hvala
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 17:26   #57
Ja sam promjenio u 13 godina od prozak do MAO na tricyclic...koji su najstariji i najgorji/uzimao sam ih za cronicne bolove.
Probao sam mogu kazati oko 15 razlicita, najduze sam bio na Aropax...ali oni rade impotenciju...nema niti jedne tablete koja nema neke nusposljedice.
Ja posebno imam problem jer sam na 25-28 tableta na dan.

Ponekada treba dati 7-10 dana da se vidi kako radi i kakove su onda poslijedice.Svaka osoba reagira drugacije na tablete, isto i treba razlicitu kolicinu.

Vecina tableta daje vrtoglavicu ,trbusne probleme, probavne probleme, suho grlo, ocne probleme, moze djelovati na krvni pritisak kao i na palpitation ,znojenje, slabost i jos mnoge druge probleme, nekada je potrebno vidjeti sa doktorom da li se tableta isplati uzimati ako pravi problema ili probati promjeniti na drugu.

Obicno tko je na dvije tri tablete nema toliko problema...ali sa obzirom da mu je to prvi puta da nesto uzima misli da je nemoguce koliko je problema dok se ne priuci.

Ali paznja se mora poduzeti u slucaju vecih poslijedica,
obicno sa paketom dodje i lista sa opisom lijeka i efekti, isto se moze lagano naci na internetu.

Sretno!


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 19:04   #58
ja sam na 4 tableta različitih al odkad zoloft pijem imam probavne smetnje i panika me hvata malo češće.pijem ih 7 dana i namjeravam ih prekinuti zbog gore navedenog.
 
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 04:51   #59
Quote:
enter kaže:
ja sam na 4 tableta različitih al odkad zoloft pijem imam probavne smetnje i panika me hvata malo češće.pijem ih 7 dana i namjeravam ih prekinuti zbog gore navedenog.

zoloft je noviji drag SSRI, koji je za Major depressive disorder, panik napade, kompolsuri ponasanje i personalne probleme i anxiety.
Da tableta radi treba nekada 4 tjedna....ukoliko mislis prekinuti ne smije se naglo nego polagano smanjivati...u svakom slucaju govori sa doktorom....ako uzimas Aspirin ili antiinflametari tablete moze imati povecanje posibiliti problema sa stomakom.

Ja licno ne vjerujem da postoji tableta koja ti ne ce dati problem ...
za major depresive disorder i ostale probleme ja sam promjenio prije 3 mjeseca sa "Aropax/Paroxetine" na lexapro/escitalopram,
i ta promjena je rijesila IMPOTENCI.

Inace druga stvar tablete i alkohol ne idu zajedno.

Za lijecenje od stresa,depresion ,anxity, panik napada ...treba vremena i sami si isto moramo pomoci...nema madik tablete.

Ne radi nista bez savjeta doktora...

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 01:17   #60
Quote:
enter kaže:
ja sam na 4 tableta različitih al odkad zoloft pijem imam probavne smetnje i panika me hvata malo češće.pijem ih 7 dana i namjeravam ih prekinuti zbog gore navedenog.
Ma zoloft je sranje od tableta, meni ih je psihic prepisao radi raspolozenja i prestao sam ih piti na svoju ruku i poceo piti omega 3 i od njih se super osjecam, 100 puta raspolozeniji nego s zoloftom a bez nuspojava

Kada sam rekao psihicu da pijem omega 3 to mi je i napisao na nalazu i napisao je da se bolje osjecam i priznao mi je da ih i on pije
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.